Autor Wątek: O Veturilo i tym co się będzie działo.  (Przeczytany 118562 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #150 dnia: 03 Lis 2012, 13:32:21 »
http://publica.pl/teksty/mamy-sukces-veturilo-i-co-dalej?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=mamy-sukces-veturilo-i-co-dalej

Cytuj
Pierwszy sezon warszawskiego systemu rowerów publicznych podsumowują Jakub Adamski i Adam Piotr Zając ze stowarzyszenia SISKOM.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #151 dnia: 16 Lis 2012, 16:08:53 »
A Veturilo stoi tak jakby opuszczone i nikt się już nim nie interesuje. Tak jest w przypadku 2 stacji Wilanowskich. Pogoda zachęca do kręcenia - i tak ma być jeszcze przez kilka dni    :)    .

To jest już sama końcówka tegorocznej działalności ''roweru publicznego'' w Stolicy.

Offline ŁukaszM

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #152 dnia: 16 Lis 2012, 16:42:10 »
Przyznaj się, że odliczasz dni do końca listopada ;)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #153 dnia: 16 Lis 2012, 17:19:48 »
Trzeba było w niedzielę zobaczyć w centrum w czasie zadym i manifestacji. To był najlepszy (jeśli nie jedyny) sposób na wydostanie się z centrum, toteż ani jednego roweru nie było pod Feminą, ani jednego pod Halą Mirowską, a dwa ostatnie trafiłem dopiero na Grzybowskiej :D

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #154 dnia: 16 Lis 2012, 17:45:55 »
Przyznaj się, że odliczasz dni do końca listopada ;)

@ŁukaszM

A co że niby miałbym korzystać  z ''roweru publicznego'' i wypożyczać rowery    ;)   ?

Mam 2 swoje rowery którymi jeżdżę    :)   .
A co do Veturilo to jak dla mnie, to mogło by działać i przez cały rok, jeżeli wiązało by się to z poprawą jakości i rozbudową ścieżek rowerowych i polepszeniem infrastruktury rowerowej.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #155 dnia: 16 Lis 2012, 17:50:10 »
To był najlepszy (jeśli nie jedyny) sposób na wydostanie się z centrum

Właśnie to jest fajne, bo gdy policja zamyka ulice na cały dzień, żeby przez 20 minut szedł tamtędy jakiś marsz albo inni kibice, to i tak zawsze mówią "Państwo na rowerach? To proszę jechać".

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #156 dnia: 19 Lis 2012, 13:13:56 »
Właśnie to jest fajne, bo gdy policja zamyka ulice na cały dzień, żeby przez 20 minut szedł tamtędy jakiś marsz albo inni kibice, to i tak zawsze mówią "Państwo na rowerach?

@uasic

Pisząc '' inni kibice'' miałaś na myśli określenie moim zdaniem lepiej do nich pasujące np. ''Kibole'' Prawda??

Pewnie że jeżeli można się było szybko i sprawnie ewakuować z miejskiej zadymy i to dzięki Veturilo, to bardzo wporzo    :)     .

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #157 dnia: 20 Lis 2012, 21:29:50 »
Kibice są pozytywnymi, zaangażowanymi w kolorowe oprawy stadionu ludźmi i często przechodzą przez miasto, choćby mostem, na mecz. I wtedy ruch jest zamknięty, a rowery jadą.

Z resztą przy wielu takich imprezowych okazjach rowery są w ruchu. W przyszłym roku pewnie Noc Muzeów będzie objeżdżona :)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #158 dnia: 21 Lis 2012, 12:46:32 »
To był najlepszy (jeśli nie jedyny) sposób na wydostanie się z centrum

Właśnie to jest fajne, bo gdy policja zamyka ulice na cały dzień, żeby przez 20 minut szedł tamtędy jakiś marsz albo inni kibice, to i tak zawsze mówią "Państwo na rowerach? To proszę jechać".

To prawda. Regularnie wykorzystywałem to jadąc na UW gdy były różne miesięcznice smoleńskie, demonstracje, euro, wizyty vipów lub inne. Co roku w ten sposób mnie na cmentarze wpuszczają, nierzadko sugerując bym nie czekał na zielone, jechał pod prąd itp. Raz nawet jechałem po zamkniętym i demontowanym moście, bo robotnicy byli tak mili, że nie wysłali mnie na objazd o długości 10km.

Raz się chyba zdarzyło, że mnie nie wpuścili gdzieś na rowerze. To było przy zalaniu stacji Powiśle, gdy jeszcze nie było wiadomo, czy cała okolica tunelu się nie zapadnie w cholerę. Ale to trzeba zrozumieć, zwłaszcza że na most Świętokrzyski już normalnie wpuszczali.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #159 dnia: 21 Lis 2012, 14:50:01 »
Kibice są pozytywnymi, zaangażowanymi w kolorowe oprawy stadionu ludźmi i często przechodzą przez miasto, choćby mostem, na mecz. I wtedy ruch jest zamknięty, a rowery jadą.

@Savil.

Tak pewnie.
Szczególnie przed meczem Polska- Rosja na ostatnim Euro.

Pewnie że  i w tym przypadku większość z ludzi przechodzących na ''Narodowy'' byli kolorowo i barwnie ubranymi kibicami  -a co najważniejsze pokojowo nastawionymi. Wśród nich zdarzył się i element niepożądany - ''kibole'' i to obu reprezentacji.


I dobrze niech''rowery jadą'' jak nadjłużej i  najdalej    :)     .

Offline MichalKu

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #160 dnia: 22 Lis 2012, 13:22:12 »
Czy tylko ja mam wrażenie, że od miesiąca Veturilo są serwisowane drutem i w 3/4 rowerów nie działa oświetlenie?
Może po przerwie zimowej doprowadzą je do stanu używalności...

Offline axxenfall

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #161 dnia: 23 Lis 2012, 11:02:48 »
Faktycznie, większość rowerów publicznych, które ostatnio widziałem w ruchu, cechowała się wysokim stopniem mroczności.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #162 dnia: 26 Lis 2012, 14:21:03 »
Faktycznie, większość rowerów publicznych, które ostatnio widziałem w ruchu, cechowała się wysokim stopniem mroczności.

Tak rzeczywiście i ja widziałem kilka rowerów Veturilo bez przednich lampek a ich użytkownicy nic sobie z tego nie robili po prostu jechali nieoświetleni     ::)    . 
« Ostatnia zmiana: 26 Lis 2012, 14:24:18 wysłana przez fionotron »

Offline jarmoni

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #163 dnia: 27 Lis 2012, 22:50:16 »
BTW, wypożyczałem wczoraj i dzisiaj (dzisiaj 2 razy) i światła działały.

BTW2: jeżdżę jezdnią.

Offline fionotron

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 906
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: O Veturilo i tym co się będzie działo.
« Odpowiedź #164 dnia: 30 Lis 2012, 21:17:36 »
Dziś o północy będzie zakończona działalność Veturilo w tym roku.
W 2013r ma znów ruszyć na początku marca    :)   .
Na wiosnę Veturilo ma się powiększyć o 70 stacji zlokalizowanych między innymi na Pradze i Ochocie     :)     .