Autor Wątek: Przestrogi Serwisowe  (Przeczytany 18836 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gosiaczek

  • Gość
Przestrogi Serwisowe
« dnia: 08 Cze 2011, 17:25:31 »
Nie znalazłam takiego wątku a chciałam się wypowiedzieć i przestrzec nieco internautów i jak również koleżanki i kolegów z Masy. Sporo osób mnie pewnie z widzenia kojarzy, ja Was już też więc postanowiłam napisać dwa słowa. Poza tym myślę, że przyda się wątek jako taki.

Otóż byłam w serwisie tzw "Leader", Górczewska 250a. Tam na samym końcu Górczewskiej jeszcze za Lazurową (patrząc od centrum). Kupiłam tam kiedyś rower, mój znajomy też. Byliśmy niedawno w serwisie i... zgroza proszę Państwa! Serwis bardzo niekompetentny. Trochę naprawili, trochę popsuli, a policzyli sobie jak za dwa, a jeszcze chcieli więcej wyciągnąć. Serwisant z mętnym wzrokiem usiłował się tłumaczyć, a jak nie daliśmy się robić w konia to zrobił się zwyczajnie opryskliwy. Kolegę jeszcze jakoś traktował, pewno dlatego że jest bardzo postawny, ale miał wyraźnie w głębokim poważaniu. Przed nami kłócił się jeszcze jakiś emeryt którego też najwyraźniej na czymś oskubali / oszukali. Jedna z usterek wyszła dopiero później przez co zaliczyliśmy dzwona. Na szczęście niegroźnego, ale wracałam na jego rowerze a on z moim pieszo. Więc jak na przyszłej masie zobaczycie postawnego faceta z obtartym lewym policzkiem i nadgarstkiem i dziewczynę z plastrem na prawym łokciu i kolanie - TO MY! :D

Jeśli trafiliście na inne punkty których należy się wystrzegać to piszcie, żeby inni się nie nacięli. Ja teraz aktywnie i pilnie szukam.

Pozdrawiam moi Drodzy!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Cze 2011, 17:48:39 »
A tak konkretnie to co popsuli i czego nie zrobili?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Cze 2011, 23:29:29 »
Też kupiłam u nich rower i też już ich teraz nie polecam.
Kiedy naprawiali mi szprychy i mieli sprzedać opony, zadzwonili, że szprychy naprawione i można odebrać. Nie przyszło im do głowy powiedzieć, że opon jeszcze nie ma, więc może przyjadę raz później, zamiast tłuc się dwa razy... >.<

I nie polecam Legionu - nie mają co egzotyczniejszych szprych [28 z przerzutką w piaście], ale trzeba im przywieźć rower, żeby to stwierdzili, przez telefon nie potrafili. :/

Za to polecam Milou - komunikacja dobra, dzwonili jak mieli coś do powiedzenia, nie zawracali głowy jak nie mieli, wszystko "co się da a co nie" powiedzieli przez telefon.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze 2011, 23:33:32 wysłana przez Savil »

Offline Tugger

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Cze 2011, 08:28:50 »
I nie polecam Legionu - nie mają co egzotyczniejszych szprych [28 z przerzutką w piaście], ale trzeba im przywieźć rower, żeby to stwierdzili, przez telefon nie potrafili. :/
Z tego co wiem to zależy od serwisu. Ja się serwisuję na Kabatach i złego słowa powiedzieć nie mogę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Cze 2011, 08:40:18 »
I nie polecam Legionu - nie mają co egzotyczniejszych szprych [28 z przerzutką w piaście], ale trzeba im przywieźć rower, żeby to stwierdzili, przez telefon nie potrafili. :/

Przez telefon to Ci tego nikt nie sprawdzi i nie odpowie.

Chyba, że umiałabyś określić i podać Panu z serwisu przez telefon wysokość kołnierzy piasty, ilość krzyży w zaplocie, wysokość rawki. Wtedy ma szanse. Ale pewnie Mu nie podałaś i pewnie nawet nie próbował Ciebie pytać wiedząc, że Mu nie powiesz.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Cze 2011, 09:34:22 »
To ja też dodam parę swoich serwisów, tym razem z drugiej strony wisły:


W Legionowie nie ma niestety żadnego godnego polecenia, przeważnie drożyzna...
Najlepszy w jakim miałem okazję być to Sklep/serwis rowerowy Duda na Tarchomińskim bazarku w pawilonie 7:)
Ile razy tam nie pojadę to rowerów do reperacji mają masę, niekiedy aż się zapisywać trzeba. Ceny mają konkurencyjne za wymianę całęgo napędu wraz z supportem policzyli mi 20 pln:) Widać też że kolesie się znają na rzeczy i naprawdę to lubią.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Rincewind

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Cze 2011, 13:57:59 »
I nie polecam Legionu - nie mają co egzotyczniejszych szprych [28 z przerzutką w piaście], ale trzeba im przywieźć rower, żeby to stwierdzili, przez telefon nie potrafili. :/

Ja się serwisuje w Legionie na ul. Modzelewskiego i nie narzekam na nich :)

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Cze 2011, 19:18:27 »
Najlepszy w jakim miałem okazję być to Sklep/serwis rowerowy Duda na Tarchomińskim bazarku w pawilonie 7:)
Ile razy tam nie pojadę to rowerów do reperacji mają masę, niekiedy aż się zapisywać trzeba. Ceny mają konkurencyjne za wymianę całęgo napędu wraz z supportem policzyli mi 20 pln:) Widać też że kolesie się znają na rzeczy i naprawdę to lubią.
Duda to faktycznie dobry serwis i tani (nie w sezonie) za centrowanie kół, wymianę linki i pancerza tylnej przerzutki w szosie zapłaciłem 20pln ale już (w sezonie) za "głupią podkładkę pod kasetę, którą pan serwisant wygrzebał ze śmieci przyciął mnie na piątaka

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Cze 2011, 19:43:52 »
Duda to faktycznie dobry serwis

Ja też mogę polecić. Dobrych kilka lat u Nich rower serwisowałem i dokonywałem zakupów i największe zastrzeżenie jakie miałem przez te wszystkie lata to za niskie ciśnienie powietrza w dętce po dokonaniu przeplotu koła.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Cze 2011, 00:18:50 »
za wymianę całęgo napędu wraz z supportem policzyli mi 20 pln:)
O żeż. Szkoda, że nie napisałeś tego posta 3 dni temu ;-) Ja za wymianę napędu plus klocków hamulcowych z przodu plus przebitej dętki zabuliłam 251 zł... (w "Bikemanie" w Al. Wyzwolenia).
No chyba że przyszedłeś do nich z własnymi częściami, to trochę zmienia postać rzeczy. Ale i tak pewnie nieznacznie.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

mplonski

  • Gość
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Cze 2011, 01:05:07 »
Ja nie polecam wszelkich "dużych" sklepów jako serwisów (w tym firmowych serwisów znanych marek rowerowych). Nigdy nie zapomnę jak kiedyś poszedłem do salonu krossa i pokazałem im spore luzy na kole, a oni od razu wmawiali, że muszę kupić nową piastą, ale u nich kółka się nie złoży, bo nie mają centrownicy. Pojechałem do małego serwisu i okazało się, że trzeba było tylko wymienić ośkę. Z czasem się nauczyłem, że w ogóle serwisy się nie opłacają i zacząłem wszystko robić sam :-P

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Cze 2011, 01:10:28 »
Cytat: Makenzen
Cytat: MYSH
za wymianę (...) policzyli mi 20pln
Ja za wymianę napędu plus klocków hamulcowych z przodu plus przebitej dętki zabuliłam 251zł
chyba że przyszedłeś do nich z własnymi częściami, to trochę zmienia postać rzeczy
Wydaje mi się, że Kolega napisał za wymianę czyli za robociznę... a części najpewniej kupował w tym sklepie dlatego taka cena :P
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Cze 2011, 01:11:56 »
Cytat: m.p
Z czasem się nauczyłem, że w ogóle serwisy się nie opłacają i zacząłem wszystko robić sam
Amen
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Cze 2011, 09:44:32 »
Cytat: m.p
Z czasem się nauczyłem, że w ogóle serwisy się nie opłacają i zacząłem wszystko robić sam
Amen

amen nr 2.

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Przestrogi Serwisowe
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Cze 2011, 09:49:27 »
Zasadniczo amen nr 3, ale ja baba jezdem ;)  :P

Wydaje mi się, że Kolega napisał za wymianę czyli za robociznę... a części najpewniej kupował w tym sklepie dlatego taka cena :P
No właśnie ja też tak podejrzewam.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"