Autor Wątek: [Stery] Shimano  (Przeczytany 10528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Sty 2012, 19:33:26 »
Mam !!!  Kupiłem to co chciałem.Stery Shimano 1,1/8 " gwintowane.I to nie byle jakie bo XTR.Zestaw na wypasie z uszczelkami i dodatkowymi ślizgami do wianków.Postaram się zrobić fotkę.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Sty 2012, 13:33:01 »
Nic dziwnego, bo właściwie tylko stery XTRa były dostępne.
Dam Ci od razu radę. Wywal wianki, dokup łożyska i wsadź same kulki.
Użyj do tego smary teflonowego, jest gęstszy niż inne. Jeśli nie masz prasy do nabijania sterów - służę pomocą. Zlituj się nad nimi i nie rób tego młotkiem i drewnianym klockiem.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Sty 2012, 16:59:45 »
Dam Ci od razu radę. Wywal wianki, dokup łożyska i wsadź same kulki.

A to jest świetna rada. I to wbrew pozorom nie tylko dla tych, co mają wianki w sterach.

Ci co mają je w piastach lub suporcie też powinni je czym prędzej wywalić i dorzucić kulek. Wianek jest tylko po to by w fabryce było łatwo złożyć, w pracy tylko przeszkadza - dodatkowe tarcie. W dodatku wianek pada zawsze pierwszy, zwykle zabierając za sobą resztę elementów - robiąc zadry na miskach i wżery na kulkach.

Kiedyś miałem suport na wiankach, z dekadę temu. Wytrzymywał góra 2,5 tysiąca km, a zwykle pierwsze problemy zaczynały się już po 1,5-2,0 kkm. Później poszedłem po rozum i zamiast iść do serwisu, gdzie znowu wrzuciliby wianki, zrobiłem sam wkładając same kulki. Efekt to co najmniej 6 tysięcy przebiegu bez zaglądania. Pewnie byłoby więcej, ale ukradli mi rower ;) Kolejne miały już suport na maszynówkach, więc nigdy nie sprawdziłem ile dadzą radę same kulki.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kula

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sty 2012, 10:43:00 »
Bardzo dziękuję za poradę.Zapytam swojego serwisanta co z tymi wiankami i może faktycznie lepiej będzie założyć same kulki.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sty 2012, 11:04:12 »
Bardzo dziękuję za poradę.Zapytam swojego serwisanta co z tymi wiankami i może faktycznie lepiej będzie założyć same kulki.

Koniecznie. Takie pytanie to dobry test serwisu. Czy będą woleli bawić się w wybebeszanie wianków i pracowite układania kulek na bieżniach (dodatkowa robota), byś rzadziej musiał ich odwiedzać? Czy pójdą drogą szybką, wygodną i gwarantującą częstsze odwiedziny u nich w serwisie? ;)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Stery] Shimano
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Sty 2012, 12:29:03 »
Raffi, Ty to się rozpisujesz :)
Poza tym wianki mają tą magiczną właściwość, że cały świeży smar zbierają na sobie między kulkami, a same wianki to element rdzewny, który się ściera i pęka. Powodów jest znacznie więcej, ale nie będę się rozpisywał.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf