Autor Wątek: Ramiona v-brake'a nie odbijają  (Przeczytany 23795 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Lut 2014, 18:03:26 »
No ja mam wrażenie, że mi się linka do tylnego wyciąga stałe, więc chyba mnie czeka jej wymiana... Rany, po co ja zimą na rowerze jeździłem? Teraz wszystko się sypie.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Lut 2014, 18:45:11 »
Tobie się tylko sypie, ja swój umyłem.............
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Lut 2014, 19:09:00 »
Też swój umyłem :)

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Lut 2014, 20:03:40 »
Ale wiesz co się dzieje jak się rower myje???
Przed myciem rower był sprawny a po myciu okazała się, że jest całkowicie połamana podkładka oporowa pod sprężyną w tylnym amortyzatorze  :(
Co prawda, czekała go wymiana, ale nie mogłem się zmobilizować a teraz muszę. A to oznacza nowe przetyczki i dystanse.
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #34 dnia: 25 Lut 2014, 20:32:16 »
Haha, to dawno nie myłeś skoro się na brudzie trzymało :)

Wracając do tematu: okazało się, że mam klamkomanetki, więc klamek avid na razie nie założę. Za to zająć się tematem mogę -jakie manetki kupić do przerzutek deore? Czytałem sporo negatywnych opinii o deore choć ja że swoich jestem zadowolony. Podobno lepsze są alivio. A jakie są Wasze typy? Przypomnę, że chodzi trekking do codziennej jazdy po mieście.

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #35 dnia: 25 Lut 2014, 20:45:32 »
Jak treking, do codziennej po mieście, to może pomyśl o GripShiftach jakichś? Ja w turystyku użytkuję właśnie tego typu manetki i jest to całkiem wygodne.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #36 dnia: 25 Lut 2014, 21:49:14 »
Ja mam z jednej strony klamkomanetkę Altus/Acera z drugiej Alivio (wymieniona z Altus/Acera bo przeskoczyłem na 8 biegów), jedna służy mi od 7, druga od 5 lat, uwag właściwie nie mam. Bezpośredniego doświadczenia z manetkami Deore nie mam, ale stosunek jakości do ceny lepszy prawie na pewno ma Alivio, patrząc na Allegro różnica między nimi to ok.24 złotych, więc też dramatu nie ma. Skoro masz Deore to może z manetką Deore będzie pracowała odrobinę precyzyjniej niż z Alivio, tak czy inaczej odczujesz poprawę bo razem z manetką będziesz miał nową linkę, i kup   potrzebne kawałki pancerza. Ogólnie sądzę, że nowa linka i pancerz zrobią dużo większą różnicę niż jakościowy odstęp między Alivio a Deore.

edit: tzn. 24 zet przy tylko prawej, bo nie wiem dlaczego tak patrzyłem. przy komplecie pewnie 30zet+

Co do gripshiftów ws manetek co kto lubi, mi wygodniej jeździ się z manetkami.
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2014, 22:23:53 wysłana przez em c »

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #37 dnia: 26 Lut 2014, 09:09:51 »
Gripshiftów nie chcę. Żona ma takie w swoim rowerze i źle mi się tego używa.

Nie mam ciśnienia na Deore, ale zależy mi na tym, aby, jak już będę zmieniał, to żeby zmieniać na coś przyzwoitego, co mi parę lat posłuży. Obecne klamkomanetki działają bardzo sprawnie, nie mam z nimi problemów, więc w zasadzie to jest taka rozmowa teoretyczna. Ale w każdej chwili może się okazać, że 4 lata to kres ich możliwości i się rozsypią na przykład ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #38 dnia: 26 Lut 2014, 09:51:46 »
Czytałem sporo negatywnych opinii o deore choć ja że swoich jestem zadowolony. Podobno lepsze są alivio.

To o tyle zabawne, że manetki deore i alivio są konstruktyjnie niemal identyczne. Jedyna przewaga alivio nad deore to niższa cena - jak się kupuje to samo, lepiej zapłacić mniej :P

Osobiście w swoich rowerach jeździłem na Acerze (klamkomanetki, wyjeździły 40 tysięcy, potem pękła sprężyna) i byłem zadowolony z działania manetek (z klamek znacznie mniej). Potem wsiadłem na Alivio i znowu - byłem zadowolony z działania manetek, a klamki przeklinałem za luzy. Potem wsiadłem na manetki XT/Tiagrę (konkretnie SL-R440-8) i to faktycznie była nowa jakość w działaniu. Ale nie miałem wyboru, bo to jedyne manetki na prostą kierownicę dobrze działające z przerzutkami szosowymi. Więc tym ostatnim typem się nie sugeruj.

Generalnie gdybym dziś składał rower nie-poziomy, to bym myślał o manetkach XT lub SLX. Znajomi używają, są zadowoleni. Jak jeździłem ich sprzętem, podobało mi się ich działanie. Gdybym miał ograniczony budżet, brałbym manetki (nie klamkomanetki!) Alivio. Gdybym miał budżet BARDZO ograniczony, brałbym to co najtańsze, bo w tamtym przedziale cenowym nic tyłka nie urywa ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Drottnar

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 270
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #39 dnia: 27 Lut 2014, 16:25:18 »
Czy ktoś z Was wie, gdzie w Warszawie można dostać końcówki z noskami. Chodzi mi szczególnie o końcówki do pancerzy przerzutek, bo to towar deficytowy na rynku...

Wysłane z mojego HTC One X przy użyciu Tapatalka


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ramiona v-brake'a nie odbijają
« Odpowiedź #40 dnia: 27 Lut 2014, 21:04:28 »
Czy ktoś z Was wie, gdzie w Warszawie można dostać końcówki z noskami. Chodzi mi szczególnie o końcówki do pancerzy przerzutek, bo to towar deficytowy na rynku...

Kiedyś kupowałem na Spójni, ale czy teraz mają to nie mam pojęcia, bo nie byłem tam od pół roku. A to się jednak zmienia.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)