Autor Wątek: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego  (Przeczytany 132004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #75 dnia: 24 Mar 2012, 09:00:31 »
Start ze strony Białołęckiej o 18:00. Chyba, że ktoś się tu zgłosi, że poprowadzi grupę z Bielańskiej strony. Na razie takowego nie było.

Jak ktoś jedzie z Pragi, to może się do mnie dołączyć na przystanku KONWALIOWA w stronę Tarchomina, Ruszam o 17:30.


A w niedziele dogrywka - wyprzedzamy autobus pełen oficjeli i jedziemy jako pierwsi ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #76 dnia: 24 Mar 2012, 09:26:34 »
No właśnie - ktoś podpowie jak dojechaćz tej normalnej strony (lewej :P) Wisły do Mostu? Bo co przeglądam mapki ajk budowali ten most to wychodzi, ze tam jakieś trady ekspresowe tylko i Wisłostrada... :]
Może jakieś miejsce zbiórki opodal Centrum?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #77 dnia: 24 Mar 2012, 10:05:17 »
Akcji jeszcze nie było, ale media już o nas piszą:
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,11411067,Wreszcie_otwieraja__Kto_sie_cieszy_z_nowego_mostu_.html

Cytat: Gazeta Stołeczna
Cykliści zagłuszą fetę?

W sobotę most zostanie otwarty tylko w dwóch trzecich. Docelowo będzie się składać z trzech równoległych części. Kierowcy skorzystają z dwóch drogowych - jednej w kierunku Tarchomina i drugiej w stronę Bielan. Dopiero w wakacje ma być ukończona trzeci fragment dla tramwajów, rowerzystów i pieszych. Stowarzyszenie Zielone Mazowsze zachęca cyklistów, by w sobotę o godz. 18. przyjechać na most z lupami, lornetkami, świecami i latarkami na poszukiwania obiecanej im drogi. O godz. 19 w czasie otwarcia mostu przez Hannę Gronkiewicz-Waltz mają wuwuzelami i gwizdkami głośno wyrazić swoje niezadowolenie z tego, że pani prezydent nie dotrzymuje wyborczej obietnicy budowania 25 km dróg rowerowych rocznie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #78 dnia: 24 Mar 2012, 10:22:54 »
No właśnie - ktoś podpowie jak dojechaćz tej normalnej strony (lewej :P) Wisły do Mostu?

Od Metra Młociny cały czas prosto - (niedokończona) droga rowerowa tam prowadzi, ale przejezdna. Niestety nie będę na części oficjalnej, bo zaraz wyruszam w trasę, ale spróbuję przejechać wcześniej i zobaczyć jak to wygląda na żywo :]

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #79 dnia: 24 Mar 2012, 10:47:32 »
Propozycja zbiórki od strony Bielan:

Dziś, 24 marca 2012r. Przy stacji Metro Młociny (dawna Huta), godz. 17.45.

Jak mi nic nie wypadnie, stawiam się tam w kamizelce masowej. Potem ruszam w stronę mostu.

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #80 dnia: 24 Mar 2012, 13:46:10 »
@Rano1 - ale w którym miejscu? Bo tamta pętla to trochę sporawa... Może przy punkcie informacyjnym z lewej strony przy autobusach, opodal linii 184?

Rano1

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #81 dnia: 24 Mar 2012, 16:56:03 »
Myślę, że takiego tłumu przy metrze nie będzie. Najlepiej w okolicach parkingu "parkuj i jedź".
Do zobaczenia, R

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #82 dnia: 24 Mar 2012, 17:14:39 »
Jakby kto pytal i szukal to siedze na lawce tuz przed petla autobusowa. Jestem z SLRem wiec latwo mnie znalezc - juz jednej osobie tlumaczylem co to za dziwny rower i gdzie je mozna kupic... ;)

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #83 dnia: 24 Mar 2012, 19:55:03 »
Współczuję, że musieliście tam być i brać w tym udział ha ha ja zmieniłem plany :) bo jak zobaczyłem w TV te tłumne stada  :D

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #84 dnia: 24 Mar 2012, 20:21:52 »
Dzięki wielkie za dzisiaj. Było trochę improwizacji, bo grupy po kilkadziesiąt osób nie mogły się przebić przez tłum. Chyba nikt nie spodziewał się, że zwali się tam całe miasto.

Dlatego dla chętnych jutro - dogrywka. Już bez tłumu, już bez problemów, tylko my i władze Warszawy które w autobusie będą przejeżdżać przez most.
Zapraszam o 11:30 na most po stronie Białołęki (przy Myśliborskiej).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline IwaN_bike

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 114
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #85 dnia: 24 Mar 2012, 21:00:33 »
Było raptem z (góra) 40 osób (mało w stosunku do tego co deklarowało się na facebook'u). Pewnie poniekąd dlatego iż ci z lewej strony Wisły nie bardzo mogli się przebić. Trochę szkoda, że nikt nie miał nagłośnienia, bo podeszliśmy (czytaj: przebiliśmy się) prawie pod scenę i była fajna okazja co by Hankę przekrzyczeć (a tak była lipa). Powinien być też z jeden porządny baner ("prześcieradło"), bo tych naszych karteczek A4 i tak chyba nikt nie widział (kamera na wysięgniku nawet jak obok przeleciała to zapewne niewiele było widać).

Jednak nie było aż tak źle.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #86 dnia: 24 Mar 2012, 23:30:53 »
No fajnie było, faktycznie szkoda że nie mieliśmy megafonu, odpowiedzialna osoba do jego używania na pewno by się znalazła ( tak by kulturalnie nie zagłuszać imprezy tylko poinformować wszystkich o naszych problemach ).

Ale ludzie i tak nas widzieli i komentowali że Masa Krytyczna przyjechała  :)

Zdjęcia wrzucać tu : http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=1878.0
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #87 dnia: 25 Mar 2012, 00:15:26 »
Gdybym wiedział co się tam będzie działo to nie wiem czy bym się pojawił... Może bym stanął tylko jak inni daleko od środka mostu?


A jeśli chodzi o sam MP... Nie wiem czy inne osoby, które znalazły się na środku - czuły te drżenie mostu, kiedy tłumek ludzi sobie skakał, a głośniki grały? Tak, czuliście? To fajnie... Bo ja się zaczynałem w pewnej chwili zastanawiać, czy to otwarcie nie zamieni się w natychmiastowe zamknięcie... Skoro konstrukcja tak reaguje na raptem kilka tysięcy ludzie, z czego kilkaset próbuje sobie tańczyć... :>
O swoich wrażeniach z tej """imprezy""" - napisze w HP w innym wątku...


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #88 dnia: 25 Mar 2012, 01:05:48 »
Nie wiem czy inne osoby, które znalazły się na środku - czuły te drżenie mostu, kiedy tłumek ludzi sobie skakał, a głośniki grały? Tak, czuliście? To fajnie... Bo ja się zaczynałem w pewnej chwili zastanawiać, czy to otwarcie nie zamieni się w natychmiastowe zamknięcie... Skoro konstrukcja tak reaguje na raptem kilka tysięcy ludzie, z czego kilkaset próbuje sobie tańczyć... :>
O swoich wrażeniach z tej """imprezy""" - napisze w HP w innym wątku...
Ciekawi mnie jak konstrukcja zareaguje na ciężarówki trafiające na dziury, które pojawią się tam pewnie w niedługim czasie...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Niepokojące informacje ws. Mostu Północnego
« Odpowiedź #89 dnia: 25 Mar 2012, 08:40:07 »
Było raptem z (góra) 40 osób (mało w stosunku do tego co deklarowało się na facebook'u). Pewnie poniekąd dlatego iż ci z lewej strony Wisły nie bardzo mogli się przebić.

Ci z lewej nie mogli się przebić, Rano z ekipą bielańską, zapewne już znacznie przerzedzoną, spotkaliśmy dopiero wracając. Ale i niektórzy pomylili się i startowali od Modlińskiej zamiast od Myśliborskiej i też nie dojechali w porę. Część osób była z nami, ale zgubiła się w tłumie lub musiała się wycofać (np Grzesiek z dziećmi).

Także na dziś sprawdźcie na mapach gdzie jest ta Myśliborska na Tarchominie, by już takich akcji nie było ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)