Autor Wątek: Pisma - jak zacząć?  (Przeczytany 83307 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #30 dnia: 13 Wrz 2010, 22:31:07 »
Odnośnie Agrykoli to ja się zastanawiam nad sensownością jednokierunkowych pasów rowerowych na odcinku, na którym praktycznie nie występuje ruch pojazdów oraz ze względu na to, że chodniki są niedostępne dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych, a przede wszystkim bardzo nierówne. Z moich obserwacji wynika, że piesi niekoniecznie chcą chodzić środkiem...

Co do frezowania, to da się to wymóc - ja męczyłem pismami o wymianę nawierzchni ul. Międzyparkowej i najpierw odpisali, że po przebudowie wiaduktów na Andersa, a w końcu po tym, jak nalegałem przynajmniej na połatanie dziur na pasach rowerowych, to sfrezowali całą ulicę w jeden weekend  ;)

I w ten sposób równą nawierzchnię zyskały miliony milimetrów pasów rowerowych w stolicy ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz 2010, 22:34:32 wysłana przez gromanik »

Offline mala

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Kobieta
  • chwytaj dzień i noc:p
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #31 dnia: 13 Wrz 2010, 22:42:02 »
Odnośnie Agrykoli to ja się zastanawiam nad sensownością jednokierunkowych pasów rowerowych na odcinku, na którym praktycznie nie występuje ruch pojazdów oraz ze względu na to, że chodniki są niedostępne dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych, a przede wszystkim bardzo nierówne. Z moich obserwacji wynika, że piesi niekoniecznie chcą chodzić środkiem...

Co do frezowania, to da się to wymóc - ja męczyłem pismami o wymianę nawierzchni ul. Międzyparkowej i najpierw odpisali, że po przebudowie wiaduktów na Andersa, a w końcu po tym, jak nalegałem przynajmniej na połatanie dziur na pasach rowerowych, to sfrezowali całą ulicę w jeden weekend  ;)

I w ten sposób równą nawierzchnię zyskały miliony milimetrów pasów rowerowych w stolicy ;)



wyslalam wam na Maila to co sklecilam heh troche nieskladnie ale licze ze pomozecie
szczęśliwa bo z Nim;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Wrz 2010, 10:50:51 »
Odnośnie Agrykoli to ja się zastanawiam nad sensownością jednokierunkowych pasów rowerowych na odcinku, na którym praktycznie nie występuje ruch pojazdów oraz ze względu na to, że chodniki są niedostępne dla rodziców z wózkami i niepełnosprawnych, a przede wszystkim bardzo nierówne. Z moich obserwacji wynika, że piesi niekoniecznie chcą chodzić środkiem...

Myśmy tez na to zwracali uwagę. I na to, że te boki są zastawiane przez auta. I na to że rowerzyści i tak jeżdżą sobie tak jak lubią. Jak kulą w płot :-)

Zobaczymy co wyjdzie jak pokażą projekt przebudowy ulicy. Tam zdaje się sporo miesza Nekanda-Trepka.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline cameledon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • Płeć: Mężczyzna

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #34 dnia: 14 Wrz 2010, 19:36:37 »
12.09, czyli dzień po terminie nakazu usunięcia jechałam tamtędy - znak na słupkach stoi jak stał.

mplonski

  • Gość
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #35 dnia: 14 Wrz 2010, 20:01:44 »
oj tam, oni te terminy dosyć luźno traktują. tak samo kiedyś ztp mi wmawiał, że ustawią słupki, nie ustawili, dopiero po ponagleniu ustawili. :)

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #36 dnia: 10 Maj 2011, 10:37:49 »
Przepraszam za wykopywanie trupa z szafy ale nie chciałem zakładać nowego tematu.


Otóż obok mojego nowego miejsca zamieszkania znajduje się dosyć niebezpieczne skrzyżowanie równorzędne na którym dosłownie co 5 minut dochodzi do potencjalnej stłuczki (a przynajmniej 3-4 razy w tygodniu trzeba zbierać szkło ;) )


Chciałbym napisać pismo do odpowiednich władz z propozycją zmienienia organizacji ruchu (podporządkowania drogi osiedlowej niebędącej drogą wewnętrzną w stosunku do drogi głównej na tym terenie). Sprawdziłem na stronie ZDM oraz ZTP i ulica nie należy do nich - należy zapewne do dzielnicy Praga-Południe.


I teraz moje właściwe pytanie do weteranów - do jakiego wydziału urzędu dzielnicy napisać?

mplonski

  • Gość
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #37 dnia: 10 Maj 2011, 11:46:49 »
lepiej wynieść tarczę skrzyżowania jeśli nie kursują tam autobusy albo zrobić coś innego co po prostu wymusi zwolnienie. tworzenie drogi głównej i podporządkowanej tylko zmniejszy bezpieczeństwo w tym miejscu.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #38 dnia: 10 Maj 2011, 11:50:34 »
Nie ma sensu. Ulica o której mówię to Rechniewskiego na Gocławiu. Jest usiana garbami (ok 8 na całej długości ulicy z czego jeden 50 metrów przed skrzyżowaniem i jakieś 70 za - dzięki czemu jest to gigantyczna dziura jeśli chodzi o komunikację zbiorową (a na dodatek ulica którą proponowałbym podporządkować znajduje się już w tej chwili nieco powyżej poziomu drogi głównej).. Zmiana 3 znaków jest poza tym tańsza.

edit:

Zapomniałem dodać jeszcze, że wszystkie inne poprzeczne ulice są podporządkowane, z wyjątkiem tej jednej, która w dodatku w porównaniu z innymi wygląda jak zwykła droga wewnętrzna.
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2011, 11:54:31 wysłana przez Tugger »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #39 dnia: 10 Maj 2011, 11:50:50 »
Działkami drogowymi w gminie zajmuje się Wydział Infrastruktury
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #40 dnia: 10 Maj 2011, 12:07:10 »
Dzięki  ;)

mplonski

  • Gość
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #41 dnia: 10 Maj 2011, 12:07:39 »
zauważ jednak, że powinno się uspokajać ruch gdzie się da, a nie prowokować do szybszej jazdy. zamiast znaków o pierwszeństwie lepiej postawić ostrzegawczy o skrzyżowaniu równoległym -- wystarczy 1 od strony gdzie drogę wyglądającą na wewnętrzną masz po prawej, a bezpieczeństwo się nie pogorszy. chyba, że jest to droga wewnętrzna, ale nie jest odpowiednio oznakowana.

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #42 dnia: 10 Maj 2011, 12:18:52 »
Ustawione są znaki informujące o skrzyżowaniu równorzędnym z tym, że respektuje je ułamek kierowców (i szczerze powiedziawszy się im nie dziwię). To bardzo ruchliwa ulica łącząca Abrahama (a w efekcie Bora Komorowskiego) i Jana Nowaka Jeziorańskiego (przede wszystkim ruch do Promenady). To nie jest mała uliczka i nie ma przy niej szkół. Istnienie tam takiej ilości garbów powoduje, że ZTM nie chce puścić tam autobusu, a do najbliższego przystanku jest jakieś półtora kilometra. Drobna zmiana spowodowała by dostosowanie przepisu do rzeczywistości. Pierwszeństwo tej uliczki jest po prostu kuriozalne.


(http://maps.google.pl/?ie=UTF8&ll=52.227813,21.10567&spn=0.003752,0.013175&z=17 - skrzyżowanie ulic Mikołajczyka i Rechniewskiego)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #43 dnia: 10 Maj 2011, 12:40:46 »
Jeżeli tak jak napisałeś, jest tam wyjazd z ulicy położonej na innym poziomie, to de facto niektórzy policjanci traktują to jako włączanie się do ruchu.
Jeśli tam masz może wyjazd ze strefy zamieszkania, to na bank jest to włączanie się do ruchu zgodnie z art 17 ust 1 pkt 1 PORDu.
 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: Pisma - jak zacząć?
« Odpowiedź #44 dnia: 10 Maj 2011, 12:54:29 »
Z tego co widzę to jest to akurat idealne miejsce na małe rondo z prefabrykantów i azyle dla pieszych przy każdym wlocie. wymusi zwolnienie, ustąpienie pierwszeństwa i poprawi bezpieczeństwo w w/w miejscu. myślałem, że to coś mniejszego, ale powinno spokojnie wystarczyć miejsca.