Autor Wątek: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski  (Przeczytany 28107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Sie 2011, 15:49:02 »
heh to się wszystko wyjaśniło :P
oboje jeździmy tak samo, może Twoja droga przez B-stok będzie ciekawa, przetestuję ja w przyszłym roku

A ja przetestuje ją jutro :-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Rano1

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #31 dnia: 24 Sie 2011, 14:07:37 »
Dodam swoje 5 groszy, nawiązując do rozszerzonej tematycznie dyskusji:

Myślę, że MŚ-D można spokojnie przemieszczać się na 2 kołach jezdnią.

To nie Wisłostrada, gdzie istnieje kompletne kuriozum - ograniczenie prędkości często powoduje duże niebezpieczeństwo dla rowerzystów !
Poza wyłączeniami na niektórych odcinkach - znaki z innymi ograniczeniami prędkości, obowiązujące do najbliższego skrzyżowania (w tym i wiaduktu)  - obowiązuje w dzielnicach centralnych Wawy 50 km/h. Także...
WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE, ROWERZYST(K)O - MOŻESZ JECHAĆ ZGODNIE Z PRZEPISAMI JEZDNIĄ WISŁOSTRADY, gdzie w praktyce wszystkie samochody rozwijają prędkości do ok. 80km/h (nie licząc piratów), ALBO DBAĆ O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO JADĄC SZEROKIM CHODNIKIEM (tak większość robi, bo się boi). Tu akurat zdrowy rozsądek rozchodzi się z wadliwym oznakowaniem w zakresie ograniczeń prędkości, patrząc od strony bezpieczeństwa rowerzystów.

Z mediów wyczytałem, że podobno od października 2011 ma to się zmienić i na Wisłostradzie ograniczenia prędkości zostaną urealnione (wystarczy nawet 60 km/h, żeby rowery mogły legalnie jechać szerokim chodnikiem, np. między Nowym Zjazdem a Karową lub przy Czerniakowskiej). Ograniczenie 50km/h pozostanie w tunelu przy Tamce, czego zupełnie nie rozumiem.




Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Sie 2011, 15:44:50 »
To nie Wisłostrada, gdzie istnieje kompletne kuriozum

Wisłostrada na znacznej części akurat problemem nie jest - kto boi się jezdnią, ma drogę rowerową od ul. Wilanowskiej (nie mylić z al. Wilanowską!) do mostu Północnego non stop. A miejscami nawet dwie drogi rowerowe do wyboru ;)

Problem jest tylko od Wilanowskiej na południe. Ale tam kierowcy nie latają już tak szybko, bo co chwila są światła.


Ograniczenie 50km/h pozostanie w tunelu przy Tamce, czego zupełnie nie rozumiem.

To bardzo proste. W tunelu za grubą kasę zamontowano kolorową zabawkę drogowców - ekstra nowoczesny, skomputeryzowany system sterowania ruchem (ten sam co spowodował korki na Gagarina). Ten system ma zajebiście nowoczesne, sterowane komputerowo, elektroniczne tablice świetlne, tzw znaki pół-zmiennej treści. Niestety, są one w stanie wyświetlać tylko dwie prędkości - 50 i 30 km/h. Wymiana tablic i oprogramowania tak by mogły pokazać inną prędkość, to koszt ponad miliona złotych, bo system jest zbudowany tak, że zrobić to może tylko jedna firma - ta sama, która go wybudowała - Siemens. I tego miliona właśnie brakuje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Sie 2011, 16:03:19 »
a To mnie zaskoczyłeś, ja tam tyle czasu samochodem jeździłem i nie wiedziałem że tam ograniczenie do 50 jest, co ciekawsze inni kierowcy chyba też o tym nie wiedzą :P  czego to się człowiek uczy jeżdżąc rowerem....
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #34 dnia: 24 Sie 2011, 16:41:27 »
a To mnie zaskoczyłeś, ja tam tyle czasu samochodem jeździłem i nie wiedziałem że tam ograniczenie do 50 jest

Nie zawsze jest 50. Czasem na znakach nad każdym z pasów widnieje 30km/h :)

Co oczywiście wszyscy mają w dupie. Pamiętam jak kiedyś jechałem po Krakowie, gdzie działał podobnie inteligentny system. Pokazywał, by jechać 30km/h, co zrobiłem. Wszyscy mnie wyprzedzali, niektórzy trąbiąc i pukając się w głowę. Ale faktycznie jadąc z tą prędkością nie stałem tam na żadnych światłach, a kolejka aut spod świateł ruszała dokładnie w momencie, gdy prawie do nich dojechałem. Nie musiałem nawet hamować :) Ale oczywiście jakby zapytać tych kierowców, to by stwierdzili, że tam nie ma zielonej fali :D
Tak samo twierdzą, że nie ma jej w Warszawie. Ale ile razy jadę Puławską, Dolinką Służewiecką, czy Jana Pawła to nie stoję na żadnych światłach. Tylko po prostu wiem z jaką prędkością tam jechać ;)

 
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #35 dnia: 24 Sie 2011, 18:10:21 »
Tia, chyba rowerem, bo ja jak widziałem gdzieniegdzie ograniczenie do 50 i zgodnie z tymże jechałem, to zawsze stałem na czerwonych, a zdradź mi jeszcze przy jakiej prędkości na Modlińskiej jest owa mistyczna zielona lub nawet żółta fala to będę bardzo szczęśliwy :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #36 dnia: 24 Sie 2011, 19:18:08 »
zdradź mi jeszcze przy jakiej prędkości na Modlińskiej jest owa mistyczna zielona lub nawet żółta fala to będę bardzo szczęśliwy :P

Nie mam pojęcia. Jak wiesz, Modlińską jeżdżę zwykle tylko bardzo krótki kawałek - od trasy Toruńskiej do pierwszych świateł na Kowalczyka, gdzie skręcam w prawo (a wiec nie czekając na zielone) do domu. Z rzadka jeżdżę też odcinkiem Kowalczyka - Płochocińska, ale tam NIE MA świateł po drodze. Nie wiem więc za bardzo co jest dalej ;)

Na Twoim miejscu sprawdziłbym czy przy ŚREDNIEJ prędkości 55-57km/h nie będzie dobrze. O ile pamiętam jest tam 60km/h od dłuższego czasu dozwolone. Podejrzewać więc można, że to na okolice tej prędkości jest ustawiona sygnalizacja. Poeksperymentuj, za którymś razem znajdziesz.

BTW, pamiętaj, że średnia prędkość nie oznacza chwilowej. Po ruszeniu z czerwonego, trzeba przez chwilę jechać szybciej, by uzyskać odpowiednią średnią. Analogicznie, gdy Cię przyblokują inne auta, całość bierze w łeb. Z kolei jak się zagalopujesz przy wyprzedzaniu, to później trzeba chwilkę pojechać wolniej, by zbić średnią do właściwego poziomu. I to zwykle na tym gubią się ci, którzy później twierdzą, że nie ma zielonej fali. Grunt to płynność!

No i w falę trzeba się na początku "wpisać", bo jak nie, to dupa :) Celuj tak, by na pierwszych światłach dojechać w momencie gdy właśnie zapaliło się zielone. Dojechać tak, by nie hamować i z odpowiednią prędkością przejechać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #37 dnia: 24 Sie 2011, 20:30:42 »
spoko ustawie rejestrator GPS i pogalopuję tak by mieć tą średnią 50 (spróbuję najpierw autem bo mi i tak służbówkę wcisnęli :( ) ale wątpię czy jakakolwiek fala tam jest ustawiona
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Rano1

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #38 dnia: 25 Sie 2011, 19:10:37 »
Tak, w plebiscycie pt. najdroższy debilizm na drogach miałby duże szansę ten 50km-owy ogranicznik w Tunelu (Syreny, że tak sobie go nazwę, bo bezimienny, choć Przekrętem kiedyś zwany) - bezkolizyjny odcinek po 3 pasy w każdym kierunku.
Dodam tylko, że wiosną ubiegłego roku, gdy ścieżką rowerową na bulwarze między MŚ-D a M. Gdańskim mogli poruszać się tylko płetwonurkowie, korzystałem z jezdni Wisłostrady na tym odcinku. Żeby skrócić pobyt na jezdni, gdzie prawie wszyscy na 4 kołach wycinają po ok. 80km/h (obowiązuje tam do tej pory martwe 50km/h), jechałem rowerem ok. 40km/h.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #39 dnia: 25 Sie 2011, 20:07:53 »
Tak, w plebiscycie pt. najdroższy debilizm na drogach miałby duże szansę ten 50km-owy ogranicznik w Tunelu

Znam debilizmy i droższe i większe. Ten łapie się na góra do pierwszej dziesiątki, a i to z wysiłkiem ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Sie 2011, 09:25:10 »
Ograniczenie 50km/h pozostanie w tunelu przy Tamce, czego zupełnie nie rozumiem.

A ja rozumiem - ze względu na ochronę przed hałasem - w tunelu jest przystanek autobusowy obsługujący w coraz większym stopniu Centrum Nauki Kopernik na którym ciężko wytrzymać, zresztą hałas przy wejściach do podziemi przeszkadza nawet w znacznej odległości od zejść na dół - moim zdaniem w tunelu powinien zostać zainstalowany system odcinkowego pomiaru prędkości, podobnie jak na odcinku przy Spójni, gdzie samochody regularnie wypadają z zakrętu na drogę rowerową, a docelowo na całej Wisłostradzie.

Rano1

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #41 dnia: 31 Sie 2011, 23:24:06 »
Wierz mi, nikt na jednokierunkowej bezkolizyjnej trzypasmówce nie jedzie 50 km/h. Tam wolno się jedzie 60km/h z ryzykiem, że wjadą Ci w kufer.
Co do hałasu, myślę, że między 50 a 80km/h wielkiej różnicy nie ma. Po prostu hałas się zwielokrotnia w takim tunelu i nikt z projektujących nie pomyślał o ściankach pochłaniających fale akustyczne.
A Centrum Kopernik, no cóż, abstra...ąc od tego , co w środku, z zewnątrz niestety wygląda jak wielki bunkier (widać taka "warszawska moda" ostatnio).

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Wrz 2011, 11:13:19 »
Ja myslę że byłaby dość spora różnica , ale nawet jeśl nie , to powinni coś z tym zrobić (są jakieś metody doraźne?)
bo wczoraj wysiadając na tym przystanku , po prostu myślałem że nie wytrzymam, ja szybciutko stamtąd wybiegłem , ale zastanawiam się co robią starsi ludzie , którzy powolutku wchodza sobie po schodach , lub na przykład ludzie którzy czekają tam na autobus !? ja nie wytrzymałbym tam dłużej niż dwadziescia sekund chyba
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

storm

  • Gość
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Wrz 2011, 11:58:28 »
Byłem tam kiedyś czekając chyba na autobus. Odpowiedzialne osoby powinny zmierzyć poziom natężenia hałasu, bo ten jest IMO o wiele większy niż startujący B767 z Okęcia przelatujący mi nad głową... Zmierzyć i przenieść przystanek gdziekolwiek indziej.


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przejazd rowerem przez Most Śląsko-Dąbrowski
« Odpowiedź #44 dnia: 01 Wrz 2011, 18:52:52 »
Wierz mi, nikt na jednokierunkowej bezkolizyjnej trzypasmówce nie jedzie 50 km/h.

Co jest najlepszym dowodem, że projektant coś spieprzył.


Co do hałasu, myślę, że między 50 a 80km/h wielkiej różnicy nie ma.

Myślę, że jesteś w błędzie. Opór powietrza rośnie w kwadracie prędkości i powoduje hałas związany z opływem powietrza wokoło nadwozia, który przy wyższych prędkościach jest o wiele bardziej istotny niż hałas opon i silnika (one również rosną wraz z prędkością). Pomiędzy 50 a 80 różnica będzie niemal 4-krotna!


Po prostu hałas się zwielokrotnia w takim tunelu i nikt z projektujących nie pomyślał o ściankach pochłaniających fale akustyczne.

Bo nikt nie wymyślił takich skutecznych ścianek. Tzw cichy asfalt zmniejsza hałas o 3-5dB. Ekrany o około 10. Biorąc pod uwagę, że tam jest z 90, to kpina ;) Dlatego w Berlinie na głównych ulicach często stoi znak 30km/h z tabliczką "22-6 h" i dopiskiem, ze to ze względu na hałas. Tylko Oni to na poważnie respektują!


A Centrum Kopernik, no cóż, abstra...ąc od tego , co w środku, z zewnątrz niestety wygląda jak wielki bunkier (widać taka "warszawska moda" ostatnio).

Jak prawie każdy budynek o konstrukcji szkieletowej z betonu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)