Autor Wątek: Co po Masie  (Przeczytany 11395 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Co po Masie
« dnia: 17 Mar 2012, 07:43:34 »
Widzę, że najbliższa Masa będzie pełna poziomych atrakcji.
Edit:
Widzę, że na najbliższą Masę zapowiadają się poziome atrakcje
 

Wyścig Flinstonow - Storm rzucił wyzwanie, Savil przyjęła
Prezentacja nowego roweru Ślimaka
Możliwa prezentacja roweru Raffiego
 
Do tego proponuje dla zabawy dodatkowe konkurencje:
Wyścig żółwia, czyli im wolniej tym lepiej - tu klasyczny rower ma fory.
Wyścig Flinstonów do tyłu - tu poziomki mają większe szanse.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 08:29:45 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Mar 2012, 08:10:57 »
@Kaczor - dzielisz skórę na niedźwiedziu ;)
Nie wiem jeszcze czy będę. Wszystko zależy od pogody, od stanu moich nóg itede... Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Mar 2012, 08:25:54 »
@Kaczor - dzielisz skórę na niedźwiedziu ;)
To znaczy?
 
Nie wiem jeszcze czy będę. Wszystko zależy od pogody, od stanu moich nóg itede... Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?
Wtedy walkower  ;)
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Mar 2012, 08:43:36 »
Możliwa prezentacja roweru Raffiego

Niestety, mnie nie będzie na najbliższej Masie. Będę wtedy w Wiedniu.

Być może uda się za to być nowym poziomem na Przedmasówce. W zasadzie to już jest niemal gotowy. Brakuje mi tylko przedniego koła i giętkiej fajki do hamulca.

Giętka fajka to w ogóle jest jakiś jakaś niesamowita technologia NASA, bo w serwisach jej nie mają. A odwiedziłem już z 5 (i dziś pewnie odwiedzę kolejne w poszukiwaniach).

I jeszcze to koło. Gdyby Spójnia zrobiła mi je na czas (najpierw obiecywali poniedziałek, później środę, potem piątek) to bym już jeździł na nowym, bo i temat fajki odkryłbym wcześniej. Pytanie na kiedy Spójnia zrobi mi to koło? Bo to już trzecie jakie u nich zaplatam w tym roku i żadne z tych kół do tej pory nie było zrobione nawet z grubsza na czas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Mar 2012, 08:51:18 »
I jeszcze to koło. Gdyby Spójnia zrobiła mi je na czas (najpierw obiecywali poniedziałek, później środę, potem piątek) to bym już jeździł na nowym, bo i temat fajki odkryłbym wcześniej. Pytanie na kiedy Spójnia zrobi mi to koło? Bo to już trzecie jakie u nich zaplatam w tym roku i żadne z tych kół do tej pory nie było zrobione nawet z grubsza na czas.
Dlatego ja swoje zaplatałem dopiero, gdy postanowiłem odstawić pozioma na zimę, a do tego czasu jeździłem na zwichrowanej obręczy. Szlak by mnie trafił, gdybym miał czekać a rower był by mi potrzebny.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2012, 09:27:10 »
kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?
Ja! Ja!

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2012, 09:53:25 »
Szlak by mnie trafił, gdybym miał czekać a rower był by mi potrzebny.

Wiesz, mam rower do jeżdżenia, więc problemu aż tak wielkiego jak u Ciebie nie ma. Nie muszę jeździć na uszkodzonym elemencie. W ostateczności mógłbym też założyć do nowego pozioma koło od starego. Albo nowiuteńkie koło pod tarczę, które omyłkowo zamówiłem i które sobie zbiera kurz w szafie zapomnienia.

Tylko po prostu nie chcę. Chcę by nowiuteńkie klocki hamulcowe docierały się od razu na właściwej, nowiutkiej obręczy, która dotrze się razem z nimi i później będzie wzorowo współpracować przez lata. Chcę by wszystkie części w poziomie (tak nowym jak i starym) miały ten sam przebieg (później łatwiej wyliczyć kiedy trzeba się danym elementem zainteresować), a nie że każde koło ma inny. Poza tym założenie było, że oba rowery jeżdżą niezależnie i wychodząc z rana "na parking" mogę po prostu wsiąść sobie na dowolny bez zabaw z narzędziami.

A koła pod tarcze nie chcę montować, bo może je sprzedam. Upaćkanego i używanego raczej się nie uda. A poza tym, jeżeli mam jechać na miasto, to chcę mieć dwa hamulce, a nie jeden i to w dodatku tylny.


Dlatego szlag mnie trafia. Bo jak ktoś mówi, że zrobi koło na środę, to powinienem je tego dnia dostać do rączki, zapłacić ile trzeba i mieć. A nie usłyszeć, że niegotowe (na szczęście telefonicznie, bo jakbym pojechał i usłyszał, ze niegotowe, to bym się wściekł). Tymczasem Spójnia robi mi trzecie koło w tym roku i z każdym było to samo.

Poważnie myślę, czy kolejne koło złożę u nich, czy jednak gdzie indziej (ostatnio znowu zacząłem być regularnym bywalcem Dudy na Tarchominie). Bo co z tego, że na Spójni zaplatają świetnie, skoro termin, w którym to zrobią jest wartością czysto losową i nie pozwala na jakiekolwiek planowanie życia. W poprzednich latach tego nie było. A przynajmniej nie aż tak.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Mar 2012, 10:31:43 »
Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?


Już tam nie mieszkam, ale mogę się przejechać  ;) 
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 14:55:13 wysłana przez Infero »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Mar 2012, 12:17:38 »
Raffi - czy zamiast objeżdżać wszystkie serwisy, nie możesz dzwonić i pytać, czy mają taką fajkę?

Na wyścig Flinstonów piszę się jak najbardziej :) Większe szanse miałabym Pomidorkiem, bo bliżej do ziemi, ale i na moim nowym szczęściu powinnam dać radę.

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Mar 2012, 12:27:33 »
Raffi - czy zamiast objeżdżać wszystkie serwisy, nie możesz dzwonić i pytać, czy mają taką fajkę?

Mogę. Tylko objeżdżam przy okazji (wczorajszą było szukanie części do Dahona Olka), a na telefonowanie musiałbym wydawać kasę.

Poza tym, masz może listę telefonów do wszystkich warszawskich serwisów? Albo chociaż tych po północnej stronie miasta? Bo ja na przykład nie mam ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Mar 2012, 14:26:52 »
Raffi: use the google  ;)
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Mar 2012, 15:07:29 »
@Kaczor - skóra bo nie wiadomo było i nadal jest czy będę... ;)
O walkowerach nic nie mów, tylko... sam się szykuj, Flinstonie :P


@Raffi - może jednak porobisz fotki nowego rowerka? ;) Poza tym w W-wie poza Spójnią są jeszcze inne serwisy i sklepy rowerowe gdzie dobrze zaplatają kółka. Zdaje się jakieś iX jest na Kochanowskiego czy coś takiego. Ja tam składałem 2 kółka i jestem zadowolony do dzisiaj. No i złożyli mi je terminowo.


@Mhrok, @Infero: 17:15 przy McD przy 17 Stycznia? ;)


@Savil - ćwicz, bo ja szans nikomu nie daję... Obym tylko miał noge sprawną... ;)


Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Mar 2012, 16:00:41 »
Raffi: use the google  ;)

Niestety nie wszyscy właściciele serwisów wynaleźli już internet. A nawet ci, co w nim są, mają nieaktualne numery często. A nawet jak mają aktualne to często się nie idzie dodzwonić. A jak już się dodzwonisz, to też nie zawsze Cię zrozumieją poprawnie (zdarzało mi się lecieć po coś przez pół miasta i tego nie dostać z powodu nieporozumienia).


@Raffi - może jednak porobisz fotki nowego rowerka? ;)

Zdjęcia robię cały czas, każda część ma ich po kilka. Tylko ich po prostu nie pokazuję. :P Po "premierze" zadecyduje, jaką część z tych fot pokażę.

Mam przeczucie, że pierwszy raz od dawna Storm "zasłuży" na napis Zabezpieczenie w profilu i pojawi się na Przedmasówce :D


Poza tym w W-wie poza Spójnią są jeszcze inne serwisy i sklepy rowerowe gdzie dobrze zaplatają kółka.

Są osobiście kiedyś składałem u Dudy i byłem zadowolony i rozpoznawalny jako stały klient i profesjonalnie traktowany. Ale później jakoś się przerzuciłem na Spójnię, bo Tarchomin to oddzielna wycieczka, a Spójnie można było zaliczyć "po drodze" z/do centrum.

Zawsze mogę wrócić do Dudy. Albo znaleźć jeszcze inny serwis co dobrze zaplata. Zobaczymy na razie jak szybko zrobi Spójnia i jaki będzie powód opóźnień... czasem bywa, że coś się dzieje niezależnie od serwisu (np nie idzie ściągnąć danego rozmiaru szprych) i wtedy trudno winić serwis.


Zdaje się jakieś iX jest na Kochanowskiego czy coś takiego.

iX i eX to są akurat serwisy z listy tych, w których nieprędko się pojawię. Mam swoje powody, których nie zamierzam roztrząsać na forum, bo to stary uraz i możliwe, że już dawno nieaktualny.

W każdym razie prowadzę prywatną czarną listę serwisów, w których mnie kiedykolwiek zbyto, niemile potraktowano, wprowadzono w błąd lub w jakikolwiek inny sposób potraktowano nie po partnersku. Albo w którym widziałem jak kogokolwiek innego tak się traktuje. Staram się nie odwiedzać takich miejsc ponownie (to dotyczy nie tylko sklepów rowerowych) i nie zostawiać tam pieniędzy, no chyba że mnie bardzo przyciśnie i nie mam wyboru. A ponieważ w WAW jest ponad 100 serwisów, a ja jestem cholernie uparty, to ciśnie mnie baaardzo rzadko ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Ślimak

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Mar 2012, 16:28:22 »
Wyścig Flinstonow - Storm rzucił wyzwanie, Savil przyjęła
Prezentacja nowego roweru Ślimaka
Możliwa prezentacja roweru Raffiego
 
Do tego proponuje dla zabawy dodatkowe konkurencje:
Wyścig żółwia, czyli im wolniej tym lepiej - tu klasyczny rower ma fory.
Wyścig Flinstonów do tyłu - tu poziomki mają większe szanse.

Kaczor - zapomniałeś o przerwie kawowej ;D .
 
Potwierdzam pkt 2 programu.

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Mar 2012, 17:42:21 »
@Raffi... :)
1. Przypomnij sobie jak ja składałem LWB i SLRa... są zdjęcia i widać nawet na nich jakie są części i ajkiej firmy. Bo z tym nie ma się co kryć, przeciętny osobnik i tak pozna i tak. Więc po co zdrapywać naklejki, szlifować metal do gołego?


2. Nie pojawi się na przedmasówce, gdyż:
- w zabezpieczeniu nie wezmę udziału ze względu na nogę (chondromalacja to nie jest hop-siup i noga działa... Ta noga cały czas mnie na....dala i wymaga leczenia - vide odpowiedni wątek w HP) Ale nie miałbym nic przeciwko temu, aby w ramach Przyjaźni Masowo-Stormowej ktoś mi się dorzucił do zastrzyków w kolano ;P (~109 PLN /sztuka, potrzebuję 3 sztuk). Dodam, że w najbliższym czasie nie będę się udzielał i ganiał bo mnie na to nie stać. Ani medycznie, ani finansowo potem na leczenie. I tak dobrze będzie jak dojadę na WMK.
- o tej porze mam jazdy (strzeżcie się eLek tego dnia!)


3. Czarna lista serwisów? Znam jeden, w którym się nie wyrabiają czasowo chyba nigdy... Na literkę "L". Ale od czasu jak mam poziomkę i od chwili kiedy rozłożyłem i złozyłem VG3 na części i nie została mi potem żadna "zbędna" część - serwis jest póki co u mnie w garażu. Nooo... poza kolami.


Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Mar 2012, 10:07:03 »
1. Przypomnij sobie jak ja składałem LWB i SLRa... są zdjęcia i widać nawet na nich jakie są części i jakiej firmy. Bo z tym nie ma się co kryć, przeciętny osobnik i tak pozna i tak. Więc po co zdrapywać naklejki, szlifować metal do gołego?

Szlifować to mi się nie chce, więc bez przesady.

Naklejki zdrapuję z kilku powodów. Pierwszy jest taki, że można to zrobić szybko i łatwo - więc czemu by nie? Drugi i najważniejszy jest taki, że moim zdaniem przeciętny osobnik nie pozna (i jestem się w stanie założyć o Colę, że mojego np widelca nie poznasz) :P Po trzecie, bez nalepek zwykle części wyglądają lepiej (zwykle, bo np z dampera nie zdejmuję, bo będzie wyglądał gorzej). Po czwarte, nie lubię jak mój rower wygląda jak słup reklamowy różnych marek (reklamę to będę woził jak mi za nią zapłacą). Po piąte - wiele z tych nalepek jest pstrokatych, a ja pstrokacizny nie lubię.

Nie usuwam log trudnych do usunięcia (np wymagających zamalowania lub szlifowania). Z premedytacją nie usunąłem loga Accenta z kierownicy - moim zdaniem świetnie optycznie obniża wartość roweru ;) Nie usuwam też log firm, które i tak niemal niczego nikomu nie powiedzą, bo one też obniżają optycznie wartość roweru ;)


od czasu jak mam poziomkę i od chwili kiedy rozłożyłem i złozyłem VG3 na części i nie została mi potem żadna "zbędna" część

Z ciekawości: Ile części "niezbędnych" Ci zostało? ;)


serwis jest póki co u mnie w garażu. Nooo... poza kolami.

Ja też większość w rowerze robię sam. W zasadzie poza zaplataniem kół, chyba wszystko inne.

Inna sprawa, że nie ma tego dużo. Wymiana klocków hamulcowych 1-2 x w roku. Raz na kilka lat wymiana pancerzy i linek. Pompowanie kół. Wymiana napędu raz na 2-3 lata. Koniec :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Ślimak

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2012, 09:53:15 »
Widzę, że najbliższa Masa będzie pełna poziomych atrakcji.
Edit:
Widzę, że na najbliższą Masę zapowiadają się poziome atrakcje
 

Wyścig Flinstonow - Storm rzucił wyzwanie, Savil przyjęła
Prezentacja nowego roweru Ślimaka
Możliwa prezentacja roweru Raffiego

Prezentacja pozioma odbyła się. Kto miał ochotę, to przejechał się. Niestety osoby o niższym niż ja wzroście miały klopoty z ujeżdżaniem ;) .
 
Do tego proponuje dla zabawy dodatkowe konkurencje:
Wyścig żółwia, czyli im wolniej tym lepiej - tu klasyczny rower ma fory.
Wyścig Flinstonów do tyłu - tu poziomki mają większe szanse.

Te konkurencje proponuję rozegrać w przyszłym miesiącu. Chętnie przyłączę się :) .
 
Dziękuję Masowiczom, którzy w drodze powrotnej "eskortowali mnie" do PKP Ochota. Obiecuję na następną Masę wziąć zapasowe zasilanie do tylnej lampki.