Autor Wątek: Aktualizacja skryptu forum.  (Przeczytany 68335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Paź 2010, 15:58:30 »
Ale czy zmiana wersji skryptu forumowego wymagała od razu zmiany wyglądu całego Forum?

Konwersja layoutu - mnie się wydaje, że to nie jest konwersja, ale podmiana jednego css na zupełnie inny.
Co zaś do priorytetów - to NIE JEST SYSTEM BANKOWY abyś go utwardzał do granic możliwości i stawiał to ponad wygodę użytkownika. To nie jest bank! To nie jest giełda papierów wartościowych, to nie jest wojsko, ani policja. To jest Warszawska Masa Krytyczna. Zmiany w skrypcie jeśli już wykonujesz powinny być niewidoczne dla użytkownika. Chyba, że zwiększasz wygodę i funkcjonalność Forum. Dodajesz przydatne opcje.
W poprzedniej phpBBowej wersji Forum WMK, jaką próbowaliśmy stworzyć 2-3 lata temu, podstawową rzeczą dla mnie i dla innych osób z profilem typu "administrator" było to, aby Forum działało jak najbardziej sprawnie i miało duże możliwości spersonalizowania. Ty tymczasem, w tej wersji już zapowiadasz nam co? KOMUNIZM. Jeden layout forum dla wszystkich. Żadnej indywidualności.
Nie podoba mi się takie działanie. Zwłaszcza, że sporo osób na tym traci - praktycznie każdy z nas musi się na nowo przyzwyczajać do "nowego", które wcale nie jest jeszcze gotowe i będzie zmieniane.


Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Paź 2010, 16:10:27 »
"to nie jest wojsko, ani policja. To jest Warszawska Masa Krytyczna!"   ;D
[hahahaha... aleś mu Storm przywalil...]
Dzięki Drex za odpowiedź.
To że dla Ciebie ważna jest funkcjonalność i bezpieczeństwo się bardzo chwali. Ale dla przeciętnego użytkownika layout jest bardzo ważny i często od pierwszego wrażenia zależy, czy zostanie na forum czy nie. Moim zdaniem to nie jest kosmiczne wyzwanie skopiować layout z poprzedniej wersji, zresztą nie był on aż tak skomplikowany, a pewnie zapisany w podobny sposób, w pliku .css. Co za problem? Skoro ludziom podobała się poprzednia wersja, to można było zmienić oprogramowanie a layout przekopiować ze starego forum (w sumie mniej roboty dla Ciebie).
Zdaję sobie sprawę z tego, że na pewno włożyłeś w tę przesiadkę dużo czasu i pracy. Ale nie tworzy się czegoś dla samego tworzenia, tylko dla użytkowników. Jeśli podobał im się poprzedni wygląd forum, czemu im to odbierać? Nie zawsze zmiany są na lepsze, dobre rozwiązania warto kontynuować. Co z tego, że zrobisz stronę super funkcjonalną i bezpieczną, na którą z powodu dyskusyjnego layoutu nie będą wchodzić ludzie?
Zrób layout NK w kolorze różowym, zobaczymy ilu uczestników ucieknie...  :P  (no, Savil pewnie by się spodobało...  ;)  )
« Ostatnia zmiana: 16 Paź 2010, 16:17:32 wysłana przez trawers »
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Paź 2010, 18:31:19 »
Każda zmiana wyglądu serwisu lub forum niezmiennie jest związana z wielkim żalem, narzekaniem stwierdzaniem, że było lepiej... aż do momentu kiedy wszyscy się przyzyczajają.

Dla mnie robicie z igły widły chociaż rzeczywiście Drex naprawić layout bo cały czas jest rozjechany :P

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Paź 2010, 23:05:32 »
naprawić layout bo cały czas jest rozjechany :P
Jest taki jak ma być. :P

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Paź 2010, 23:15:27 »
Najlepiej ustawić layouta "simple machines forum" takie same jak jest na forum.poziome.pl i jest git, wszystko działa. :)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #50 dnia: 18 Paź 2010, 21:56:13 »
Najlepiej ustawić layouta "simple machines forum" takie same jak jest na forum.poziome.pl i jest git, wszystko działa. :)
i na tym sę skończyło.. niby super nowy design nadawał ise jedynie do zmiany wygladu.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #51 dnia: 18 Paź 2010, 22:01:06 »
Zawiedziecie się, jak usunę możliwość zmiany layoutu... (ta możliwość jest tylko po to, jakby ten się posypał przy którejś modyfikacji...

Co najciekawsze- nie podoba się zawsze tym samym osobom... Ciekawe dlaczego?

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Paź 2010, 22:06:13 »

może dlatego że tamten który ustawiłes jako domyślny się rozjeżdża.... co widac na zrzucie moim widocznym wyżej??? hmmmm kiepski powód ? zrób tak żeby sie nie rozjeżżało to nie będzie narzekania. skoro zabierasz isę za zmiane to zrób to dobrze....
proste
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2010, 22:10:21 wysłana przez pimpf »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Paź 2010, 22:47:56 »
Drex - najwyraźniej jedni nie mają nic przeciwko zmianom, a inni są przywiązani do starej, sprawdzonej i znanej wersji dowolnej rzeczy komputerowej - systemu, skórki, layoutu...

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Paź 2010, 23:09:54 »

może dlatego że tamten który ustawiłes jako domyślny się rozjeżdża.... co widac na zrzucie moim widocznym wyżej??? hmmmm kiepski powód ? zrób tak żeby sie nie rozjeżżało to nie będzie narzekania. skoro zabierasz isę za zmiane to zrób to dobrze....
proste


Aktualizacja jest zrobiona dobrze. Razem z Tobą są 2 przypadki jakiegoś błędu z layoutem- u pozostałych (o zgrozo!)- działa dobrze. A przynajmniej nikt mi tego nie sygnalizował oprócz Ciebie i Olafa.

Ponadto- muszę mieć więcej info, żeby znaleźć przyczynę. Na moich 2 kompach z Win 7 (Opera, FF, Chrome i IE) działa dobrze- błąd jest u mnie nie do powtórzenia, więc nawet nie mogę go zobaczyć- tylko na screenie.

Jaki z tego wniosek? Uważam, że to jakieś dodatki do Waszych kompów/ przeglądarek mogą powodować błąd. Dokąd go nie powtórzę- nic z tym nie dam rady zrobić, bo nie wiem co jest grane.


Co do ogólnego wyglądu- ten jest czytelniejszy, wygodniejszy i ładniejszy. Pozwólcie, że nie będę dopasowywał się do każdego, komu się nie podoba, bo musiałbym zmieniać laya po każdej wizycie na forum. Podjąłem decyzję że ten styl jest i ją podtrzymuję, chyba, że znajdę w samym stylu jakieś błędy powodujące wyżej opisane problemy.

Edit: sprawdzony kolejny komp: Win XP Pro SP 3, Opera 10 i IE8- w obu przeglądarkach forum wyświetla się poprawnie...
« Ostatnia zmiana: 18 Paź 2010, 23:36:58 wysłana przez Drex »

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Paź 2010, 00:48:32 »
Miałem coś napisać, ale nic nie napiszę...


Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Paź 2010, 01:36:21 »
Co do ogólnego wyglądu- ten jest czytelniejszy, wygodniejszy i ładniejszy. Pozwólcie, że nie będę dopasowywał się do każdego, komu się nie podoba, bo musiałbym zmieniać laya po każdej wizycie na forum. Podjąłem decyzję że ten styl jest i ją podtrzymuję, chyba, że znajdę w samym stylu jakieś błędy powodujące wyżej opisane problemy.


Albo znajdzie się osoba, która umie programować layout do SMF 2.0 RC3. Inaczej możecie zapomnieć o poprzednim layoucie. To nie takie proste jak się wszystkim wydaje. Drex postawił na stabilność... i miał rację. Sam korzystam z Wordpress'a i wiem co to znaczy, jak się zaktualizuje go z jednej wersji do drugiej i layout strony się rozwala. Na szczęście jest to portal mniejszy od SMF'a i szybciej można to naprawić. SMF jest złożony i ciężko to zrobić, dlatego lepszym pomysłem było wzięcie gotowca dopasowanego do RC3.


A jak narazie nie znamy osoby, która potrafi programować indywidualny styl czy to na stronę masy czy na forum i trzeba się zadowolić tym co jest.


Znajdzie się osoba która to potrafi, nie ma problemu... będzie layout taki jaki chcą użytkownicy.


Dodam tylko, że ludzie mają też coś takiego jak życie prywatne, a to co by trzeba zrobić, nie zrobi się w jeden wieczór.
« Ostatnia zmiana: 19 Paź 2010, 01:38:14 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

storm

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Paź 2010, 02:24:59 »
@Maćkoff? Chyba nie rozumiem... Co trudnego jest w zmianie CSSa? Zmianie kilku CSSów tak, aby w każdym było mniej więcej to samo, jesli chodzi o "dodatki związane z WMK"?
I dlaczego walnęliście RC3 zamiast czekać na pełne wydanie? Poza tym, zamiast wstawiać stary layout można by było wziac nowy i w nowym wszystko poustawiać "od początku".

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #58 dnia: 19 Paź 2010, 04:20:39 »
Storm. Podejmujesz się zmianie tych kilku CSSów?
Czekać możesz Ty. To jest projekt otwarty i nie wiadomo kiedy będzie pełne wydanie.

"Przecież można było..." - to chodź i to zrób - czekamy, a nie gadasz, że się dałoby to zrobić.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Drex

  • Gość
Odp: Aktualizacja skryptu forum.
« Odpowiedź #59 dnia: 19 Paź 2010, 04:47:51 »
Cóż, jak zwykle- jak to gdzieś powiedział czy napisał Raffi: "weźmy się i zróbcie".

Storm, jeśli przytaczasz jako przykład forum na phpBB które miało być przyjazne dla użytkownika, cud, miód i orzeszki, piękne i przyjazne, spersonalizowane przez każdego, żeby było mu miło i słodko... to powiedz mi- dlaczego piszemy na forum SMF które ja uruchomiłem prawie rok temu, a nie na Twoim phpBB? Dlaczego?

Jak widać osoby z profilem "administrator" na waszej wersji forum nie poradziły sobie, więc nie wiem czego chcesz ode mnie. "Moje" forum działa już prawie rok i nie zanosi się, żeby miało zniknąć. I chociażby dlatego uważam, że mój, "komunistyczny" jak to nazwałeś sposób zarządzania jest lepszy- bo się sprawdza, czego nie można powiedzieć o Twoim, który doprowadził do tego, że forum "przyjaznego" i "spersonalizowanego" po prostu nie ma. Gdyby było inaczej- nie musiałbym się zajmować forum WMK, tylko zostawiłbym je "specjalistom", którzy sobie świetnie radzą.

A jeśli chcesz mieć styl "pod siebie"... to proszę: http://www.smf.pl/ pobierz, stwórz, wrzucę na serwer i umożliwię wybór tego stylu jako jednej z opcji. Do dzieła! Ale jeśli jedyne co potrafisz to narzekać- daruj sobie. Nie robię tego po to, żeby ktoś mnie objeżdżał. Bylo sie samemu wziąć, a tak to masz to, co dostajesz od innych.


Jak było to sorry.