Autor Wątek: Jakie stosujecie lampki?  (Przeczytany 41204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość
Jakie stosujecie lampki?
« dnia: 22 Maj 2012, 07:16:52 »
W sumie temat do działu PORADY. Może nie anonimowo, ale konkretnie napiszecie, jakich producentów lampki stosujecie (marka, model).

Savil Zgodnie z prośbą wydzieliłam temat i przeniosłam do Sprzętu. Miłego oświecania :)
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2012, 22:48:26 wysłana przez Savil »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2012, 07:37:34 »
W sumie temat do działu PORADY. Może nie anonimowo, ale konkretnie napiszecie, jakich producentów lampki stosujecie (marka, model).

Z tych oczojebnych?
-Mactronic Wall-E z 2 oczojebnymi diodami (w sklepiku Masowym po 45zł)
-Mactronik, model jakiś inny, z jedną mocną dioda (po 35zł)
-Sigma, nie pamiętam jaki model i cena, ale też są modele z 1 i 2 diodami.
-CatEye TL-TD 120III - diody dużo słabsze, ale też mi się ludzie skarżyli (ok 40zł na Nowowiejskiej).

Osobiście mam dwie Ketajki, choć wolałbym mieć 2 x Wall-E. Tylko Wall-E nie da się zamontować do haków tylnego koła.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kamciu95

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2012, 15:08:28 »
A ja mam Mactronica Noise na przodzie za 170zł i sprawuję się wyśmienicie ;D Na Tyle mam smarta za 54zl  też daję wyśmienicie radę (widoczność 1600m :D )

Pozdr

Rano1

  • Gość
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2012, 20:10:20 »

-Mactronic Wall-E

dobra nazwa. Wall-E Po_Oczach  8)

A superprzód to Macktronic Bike Pro Scream

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2012, 22:53:29 »
Z przodu Mactronic, świeci ładnie.
Z tyłu Smart. Niestety ma on dwie wady. [plus delikatne i łatwo łamliwe łapki, ale to już moja niedelikatność ;)] Obie przy kończeniu się baterii.
Po pierwsze - czasem się psuje i nie można go wyłączyć. Naciskając przycisk przechodzi się z trybu ciągłego do migającego i z powrotem, bez możliwości wyłączenia. Z resztą po chwili trybu ciągłego i tak sam zaczyna mrugać.
Po drugie - niczym nie sygnalizuje słabej baterii. Ani słabszego świecenia ani nic, ot któregoś razu się nie włącza i już.

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Maj 2012, 06:22:11 »
Z przodu, za namową to:  http://neolux.pl/index.php?products=product&prod_id=57
Dobra, choć nie doskonała lampa, brakuje stroboskopu niższej jasności, stąd konieczność dość regularnego ładowania akumulatorów. Przy tej sile światła pojawia się też kwestia kierowania wiązki (tak jak w reflektorach samochodowych). W praktyce lampa świecie mocno, ale nie do końca tam gdzie trzeba, regulowana wiązka albo jest za szeroka i niepotrzebnie oświetla boki, albo za wąska, i wtedy rzuca po prostu plamę światła, kilka lub kilkanaście metrów przed rowerem. Gdy więc wyłapię np. dziurę w jezdni, muszę ją zapamiętać, po po chwili zniknie przed przednim kołem w ciemnościach. Ogólnie jednak polecam, zwłaszcza, że cena dobra.

Z tyłu taki Mactronic http://www.sklep-presto.pl/product-pol-8406-Lampa-rowerowa-tylna-TL-5-MacTronic.html ,
dość mocna, dużą zaletą jest elastyczne mocowanie, nie ma więc obawy, że coś się złamie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Maj 2012, 09:28:54 »
Z tyłu taki Mactronic http://www.sklep-presto.pl/product-pol-8406-Lampa-rowerowa-tylna-TL-5-MacTronic.html ,
dość mocna, dużą zaletą jest elastyczne mocowanie, nie ma więc obawy, że coś się złamie.

Właśnie miałem zapytać jak Ci się to mocowanie sprawdza. Wydaje się nie być przesadnie trwałe.

Pytam, bo jak lampka jest dobra, to pewnie byłaby możliwość by pojawiła się w sklepiku Masowym.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Maj 2012, 10:58:23 »
Dziwne trochę to mocowanie, Wall-E mnie bardziej przekonuje :]

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Maj 2012, 18:40:25 »
Mam od zeszłego sezonu. Inność tego mocowania polega na tym, że jest całkowicie elastyczne - uchwyt lampki jest przypięty do sztycy gumową obejmą. Też mnie na początku dziwiło (przyznam, że kupiłem trochę na pałę), ale przekonałem się. Chodzi o tą, że w przypadku jakiejś kolizyjnej sytuacji (np. przy ładowaniu do pociągu) to coś się nie łamie (a złamałem już 2 razy mocowania), tylko odgina i wraca na swoje miejsce.
Dodatkowo lampka dość mocno świeci osobnymi diodami w boki.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Maj 2012, 20:14:03 »
Mam od zeszłego sezonu. Inność tego mocowania polega na tym, że jest całkowicie elastyczne - uchwyt lampki jest przypięty do sztycy gumową obejmą.

A jak na wybojach? nie zjeżdża na dół sztycy, albo nie przekręca się od wibracji?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Maj 2012, 22:15:34 »
Nie przekręca się, bo tam nie ma się co przekręcać (rozumiem, że chodzi Ci o wychylenie w pionie - ona nie ma tego "zawiasu"). Nie jeżdżę po jakichś przesadnych wybojach, ale nie zauważyłem, żeby się zsuwała.
Nie to, że jakoś szaleńczo ją polecam, ale wyróżnia się designem, świeci dobrze (kilka trybów) i nie jest specjalnie droga.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Maj 2012, 23:41:39 »
Mam od zeszłego sezonu. Inność tego mocowania polega na tym, że jest całkowicie elastyczne - uchwyt lampki jest przypięty do sztycy gumową obejmą.
To jest całkiem niegłupi pomysł. Mam Wall-E pod mocno przesuniętym do przodu siodełkiem. W tłoku, np. w pociągu parę razy zbierałem klosz i baterie ludziom spod nóg, bo ktoś przepychając się "rozmontował" lampkę.

A jak na wybojach? nie zjeżdża na dół sztycy, albo nie przekręca się od wibracji?
Ale niestety, nie zawsze dobrze działający: gumowe mocowanie mam w lampce przedniej - diodówka z Decathlonu ładowaną z USB, przystająca do authorowskiej McWink. I na dość cienkiej kierownicy niestety obraca się od wstrząsów.

Tej lampki używam żeby mnie było widać. Żebym ja widział: Bocialarka - latarka na ogniwo Litowe 18650, z trzema diodami cree. Bodaj 800 lumenów. Porównywalne z krótkimi światłami w samochodzie. Niestety, ostatnio poszła do naprawy i używałem rozwiązań partyzanckich: Cat Eye HL-500II z domowego szrotu. Kiedyś myślałem,  że to mocna lampka. :) Ostatnio także Petzl Tikkina, ale nie na głowie, tylko na torbie na przednim bagażniku. Zdecydowanie lepszy pomysł niż HL-500II.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Maj 2012, 23:43:12 »
dobra nazwa. Wall-E Po_Oczach  8)
A superprzód to Macktronic Bike Pro Scream
Mogliby przednią nazwać EVA. :)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Maj 2012, 16:00:13 »
Cześć.
Stosuję 3 lampki przednie:
-Sigma Light Ster (szperacz)
-Cateye Opti Cube (światło pulsujące i ciągłe)
dodatkowo na kasku:
Sigma Micro (oświetlenie samej kierownicy-licznika)
-2 lampki tylne
Sigma Tail Blazer
dodatkowo (z tyłu kasku)
-Sigma  Micro R
Z rowerowym pozdrowieniem fionotron.

Offline Marcin:)

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jakie stosujecie lampki?
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Maj 2012, 17:18:10 »

Właśnie miałem zapytać jak Ci się to mocowanie sprawdza. Wydaje się nie być przesadnie trwałe.

Pytam, bo jak lampka jest dobra, to pewnie byłaby możliwość by pojawiła się w sklepiku Masowym.
po ponad roku guma pękła, trzeba było wymienić na gumki recepturki. Przy glebie na lodzie, pękło mi plastikowe mocowanie.
Lampka wytrzymała koło 2 lat. Jak na mnie to dużo.