Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011  (Przeczytany 49747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Cze 2011, 13:01:39 »
To mówię od razu  ;D Mam nadzieję, że przy kobiecie powstrzymają się chociaż trochę przed słowami uznawanymi za obelżywe  ;)
Woydzio


przede mną się nie powstrzymują :/ baaa, nawet z bejsbolem na mnie wyskakują :D

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Cze 2011, 19:12:23 »
Potwierdzam... Mimo obecności Ani musiałem się kiedyś z jednym taksiarzem potykać... On miał "masę" a ja tylko SPDy. Bolało... jego. :P

Offline Czarny

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 176
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Cze 2011, 18:39:30 »
W tym miesiącu masa beze mnie. A szkoda, trasa całkiem fajna i przyzwoita.
Cudowne dziecko dwóch pedałów. :-))

FurryMe

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Cze 2011, 22:57:26 »
Tylko pytanie, czy ze względy na długi weekend nie będzie nas na masie mniej, gdyż dużo osób ucieknie z Warszawy?

Offline Mr_Brush

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #19 dnia: 13 Cze 2011, 17:11:06 »
Kiedyś, spotkania przedmasowe były organizowane nad brzegiem Wisły. Osobiście wolałbym aby przywrócić nadwiślański charakter przedmasówek. Po pierwsze promocja, po drugie wygoda. Wygodniej usiąść sobie na trawie a nie gnieść się w ciasnej sali ZM. Nie jestem w temacie, ale jeśli przedmasówki nadal są organizowane nad Wisłą, sorry za pomyłkę.

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #20 dnia: 13 Cze 2011, 19:13:06 »
Właśnie, co z tymi plenerowymi przedmasówkami, rok temu były w kilku miejscach.
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #21 dnia: 13 Cze 2011, 19:52:44 »
Dyskusja nad tym czy to ma sens przy zmiennej pogodzie, rozkopaniu wszystkiego dookoła typowego miejsca na platformie oraz notorycznym gubieniu się i spóźnianiu różnych osób przy spotkaniach plenerowych trwa.

Póki co, jest po staremu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Cze 2011, 11:46:18 »
Zwłaszcza, że Świętokrzyska zamknięta, jakby mało było trudności. Do ZMu łatwiej i wygodniej.  A i nie ma być za bardzo gorąco, więc będziemy oddychać, królewny na ziarnku grochu :)

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Cze 2011, 14:05:59 »
@Raffi ma zdecydowanie rację. Lepiej parowaaaać sobie w 30-40 osób w zamkniętym pomieszczeniu o powierzchni tych ~30m2, dusić się tam i piec razem we wspólnym pocie i smrodzie, niż jechać na jakąś tam Platformę... przecież to AŻ 2.5 kilometra! Na piechotę z Centrum to AŻ 10-15 minut! Okrrrrrrrrrrrrrrropne!
Dlatego lepsze jest zamknięte pomieszczenie, z brakiem nawiewu świeżego (typowa "studnia" kamieniczna od wewnątrz podwórza). Nie ma to jak wspólne pieczenie! Zapraszam w imieniu Raffiego!


Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Cze 2011, 15:50:09 »
Nie ma to jak wspólne pieczenie! Zapraszam w imieniu Raffiego!

Strasznie to binarne: Nowogrodzka albo platforma... Może kiedyś zbiorę się na odwagę i spotkanie przedmasowe swoją osobą nawiedzę  ;D Na razie zabezpieczenie żywiołowo dyskutuje miejsce spotkania w publicznie dostępnym wątku. Mam nadzieję, że nie dojdzie do burd ulicznych na tle tego wyboru. W razie czego - czy trzeba mieć ze sobą solidny łańcuch czy zwykły u-lock wystarczy?  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Cze 2011, 15:52:47 »
Jakie zamknięte, jakie parowanie? Okna i balkon można otworzyć, to raz. Jak ktoś się myje i używa dezodorantu, to nie śmierdzi, to dwa.

L - nawiedź, nawiedź. A dyskutujemy publicznie, bo każdy na przedmasówkę może przyjść.
Żaden u-lock ani łańcuch, tylko poduszka! :D

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Cze 2011, 19:58:47 »
@Savil, pytanie naprowadzające - ile okien i balkonów jest w sali głównej ZMu (tej na wprost drzwi wejściowych, za którą jest łazienka i kuchnia)? :>


Co do systemu binarnego - nie jestem za platformą, ale za dowolnym miejsce NA ŚWIEŻYM POWIETRZU. Może to być nawet ten lokal gdzie spotkalismy się w ramach przedmasówki opodal Placu Trzech Krzyży chyba w sierpniu rok temu, może to być park opodal Sejmu czy tych schodów prowadzących na Rozbrat, tam gdzie byłem pierwszy raz na przedmasówce w 2006 roku, etc.


Miejsc w Warszawie jest mnóstwo. Poza tym skoro jest to przedmasówka, a WMK porusza się i propaguje jazdę ROWEREM to może warto przy okazji także wśród Zabezpieczenia i innych grup organizatorów propagować ROWER???


Ale mniejsza, nie wnikam, chociaż już w 2007 się dziwiłem, czemu na jesieni na dziedzińcu kamienicznym stały ze 3 rowerki, a w środku bylo z 15-20 osób :P


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Cze 2011, 22:30:01 »
Po pierwsze, nie rozwalaj dyskusji na kilka wątków, bo to tylko bałagan robi na forum. I zupełnie nic nie zmienia.

przecież to AŻ 2.5 kilometra! Na piechotę z Centrum to AŻ 10-15 minut!

Chciałbym Ci zmierzyć czas jak pokonujesz ten dystans z buta w 10-15 minut (co oznacza że będziesz musiał ostro przebierać nóżkami, bo idąc to 2,5km robi się w 30 minut), zwłaszcza w relacji pod górkę. Moooogę? ;)

Nie ma to jak wspólne pieczenie! Zapraszam w imieniu Raffiego!

Nie marudź, i tak na przedmasówkach bywasz raz na pół roku. Niezależnie od miejsca w jakim się odbywają.
« Ostatnia zmiana: 14 Cze 2011, 22:32:29 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Cze 2011, 01:29:33 »
Ależ @Raffi... Bardzo chętnie możesz mi mierzyć, ale tylko idąc NA spotkanie, a nie PO nim ;P


Co do mojej bytności na spotkaniach - nie zpaominaj, że nigdyś bywałem bardzo regularnie i też czasami bywam jak mogę. Niestety starość nie radość, ktoś na moją emeryturę zarobić musi (i tak mi pewien Rostoszenko ją już ukradł...) a ponieważ WMK nie zamierza chyba nikomu zapewniać dostatniego życia na starośc, więc muszę popracować. Dodam, że na tę przedmasówkę się szykowałem i miałem być, ale jakoś mam 2 spotkania o tej porze, także niestety. No i nie zapominaj proszę, że bywanie lub nie na przedmasówkach nie oznacza od razu braku wiedzy o warunkach jakie panują w sali ZMu w gorących dniach upalnych :P (ta wspaniała duchota i brak powietrza do oddychania... :P )


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 24 czerwca 2011
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Cze 2011, 09:42:48 »
przecież to AŻ 2.5 kilometra! Na piechotę z Centrum to AŻ 10-15 minut!

Chciałbym Ci zmierzyć czas jak pokonujesz ten dystans z buta w 10-15 minut (co oznacza że będziesz musiał ostro przebierać nóżkami, bo idąc to 2,5km robi się w 30 minut), zwłaszcza w relacji pod górkę. Moooogę? ;)

Ależ @Raffi... Bardzo chętnie możesz mi mierzyć, ale tylko idąc NA spotkanie, a nie PO nim ;P

Umówmy się: Jak dasz radę we wspomniane przez Ciebie 10 minut przebiec z ZM (siedziba jest w centrum) na platformę, to jestem gotów ustąpić w temacie miejsca spotkań i publicznie przyznać, że miałeś rację.
Kalkulator i Google Maps podpowiada mi, że musisz biec ze średnią prędkością 24km/h i nie złapać po drodze ani jednego czerwonego światła.

Jak dasz radę zbiec z ZM na platformę w 15 minut, czyli ze średnią prędkością biegu 16km/h, to nie ustąpię w sprawie platformy, ale wskażę fajne miejsce w samym centrum i blisko ZM, ale na świeżym powietrzu. I będę je promował.

Jak nie dasz rady, zaczniesz przekonywać ludzi że ZM to wspaniała miejscówka i na najbliższe 5 spotkań przedmasowych przyjdziesz na każde, choćby było w ZM ;)

Co do mojej bytności na spotkaniach - nie zpaominaj, że nigdyś bywałem

Nie zapominam. Ale nie zamierzam brać pod uwagę opinię każdej osoby, która kiedyś pomagała i bywała, a teraz już nie bardzo. Po prostu tych osób było za dużo, a ich opinie bywają sprzeczne.

Moim zdaniem kluczowa opinia to te osoby, co wciąż są z nami co miesiąc i pomagają regularnie: Dex, Trupek, Savil, Ania, Maćkofff i tak dalej... to Im trzeba ułatwiać życie, bo to Oni teraz tak naprawdę tworzą Masę.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)