Autor Wątek: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki  (Przeczytany 5351 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
[Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« dnia: 03 Cze 2012, 17:15:57 »
Jadąc dzisiaj ścieżką rowerową wzdłuż cmentarza, równolegle do ul.Odrowąża zauważyłem że wbite są metalowe słupki na wysokości wjazdu na cmentarz.
Poruszam ten temat gdyż słupków jest sztuk trzy z czego dwa są postawione na tyle blisko siebie że zastanowił bym się dwa razy zanim bym przejechał między nimi.

Zdjęcia kiepskiej jakości:
http://www.gustawtravel.pl/gt/wp-content/uploads/2012/06/2012-05-31-19.38.23.jpg
http://www.gustawtravel.pl/gt/wp-content/uploads/2012/06/2012-05-31-19.38.12.jpg

Problem jest poważny w nocy ktoś może ich nie zauważyć i wiadomo......

Do kogo uderzyć z tematem!? To jest pytanie do osób które piszą pisma w podobnych sprawach, jak to zaatakować?!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 03 Cze 2012, 17:21:19 wysłana przez Gustaw »
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Cze 2012, 17:35:38 »
Do kogo uderzyć z tematem!? To jest pytanie do osób które piszą pisma w podobnych sprawach, jak to zaatakować?!
Do zarządcy drogi.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Cze 2012, 06:02:29 »
Do kogo uderzyć z tematem!? To jest pytanie do osób które piszą pisma w podobnych sprawach, jak to zaatakować?!
Do zarządcy drogi.

Tylko trzeba się zastanowić też, co da uderzanie do zarządcy drogi, bo te słupki pojawiły się w związku z dzikim parkowaniem oraz handlem zniczami i wieńcami na chodniku i drodze dla rowerów - a jak handlarz nie wjedzie, to jest większa szansa, że nie będzie handlował w tym miejscu.

Co do widoczności słupków, to czerwona część słupka powinna być odblaskowa, a nawet jeśli nie jest, to biała powinna być widoczna, bo pomiędzy jezdnią a drogą dla rowerów są latarnie.

Na pierwszy rzut oka, to moim zdaniem nawet z przyczepką Croozer Kid for 2 bym przejechał. Aby to zweryfikować, to najlepiej byłoby przejechać się z miarką i zmierzyć szerokość ścieżki i odległości pomiędzy kolejnymi słupkami - wtedy będzie konkret do oceny.
« Ostatnia zmiana: 04 Cze 2012, 06:04:05 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Cze 2012, 07:47:48 »
Dokładnie, te słupki powstały tam na naszą prośbę (na pewno pamiętam, że ja sam też pisałem, choć to było chyba w 2002 roku).

Po prostu łatwiej jest ominąć słupek niż Forda Transita który blokuje całą drogę rowerową i z którego odbywa się dziki handel.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Cze 2012, 08:51:24 »
Dokładnie, te słupki powstały tam na naszą prośbę (na pewno pamiętam, że ja sam też pisałem, choć to było chyba w 2002 roku).

Po prostu łatwiej jest ominąć słupek niż Forda Transita który blokuje całą drogę rowerową i z którego odbywa się dziki handel.
Zastanawiam się czy słupków nie można było ustawić na krawędziach ścieżki?
Samochód i tak by nie przejechał gdyż jego szerokość jest większa.

Wydaje się że słupek na środku ścieżki jest niepotrzebny, rowery jadące z dwóch stron nie wyminą się gładko, jeden z nich musi poczekać...

A prawda jest taka że handel dalej się odbywa, teraz wjeżdżają samochodami na wysokości przejścia dla pieszych skrzyżowania z ul.Pożarową :-)
www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Cze 2012, 09:21:29 »
Zastanawiam się czy słupków nie można było ustawić na krawędziach ścieżki?
Samochód i tak by nie przejechał gdyż jego szerokość jest większa.

Ścieżka ma szerokość 2,0m, a auto osobowe ma około 1,4 do 1,7m szerokości. Więc niestety ten słupek jest bardzo potrzebny.

A prawda jest taka że handel dalej się odbywa, teraz wjeżdżają samochodami na wysokości przejścia dla pieszych skrzyżowania z ul.Pożarową :-)

Morał z tego taki, że i tam powinny się pojawić słupki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Gustaw

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Mężczyzna
    • Strona Gustawowa
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Cze 2012, 10:24:52 »
Zastanawiam się czy słupków nie można było ustawić na krawędziach ścieżki?
Samochód i tak by nie przejechał gdyż jego szerokość jest większa.

Ścieżka ma szerokość 2,0m, a auto osobowe ma około 1,4 do 1,7m szerokości. Więc niestety ten słupek jest bardzo potrzebny.

A prawda jest taka że handel dalej się odbywa, teraz wjeżdżają samochodami na wysokości przejścia dla pieszych skrzyżowania z ul.Pożarową :-)

Morał z tego taki, że i tam powinny się pojawić słupki.

W sumie temat można uznać za wyczerpany :-)

www.GustawTravel.pl - Wypożyczalnia bagażników samochodowych Warszawa
http://www.gustawtravel.pl/gt/wycieczki - Wycieczki Rowerowe w woj.podkarpackim oraz małopolskim

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Cze 2012, 19:00:39 »
...Ścieżka ma szerokość 2,0m, a auto osobowe ma około 1,4 do 1,7m szerokości. Więc niestety ten słupek jest bardzo potrzebny.

W sobotę tamtędy przejeżdżałem.
Na załączonych zięciach tego nie widać, ale jest tam faktycznie jest za wąsko. Problemu nie stanowi słupek w osi DDR, tylko dwa sąsiednie, które również są ustawione na DDR, bez zachowania skrajni. Sprawa ewidentnie do zgłoszenia.

A prawda jest taka że handel dalej się odbywa, teraz wjeżdżają samochodami na wysokości przejścia dla pieszych skrzyżowania z ul.Pożarową :-)

Morał z tego taki, że i tam powinny się pojawić słupki.

Na razie wiele wskazuje na to, że za jakiś czas, przyjdzie mi "naprawiać" inną część miasta aby normalnie dojechać do pracy. Nie wykluczone, że będzie to Bródno, więc pewnie brakujące słupki też pewnie dostawie.  ;)
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Odrowąża - ścieżka rowerowa] Wbite słupki
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Cze 2012, 20:55:31 »
Na razie wiele wskazuje na to, że za jakiś czas, przyjdzie mi "naprawiać" inną część miasta aby normalnie dojechać do pracy. Nie wykluczone, że będzie to Bródno, więc pewnie brakujące słupki też pewnie dostawie.  ;)

Gromanik przeniósł się z Modlińskiej na Jagiellońską, ja rok temu zacząłem nieco dłubać Powiśle i dolny Mokotów, teraz Ty piszesz, że będziesz zmieniał obszar pisania. Kiedyś będzie nas kilkudziesięciu i pokryjemy naszym obszarem działania całą Warszawę ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)