Autor Wątek: Wypadki i potrącenia  (Przeczytany 521117 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1320 dnia: 07 Wrz 2017, 13:33:20 »
Wolno i przepisowo to na pewno nie było.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1321 dnia: 03 Paź 2017, 16:45:16 »
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,zjezdzalem-ze-skrzyzowania-rower-pojawil-sie-nagle,242632.html

Kolejny nieśmiertelny rowerzysta uzurpuje sobie prawo do zakłócania św. przepustowości narażając kierowcę mandat... Przecież mógł poczekać aż wszyscy zjadą, na kolejny cykl świateł i sobie przejechać...

Kierowca, pomimo mandatu, nadal czuje się moralnie niewinny.

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1322 dnia: 04 Paź 2017, 11:54:41 »
Tutaj w ogóle piękny przykład lemingowego zachowania kierowców i ludzi w ogóle. Jeśli któryś kierowca wymusza na nas pierwszeństwo, to istnieje duża szansa, że za nim jedzie drugi, który zrobi dokładnie to samo.

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1323 dnia: 13 Paź 2017, 14:23:24 »
piątek
trzynastego

Praga Południe. Na skrzyżowaniu ul. Międzyborskiej z al. Waszyngtona tramwaj linii nr 9 potrącił rowerzystę. Zarówno tramwaj, jak i cyklista jechali al. Waszyngtona w kierunku centrum. Nagle na skrzyżowaniu z ul. Międzyborską rowerzysta skręcił w prawo, wprost pod jadący za nim tramwaj. Mężczyznę zabrała karetka pogotowia. Ruch w tym miejscu odbywa się płynnie.

Nie mogę linkować bezpośrednio do zdarzenia na Stołecznej, opis i zdjęcia są w "Relacja na Zywo" z godziny 12:44 http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/14,87090,22506201.html

rower mtb, bez błotników, czarny z pomarańczowymi malowaniami, pomarańczowy widelec
rowerzysta zdaje się brodaty, ciemnowłosy, czerwona kurtka, plecak i spodnie czarne

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1324 dnia: 13 Paź 2017, 16:01:48 »
piątek
trzynastego

Poważny wypadek na Alei Krakowskiej. Na skrzyżowaniu z ul. Malowniczą zderzyły się dwa samochody - osobowy renault i dostawczy volkswagen. Po zderzeniu osobówka uderzyła jeszcze w jadącego Aleją Krakowską rowerzystę. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

opis i zdjęcia są w "Relacja na Zywo" z godziny 14:32 http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/14,87090,22506201.html

żółta rama, czarne błotniki, chyba trekking
tvn Warszawa podaje, że rowerzysta był na miejscu reanimowany

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1325 dnia: 30 Lis 2017, 16:53:48 »
28.11.2017 po godz.19. na skrzyżowaniu Al.Niepodległości z Koszykową doszło do potrącenia rowerzysty.

Kierowca czarnego Porsche, jadąc Chałubińskiego od Centrum w stronę Mokotowa, wjechał na skrzyżowanie 7 sekund po czerwonym świetle!
Rowerzysta jechał Koszykową w stronę Pl.Konstytucji. Ruszył z zielonego światła jako pierwszy przed samochodami. Już na boki się nie rozglądał. Kierowca "wleciał" na skrzyżowanie środkowym pasem, z prędkością większą od 50 km/h. W ostatniej sekundzie wykonał unik w lewo, tak że rowerzysta wjechał przednim kołem w prawe przednie koło samochodu. Rowerzystę zabrała karetka z ogólnymi potłuczeniami i stłuczonym barkiem.

Wszystko "pięknie" się nagrało. Więcej szczegółów nie znam.

Jaki z tego morał... Wjeżdżając jako pierwsi na skrzyżowanie, nawet na zielonym, patrzmy na boki!
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1326 dnia: 01 Gru 2017, 10:04:04 »
Od zawsze to robię. Nawet nie z uwagi na dżygitów, ale kiedyś ruszałem na Dmowskiego, a przede mnie na zablokowanych kołach wpadł autobus, jeden z tych trupów jeżdżących do Karczewa. Wpadł nie bezpośrednio- tylko przez 2 osobówki, które grzecznie stały na światłach. Kierowca autobusu odniósł wtedy drobne obrażenia, bo osobówka  miała przyczepe kempingową, która po uderzeniu rozpadła się, a elementy drewniane i poszycie aluminiowe przebiło się przez szybę autobusu. Powiem szczerze, że jak wpadłem do autobusu przez tylne drzwi, to widząc przednią szybę myślałem, że kierowca będzie ciężko ranny. Miał jednak fart i tylko prawą rękę mu pokaleczyło.

Od tej pory dokładnie się rozglądam wjeżdżając nawet na zielonym ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Gregorius

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1327 dnia: 02 Gru 2017, 19:25:48 »
Instynkt samozachowawczy jest funkcją mózgu.
Więc z mózgu trzeba korzystać.
A jeśli ktoś tego nie uważa za stosowne, ma znacznie
większą szansę na eutanazję w trybie przyspieszonym.

Ostatnio zwiększa się ilość gadżetów mogących pozornie zastąpić pracę mózgu.
Ale to tylko pozory. Słyszeliście historie o tych, którym GPS kazał ..... .

Offline mp0011

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 186
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1328 dnia: 02 Gru 2017, 22:36:02 »
Instynkt samozachowawczy jest funkcją mózgu.  Więc z mózgu trzeba korzystać.
A jeśli ktoś tego nie uważa za stosowne, ma znacznie większą szansę na eutanazję w trybie przyspieszonym.

Instynkt instynktem, ale popatrz na mapę, organizację ruchu oraz opis sytuacji (ewentualnie to, czego w nim nie ma).

Koszykowa ma dwa pasy w tamtym kierunku, Porsche wyjechało z Chałubińskiego, która jest pod sporym kątem. Nie ma możliwości zobaczyć samochodu odpowiednio wcześniej stojąc na sporo oddalonej linii P-14. Zasłania budynek oraz samochody na sąsiednim pasie. Samochód wyjechał 7 sekund po czerwonym, czyli pojazdy z Koszykowej, z pasa środkowego mogły zdążyć już ruszyć, a rowerzysta, startując wolniej, miał zasłonięty przez nie widok. Samochody mogły awaryjnie zahamować, a rowerzysta wyjechał nie widząc go...

Dlatego też czasem dobrym pomysłem jest dojechanie rowerem do jezdni drogi poprzecznej...

Gregorius

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1329 dnia: 03 Gru 2017, 17:07:01 »
Tak wiem - i ponowne rozejrzenie się po okolicy.
Mnie tu dziwi taka rzecz: skoro są dwa pasy po lewo od pasa rowerowego to dlaczego
Porsche nie trafiło w samochód? Jeśli nie było samochodów to rowerzysta oślepł.
Jeżeli samochody zdążyły wyhamować na obu pasach, to rowerzysta całkiem
nieogarnięty.
Ale wiem kto nam to wyjaśni.
@Łukasz - objaśnij proszę, bo gubimy się w domysłach i spać nie możemy.

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1330 dnia: 03 Gru 2017, 23:56:54 »
Rowerzysta startował z pozycji między sygnalizatorem z czerwonym światłem, a linią warunkowego zatrzymania (gdy nie działa sygnalizacja tzw."zęby rekina"). Gdy dostał zielone on już był o długość samochodu przed pierwszym ruszającym samochodem. W momencie kolizji pierwszy samochód za rowerzystą dopiero przeciął linię sygnalizatora.

Po prostu rowerzysta startował z pozycji bliższej tarczy skrzyżowania niż samochody, a i przyspieszenie miał zdrowe. Facet kawał chłopa, lat 40, policjant jadący na popołudniową zmianę. Zapewne tą trasą jeździł od lat. I to mogło uśpić jego czujność.
I jestem tatą po raz drugi!

Gregorius

  • Gość
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1331 dnia: 04 Gru 2017, 09:22:35 »
No to gratulacje.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1332 dnia: 05 Lip 2018, 08:52:13 »
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1333 dnia: 05 Lip 2018, 19:08:32 »
Tak, wiemy, ale nie są znane przyczyny.
Jest to główny powód, że jeszcze nie postawiliśmy ghostbika.
Gdyby miało się okazać, że rowerzystka sama zadbała o swój wy(przy)padek trudno byłoby epatować jej głupotą/niefrasobliwością - tylko byłaby bardzo wysoka cena płacona za głupotę...

Nie wiemy. Będą podane oficjalne przyczyny - nie omieszkamy się określić.

Offline Franc

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 460
  • Płeć: Mężczyzna
  • 25 lat na poziomie
    • Moje rowery
Odp: Wypadki i potrącenia
« Odpowiedź #1334 dnia: 23 Lip 2018, 12:50:47 »
Kolejny śmiertelny wypadek rowerzysty:
https://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,wypadek-na-modlinskiej-rowerzysta-nie-zyje,265313.html

Bajdełej: wiadomo już co się stało przy GalMoku?
Franc "Rowery Poziome Rule"

IMK P8 (SWB ASS) w stanie śmierci technicznej, Thyss 222
szary Peugeot 508SW z DW10CTED4
szary Renault Modus z D4F