Autor Wątek: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych  (Przeczytany 46202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

storm

  • Gość
[Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« dnia: 19 Lip 2011, 14:52:28 »
Raffi się nie pochwalił swoim artykułem - a powinien :)
http://polskanarowery.sport.pl/msrowery/1,105126,9951705,Wszystko_o_rowerach_poziomych.html
Cytuj
Wszystko o rowerach poziomych
Gdy pojawiają się na ulicy, zwykle budzą niemałe zainteresowanie. Okazuje się jednak, że niewiele o nich wiemy. Oto odpowiedzi na wszystkie pytania, których zapewne nigdy nie mieliście okazji zadać.

Na początek warto wiedzieć, że rowery poziome to nie kolejna grupa rowerów (jak np BMX, czy trekingi), a zupełnie inna filozofia budowy i w zasadzie druga połowa rowerowego świata. Co za tym idzie, rowerów poziomych jest cała gama, a poszczególne pojazdy bardzo się od siebie różnią - zarówno wyglądem, zachowaniem na drodze, jak i zastosowaniem. Dlatego na podstawie wyglądu lub przejażdżki jedną "poziomką" nie powinno się wysnuwać opinii na temat wszystkich konstrukcji poziomych (tak jak na podstawie jazdy na BMX nie należy twierdzić, że trekingi są niewygodne).
[...]


Komentować nie trzeba - wreszcie coś o Prawdziwych Rowerach :)


Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lip 2011, 15:41:41 »
Wg komentarza na FB, widniejącego na fanpejdżu Masy, autor zapomniał dodać, że kto się przesiada na rower poziomy, trafia do SEKTY ;) No więc, Stormie, sekciarzu jeden... :P 8)
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lip 2011, 16:16:05 »
Raffi się nie pochwalił swoim artykułem - a powinien :)

Raffi artykuł napisał w czwartek wieczorem. Nawet nie wiedziałem, że to dziś poszło na portal ;)

Wg komentarza na FB, widniejącego na fanpejdżu Masy, autor zapomniał dodać, że kto się przesiada na rower poziomy, trafia do SEKTY ;)

]:-> Przyganiał kocioł garnkowi. To pionowcy mają jakieś swoje podejrzane obrzędy. Kiedyś np po maratonie widziałem jak cała banda topiła swoje rowery w jeziorku w Poznaniu, zapewne w złości, że nie wygrali ;)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lip 2011, 16:23:55 »
Raffi nie jeździsz na pionowcu to nie wiesz, oni testowali nowe pionowe rowery podwodne :P
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lip 2011, 17:12:20 »
Raffi nie jeździsz na pionowcu to nie wiesz

Ojtam, ojtam. Nie jeżdżę bo mnie wtedy znajomi nie poznają na ulicy ;)

A tak na serio - pionowym to ja się już w życiu najeździłem :P Teraz odkrywam drugą połowę rowerowego świata.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lip 2011, 17:49:51 »
Komentować nie trzeba - wreszcie coś o Prawdziwych Rowerach :)
A nie przeginasz czasem? Jak żeś taki rowerowiec prawdziwy, to dlaczego nie jeździsz z nami żeby pokazać swoją prawdziwość?  >:(

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lip 2011, 21:46:11 »
@DREX - ja już nie muszę nic pokazywać, ani nikomu czegokolwiek udowadniać.
Poza tym dlaczego akurat z Wami? Czy jak nie jeżdżę z Wami to jestem nieprawdziwy??? Coś mi to brzydko pachnie klaustrofobicznością Twojego myślenia Drex... ;)


A może to Wy powinniście częściej zaglądać do działu "Imprezy" na http://forum.poziome.pl i więcej się pokazywać na naszych wycieczkach? To chyba Wam powinno zależeć? :)


Drex

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Lip 2011, 00:37:47 »
A może to ja jeżdżę na Prawdziwym Rowerze a Ty na kanapie i podróbie roweru? Nie wyskakuj do przodu, bo Ci tyłu zabraknie. A jak się chcesz porównać, to Cię wezmę na taką przejażdżkę, że swoim poziomem daleko nie zajedziesz. I Twój "Prawdziwy Rower" okaże się jak najbardziej do d***.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Lip 2011, 00:45:38 »
]:-> Przyganiał kocioł garnkowi.
A z tym to już nie do mnie. Nie ja jestem autorką cytowanego komentarza, tylko ktoś z naczalstwa fanpejdżu Masy na mordoksiążce.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lip 2011, 06:51:57 »
@DREX - kompletnie nie wiem o co ci chodzi. Masz jakieś kompleksy, poczucie niższości? Koniecznie musisz być z przodu bo inaczej dostajesz owsików?


Co do przejażdżki - dział Imprezy na naszym Forum się kłania i zaprasza. :)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lip 2011, 10:45:15 »
]:-> Przyganiał kocioł garnkowi.
A z tym to już nie do mnie.

Wiem wiem, to bardziej było do Bohdana, który zasugerował to na fanpage Polski na Rowery, skąd zostało to skopiowane na fanpage Masy, skąd z kolei trafiło tutaj ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lip 2011, 10:53:38 »
Spoko spoko :-)
A przy okazji, artykuł bardzo fajny, bardzo zachęca do naumienia się kiedyś jeździć na poziomce. Jeszcze tylko trza ją skądsiś wytrzasnąć.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Drex

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lip 2011, 11:46:38 »
@DREX - kompletnie nie wiem o co ci chodzi. Masz jakieś kompleksy, poczucie niższości?
Co jak co, ale poczucia niższości ja nie mam. Przecież Ty podkreślasz, że jeździsz na "prawdziwym rowerze". Mi wystarczy zwykły rower.

storm

  • Gość
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lip 2011, 12:44:31 »
@DREX - jeżeli sądzisz, że dla mnie rower poziomy to coś super i się z tego powodu chwalę to się baaardzo grubo mylisz.
Dla mnie rower poziomy jest rzeczą naturalną, bo taki (właśnie poziomy) był pierwszym rowerem na jakim jeździłem :D I to jest dla mnie zwykły rower. :)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Sport.pl] Wszystko o rowerach poziomych
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lip 2011, 12:44:36 »
Spoko spoko :-)
A przy okazji, artykuł bardzo fajny, bardzo zachęca do naumienia się kiedyś jeździć na poziomce. Jeszcze tylko trza ją skądsiś wytrzasnąć.

Najłatwiej to pogadać z którymś z nas po Masie. Ja, gdy się nie śpieszę i nie ciągnę przyczepki, zwykle problemów nie robię, by ktoś spróbował. Inni też. Kwestia tylko by rower pasował do Ciebie - na mój nie ma co wsiadać nie mając co najmniej 170cm wzrostu lub mając powyżej 80kg.

Ewentualnie pozostaje zawsze coroczny zlot poziomów na początku września. Na 40-50 rowerów, któryś na pewno będzie Ci pasował :-)


BTW. Drex, Storm - skończcie obaj marudzić i udajcie się na PRIV. Proszę :)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)