Autor Wątek: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów  (Przeczytany 13313 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« dnia: 15 Wrz 2010, 21:27:58 »
http://www.tvnwarszawa.pl/2,2373954,1,1,0,0,wideo.html

Materiał z dziś z Modlińskiej. Panów z TVN WWA złapałem gdy wleźli w kadr jak robiłem zdjęcia. Niestety nie poszła część najważniejsza wypowiedzi - że jechałem dziś 2 minuty dłużej niż zwykle.

Ot, jaki pojazd, takie paraliże. Na dobrych pojazdach tego problemu nie ma :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Wrz 2010, 00:41:02 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:29:56 wysłana przez tomzoliborz »

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Wrz 2010, 11:54:42 »
Biedni ludzie męczą się na Modlińskiej... nie znają roweru ;D.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Wrz 2010, 12:04:35 »
No to dla dokończenia dzieła GALERIA FOT



Korek, albo rower, wybór należy do Ciebie :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Wrz 2010, 08:53:59 »
Moim zdaniem to tam komuś zabrakło perspektywy, żeby w godzinach porannego szczytu zająć jeszcze jeden pas ruchu w kierunku Legionowa na wysokości zapadliska zapewniając tym samym 3 pasy do centrum i dając ekipie kilka godzin więcej do popołudniowego szczytu, a gdyby się nie wyrobili, to w popołudniowym szczycie wprowadzić taką organizację ruchu jak była rano, czyli 2 pasy do Centrum i 3 do Legionowa.

A podobno jestem wrogiem publicznym Tarchomina nr 1 (co nie zmienia faktu, że jestem zadowolony ze swojego ronda) ;)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lis 2010, 19:46:21 »
Dzisiaj na tym odcinku kontrapasa nie zapadła się jezdnia, tylko zderzyły się 4 samochody - jak po 13:30 jechałem ze szkoły, to korek na trasie AK sięgał za wiadukt ul. Mickiewicza (nie wiem jak daleko za), Jagiellońska stała po horyzont, Modlińska do budowy Trasy Mostu Północnego - po wypadku 4 z 6 pasów Modlińskiej były zamknięte dla ruchu, 3 w kierunku Legionowa i kontrapas w stronę mostu Grota, potem stopniowo otwierano pasy w kierunku Legionowa - zasadniczo nie wpłynęło to na czas mojego dojazdu do domu.

http://www.tvnwarszawa.pl/28415,1680700,0,1,karambol_na_zeraniu_spowodowal_duze_utrudnienia,wiadomosc.html

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lis 2010, 21:59:08 »
Można się było tego spodziewać. Jadąc od Starzyńskiego lewym pasem Jagiellońskiej nie ma żadnej bariery w miejscu, gdzie lewy pas zamienia się w pas do ruchu w przeciwną stronę. Można więc po prostu polecieć prosto samochodem by znaleźć się na pasie do jazdy pod prąd.

Wystarczy zignorować linie, które z resztą są tam dość słabo widoczne. Orientacja co do popełnionego błędu bywa utrudniona tym bardziej, że znaków pionowych nie ma, a nowe linie są tam obok słabo zamazanych starych, więc jest kilka "wariantów" trasy, do wyboru dla kierowcy. Ponadto czasem pas zamykają i wtedy służy do ruchu ciężarówek i maszyn w obu kierunkach. Do kompletu nocą na tym odcinku nie zawsze działają też latarnie.

To była kwestia czasu, aż ktoś tam pojdzie prosto na czołówkę. I tak długo kierowcy dali radę wytrzymać bez dzwona.

Moim zdaniem za taką organizację ruchu ktoś powinien beknąć. Zwykła betonowa bariera w poprzek lewego pasa, w miejscu, gdzie nie powinno się już jechać lewym pasem, oraz gumowy separator pomiędzy pasami ruchu w przeciwnych kierunkach, załatwiłyby sprawę czołówek.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lis 2010, 09:44:22 »
Tuż przed 18 korek zawijał się pod wiaduktem na Jana Pawła i zaczynał na pasie skręcającym w prawo pod ten wiadukt. Dzięki temu mogę powiedzieć ze byłem szybszy od Ferrari (mijałem jedno po drodze :0))

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lis 2010, 12:39:47 »
Tuż przed 18 korek zawijał się pod wiaduktem na Jana Pawła i zaczynał na pasie skręcającym w prawo pod ten wiadukt.

E, nie uwierzę, że korek na Modlińskiej ciąnął się do Śródmieścia. Moim zdaniem coś Ci się pomyliło ;-)

Dzięki temu mogę powiedzieć ze byłem szybszy od Ferrari (mijałem jedno po drodze :0))

Mnie wczoraj wyprzedziła bojowa pani w Porsche. Pewnie Gośka, bo miała na blachach to imie. Wyprzedziła z rykiem i... utknęła w korku.

Podziwiam waleczność takich kierowców. Są jak Don Kichot - walczą z czasem o każda sekundę, ryczą silniki, piszczą gumy... a na końcu i tak jestem o 10 minut wcześniej rowerem ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lis 2010, 16:51:31 »
Mnie wczoraj wyprzedziła bojowa pani w Porsche. Pewnie Gośka, bo miała na blachach to imie. Wyprzedziła z rykiem i... utknęła w korku.
bo to bardzo dynamiczny samochód, tylko statycznie w korku wygląda

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Lis 2010, 17:08:15 »
Tuż przed 18 korek zawijał się pod wiaduktem na Jana Pawła i zaczynał na pasie skręcającym w prawo pod ten wiadukt.

E, nie uwierzę, że korek na Modlińskiej ciąnął się do Śródmieścia. Moim zdaniem coś Ci się pomyliło ;-)

jechałem trasą od broniewskiego, kawałek jana pawła, do żaby. Korek skręcał w lewo pod wiaduktem na starzyniaku. Sądząc po waszych opisach tego co się dzieje na modlińskiej, to właśnie tam tkwił problem :0)

Dzięki temu mogę powiedzieć ze byłem szybszy od Ferrari (mijałem jedno po drodze :0))

Mnie wczoraj wyprzedziła bojowa pani w Porsche. Pewnie Gośka, bo miała na blachach to imie. Wyprzedziła z rykiem i... utknęła w korku.

a mnie w audi. Takim wypasionym sportowym. Ryk silnika i miała przez 20 sekund prowadzenie :0)

Podziwiam waleczność takich kierowców. Są jak Don Kichot - walczą z czasem o każda sekundę, ryczą silniki, piszczą gumy... a na końcu i tak jestem o 10 minut wcześniej rowerem ;-)

Jak dorosną to bedą mieli skrzydła i w tedy nam pokarzą.

mplonski

  • Gość
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Lis 2010, 17:11:27 »
w sumie to fajny pomysł ze skrzydłami, będą latać i wisieć w korku powietrznym a my będzie spokojnie jeździć rowerami po przewymiarowanych warszawskich ulicach ;-) 12m szerokości jezdni.... fajne to będzie.

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #12 dnia: 04 Lis 2010, 17:27:06 »
w sumie to fajny pomysł ze skrzydłami, będą latać i wisieć w korku powietrznym a my będzie spokojnie jeździć rowerami po przewymiarowanych warszawskich ulicach ;-) 12m szerokości jezdni.... fajne to będzie.
no nie wiem, nie wiem...
teraz przez okna notorycznie niedopałki wyrzucaja czasami prosto na rowerzystę...
a jak będą latać to czym będą w nas ... ;)

storm

  • Gość
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lis 2010, 01:26:26 »
Bo porsche jest gorsze!
Ostatnio na Kasprzaka jak jechałem swoim VG3, mija mnie takie... Zwolniło, patrzę na kierowcę, a ona patrzy na mój rowerek, na mnie i powoli przejeżdża dalej ;) A jednak - porsche jest gorsze... ;) chwilę potem wyprzedziłem je, bo stanęło w ślicznym korku przed Prymasa 1000-lecia :)

A co do niedopałków - spotkałem kiedyś człowieka, który miał tendencję do wyrażania swojej nienawiści do rowerzystów i opowiadał, że jak mija takiego to włącza spryskiwacz do szyb, żeby ochalapać miniętego... Smutne. Szkoda, ze taki idiota nie wie, że naraża kogoś innego nie na poplamienie czymś, ale przede wszystkim na utratę zdrowia lub nawet ŻYCIA. I dlatego jestem za tym, aby kierowcy przechodzili odpowiednie badania psychologiczne. Ot, MMPI + Wechsler... Może koszt egzaminu większy - ale czy każdy musi mieć prawo jazdy? Czy musimy wpuszczać na jezdnię debilstwo, któremu strach dać rolki czy hulajnogę do kierowania?

I żeby nie było za bardzo Ot ;) Jechałem w lipcu do Raffiego busem... Nigdy więcej. W jedną korek, w druga korek... Ciekawe co by powiedział JKM jakby zobaczył tę ulicę? "dobudujcie po 3 pasy jeszcze w każdą stronę!"?

« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2010, 01:27:28 wysłana przez storm »

beju

  • Gość
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lis 2010, 09:18:05 »
"dobudujcie po 3 pasy jeszcze w każdą stronę!"?

W USA się to sprawdza, przelotowe ulice są najczęściej piętrowe, po 5 pasów w każdą stronę na każdym poziomie.

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #15 dnia: 05 Lis 2010, 09:48:35 »
tak, sprawdza. I dla tego teraz w wielu miastach w korku mozna stać po 6 godzin nawet. Bo te 6 pasów i 2 piętra też się zapchały.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Lis 2010, 10:14:07 »
"dobudujcie po 3 pasy jeszcze w każdą stronę!"?

W USA się to sprawdza, przelotowe ulice są najczęściej piętrowe, po 5 pasów w każdą stronę na każdym poziomie.

I mają tam na tych superhighwayach korki takie jak nigdzie indziej na świecie. Więc nie powiedziałbym, że się sprawdza.

Osobiście wolę korek jednopasmowy niż 8-12. Mniej hałasuje, kopci i nie zajmuje tyle miejsca. To z resztą jest trend europejski, że pogodzili się z korkami i nie walczą już z nimi, tylko je likwidują. Do USA ten trend dopiero dociera (patrz np na zwężenie i zamknięcie kilku alei w NY) i nie sądzę by tam się szybko przyjął na większą skalę. Oni nie mają alternatywy po prostu, tak budowali swoje miasta. I pozbyli się większości linii tramwajowych. Teraz planują je odbudowywać lub budować od zera, za grubą kasę. Ale to potrwa długie lata.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

beju

  • Gość
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Lis 2010, 10:18:10 »
Za to w NY mają metro. Prawdziwe, a nie jedną linię.
No i logiczne że 6 pasów nie rozładuje dwudziestomilionowej metropolii...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Paraliż Modlińskiej nie dla rowerów
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Lis 2010, 12:28:35 »
ale w wielu miastach pomineli budowę metra, a na pewno nie ma transportu lokalnego zbiorczego. Wszyscy jeżdżą samochodami, bo ich stać :0)

Boss był pół roku temu chyba gdzieś w okolicach LA i to co zobaczył i przeżył, to podobno horror, nie do spotkania w europie. Po 4 h stania nie wiadomo z jakiego powodu pasażer wysiadł i odlał się za barierkę ryzykując mandat :0)
a po kolejnych 2h korek tak jak stał, tak pojechał i też  nie wiadomo dla czego. Siedzieli uwięzieni w samochodzie 6h.
Mustanga sobie wynajęli dla lansu :0)