Autor Wątek: Czarna lista - ostrzeżenie(a)  (Przeczytany 77861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Wrz 2012, 20:55:07 »
Absolutnie popieram zgłaszanie każdego takiego przypadku do firmy, właściciela pojazdu... niech wiedza co wyprawiają ich pracownicy, a pracownicy niech wiedza, ze posiadanie logo na samochodzie bardzo ulatwia pociagniecie ich do odpowiedzialnosci. Zakladajac, ze w firmie potraktuja to powaznie, a nie po odlozeniu sluchawki powiedza cos rownie 'kulturalnego' :(
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Wrz 2012, 23:01:27 »
To ja dodam biały busik Browaru Konstancin rejestracja ~ WPI GA98 lub ostatnia cyfra(3). Kierowca popisał się wyprzedzaniem w odległości 10 cm dziś na rondzie ONZ. To jeszcze mogłabym wybaczyć ALE:
Po kulturalnym zwróceniu uwagi stwierdził, że to ja stwarzam zagrożenie dla ruchu, ponieważ ktoś mógłby mnie zawadzić :o Stwierdził także, że moje miejsce "nie jest na asfalcie".

Przyjechał z (spod) Piaseczna i sobie w ruchu miejskim nie radził. Dlatego odreagował stres na rowerzystce. W podstawówce pewnie bił słabsze koleżanki.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Wrz 2012, 00:02:38 »
Zatłukłabym takiego gołymi rękami bez skrupułów... powiesiła za jajory na suchej gałęzi... Skala, na jaką jest zakrojone chamstwo w naszym narodzie, po prostu obezwładnia!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Wrz 2012, 18:54:07 »
Napisałem do Browaru Konstancin maila z zapowiedzią bojkotu (przeze mnie i moich znajomych) ich piw. W odpowiedzi dostałem taką odpowiedź od ich dyrektora marketingu (podaję najważniejszy fragment):
"Zapoznałem się z postem na tym forum i dziękuję bardzo za zwrócenie uwagi na ten incydent.
Nie byłem świadom, że coś takiego miało miejsce. Mimo iż na forum zostało to zapowiedziane nikt nie zgłosił do nas do biura takiej uwagi.
Ubolewam, że ktoś był adresatem takich sformułowań ze strony naszego pracownika i w imieniu całego browaru przepraszam osobę poszkodowaną chamstwem i agresją naszego pracownika.
Obiecuję, że po ustaleniu wobec osoby odpowiedzialnej za ten incydent zostaną wyciągnięte wnioski dyscyplinarne."
No, oby. Ciekawe, czy rzeczywiście ktoś za to odpowie. W każdym razie byłem zaskoczony szybkością odpowiedzi.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Wrz 2012, 22:28:33 »
No to byłeś szybszy niż ja ;) Planowałam napisać do nich w weekend, ale może zrobię to teraz, żeby mieli szczegóły. Dzięki za wsparcie :D

EDIT: Napisane, wysłane. Aż się zezłościłam znowu >:(
« Ostatnia zmiana: 29 Wrz 2012, 00:28:59 wysłana przez miroslavka »

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Paź 2012, 15:21:24 »
EDIT: O kurde, coś mi się pochrzaniło. Pardąsik ;)

To znaczy, że ten post jet do usunięcia (...)?

Tak, tnij.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź 2012, 01:21:20 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Paź 2012, 18:42:50 »
Absolutnie popieram zgłaszanie każdego takiego przypadku do firmy, właściciela pojazdu... niech wiedza co wyprawiają ich pracownicy, a pracownicy niech wiedza, ze posiadanie logo na samochodzie bardzo ulatwia pociagniecie ich do odpowiedzialnosci. Zakladajac, ze w firmie potraktuja to powaznie, a nie po odlozeniu sluchawki powiedza cos rownie 'kulturalnego' :(

Dokładnie, warto dzwonić lub pisać do pracodawcy. Niektórzy są czuli na punkcie tego jak chamska jazda ich kierowców wpływa na wizerunek firmy, a co za tym idzie nie pozostają bierni lecz reagują. Nie musi to być nawet od razu zwolnienie, ale jak kierowca dowie się, że w aucie firmy nie jest ani anonimowy, ani tym bardziej bezkarny, to na drugi raz solidnie się zastanowi zanim cokolwiek zrobi.

Zresztą i sam pracodawca może się zastanowić jak otrzyma takich skarg kilka i przerzuci sobie dokumenty ubezpieczeniowe. Firmy zaczynają kalkulować, że niebezpieczna jazda ich przedstawicieli handlowych się nie opłaca nie tylko z powodu utraty wizerunku, ale i z powodu dużej ilości wypadków, do jakich prowadzi. Niektórzy już zauważyli, że ewentualna strata auta firmowego na  kilka tygodni, gdy trafi do naprawy, wyższa składka na OC/AC i inne koszty wychodzą drożej niż to, co pracownik wypracuje dla firmy jeżdżąc niebezpiecznie.

Niestety wiedza ta jest u firm w powijakach, więc warto im na to zwracać uwagę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Kenneth

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Paź 2012, 22:09:22 »
Globusowa, kilka dni temu. Wjeżdżałem pod tunele na lewym pasie, bo zaraz będę skręcał w lewo w Popularną. nagle z prawej(!!!) widzę srebrny samozłom z blondyną starszą wiekową w środku, otwarte okienko i coś mi wyjaśnia z odległości 20-30cm... Nie wiem co gadała bo słuchawki w uszach. Dogoniłem ją na Łopuszańskiej, ale byla na lewym pasie, a ja nie chciałem zatrzymywać ruchu, aby ręcznie wyjaśnić blondynie, że naruszała moje bezpieczeństwo, dlatego ograniczyłem się do napisania maila do jej pracodawcy - PLUS GSM. W odpowiedzi dostałem:

Cytuj
Witam Pana,
dziękuję za emaila.
Rozumiem Pana zdenerwowanie, jednak ten fakt należy zgłosić na Policji.
Gdybym mogła jeszcze w czymś pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.

Dopiero po postraszeniu ANTYreklamą odpisała mi, że przesłała emaila dalej do właściwego działu. Póki co (minął tydzień) - zero informacji co dalej.

Gdyby ktoś spotkał blondynę (nie tylko mentalną), podaję rejestrację: WI 0137P - samozłom w stylu wagon/kombi, w kolorze srebrnym, po bokach logo PLUS GSM.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Paź 2012, 22:47:51 »
Tak myślałam, że wielkie firmy mogą zlewać temat. Mniejsze bardziej muszą się liczyć z opinią. Ale może to nie jest reguła. Mam nadzieję że w Twoim przypadku w końcu będzie pozytywny odzew.

Ja dostałam odpowiedź. Liczę na to, że skarga do pracodawcy będzie bardziaj motywująca dla kierowcy, aniżeli zgłoszenie na policję.
Teoretycznie za niezachowanie bezpiecznego odstępu można dostać 200zł mandatu, ale nie sądzę, aby policja miała zamiar się angażować w takie przypadki... (choć mogłaby z pożytkiem dla bezpieczeństwa rowerzystów)

Offline mona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Paź 2012, 12:24:08 »
Wczoraj około 18 na Krakowskim Przedmieściu BMW nr rej. WX 8333K wyminął mnie w odległości 5 cm dodatkowo jeszcze trąbiąc. Podejrzewam, że to rządowy pojazd. Ale niestety pewności nie mam.

Offline Konstancin

  • Początkujący
  • Wiadomości: 0
    • Browar Konstancin
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Paź 2012, 13:09:36 »
To ja dodam biały busik Browaru Konstancin rejestracja ~ WPI GA98 lub ostatnia cyfra(3). Kierowca popisał się wyprzedzaniem w odległości 10 cm dziś na rondzie ONZ. To jeszcze mogłabym wybaczyć ALE:
Po kulturalnym zwróceniu uwagi stwierdził, że to ja stwarzam zagrożenie dla ruchu, ponieważ ktoś mógłby mnie zawadzić :o Stwierdził także, że moje miejsce "nie jest na asfalcie". Określił mnie także mianem "p*zdy p*erdolonej".
Przesłałam całusa i odjechałam.
pAN może się spodziewać nagany i kursu teoretycznego, o który zwrócę się w kadrach jego firmy :D, gdyż takie zachowanie zawodowego kierowcy jest haniebne.

Witam,
Nazywam się Wiktor Sawoniaka i jestem szefem dystrybucji Browaru Konstancin.
W imieniu całego zespołu Browaru chcę przeprosić za zachowanie naszego przedstawiciela handlowego. Ubolewam, że w taki sposób zachował się właśnie nasz pracownik.
Browar Konstancin jest jednym z najmniejszych browarów w Polsce i podwójnie zależy nam na dobrej opinii warszawiaków o nas i o naszym piwie, gdyż właśnie to i jakość, a nie nachalne reklamy jest naszą siłą.
Wspomniany PH otrzymał pisemną naganę z wpisaniem do akt osobowych, mam nadzieję, że w przyszłości ani on, ani żaden inny pracownik browaru nie będzie przytaczany na tym forum.
Życzę bezpiecznej jazdy.


MarekJ

  • Gość
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #26 dnia: 02 Paź 2012, 13:16:10 »
Gratulujemy Panu Wiktorowi i dziękujemy za szybką reakcję. :-) Już wiem jakie piwko dodam do listy zainteresowań. ;-)

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Paź 2012, 13:19:20 »
 :o

Normalnie idę kupie dziś Wasze pszeniczne... znaczy kupuje je czesto, ale dzis kupie 'z okazji' tego postu :P
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Paź 2012, 09:41:17 »
Dziękuję za szybką reakcję :) Mam nadzieję, że od tej pory kierowca będzie zwracał większą uwagę na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu.
Może następnym razem będzie wspomniany np. tu:
http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1485.0
Pozdrawiam

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czarna lista - ostrzeżenie(a)
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Paź 2012, 14:54:44 »
Gratulujemy Panu Wiktorowi i dziękujemy za szybką reakcję. :-) Już wiem jakie piwko dodam do listy zainteresowań. ;-)

Polecam "Dawne". Pycha!
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"