Autor Wątek: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.  (Przeczytany 13502 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna

Napisałem do Straży Miejskiej o zaostrzenie kontroli rowerzystów na warszawskich ulicach. No i dostałem odpowiedź:
Cytuj
W odpowiedzi na wystąpienie z dnia 23 marca 2012 r., sygn. MK/SM/03/02/2012 uprzejmie informuję, iż Straż Miejska m.st. Warszawy podejmuje cały szereg inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zaczynając od działań informacyjnych i edukacyjnych a kończąc na stosowaniu środków sankcyjnych przewidzianych prawem.


Jednym z przykładów ubiegłorocznych, zaplanowanych i przeprowadzonych działań akcyjnych, były działania w dniach 12 ? 20 maja 2011 r., którymi objęte zostały wszystkie ścieżki rowerowe na terenie dzielnic Bielany i Żoliborz. Celem akcji było [size=78%]m.in. egzekwowanie przepisów ruchu drogowego od rowerzystów.[/size]


Kolejnymi były prowadzone w okresie od 1 czerwca do 30 września 2011r. działania pod kryptonimem ?Rowerem bezpieczniej do celu?. Była to inicjatywa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji realizowana m.in. przez Komendę Stołeczną Policji, w której uczestniczyła nasza jednostka. Jednym z priorytetów przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi rowerzystom i pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych.


Odnosząc się do kontroli numerów ram rowerowych i innego sprzętu typu telefony komórkowe informuję, iż Straż Miejska nie posiada uprawnień do wykonywania kontroli
we wspomnianym przez Pana zakresie.


Strażnicy nie tylko w czasie zaplanowanych działań akcyjnych ale również w trakcie działań prewencyjnych często podejmują interwencje w sytuacjach łamania prawa przez rowerzystów. Chodzi tu nie tylko o wykroczenia ale i przestępstwa, czego przykładem jest ujęcie przez strażników w ubiegłym roku aż 89 rowerzystów znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Naczelnik
Wydziału Prewencji i Profilaktyki
Straży Miejskiej m.st. Warszawy


Grzegorz S***********


Nie wiem jak was, ale mnie niesamowicie rozśmieszyło złapanie 89 rowerzystów w całym roku i chwalenie się skutecznością.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Kwi 2012, 17:37:10 »
Mnie pod wpływem by nawet nie złapali (nie dogonili!)....

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Kwi 2012, 17:42:45 »
Miejscy tylko bohatersko mogą zaczaić się tam gdzie DDR się kończy przed jezdnią i zaczyna zaraz za, by wlepiać mandaty jak ktoś przejedzie ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Kwi 2012, 17:44:20 »
Nie wiem, ale jedyną sytuację w której widziałem interweniującego strażnika to było czajenie się na Banacha na rowerzystów jadących pomiędzy CPR a CPR.
A tak to "Za dziećmi nie będziemy się uganiać"( cyt. Strażnik Miejski przy Moście Ś-D). Właśnie ten osobnik nakłonił mnie do napisania pisma.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Kwi 2012, 17:45:54 »
A tak to "Za dziećmi nie będziemy się uganiać"( cyt. Strażnik Miejski przy Moście Ś-D). Właśnie ten osobnik nakłonił mnie do napisania pisma.


rozwiń myśl :-) jakimi dziećmi? :D

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Kwi 2012, 17:48:12 »
Zagadałem do strażnika, czy jakby go mijali osobnicy na rowerach po chodniku bez świateł (wieczór późny był) to by ich zatrzymał, akurat mijała nas grupka młodzieży bez światełek na rowerach. Po tym stwierdził jeszcze, że on nie stąd, tylko z Woli jest(staliśmy przy "miśkach"). Nie chciałem wdawać się w dyskusję o tym, że prawo jest tam takie samo o ile mi wiadomo ;)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwi 2012, 17:49:05 »
hahahahahhahahhahahaha, trzeba było tak powiedzieć ^^

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwi 2012, 17:51:00 »
Ja się dostałem w łapankę na Żabie poprzedniego lata. Jechałem prawidłowo, więc pani strażnik ochrzaniła mnie za słuchawki w uszach. Nie potrafiła podać podstawy prawnej, więc odjechałem po kontroli ze słuchawkami w uszach...

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwi 2012, 17:53:39 »
Ja się dostałem w łapankę na Żabie poprzedniego lata. Jechałem prawidłowo, więc pani strażnik ochrzaniła mnie za słuchawki w uszach. Nie potrafiła podać podstawy prawnej, więc odjechałem po kontroli ze słuchawkami w uszach...
Mam wrażenie, że przeciętny rowerzysta będzie w stanie zagiąć strażnika z przepisów. A jak trafią na jakiegoś ogarniętego... to kaplica :]

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Kwi 2012, 17:55:10 »
Może przepisy znała, bo powiedziała mniej więcej coś w stylu że nie ma takiego przepisu ale to niebezpieczne i mam nie jeździć ze słuchawkami. Podziękowałem za radę i nie skorzystałem :]

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Kwi 2012, 18:01:50 »
Ja nie mogę się doczekać aż mnie kiedyś zatrzymają z jakimś postulatem w stylu "niech pan zdejmie słuchawki" albo jak do Seby "niech pan zjedzie na chodnik".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Kwi 2012, 18:27:01 »
"Niech pan zjedzie na chodnik" miałem na Krakowskim przy okazji wizyty Baraka. Akurat mi to pasowało, bo jezdnia  kawałek dalej była zablokowana. Skoro sama władza zezwoliła na ominięcie blokady po chodniku to chętnie skorzystałem z udogodnienia... :P

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Kwi 2012, 20:10:52 »
Mhrok a pokaż jakie pismo im wysłałeś. Co tam naskrobałeś ;)
Komu w drogę temu rower.

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Kwi 2012, 20:24:58 »

Cytuj

Jednym z przykładów ubiegłorocznych, zaplanowanych i przeprowadzonych działań akcyjnych, były działania w dniach 12 ? 20 maja 2011 r., którymi objęte zostały wszystkie ścieżki rowerowe na terenie dzielnic Bielany i Żoliborz. Celem akcji było [size=78%]m.in. egzekwowanie przepisów ruchu drogowego od rowerzystów.[/size]



Nie wykluczone, że ich wtedy widziałem ! Jechały 2, 3 pary SM na rowerach, gdy akurat Kępą Potocką przemieszczałem się rano do pracy. Coś tam zagadnąłem nawet do nich przyjacielsko, ale speszeni byli.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Straż Miejska - Bohaterstwo w pilnowaniu bezpieczeństwa.
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Kwi 2012, 20:42:10 »
Chrupku:
Cytuj
Wnoszę o wzmożenie kontroli rowerzystów jeżdżących po Warszawie w kierunku
posiadanego obowiązkowego wyposażenia rowerów oraz kontroli numerów ram rowerowych i
innego sprzętu typu telefony komórkowe itp.
Przyczyni się do to większej wykrywalności kradzieży rowerów jak również do zwiększenia
bezpieczeństwa ruchu drogowego, gdyż rowerzyści zaczną respektować obowiązek posiadania
oświetlenia i innych akcesoriów takich jak dzwonek. Aktualnie nie znam osoby, która dostała
mandat za nieposiadanie oświetlenia w rowerze, a spotykam takich osób nawet dziesiątki dziennie
jeżdżąc po ulicach miasta.
Proponuję ustanowienie ?obszarów patroli? takich jak okolice dróg dla rowerów np. w parku
im. Piłsudzkiego (Pola Mokotowskie) lub przy ulicy Marszałkowskiej. Proszę również o uczulenie
patroli pieszych na rowerzystów jeżdżących chodnikami i nieposiadających wymaganego prawem
wyposażenia.
Proszę o odpowiedź listem elektronicznym na adres ***@*** w terminie
wynikającym z art. 35 KPA oraz informowanie mnie o działaniach podejmowanych w powyższej
sprawie. W odpowiedzi proszę również umieścić numer wniosku do którego się ona odnosi.