Inne sprawy rowerowe > Porady

Dobrze zaopatrzony sklep - poszukuję

(1/3) > >>

vit:
Poszukuję dobrze zaopatrzonego sklepu rowerowego, a konkretnie z sakwami -do pomacania.
Potrzebuję podjechać do sklepu, poprzymierzać sakwy do nietypowego bagażnika - głównie chodzi o sposób wieszania/mocowania.
Dlatego sklep, którego poszukuję powinien mieć na składzie sakwy z oboma systemami wieszania i otrlieba i crosso i być może vaude.

Proszę o info.

Raffi:
A musi być sklep? Sakwę Crosso i Ortlieba mam u siebie w domu. Przymierzysz, ocenisz se, a potem przez net kupisz co ci się spodoba taniej niż w sklepie stacjonarnym.

vit:
Wygląda to tak: potrzebuję sobie sprawić sakwy. Do tego miejsca wszystko ok.
Z informacji od sprzedającego i kształtu bagażnika na poziomie wychodzi, że zwykłe crosso (mam) nie dają rady (sprawdziłem).
Czyli muszę mieć te kliki czy jak im tam...

Do ortliebów mam dostęp i przymierzyć bym mógł, ale posiadaczka nie wie który mam system mocowania (a są dwa systemy) - "takie czarne zaczepy, a sakwy są czerwone i (_)(_) mi nie zawracaj, oglądasz czy nie" :P

Nie wiem czy muszę koniecznie mieć ortlieba, skoro podobno crosso seria ekspert jest porównywalna jakościowo i znacznie lepsza cenowo.
Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".
Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P

W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.

Raffi:

--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".
--- Koniec cytatu ---

Nie wiem. Mam Crosso Dry i mam Ortlieby (kiedyś na konfie dostałem). Na codzień jeżdżę z Crosso, Ortlieby leżą sobie w szafie. Nie oddałem nikomu tylko dlatego, że moja Iza ich od używa raz na ruski rok.

Owszem, są rzeczy, które mi się w Ortliebach podobają bardziej (np. dół sakwy i zabepzieczenia narożników). Ale nie na tyle, by za to dopłacać 100 czy 200zł. Także jakość wykonania i długowieczność Ortlieba w stosunku do Crosso nie wyjaśnia wyższej ceny.

A są rzeczy, które mi się bardziej podobają w Crosso - np. metalowe haki. Plastykowe z Ortlieba udało mi się kiedyś połama, a nic z nią nie robiłem, jechała zapięta na bagażniku, po warszawskich ulicach, nawet nie w terenie. Nie było w niej nawet nic szczególnie ciężkiego, więc obstawiam, że pęknięcie było zmęczeniowe (sakwa miała ładnych parę latek). Metalowych Crosso nie byłem w stanie zniszczyć od 2006 roku - owszem, pogiąłem je parę razy (np. gdy zahaczyła się o podwozie Jelcza :D ), ale zawsze wystarczyły kombinerki by je doprowadzić do ładu.



--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P
--- Koniec cytatu ---

Moim zdaniem dobrego zabezpieczenia dolnych rogów sakwy, by te przy ciężkich, ale niewielkich wymiarowo rzeczach wrzuconych do sakwy, nie miały szansy trzeć o szprychy. Nie wiem ile osób jeździ mając w sakwie np. tylko kilka kluczy, ale dla mnie był to jakiś problem - musiałem dorzucać 2-3 szmaty by "dopełnić" sakwę.

Niektórzy wolą też system mocowania Ortlieba, ale moim zdaniem to kwestia gustu. Ja wole Crosso.



--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.
--- Koniec cytatu ---

Układać można się wszędzie. Jak cena jest taka sama, to jaki masz powód by kupić u gościa online i płacić dodatkowo za przesyłkę? Zadawaj takie pytania sprzedawcom online i pytaj czy jednak ci nie zejdą z ceny - niektórzy wcale, ale inni będą bardziej zainteresowani tym byś kupił akurat u nich i dorzucą jak nie rabat na same sakwy, to inny benefit (np. rabat na to co kupisz razem z sakwami, darmową wysyłke...). Generalnie jeszcze nie słyszałem, by handlowiec nie miał kompletnie nic do zaproponowania klientowi. Taki handlowiec nie powinien mieć miejsca w swoim zawodzie :-)

kaczor1:

--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---
Nie wiem czy muszę koniecznie mieć ortlieba, skoro podobno crosso seria ekspert jest porównywalna jakościowo i znacznie lepsza cenowo.
--- Koniec cytatu ---
Nic nie musisz
 ;)


--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---Raffi, jeżeli wiesz, napisz dlaczego w netach wszyscy posiadacze twardo piszą "tylko ortlieb".
Czego brakuje crosso by być idealną sakwą, bo nie znam lepszego rozwiązania na zakupy niż dry big, szczególnie, że żona je wozi :P
--- Koniec cytatu ---

Też nie wiem, czemu tak piszą. Może po prostu są z tych sakw zadowoleni?
Przez Crosso wylądowałem w rowie - podbiło mnie na kamieniu, załadowana sakwa spadła, złapałem skraj asfaltu i...
Na szczęście nic się nie stało. Okazało się, że wcześniej pękło dolne mocowanie.
Od tamtej pory sakwy zacząłem wieszać nisko na dolnym szczeblu bagażnika. Kłopot w tym, że trzeba je było dodatkowo zabezpieczać aby nie spadły z haków a to było kłopotliwe przy wsiadaniu do pociągu.

Teraz mam msx - ten sam lub bardzo podobny system mocowania co Ortlieby, czyli zamykane haki z regulacją rozstawu oraz możliwość założenia na bagażniki o różnej grubości i to w zasadzie główna różnica.
W Crosso nie pasuje mi tylko system mocowania, bo same sakwy są wykonane naprawdę dobrze.


--- Cytat: vit w 01 Cze 2017, 10:25:59 ---W temacie cen: ponoć, bo nie sprawdzałem, wszyscy trzymają ten sam poziom cen bo im nie wolno taniej, a w stacjonarnym sklepie można się układać.

--- Koniec cytatu ---
Przy niektórych produktach jest tak, że sprzedawca jest związany dodatkową umową dystrybucyjną, która zabrania mu np. pewnych form promocji lub obniżek cen, bez zgody dystrybutora.
Ale tak jak napisał Raffi, to też można obejść, bo nikt nie zabroni sprzedawcy zastosować obniżek na inne produkty, które umową nie są umową objęte - ale to już zależy od sprzedawcy.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej