Autor Wątek: Fora dzielnicowe  (Przeczytany 8074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Fora dzielnicowe
« dnia: 21 Lis 2009, 16:56:18 »
Proponuję, żeby nie było takiego masakrycznego podziału na podfora dzielnic a uświadomienie użyrkowników aby tematy były zakładane z przedrostiem [Dzielnica] - np. "[Bielany] B+R Młociny"
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Lis 2009, 17:22:35 »
Zastanawiam się jak ograniczyć liczbę działów, jednak podział raczej zostanie. Rozważamy możliwość tworzenia w przyszłości for grup lokalnych. W każdym dziale dzielnicy taka grupa lokalna miałaby swoje pod-forum "organizacyjne" ukryte przed innymi użytkownikami.

Poza tym nazwy działu z przedrostkiem dzielnicy sprawdza się jedynie w przypadku "zaawansowanych" użytkowników internetu, którzy zastosują się do tego, jednak większość tego nie zrobi- wiem z doświadczenia że 7-8 na 10 użytkowników może nie zwracać na to uwagi. Jesli będzie inaczej- to zmienimy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis 2009, 11:49:09 »
Na razie zmniejszyłem nieco liczbę podfor dzielnicowych - dzieląc warszawę geograficznie na regiony po kilka dzielnic. Myślę, że jest to w miarę czytelne, a pozwoliło zmniejszyć liczbę for o 3 na poczekaniu. Może jednak faktycznie na początek wystarczy to, co pisze Mackofff.

Niniejszym jestem za tym, by fora tworzyć nie życzeniowo, a wg realnych potrzeb. jeżeli będzie dużo tematów z dzielnic, na tyle dużo, że nie zmieszczą się w dziale danego regionu Warszawy, to oczywiście można dodawać kolejne. A na początek może faktycznie jedna Warszawa+okolice, a drugi Polska+Świat?

Bo teraz samo przewijanie się przez 3,5 ekranu działów utrudnia.
« Ostatnia zmiana: 24 Lis 2009, 12:36:12 wysłana przez raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis 2009, 13:31:02 »
Na "przewijanie" ekranów zwraca uwagę nieliczna grupa osób. Według mnie jak ktoś chce, to znajdzie to czego szuka, nawet jeśli "ekranów będzie" 5 albo i 7. Obecne przeglądarki nie zmuszają do przewijania za pomocą kursora, tylko kółka myszki- co ułatwia przewinięcie tych ekranów.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lis 2009, 20:10:08 »
Poziomke tez sobie kazdy zrobi, jak zechce. A jednak z tych co chcą mało kto je buduje.

Analogicznie jest z forum. To, że się da nie znaczy z automatu, że to szukanie powinno się utrudniać. Pamiętaj, że osoby muszą chcieć tu przyjść z gazety.pl ;-) Sama zmiana linka tego nie załatwi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lis 2009, 20:20:14 »
To co jest wystarczy żeby ludzie przeszli- chodzi mi o wygodę obsługi forum- tak samo z Gronem- forum dedykowane jest dużo lepsze od for portalowych. A to jak się ułoży działy ma drugorzędne znaczenie.

Bardziej utrudni i zniechęci ludzi system pisania typu:
"[Bielany] Temat"
"[Bemowo] Temat"
to właśnie jest powrót do gazety i funkcjonalności tamtego forum. Nie chcesz chyba mimo zmiany forum stać w miejscu? Podział forum jest krokiem do przodu a łączenie działów za wszelką cenę jest krokiem w tył.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lis 2009, 20:32:32 »
Podział jest krokiem do przodu. Ale IMO warto uważać, by z tymi krokami nie pójść o jeden krok za daleko. Działy to wygodne narzędzie, pomagają się znaleźć w gąszczu tematów. Gdy jest gąszcz tematów. Bo gdy jest gąszcz działów, a tematów niewiele, nie jest już tak pięknie - ludzie popełniają błędy, piszą nie tu gdzie trzeba, albo wcale nie piszą bo "forum wydaje się nie żyć".

Na razie niech zostanie jak jest. I tak nie mam pomysłu jak to zrobić lepiej :-) Z czasem pewnie układ działów i tak będzie edytowany - jedne się przyjmą, inne nie, a jeszcze inne może trzeba będzie podzielić, bo będą przepełnione.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lis 2009, 08:59:56 »
ja również nie jestem zwolennikiem rozbicia dzielnicowego... obecny podział jest ok, ale można też Warszawę podzielić geograficznie według Wisły - na lewo i prawostronną.
czy faktycznie będzie aż tak dużo wątków dotyczących poszczególnych dzielnic, szczerze w to wątpię...
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Rano1

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Lis 2009, 14:23:19 »
Najważniejsza jest frekwencja. Bez tego "dzielnice" będą świeciły pustkami.
Najskromniejszy podział, na cześć prawo i lewobrzeżną, jest też ok. Ja od urodzenia mieszkam, uczyłem się i pracuję na lewym brzegu stolicy. Po praskiej stronie bywam incydentalnie, raczej turystycznie lub zakupowo (C.H. Marki np.).
Mam nadzieję, że nastąpi popularyzacja nowego forum.

DLA ORGANIZATORÓW - możecie link do strony umieszczać na szprychówkach, ulotkach...To na pewno rozszerzy krąg zainteresowanych, poza regularnie zaglądających w netowomasowe rejony.

Ginaw

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lis 2009, 21:09:14 »
Jest dzial WMK z podforum na zdjecia.

Moze by tak zrobic dzial
"Warszawa rowerowo"
czy cos w tym guscie, i po prostu wrzucic tam podfora na dzielnice?

Aha, no i gdzie w istniejacym podziale jest dzial obejmujacy cala warszawe?
Chyba nie powiecie ze wszystko co sie wydarzy w warszawie mozna spokojnie podpisac do pojedynczych dzielnic.
Zreszta, tak jak ktos proponowal by byl podzial na grupy - wtedy gdzie pisac zeby wszyscy zobaczyli? Ci z innych dzielnic maja nie wiedziec co sie dzieje w danej dzielnicy?
No pomysl niczego sobie.

Jestem za dzialem ogolnym na cala warszawe, lub za ogolnym dzialem na warszawe + podfora.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lis 2009, 09:26:49 »
Aha, no i gdzie w istniejacym podziale jest dzial obejmujacy cala warszawe?

Nie ma go. Przynajmniej jeżeli chodzi o infrastrukturę.

Chyba nie powiecie ze wszystko co sie wydarzy w warszawie mozna spokojnie podpisac do pojedynczych dzielnic.

W zasadzie tak do tej pory myślałem. Teraz się zastanawiam, co mogłoby się tam nie zmieścić. Podaj proszę jakiś przykład, który się nie zmieści - będziemy wtedy mogli pomyśleć jak to zmienić, by się mieścił.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Lut 2010, 12:44:11 »
Aha, no i gdzie w istniejacym podziale jest dzial obejmujacy cala warszawe?

Nie ma go. Przynajmniej jeżeli chodzi o infrastrukturę.

Chyba nie powiecie ze wszystko co sie wydarzy w warszawie mozna spokojnie podpisac do pojedynczych dzielnic.

W zasadzie tak do tej pory myślałem. Teraz się zastanawiam, co mogłoby się tam nie zmieścić. Podaj proszę jakiś przykład, który się nie zmieści - będziemy wtedy mogli pomyśleć jak to zmienić, by się mieścił.

Takim przykładem jest na przykład wątek sposobu na obniżanie krawężników, czy wątek walki o odśnieżanie, które wrzuciłem z braku lepszego pomysłu do inicjatyw rowerzystów, ale sam bym się nie spodziewał w takim dziale tego, co tam napisałem, więc też uważam, że przydałby się na to osobny dział, np pod taką nazwą:

sprawy ogólnomiejskie, np. odśnieżanie i oczyszczanie dróg rowerowych, egzekwowanie przepisów, kontrola ich stanu technicznego, itp

który zawierałby sprawy które można analogicznie wykorzystać w różnych miejscach, np. krawężnik obniżony w Śródmieściu może w ten sam sposób zostać obniżony w każdej innej dzielnicy (a nawet innym mieście)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2010, 12:49:42 wysłana przez gromanik »

Drex

  • Gość
Odp: Fora dzielnicowe
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Lut 2010, 14:03:08 »
http://forum.masa.waw.pl/index.php?board=43.0

Dodatkowy dział forum zrobiłem- zgodnie z życzeniem. :) Przeniosłem tam też Twoje posty z "Inicjatyw".