Autor Wątek: Co po Masie  (Przeczytany 11432 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Co po Masie
« dnia: 17 Mar 2012, 07:43:34 »
Widzę, że najbliższa Masa będzie pełna poziomych atrakcji.
Edit:
Widzę, że na najbliższą Masę zapowiadają się poziome atrakcje
 

Wyścig Flinstonow - Storm rzucił wyzwanie, Savil przyjęła
Prezentacja nowego roweru Ślimaka
Możliwa prezentacja roweru Raffiego
 
Do tego proponuje dla zabawy dodatkowe konkurencje:
Wyścig żółwia, czyli im wolniej tym lepiej - tu klasyczny rower ma fory.
Wyścig Flinstonów do tyłu - tu poziomki mają większe szanse.
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 08:29:45 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Mar 2012, 08:10:57 »
@Kaczor - dzielisz skórę na niedźwiedziu ;)
Nie wiem jeszcze czy będę. Wszystko zależy od pogody, od stanu moich nóg itede... Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Mar 2012, 08:25:54 »
@Kaczor - dzielisz skórę na niedźwiedziu ;)
To znaczy?
 
Nie wiem jeszcze czy będę. Wszystko zależy od pogody, od stanu moich nóg itede... Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?
Wtedy walkower  ;)
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Mar 2012, 08:43:36 »
Możliwa prezentacja roweru Raffiego

Niestety, mnie nie będzie na najbliższej Masie. Będę wtedy w Wiedniu.

Być może uda się za to być nowym poziomem na Przedmasówce. W zasadzie to już jest niemal gotowy. Brakuje mi tylko przedniego koła i giętkiej fajki do hamulca.

Giętka fajka to w ogóle jest jakiś jakaś niesamowita technologia NASA, bo w serwisach jej nie mają. A odwiedziłem już z 5 (i dziś pewnie odwiedzę kolejne w poszukiwaniach).

I jeszcze to koło. Gdyby Spójnia zrobiła mi je na czas (najpierw obiecywali poniedziałek, później środę, potem piątek) to bym już jeździł na nowym, bo i temat fajki odkryłbym wcześniej. Pytanie na kiedy Spójnia zrobi mi to koło? Bo to już trzecie jakie u nich zaplatam w tym roku i żadne z tych kół do tej pory nie było zrobione nawet z grubsza na czas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Mar 2012, 08:51:18 »
I jeszcze to koło. Gdyby Spójnia zrobiła mi je na czas (najpierw obiecywali poniedziałek, później środę, potem piątek) to bym już jeździł na nowym, bo i temat fajki odkryłbym wcześniej. Pytanie na kiedy Spójnia zrobi mi to koło? Bo to już trzecie jakie u nich zaplatam w tym roku i żadne z tych kół do tej pory nie było zrobione nawet z grubsza na czas.
Dlatego ja swoje zaplatałem dopiero, gdy postanowiłem odstawić pozioma na zimę, a do tego czasu jeździłem na zwichrowanej obręczy. Szlak by mnie trafił, gdybym miał czekać a rower był by mi potrzebny.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Mar 2012, 09:27:10 »
kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?
Ja! Ja!

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar 2012, 09:53:25 »
Szlak by mnie trafił, gdybym miał czekać a rower był by mi potrzebny.

Wiesz, mam rower do jeżdżenia, więc problemu aż tak wielkiego jak u Ciebie nie ma. Nie muszę jeździć na uszkodzonym elemencie. W ostateczności mógłbym też założyć do nowego pozioma koło od starego. Albo nowiuteńkie koło pod tarczę, które omyłkowo zamówiłem i które sobie zbiera kurz w szafie zapomnienia.

Tylko po prostu nie chcę. Chcę by nowiuteńkie klocki hamulcowe docierały się od razu na właściwej, nowiutkiej obręczy, która dotrze się razem z nimi i później będzie wzorowo współpracować przez lata. Chcę by wszystkie części w poziomie (tak nowym jak i starym) miały ten sam przebieg (później łatwiej wyliczyć kiedy trzeba się danym elementem zainteresować), a nie że każde koło ma inny. Poza tym założenie było, że oba rowery jeżdżą niezależnie i wychodząc z rana "na parking" mogę po prostu wsiąść sobie na dowolny bez zabaw z narzędziami.

A koła pod tarcze nie chcę montować, bo może je sprzedam. Upaćkanego i używanego raczej się nie uda. A poza tym, jeżeli mam jechać na miasto, to chcę mieć dwa hamulce, a nie jeden i to w dodatku tylny.


Dlatego szlag mnie trafia. Bo jak ktoś mówi, że zrobi koło na środę, to powinienem je tego dnia dostać do rączki, zapłacić ile trzeba i mieć. A nie usłyszeć, że niegotowe (na szczęście telefonicznie, bo jakbym pojechał i usłyszał, ze niegotowe, to bym się wściekł). Tymczasem Spójnia robi mi trzecie koło w tym roku i z każdym było to samo.

Poważnie myślę, czy kolejne koło złożę u nich, czy jednak gdzie indziej (ostatnio znowu zacząłem być regularnym bywalcem Dudy na Tarchominie). Bo co z tego, że na Spójni zaplatają świetnie, skoro termin, w którym to zrobią jest wartością czysto losową i nie pozwala na jakiekolwiek planowanie życia. W poprzednich latach tego nie było. A przynajmniej nie aż tak.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Mar 2012, 10:31:43 »
Bajdełej - kto tam jedzie z Okęcia lub okolic na Masę?


Już tam nie mieszkam, ale mogę się przejechać  ;) 
« Ostatnia zmiana: 17 Mar 2012, 14:55:13 wysłana przez Infero »

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Mar 2012, 12:17:38 »
Raffi - czy zamiast objeżdżać wszystkie serwisy, nie możesz dzwonić i pytać, czy mają taką fajkę?

Na wyścig Flinstonów piszę się jak najbardziej :) Większe szanse miałabym Pomidorkiem, bo bliżej do ziemi, ale i na moim nowym szczęściu powinnam dać radę.

Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Mar 2012, 12:27:33 »
Raffi - czy zamiast objeżdżać wszystkie serwisy, nie możesz dzwonić i pytać, czy mają taką fajkę?

Mogę. Tylko objeżdżam przy okazji (wczorajszą było szukanie części do Dahona Olka), a na telefonowanie musiałbym wydawać kasę.

Poza tym, masz może listę telefonów do wszystkich warszawskich serwisów? Albo chociaż tych po północnej stronie miasta? Bo ja na przykład nie mam ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Woydzio

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Mar 2012, 14:26:52 »
Raffi: use the google  ;)
Woydzio

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Mar 2012, 15:07:29 »
@Kaczor - skóra bo nie wiadomo było i nadal jest czy będę... ;)
O walkowerach nic nie mów, tylko... sam się szykuj, Flinstonie :P


@Raffi - może jednak porobisz fotki nowego rowerka? ;) Poza tym w W-wie poza Spójnią są jeszcze inne serwisy i sklepy rowerowe gdzie dobrze zaplatają kółka. Zdaje się jakieś iX jest na Kochanowskiego czy coś takiego. Ja tam składałem 2 kółka i jestem zadowolony do dzisiaj. No i złożyli mi je terminowo.


@Mhrok, @Infero: 17:15 przy McD przy 17 Stycznia? ;)


@Savil - ćwicz, bo ja szans nikomu nie daję... Obym tylko miał noge sprawną... ;)


Offline Raffi

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Mar 2012, 16:00:41 »
Raffi: use the google  ;)

Niestety nie wszyscy właściciele serwisów wynaleźli już internet. A nawet ci, co w nim są, mają nieaktualne numery często. A nawet jak mają aktualne to często się nie idzie dodzwonić. A jak już się dodzwonisz, to też nie zawsze Cię zrozumieją poprawnie (zdarzało mi się lecieć po coś przez pół miasta i tego nie dostać z powodu nieporozumienia).


@Raffi - może jednak porobisz fotki nowego rowerka? ;)

Zdjęcia robię cały czas, każda część ma ich po kilka. Tylko ich po prostu nie pokazuję. :P Po "premierze" zadecyduje, jaką część z tych fot pokażę.

Mam przeczucie, że pierwszy raz od dawna Storm "zasłuży" na napis Zabezpieczenie w profilu i pojawi się na Przedmasówce :D


Poza tym w W-wie poza Spójnią są jeszcze inne serwisy i sklepy rowerowe gdzie dobrze zaplatają kółka.

Są osobiście kiedyś składałem u Dudy i byłem zadowolony i rozpoznawalny jako stały klient i profesjonalnie traktowany. Ale później jakoś się przerzuciłem na Spójnię, bo Tarchomin to oddzielna wycieczka, a Spójnie można było zaliczyć "po drodze" z/do centrum.

Zawsze mogę wrócić do Dudy. Albo znaleźć jeszcze inny serwis co dobrze zaplata. Zobaczymy na razie jak szybko zrobi Spójnia i jaki będzie powód opóźnień... czasem bywa, że coś się dzieje niezależnie od serwisu (np nie idzie ściągnąć danego rozmiaru szprych) i wtedy trudno winić serwis.


Zdaje się jakieś iX jest na Kochanowskiego czy coś takiego.

iX i eX to są akurat serwisy z listy tych, w których nieprędko się pojawię. Mam swoje powody, których nie zamierzam roztrząsać na forum, bo to stary uraz i możliwe, że już dawno nieaktualny.

W każdym razie prowadzę prywatną czarną listę serwisów, w których mnie kiedykolwiek zbyto, niemile potraktowano, wprowadzono w błąd lub w jakikolwiek inny sposób potraktowano nie po partnersku. Albo w którym widziałem jak kogokolwiek innego tak się traktuje. Staram się nie odwiedzać takich miejsc ponownie (to dotyczy nie tylko sklepów rowerowych) i nie zostawiać tam pieniędzy, no chyba że mnie bardzo przyciśnie i nie mam wyboru. A ponieważ w WAW jest ponad 100 serwisów, a ja jestem cholernie uparty, to ciśnie mnie baaardzo rzadko ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Ślimak

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Mar 2012, 16:28:22 »
Wyścig Flinstonow - Storm rzucił wyzwanie, Savil przyjęła
Prezentacja nowego roweru Ślimaka
Możliwa prezentacja roweru Raffiego
 
Do tego proponuje dla zabawy dodatkowe konkurencje:
Wyścig żółwia, czyli im wolniej tym lepiej - tu klasyczny rower ma fory.
Wyścig Flinstonów do tyłu - tu poziomki mają większe szanse.

Kaczor - zapomniałeś o przerwie kawowej ;D .
 
Potwierdzam pkt 2 programu.

storm

  • Gość
Odp: Co po Masie
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Mar 2012, 17:42:21 »
@Raffi... :)
1. Przypomnij sobie jak ja składałem LWB i SLRa... są zdjęcia i widać nawet na nich jakie są części i ajkiej firmy. Bo z tym nie ma się co kryć, przeciętny osobnik i tak pozna i tak. Więc po co zdrapywać naklejki, szlifować metal do gołego?


2. Nie pojawi się na przedmasówce, gdyż:
- w zabezpieczeniu nie wezmę udziału ze względu na nogę (chondromalacja to nie jest hop-siup i noga działa... Ta noga cały czas mnie na....dala i wymaga leczenia - vide odpowiedni wątek w HP) Ale nie miałbym nic przeciwko temu, aby w ramach Przyjaźni Masowo-Stormowej ktoś mi się dorzucił do zastrzyków w kolano ;P (~109 PLN /sztuka, potrzebuję 3 sztuk). Dodam, że w najbliższym czasie nie będę się udzielał i ganiał bo mnie na to nie stać. Ani medycznie, ani finansowo potem na leczenie. I tak dobrze będzie jak dojadę na WMK.
- o tej porze mam jazdy (strzeżcie się eLek tego dnia!)


3. Czarna lista serwisów? Znam jeden, w którym się nie wyrabiają czasowo chyba nigdy... Na literkę "L". Ale od czasu jak mam poziomkę i od chwili kiedy rozłożyłem i złozyłem VG3 na części i nie została mi potem żadna "zbędna" część - serwis jest póki co u mnie w garażu. Nooo... poza kolami.