Autor Wątek: Nowe pasy rowerowe na Tamce  (Przeczytany 18834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #30 dnia: 01 Cze 2013, 08:44:05 »
@kultowy

[...]


nie, nie. absolutnie nie chciałem robić żadnych personalnych wycieczek, po prostu to było takie ogólne podsumowanie wątku. jeśli wyglądało to i odebrałeś jako przytyk konkretnie do Ciebie to przepraszam najmocniej.

w każdym razie wydaje mi się, że rynienki nie są jakimś specjalnym problemem - i nie chodzi mi o głębokość; pas jest na tyle szeroki, że w miarę "czeźwy" rowerzysta nie powinien w nie wpaść. są dobrze widoczne i nie wiem, czy malowanie ich ma większy sens (?)

jedynym "ale" są (moim zdaniem) zjazdy, choć jakoś problemów z włączeniem się do ruchu jeszcze nie miałem. 
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #31 dnia: 01 Cze 2013, 10:09:57 »
Tak chciałem zawalczyć o swoje, generalnie popieram. Co do kanaliku to generalnie to ani nie mam pomysłu ani nie widzę wybitnego zagrożenia z ich strony. Kiedy je zmierzyłem przypatrzyłem się uważnie, i wydaje mi się, że uskok między nimi a asfaltem jest minimalny, w sensie znacznie mniejszy niż 10mm, ale oczywiście nawet mała różnica może być przyczyną wywrotki przy małym kącie wjazdu.  Na Międzyparkowej w ogóle ich nie ma (asfalt wylany jest od krawężniak do krawężnika), a ulica też jest pochylona, ale nie mam pojęcia jak to się ma do Tamki.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #32 dnia: 01 Cze 2013, 17:02:55 »
Przed masą przejadę się tam z croozerem jedynką, zobaczę jak jest z tym miejscem. Mój rydwan ma 74 cm.

No i po przejażdżce. Jeżeli chodzi o samą jazdę pasem to jak cię mogę. Do wyboru albo jedno koło jedzie rynsztokiem, albo praktycznie po linii. Jednak rynsztok nie ma żadnego wpływu na jazdę z przyczepką, więc powiedzmy, że OK. Z tym że dla mnie nie jest problemem podjeżdżać po linii prostej, dla mamusi na singlowym składaku (bez urazy :)) może być problem z wężykowaniem, szczególnie że Tamka jest dość stroma.
Zdecydowanie gorzej jest z zakończeniami pasów. Dla jadącego z przyczepka ten problem może być większy w górę niż w dół. Ja zjeżdżając z rydwanem jeżeli nie mam kompletnie pustej drogi to raczej staram się to robić powolutku na heblach a nie z 50+ jak mi się już kiedyś tam zdarzyło (tylko ćśśśś...). Otóż jadąc w górę muszę się obejrzeć przed włączeniem się do ruchu - to lekko wytraca z toru jazdy (a z przyczepką mam niewielki margines). Poza tym jak mnie nie wpuszczą to mam do wyboru - albo sie zatrzymać (do d..y - później się włączać do ruchu z miejsca pod górę - masakra) albo - ciąć przez obszar wyłaczony, co ja też robić będę bez skrupułów. Poza tym samozłomy odruchowo przycinaja na tym odcinku do wewnątrz.

Nie dało się tych kuźwa pasów podciągnąć Kopernika pod szpital chociaż?!

Może niech np Gromanik albo inny posiadacz podwójnej przyczepki przejedzie - podwójny Croozer ma z 85 cm jak nie lepiej.

Przyczepkowcy - w praktyce mogą jechać pasem dla samochodów. Poza tym decyzje mają konsekwencje - wybór jazdy z przyczepką powoduje możliwy brak przejezdności przez niektóre "ścieżki". Tak jak ciężarówki  też nie wszędzie pojadą, mimo że formalnego zakazu może nie być.

Sorry, ale to brzmi jak jesteście młodzi mozecie znieść rower po schodach... cieżarówki sa limitowane znakami określającymi maksymalne wymiary i masę. Jezeli się łapią - mogą przejachać. Do 90 cm rower to rower i infrastruktura musi to uwzględniać. A jak nie niech postawią znak zakazu dla szerszych niż 60 cm na przyklad i będzie z głowy.

Posdsumowując: z przyczepką jazda samym pasem OK powiedzmy 7/10, za to zakończenie pasów zdecydowanie be.
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #33 dnia: 01 Cze 2013, 18:36:22 »
cieżarówki sa limitowane znakami określającymi maksymalne wymiary i masę. Jezeli się łapią - mogą przejachać.

A jak się mimo to nie zmieszczą? Tupniesz nogą, aby się zmieściły? :)

Cytuj
Do 90 cm rower to rower i infrastruktura musi to uwzględniać. A jak nie niech postawią znak zakazu dla szerszych niż 60 cm na przyklad i będzie z głowy.

No to się zaraz tacy jak Ty oburzą, że z 75cm jeszcze się mieszczą. Przepisy nie mogą wyłączać myślenia. Nie traktujmy rowerzystów jak dzieci, które trzeba za rączkę prowadzić.


Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #34 dnia: 01 Cze 2013, 21:14:21 »
Problem z jazdą przyczepką po linii można by rozwiązać przez zwężenie linii, które są naprawdę szerokie:

http://imageshack.us/photo/my-images/27/img187zh.jpg/ (widok z góry)


Może to zwiększyć trochę komfort psychiczny, natomiast kompletnie nie orientuję w stosownych rozporządzeniach określających szerokość takiej linii, no i przypomina to trochę walkę z przestępstwem polegającą na zmianę definicji przestępstwa. Faktyczny plus byłby taki że w trakcie deszczu niebezpieczna powierzchnia byłaby mniejsza.

Offline skip_yeti

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • Płeć: Mężczyzna
    • ccc na fb
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #35 dnia: 01 Cze 2013, 22:29:27 »
A jak się mimo to nie zmieszczą? Tupniesz nogą, aby się zmieściły? :)
Chwila. Chyba się nie zrozumieliśmy. Ja znam to miasto, zjeździłem je pierdyliard razy i znam alternatywy dla każdej z dróg, dla Tamki również. Chodzi mi raczej o sytuację gdy ktoś jedzie pierwszy raz. Ma znak że rowerem wolno, to jedzie. Co ma zrobić, zostawić przyczepkę na początku pasa i sprawdzić czy przejedzie na pusto? Bez jaj.

No to się zaraz tacy jak Ty oburzą, że z 75cm jeszcze się mieszczą. Przepisy nie mogą wyłączać myślenia. Nie traktujmy rowerzystów jak dzieci, które trzeba za rączkę prowadzić.
Czy ja się oburzam... napisałem subiektywną opinię użytkownika przyczepki, to wszystko. Ktoś tam na forum

Widzisz... problem polega na tym, że jak przyczepka ma problem to i trajka też. A trajki to nie tylko wypasione poziomki. To również rowery dla niepełnosprawnych, a im nie jest łatwo szukać innych ścieżek. I jeżeli infrastruktura ma utrudniać życie niepełnosprawnym to do dupy z tym. I coś czuję, że jak będzie lało to trajką nie będzie łatwo - z jednej strony rynsztok z wodą i wszystkim co się w niej kryje, z drugiej strony śliska biała linia. Sraczka czy zatwardzenie - wybór należy do ciebie.

Żeby nie było - cieszę się z pasów, cieszę się że rosną rozwiązania przyjazne rowerom, tylko martwi mnie ich ciągłe nie dopracowanie. Zakończenia pasów są spieprzone dokumentnie, kropka.

Tak patrząc na fotki - aż sie prosi, żeby przy Kruczkowskiego zrobić śluzę...
« Ostatnia zmiana: 01 Cze 2013, 22:35:20 wysłana przez skip_yeti »
Chcesz spróbować czegoś innego? City CC Warszawa - znajdź nas, nie będziesz żałować.

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #36 dnia: 01 Cze 2013, 22:48:14 »
Przyczepka się mieści! jedzie się względnie ok. Choć muszę przyznać, że na pasach przy międzyparkowej jedzie się dużo bardziej komfortowo. I nie chciał bym jeździć po tej rynienece, jest nierówna i zawiera dziury!

http://youtu.be/XdS7_v6rV2g
jutro będzie film z jazdy w górę.

Offline reneva

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 124
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #37 dnia: 02 Cze 2013, 05:58:42 »
Przyczepka się mieści! jedzie się względnie ok. Choć muszę przyznać, że na pasach przy międzyparkowej jedzie się dużo bardziej komfortowo. I nie chciał bym jeździć po tej rynienece, jest nierówna i zawiera dziury!
http://youtu.be/XdS7_v6rV2g
Twoja się zmieściła. Ale ile ma cm szerokości?
Na moje oko (i tylko na podstawie filmu) ok. 70. Czyli o 20 cm łatwiej niż w najszerszym przypadku, gdy jest się jeszcze zmuszonym do korzystania z pasa dla rowerów/ nasz rower nie jest jeszcze wózkiem rowerowym.
Gdyby ta przyczepka była szersza o te 15-20 cm, to byłoby chyba ciut trudniej utrzymać się w szerokości pasa, bez wjeżdżania w rynsztok?

Naturalnie, o im więcej centymetrów się pomyliłem, tym bardziej mój komentarz jest bez sensu ;)

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #38 dnia: 02 Cze 2013, 10:02:52 »
Cytuj
Szerokość przyczepki to 87-89cm cm. Czyli praktycznie dopuszczalne maksimum.

Na szczęście w dół nikt was nie wyprzedzał. Zobaczymy jak będzie pod górę. Autobus na wyciągnięcie łokcia to nie jest to, co tygrysy lubią najbardziej.

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #39 dnia: 02 Cze 2013, 15:00:37 »
W górę:
http://youtu.be/W9khoHddNxk

Jak będę miał czas, to nagram porównanie do pasów na między parkowej.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #40 dnia: 02 Cze 2013, 15:36:49 »
No i po 1min dowód jak wiele edukacji rowerzystow jeszcze przed nami... To samo dzieje sie np. na kotrapasie na Orszady, ciężko zrozumieć ze coś rowerowego może być jednokierunkowe... Ta Pani zjeżdżająca Tamką w normalny dzień przy dużym ruchu samochodowym to aż proszenie sie o wypadek. Rowerzyści podjeżdżający Orszady po kontrapasie bo na pasie samochodowym jest im 'malo miejsca' też za każdym jednym razem spychają zjeżdzających prawidłowo do krawędzi skarpy...
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #41 dnia: 02 Cze 2013, 18:34:32 »
Dzięki za filmiki, Marcin!



No niestety, z nowoczesną (czy nowocześniejszą) infrastrukturą będą musieli oswoić się i kierowcy, i cykliści. Natomiast tutaj to w ogóle debilizm do kwadratu, przecież na luzie mogła zjechać na pas w dół.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #42 dnia: 04 Cze 2013, 23:34:44 »
Film z przejazdu w dół (bez przyczepki):
http://www.youtube.com/watch?v=j_UT3Bmjb0k

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #43 dnia: 05 Cze 2013, 12:52:22 »
Widzę, że nadal jest warunkowy skręt w prawo. W obecnej sytuacji powinien być zlikwidowany bo generuje sytuacje kolizyjną zwłaszcza jak rowerzysta będzie chciał skręcić w lewo na DDR.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Nowe pasy rowerowe na Tamce
« Odpowiedź #44 dnia: 05 Cze 2013, 17:41:34 »
W górę (dziś w porannym szczycie - normalnie taki straszny korek, że aż pusto):
http://www.youtube.com/watch?v=aRnbi418ABM