Autor Wątek: Bezpieczna odległość  (Przeczytany 29006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Sie 2013, 08:40:39 »
Ha, ale mając powyżej 90 cm nie jest się wcale rowerem, więc nakaz obowiązywać nie może :)

Tak, jak się przespałem z problemem, to faktycznie masz rację.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Sie 2013, 18:03:50 »
A propos akcji 150cm.pl - dostałem właśnie cynk, że można odbierać naklejki z logo akcji:

http://zdrowy-rower.pl/150/Gdzie.html


No więc tak, rano miałem świetny pomysł, żeby na Tour de Teatr zabrać te naklejki i porozdawać ludziom.

Zajeżdżam do Airbika na Bitwy Warszawskiej - zdziwienie o niczym kompletnie nie wiedzą i nie słyszeli.
Jadę na Pańską 57 - ''nie mają i mieć już nie będą'', ale przynajmniej kojarzyli o co chodzi.
Na Stawki już czasu lecieć nie miałem.

Tak więc nie porozdawałem sobie naklejek, a szkoda
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2013, 19:04:27 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Ciacho

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Płeć: Mężczyzna
    • Ciacho myśli nieuczesane
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Sie 2013, 18:30:03 »
Na Magicznej też nigdy nie słyszeli o naklejkach :<

Yetisport - tylko w konkursach można dostać naklejki, także IMO lipa z naklejkami, albo dla wybrańców/szczęściarzy :<
« Ostatnia zmiana: 24 Sie 2013, 18:31:54 wysłana przez Ciacho »

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #48 dnia: 30 Sie 2013, 19:41:22 »
Wczoraj i dziś jechałem komunikacją miejską i moją uwagę przykuła reklama na tyle autobusów "1 metr. Proszę tylko o tyle":


[ http://ztm.waw.pl/informacje.php?i=792&c=98&l=1 ]

Oczywiście przypomniałem sobie natychmiast o akcji "150 cm", która miała taki sam zamiar, no i okazało się, że za tym plakatem stoi ten sam organizator, co za tamtą akcją ("Zdrowy Rower"). Hm, nie rozumiem w takim razie skąd teraz to - przepisowe - min. 100 cm, skoro wcześniej proponowali 150 i trochę mnie ten brak spójności martwi.

Ale sam plakat i akcja mnie się bardzo podoba, zwłaszcza, że choć chciałbym mieć wygodne DDR-y i pasy rowerowe, to od kierowców oczekuję przynajmniej tyle, żeby mnie szeroko omijali (bo już drugi ważny element, czyli dozwolona prędkość, jest chyba znacznie trudniej osiągalna). I nie wiem, czy to celowy zamysł organizatorów, żeby odwoływać się do kultury jazdy, ale ja bym małym druczkiem dodał tam także numer przepisu - żeby nie straszyć, ale pokazać, że ta prośba to nie jest fanaberia.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #49 dnia: 30 Sie 2013, 22:42:26 »
Chyba nie do końca - organizatorem akcji 150 jest Zdrowy Rower, a 1m jest miasto Warszawa - poprzez ZTM.
Też wydaje mi się, że akcje powinny zostać poparte argumentem prawnym, a przekaz jednolity.

No, ale Masa jest partnerem 1m. Czy są jakieś działania przewidziane w ramach akcji? Może warto w godzinę dla roweru uskutecznić jazdę z "odstajkami" (np. balonami na patyku)?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #50 dnia: 01 Wrz 2013, 18:44:58 »
Przy czym, żeby było jasne, od kierowców przy wyprzedzaniu wymaga się odległości BEZPIECZNEJ, NIE MNIEJSZEJ NIŻ METR.

150cm to wymysł, nie mówię, że zły, czy niezgodny z prawem (w końcu>metr), ale faktycznie trochę nie zgrali się z ZTM z przekazem :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #51 dnia: 01 Wrz 2013, 19:12:03 »
Cytat miroslavka
No, ale Masa jest partnerem 1m. Czy są jakieś działania przewidziane w ramach akcji? Może warto w godzinę dla roweru uskutecznić jazdę z "odstajkami" (np. balonami na patyku)?
[/quote]
                  Czemu nie pomysł niezły, tylko jeden jeszcze problem, kto na taką godzinę dla rowerów przyjedzie?  Ostatnio było aż pięć osób i nie widziałem Cię tam . Czyli sprawdza się zasada że wszyscy mają dobre pomysły tylko z realizacją marnie i wszyscy wiedzą co Masa powinna, ale nikt nie wie co dla  Masy może zrobić?

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #52 dnia: 05 Wrz 2013, 22:53:11 »
Mam 50 balonów :D
Jeszcze tylko zdobycie patyczków. Jak ktoś lubi przyciągać spojrzenia, to zapraszam do wspólnej przejażdżki w piątek trzynastego.

@jerzy1234
Cieszę się, że mnie wyglądałeś.  :)

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #53 dnia: 05 Wrz 2013, 22:59:18 »
ach!
piszę się na najbliższą jazdę z balonikami
i to jeszcze piątek trzynastego
SUPER

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #54 dnia: 06 Wrz 2013, 19:59:49 »
Stary jestem  :-[ ale mimo tego lubię jeszcze trochę popatrzeć na "cuda natury" :-[. A teraz poważnie 1 metr to razem z szerokością kierownicy po przeciwległej stronie co balonik i razem z długością sznurka (wiatr może wydłużyć odległość ) a przepisy są niemiłosierne i można za taką zabawę zapłacić mandacik , więc proponuję zasięgnąć informacji u "naszych prawników " na ile możemy sobie pozwolić  cm. patyka + sznurka żeby nie przedobrzyć. Proszę nie zrozumieć mnie źle ,że jestem przeciw , nawet mogę parę patyków dostarczyć (wezmę udział) ale nie jestem "obcykany w niuansach P.O. R D.-u"

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Wrz 2013, 21:40:41 »
Wydaje mi się, że  powyżej 90 cm podpada się po prostu pod wózek rowerowy. Dlatego lepiej wybrać trasę bez DDR, bo tam wózkiem wjechać nie wolno. Dobrze by też było omijać korki z daleka, bo będzie utrudnione przeciskanie się.

Nie wiem, jak to jest aktualne
Cytuj
Urządzenia służące do mocowania ładunku powinny być zabezpieczone przez rozluźnianiem się, swobodnym zwisaniem lub spadnięciem podczas jazdy.(...)

Poza boczne płaszczyzny pojazdu ładunek nie może wystawać na odległość większą niż 23 cm.(...)

ładunek wystający z boku pojazdu oznacza się chorągiewką barwy pomarańczowej o wymiarach co najmniej 50 x 50 cm, umieszczoną przy najbardziej wystającej krawędzi ładunku, a ponadto w okresie niedostatecznej widoczności białym światłem odblaskowym skierowanym do przodu oraz czerwonym światłem i czerwonym światłem odblaskowym skierowanym do tyłu; światła te nie powinny znajdować się w odległości większej niż 40 cm od najbardziej wystającej krawędzi ładunku; jeżeli długość wystającego z boku ładunku, mierzona wzdłuż pojazdu, przekracza 3 m, to chorągiewkę i światła umieszcza się odpowiednio przy przedniej i tylnej części ładunku,

Czytaj więcej na: http://www.autocentrum.pl/prawo-jazdy/wyklady/przewoz-ladunkow.html#ixzz2e8qV8cY6

Czyli można jechać z balonikiem niedopompowanym (FI nominalne balonu - 24cm), o ile oznaczy się go półmetrową pomarańczową płachtą. :) Dodatkowo wieczorem chyba trzeba nałożyć balonowi odblaski...

Tylko jak balonik będzie tuż przy kierownicy, to pomyślą, że z przedszkola uciekliśmy.
Zawsze można się tłumaczyć, że to element pojazdu, a nie ładunek  ;)

Ostatnio na Dolnej kierowniczka autobusu minęła mnie na 10cm, to chyba powinnam codziennie jeździć z balonem kontrolnym.

Patyki, jakie widziałam miały < 40 cm, więc całość będzie przy pomyślnych wiatrach wystawać pół metra.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz 2013, 21:43:41 wysłana przez miroslavka »

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #56 dnia: 08 Wrz 2013, 16:05:19 »
Czyli można liczyć na baloniki w 100% ?  Kijki podaj ostateczną długość to kilka (10 do 20 ) ja skombinuję tylko żeby ludziska nie stchórzyli  :-[ podałem ogólne info o godzinie dla rowerów.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #57 dnia: 08 Wrz 2013, 21:14:04 »
Można liczyć na 100% :) ale dywersyfikacja mile widziana, jak ktoś ma w domu, może zabrać zapasowe (a nuż dopiszą uczestnicy, albo zasłabnę).
Wydaje mi się, że dobrze by było skombinować patyczki np 50cm, żeby dało się jakoś przyczepić sensownie, ale na allegro widać tylko max ok 40cm, więc pewnie dłuższe są awangardą.

Jakieś pomysły mocowania? Nitka, taśma klejąca, recepturki, zaciski - co będzie najlepsze, żeby balona nie zgubić?
A może by tak zrobić wydarzenie na fb dla reklamy?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #58 dnia: 08 Wrz 2013, 22:56:22 »
Zawsze można się tłumaczyć, że to element pojazdu, a nie ładunek  ;)

Wymiary pojazdu liczy się po jego obrysie. Elementy elastyczne wystające poza obrys pojazdu nie są wliczane do jego wymiarów. Tak jest z lusterkami w samochodzie i chyba dokładnie ten przykład podaje stosowne rozporządzenie - w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Jednak na egzaminie na prawko lusterko nie może wystawać poza kopertę, ot - ciekawostka ;)

"2. 12) Szerokość pojazdu, z zastrzeżeniem ust. 12, § 45 ust. 3 pkt 1, § 54 ust. 3, nie może przekraczać 2,55 m i nie obejmuje ona lusterek zewnętrznych, świateł umieszczonych na bokach pojazdu oraz elementów elastycznych wykonanych z gumy lub z innych tworzyw sztucznych. (...)"

Są jednak inne § a jak wiadomo - znajdźcie rowerzystę a znajdzie się § ;)

Nie jestem prawnikiem :P
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Wrz 2013, 06:59:51 »
To w takim razie naszym ładunkiem będzie patyczek, a balon chorągiewką ostrzegawczą. Kurczę - nie było samych pomarańczowych. Ale ze 20 jest odcienia okołopomarańczowego.