Autor Wątek: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce  (Przeczytany 20307 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lut 2015, 16:08:13 »
Były swojego czasu pomysły aby jeździć osobno- każdy w swoim rejonie i aby w drugi piątek miedzy 18 a 19  ale niestety to tak jak ja dzisiaj- co powiem ze robię godzinę dla rowerów jadąc załatwić swój interes ?
Może zawłaszczyłem tą nazwę razem z kilkoma osobami jeździmy sobie spokojnie w jak najbardziej zatłoczonych głównych ulicach Śródmieścia po to by udowodnić niedowiarkom ,że można bez obawy poruszać się po ulicy. Parę osób oswoiło się przy okazji z takim ruchem i to jest jeden pozytyw , drugi to że nie stosujemy zasady wyścigów i ucieczki przed samochodami tylko udowadniamy kierowcom że nam też miejsce się należy .
Nie potrzebujemy wszędzie ścieżek i nie będziemy latać z metrówką i mierzyć uskoki na nich  - staramy się unikać ich .

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lut 2015, 16:25:47 »
Może zawłaszczyłem tą nazwę razem z kilkoma osobami jeździmy sobie spokojnie w jak najbardziej zatłoczonych głównych ulicach Śródmieścia po to by udowodnić niedowiarkom ,że można bez obawy poruszać się po ulicy. Parę osób oswoiło się przy okazji z takim ruchem i to jest jeden pozytyw , drugi to że nie stosujemy zasady wyścigów i ucieczki przed samochodami tylko udowadniamy kierowcom że nam też miejsce się należy .

I dlatego proponuję, że skoro urzędnicy zaczynają postępować zdecydowanie antyrowerowo, to rowerzyści powinni 'chaotyczną mase krytyczną' wg powyższego opisu Jerzego stosować w ścisłym centrum Warszawy co piątek, ale nie w kilka, a w kilkaset osób.
Dojazd na Zamkowy na 18, potem każdy po swojemu na pl 3 Krzyży na 18.30, stamtąd indywidualne powroty na Zamkowy na 19.00, oczywiście bez korzystania z Traktu Królewskiego. I o 19 stadne 'selfie' pod Kolumną Zygmunta i do domów.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lut 2015, 16:27:03 »
Ale decyzja już zapadła, czy jest brana pod uwagę? Bo kiedy usłyszałem o tym pomyśle rano, pomyślałem dokładnie to samo, co napisał Raffi, że Galas od razu powie, że wlot pozostanie 1 pasmowy, więc żadna korzyść z dwóch. Chyba że planują przebudowę świeżutkich rond z dwóch stron Kopernika.

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lut 2015, 16:55:05 »
Możemy pobić pianę i pomęczyć klawiatury na forum.
To już robimy. Skutków nie widzę ;).

Możemy napisać petycję, ale ona na pl Bankowym od razu do niszczarki trafi.
Bleh... nie mógł się most spalić pół roku później? Możnaby Ustawę o petycjach przetestować w praktyce :P.

Podpisanie petycji pewnie nie zaszkodzi, chociaż też wątpię w skuteczność.

Możemy spróbować na urzędników napuścić media, ale nie widzę w Warszawie żadnej gazety (lub czasopisma) które jest jednocześnie poczytne/opiniotwórcze i przyjazne rowerzystom.
Może kwestie wyrzucenia pieniędzy w błoto, bo:
1. Robi się coś tylko po to, żeby to zaraz zniszczyć.
2. Zniszczone i tak nie działa, bo z obydwu stron jest jeden pas na wyjazd.

Poza tym chyba nie tylko rowerzyści bedą poszkodowani - skoro tam mają zmieścić się dwa pasy, to na oko i miejsca postojowe trzeba będzie zlikwidować.

A możemy zacząć co piątek (zaczynając od najbliższego) robić masę krytyczno-chaotyczną. To będzie boleć. Nas, ale przede wszystkim urzędników, bo smród się zrobi błyskawicznie.
Mam wrażenie, że jednak zaboli tylko rowerzystów, którzy będą tam musieli stać w korku. Chyba że ktoś ma ochotę zrobić rowerowy korek, ale w ten sposób dopieczemy tylko kierującym samochodami, a nie urzędnikom.

Jakieś inne pomysły?

Przez moment myślałem o poparciu pod warunkiem zrobienia tam tymczasowo buspasa, który rowerzystów nie będzie obowiązywał, a który będzie miał pierwszeństwo na wjazdach na ronda. Ale tam jest za krótki odcinek na takie zabawy.
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2015, 16:57:10 wysłana przez biały »

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lut 2015, 20:35:49 »
I dlatego proponuję, że skoro urzędnicy zaczynają postępować zdecydowanie antyrowerowo, to rowerzyści powinni 'chaotyczną mase krytyczną' wg powyższego opisu Jerzego stosować w ścisłym centrum Warszawy co piątek, ale nie w kilka, a w kilkaset osób.
Dojazd na Zamkowy na 18, potem każdy po swojemu na pl 3 Krzyży na 18.30, stamtąd indywidualne powroty na Zamkowy na 19.00, oczywiście bez korzystania z Traktu Królewskiego. I o 19 stadne 'selfie' pod Kolumną Zygmunta i do domów.

Drodzy koledzy, to już się dzieję. Z roku na rok obserwowaliśmy wzrastającą ilość rowerzystów na ulicach.
W tym roku m.in. dzięki brakowi zimy, spodziewać się możemy eksplozji liczby rowerzystów na stołecznych ulicach. Oni nie będą się umawiać w "jakieś" grupy. Tylko zupełnie niezależnie od siebie będą jeździli dowolnymi sobie znanymi trasami. To będzie ta "chaotyczna masa". Tego nie da się kontrolować, cofać zezwoleń czy zakazywać itp.

Życie pokaże że ten rok będzie wyjątkowo "obfity". Pogoda, liczne małe i większe usprawnienia rowerowe oraz wreszcie po latach udręki te kawałeczki łączone w dłuższe ciągi, sprawią że będzie Nas naprawdę ogrom. Staniemy się widoczną "grupą" uczestników ruchu.

I nie musi to kogoś boleć... Chodzi o efekt psychologiczny, efekt skali. Ludzie widząc że inni licznie jeżdżą sami będą bardziej skłonni się przesiadać na rowery.

A nie zaraz, kogoś to jednak zaboli - kierowców stojących w korkach, ale nie przez rowerzystów tylko przez innych kierowców. Bóle dupy, głowy od siedzenia, stresu i nerwów...
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2015, 20:47:20 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lut 2015, 20:41:36 »
[...] Może zawłaszczyłem tą nazwę razem z kilkoma osobami jeździmy sobie spokojnie w jak najbardziej zatłoczonych głównych ulicach Śródmieścia po to by udowodnić niedowiarkom ,że można bez obawy poruszać się po ulicy. Parę osób oswoiło się przy okazji z takim ruchem i to jest jeden pozytyw , drugi to że nie stosujemy zasady wyścigów i ucieczki przed samochodami tylko udowadniamy kierowcom że nam też miejsce się należy .
Nie potrzebujemy wszędzie ścieżek i nie będziemy latać z metrówką i mierzyć uskoki na nich  - staramy się unikać ich .

Jerzy, niczego nie zawłaszczyłeś. Byłeś / jesteś jedyną osobą, która podjęła się tego zadania Godzina dla Roweru. Robisz tą imprezę najlepiej jak potrafisz i chwała Ci za to. Mi się podoba i wielu innym osobom też. Uczymy się w trakcie, każdy kolejny przejazd jest "lepszy" od poprzedniego. Nauczenie / przyzwyczajenie kilku osób do jazdy po jezdniach należy uznać za sukces. O to m.in. chodziło.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lut 2015, 09:41:32 »
Cytat: Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. komunikacji rowerowej na Fejsie napisał
W związku z pojawiającymi się niepokojącymi doniesieniami o rzekomych planach likwidacji infrastruktury rowerowej chciałbym wszystkich uspokoić - na dzień dzisiejszy nie ma żadnych planów zawieszenia funkcjonowania pasów dla rowerów na Tamce. Plotki o likwidacji pasów na Międzyparkowej i Saskiej są również nieprawdziwe - taka możliwość nigdy nie była brana pod uwagę.

Offline łowca

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 152
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lut 2015, 10:25:34 »
Czyli jeden urzędnik mówi jedno, drugi mówi drugie. Któremu wierzycie?  :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Lut 2015, 10:35:38 »
Czyli jeden urzędnik mówi jedno, drugi mówi drugie. Któremu wierzycie?  :P
Żadnemu. To chyba oczywiste.
życie nie znosi próżni...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Lut 2015, 14:40:04 »
To przesłodkie, gdy już nawet pracownicy podlegi prezydentowi zaczynają dementować, to co ten wygaduje :D Facet w kwestii absolutnego braku wiarygodności wzbił się na zupełnie nowy, nieznany wcześniej w mieście poziom.

Nie wiem jak można nawygadywać tyle wbzdur w ledwie kilka dni. Nie wiem jak można w ogóle tyle gadać w kilka dni. Ciekawe czy to czasem nie jest zasłona dymna za tym, że ratusz tak naprawdę nie ma żadnego pomysłu co zrobić z tym mostem ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kocio

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Rower to jest świat!" [L. Janerka]
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Lut 2015, 15:04:35 »
Akurat wczoraj miałem okazję jechać ciągiem Świętokrzyska-Tamka w stronę Mostu Świętokrzyskiego i było średnio, bo na pasie rowerowym a to autobus stał, a to samochód wyjeżdżał z bocznej uliczki (tzn. stał czekając aż się wbije) - i tak z 5 razy do mostu. Na końcu to już wolałem poprowadzić rower po chodniku, bo i tak wychodziło szybciej niż tempo jazdy korka. Ale zasadniczo gdyby nie ten pas to w ogóle nie wiem kiedy bym dojechał lub musiałbym prowadzić rower przez ten cały kawałek.

I nie wiem czy likwidacja tych pasów coś by istotnego dała samochodom, bo szerokość asfaltu pozwoliłaby maksymalnie na 1 dodatkowy pas - nie kojarzę jak to było zorganizowane przedtem.
« Ostatnia zmiana: 26 Lut 2015, 15:07:44 wysłana przez kocio »

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Lut 2015, 16:52:16 »
Tak to wyglądało o 11:00 rano albo w weekend. W godzinach szczytu auta stały tam na perłowo, tak samo jak dziś, tylko że w 3 rządkach a nie dwóch. To dlatego, że tam nie ilość pasów jest problemem, a sygnalizacja na dole :P

Polecam mały eksperyment w domu. Weż duuuużą rurę, zaczopuj czymś wylot zostawiając małą dziurkę, po czym do rury zacznij lać wodę. Nawet dziecko szybko zorientuje się, że szerokość rury nie ma znaczenia, liczy się to najwęższe miejsce na końcu rury. Tak samo jest z korkami - nie powinno patrzyć się gdzie stoją (wzdłuż pasa rowerowego), a gdzie się kończą. To co jest zaraz za końcem korka (sygnalizacja, rondo, rozkraczona ciężarówka, wypadek, cokolwiek) jest jego przyczyną.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Lut 2015, 10:26:09 »
Sytuacja jest ciekawa. Wojciechowicz mówi, Pełnomocnik dementuje, Wojciechowicz jednak powtarza swoje ponownie:

https://www.facebook.com/video.php?v=1548395588746598


Słowem miasto łże i kręci przy temacie pasów niemniej niż przy temacie Masy.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: "Zawieszenie" pasów rowerowych na Tamce
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Lut 2015, 18:48:17 »
A to nie jest oryginalna wypowiedź?