Autor Wątek: Warszawski Rower  (Przeczytany 9179 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawski Rower
« dnia: 17 Lip 2010, 03:21:27 »
Warszawski Rower - Zapowiedz? (ver. 2)

http://mackofff.waw.pl/index.php/warszawski-rower/
--------------------------------------
Jeśli ktoś chciałby poruszyć jakąś ciekawą sprawę (jeśli chce może wystąpić przed kamerą), proszę o kontakt na warszawskirower(at)gmail.com
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2010, 04:27:10 wysłana przez Maćkofff »
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lip 2010, 20:44:29 »
No Maćkofff, montaż rewelacyjny, wyszedłeś lepiej niż połowa sztabu łącznie na "Masa bloopers" ;-) Już się nie mogę doczekać kolejnych części.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lip 2010, 22:47:39 »
To tylko zapowiedź. Pomysły na kilka pierwszych odcinków już mam ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lip 2010, 12:28:42 »
To tylko zapowiedź. Pomysły na kilka pierwszych odcinków już mam ;)

Zaczynam się bać ;-)

BTW, nie masz tam jakiejś małej kamerki, co by się dało pożyczyć i na rower zamontować? Chodzi mi po głowie zrobienie kilku filmików z jazdy poziomem po mieście (tyle ludzi mi wmawia, że się nie da, że zamiast gadać wolabym pokazać im filmik), ale problem jest taki, że nie bardzo mam czym to nakręcić.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lip 2010, 18:17:29 »
oj... kamerki nie mamy. Odcinki WR nagrywamy lustrzankami.
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Lip 2010, 00:53:05 »
BTW, nie masz tam jakiejś małej kamerki, co by się dało pożyczyć i na rower zamontować? Chodzi mi po głowie zrobienie kilku filmików z jazdy poziomem po mieście (tyle ludzi mi wmawia, że się nie da, że zamiast gadać wolabym pokazać im filmik), ale problem jest taki, że nie bardzo mam czym to nakręcić.

Jak juz Ania wspominala, nie mamy. Natomiast poszukaj kogos kto ma iPoda Nano. Tego najnowszego z kamerka. Jest dosyc maly a nagrywa w 640x480. Chyba by Ci wystarczylo ;)

Jeśli ktoś chce może zostać fanem na Facebooku.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Lip 2010, 20:20:57 »
oj... kamerki nie mamy. Odcinki WR nagrywamy lustrzankami.

No lustrzankę mam, ale trochę mi jej szkoda na mocowanie do roweru. Ale w sumie... wyciągnę stary aparat mój od Mocniaka i będę miał czym kręcić - to jest myśl ;-)

Natomiast poszukaj kogos kto ma iPoda Nano. Tego najnowszego z kamerka. Jest dosyc maly a nagrywa w 640x480. Chyba by Ci wystarczylo ;)

To już łatwiej chyba znaleźć kogoś z kamerą. Apple się ceni (a właściwie to chyba polski dystrybutor a nie sam Apple), a tu nie Stany. Mało kto kupuje w tej cenie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Lip 2010, 21:09:33 »
Komu w drogę temu rower.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Lip 2010, 21:38:57 »
To już łatwiej chyba znaleźć kogoś z kamerą. Apple się ceni (a właściwie to chyba polski dystrybutor a nie sam Apple), a tu nie Stany. Mało kto kupuje w tej cenie.

Ja tylko podalem przyklad czegos ultra malego ;-)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

tomzoliborz

  • Gość
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lip 2010, 11:21:11 »
 :P
« Ostatnia zmiana: 06 Paź 2010, 23:15:08 wysłana przez tomzoliborz »

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #10 dnia: 23 Lip 2010, 14:53:00 »
Odcinek pojawi się przed północą bo urywa mnie od internetu w Wielkopolsce a nie mam zamiaru wyjechać o 21 do Warszawy.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Warszawski Rower #1
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lip 2010, 00:14:47 »
Warszawski Rower #1 - "Wyruszamy w miasto"
Jakość 720p powinna się pojawić w ciągu godziny (w zależności jak długo YouTube będzie przetwarzać). Przepraszam za małe przesunięcie.

Wszelkie komentarze (te pozytywne i negatywne - z pomysłem na poprawę) mile widziane!
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower #1
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lip 2010, 10:28:55 »
Wszelkie komentarze (te pozytywne i negatywne - z pomysłem na poprawę) mile widziane!

Deszcz spadł solidny, chyba nie mam po co jechać focić autobusy, to se trochę pomarudzę ;) A co? ;-)

1) Gdybyś wraz z Anią nie wpisał w opisach z GG gdzie będziesz do wczoraj, to by pewnie był problem z konkursem. A tak to trochę niesprawiedliwe, bo szanse na zgadnięcie nie są równe dla wszystkich ;-)

2) Gadałeś jakoś tak bez serca i emocji. Jakbyś relacjonował obrady Sejmowej komisji śledczej, albo nie do końca miał wizję co chcesz powiedzieć.
Pod tym względem zapowiedź była dużo lepsza - były tam jakieś emocje, było tam słychać w Twoim głosie podirytowanie i inne emocje: "Heeej, tu jestem!", "już sobie popatrzyłeś na autobus?" itp... A tym razem głos był monotonny, jakby zmęczony, albo grany z katarynki - ZWŁASZCZA na początku filmu. Później było już CIUT lepiej, ale nie myśl, że dobrze :-P

3) "czy nie ma luzu w korbach" - W korbie raczej nie będziesz miał luzu, oczywiście o ile tą korbę przykręciłeś ;-) Luz możesz mieć za to na łożyskach suportu. A ponieważ wiele osób nie wie co to korba, suport, to fajnie byłoby to dodatkowo pokazać (znaczy, że w Poznaniu byłeś bez roweru). Robisz w końcu film, a nie audycję radiową ;-)

BTW: ile mamy korb w TYPOWYM rowerze? Bo poza wynalazkami typu riksza Skelera czy poziom Gromanika, raczej sprawdzalibyśmy "korbę" niż "korby" ;-)

4) "rower musi być wyposażony w światło przednie białe" - wcale NIE MUSI. Rozporządzenie dopuszcza inne możliwości! Sam sprawdź, jak nie wierzysz. To wszystko jest na stronie Masy :P

5) Kosztuje około 40zł? Nie wiem co to za lampka przednia, którą pokazywałeś, ale w sklepiku Masowym spokojnie zejdziesz poniżej 40zł za komplet lampek. Tak o połowę niżej.
Lepiej chyba byłoby jednak podać zakres kwot. To 40zł to ani najtaniej, ani najdrożej, ani pośrodku zakresu nie było ;-)

6) "Jeżeli przy jezdni nie ma drogi dla rowerów, jedziemy jezdnią na zasadach ogólnych" - czyli jak jest dopiero za chodnikiem, to mam jechać jezdnią? A jeżeli jest przy drugiej jezdni, to co mam zrobić?

Pytanie pomocnicze byś wiedział, gdzie tkwi Twój błąd: Czym się różni jezdnia od drogi? ;-)

7) Mówiąc o kamizelce warto wspomnieć, że ta poprawa widoczności z boku jest najważniejsza. W Wawie OIDP 72% zderzeń to zderzenia BOCZNE. Do You research people! Mów nie tylko to, co wszyscy już i tak wiedzą. Wychodź poza ogólniki :-)

Dużo fajniej wyszło Ci z tym kaskiem, mogłeś jeszcze tylko dodać o ile cm bliżej przejeżdżają kierowcy i co to były za badania. No i pokazać taki kask dopasowany i niedopasowany - czym się różnią, jak to sprawdzić. Sam powiedziałeś, że to bardzo ważne - to czemu później temat zlałeś ;-)

8 ) "Rower musimy parkować czymś dobrym, np U-lockiem" - jak się parkuje rower U-lockiem? Co to znaczy parkować rower "czymś dobrym"? Ja np lubię cole i parówki i uważam, że są dobre. Powinienem "parkować rower parówkami i colą"? ;)

9) Napis na ekranie: "Po chodniku możemy zawsze jeżeli opiekujemy się dzieckiem do lat 10". Co możemy zawsze? Pytam, bo brzmi to dwuznacznie co najmniej ;-)
A jeżeli opiekujemy się dzieckiem idącym obok nas, to też możemy zawsze? PoRD jest dość precyzyjny w tym zakresie. A ekran na tyle duży, że dałoby radę to napisać poprawnie ;-)

10) Chodnik, po którym można jechać rowerem musi mieć co najmniej 2m, a nie 2,5 - jak powiedziałeś. Prędkość jaka musi być dozwolona na jezdni to nie "co najmniej 60km/h", a "powyżej 50km/h".

11) Dość fajnie idzie Wam natomiast obróbka filmu. Montaż nie jest przekombinowany, tekst na ekranie jest czytelny, w kadrze coś się dzieje w tle, ale nie na tyle by odwracać uwagę, a wstawki filmowe są sensownie dobrane i niezłej jakości.
Tu bym nic nie zmieniał. Choć z drugiej strony - ja się na tym nie znam ;-)


Podsumowując:
-Ogólnie jest fajnie. Pomysł jest dobry, technicznie montaż chyba ok. Są natomiast drobne problemy z treścią.
-Masz dużo drobnych ale istotnych błędów merytorycznych. Wyraźnie nie sprawdziłeś w przepisach tego, o czym chciałeś mówić. Sprawdzaj dane, które podajesz! Zawsze.
Takie błędy można wybaczyć w audycji na żywo (choć mi Skeler takie wpadki wypomnia - i dobrze!), gdzie nie masz czasu sprawdzić źródeł i przypomnieć sobie wszystkiego. Ale nie powinny się pojawiać w filmie, który sam robisz, mając kupę czasu na przygotowanie tematu, tekstu, pytań i odpowiedzi.

-Przygotuj sobie tekst wypowiedzi. Układanie tekstu "w locie" podczas mówienia to wyższa szkoła jazdy i nawet zawodowcy (politycy, dziennikarze) jej raczej unikają, o ile tylko mogą. Tymczasem "parkowanie U-lockiem" i "przypinanie U-lockiem" to dwie całkowicie różne czynności. W takich detalach wychodzi właśnie brak przygotowania sobie tekstu i nie panowanie nad własną wypowiedzią ;-)

-Mowa, sposób mówienia - pracuj nad nim. Nie tyle nad dykcją, bo tą masz DUŻO lepszą niż moja. Ale popracuj nad sposobem wypowiadania zdań, akcentowania różnych części swojej wypowiedzi, pauzowania w odpowiednich momentach. Możesz robić bardzo ciekawy podcast, nie rób z niego recytacji książki telefonicznej.
« Ostatnia zmiana: 24 Lip 2010, 10:43:00 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lip 2010, 10:41:01 »
tym razem głos był monotonny, jakby zmęczony, albo grany z katarynki
Pomimo, że nikt mnie nie popędzał, że mogłem kilkadziesiąt razy nagrać tę samą kwestię jakoś muszę się do tej kamery przyzwyczaić.

rower musi być wyposażony w światło przednie białe
lub żółte ;-)

Kosztuje około 40zł?
powiedziałem o zestawie lampek, nie tylko o przedniej ;)

Rower musimy parkować czymś dobrym, np U-lockiem
Tu mi akurat się pomieszało, przyznaję, ale nie było czasu na ponowne tego nagranie, bo wszystko wyszło po powrocie.

"Po chodniku możemy zawsze jeżeli opiekujemy się dzieckiem do lat 10"
Liczyłem na trochę inteligencji naszych obywateli, że jeśli rozmawiam o jeździe rowerem to tekst na dole też się tego tyczy. Ale z tym dzieckiem na rowerze, przyznaję.

Chodnik, po którym można jechać rowerem musi mieć co najmniej 2m, a nie 2,5
Błąd który poprawię już w piątek. Byłem święcie przekonany, że 2,5m. Nie wiem co mnie nakłoniło ;-)

powyżej 50km/h
Jeśli pokażesz mi znak ograniczenia prędkości od 51 do 59km/h, ok ;-)

Ale dzięki za uwagi, bo przed wypuszczeniem odcinka wiedziałem, że to nie będzie ideolo. Myślę, że w następnym będzie już zdecydowana poprawa.
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawski Rower
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lip 2010, 11:02:40 »
tym razem głos był monotonny, jakby zmęczony, albo grany z katarynki
Pomimo, że nikt mnie nie popędzał, że mogłem kilkadziesiąt razy nagrać tę samą kwestię jakoś muszę się do tej kamery przyzwyczaić.

Nie sądzę, by to była kwestia kamery. Do mikrofonu gadałbyś tak samo monotonnie ;-)

Popatrz np na Masie jak korzystamy z rikszy... zwłaszcza Czajnik jak mówi coś przez megafon, to pracuje tonem głosu i zawsze mówi z dużą ilością emocji. Ludzie chętnie tego słuchają, choć przecież co miesiąc mówi to samo ;-) Jak ja recytuje nudne regułki zasad Masy, to też staram się to urozmaicać jakoś, bo wiem, że inaczej NIKT tego nie będzie słuchał. Ale jak mówi np Marcin Jackowski, to nikt nie słucha, bo On mówi zawsze cicho, monotonnie, bez emocji. Jakoś tak nie potrafi wyrazić tego, co chce przekazać - a mówi zazwyczaj o ważnych sprawach dla rowerzystów, ważnych sukcesach lub problemach. To jest właśnie ta różnica. Kamera nie ma tu nic do rzeczy :-P

rower musi być wyposażony w światło przednie białe
lub żółte ;-)

85/100 :-)

Kosztuje około 40zł?
powiedziałem o zestawie lampek, nie tylko o przedniej ;)

Wiem, że ostatnio to Ty zajmujesz się sklepikiem, a ja się już nie znam, ale nadal twierdzę, że dałbym radę kupić w sklepiku masowym KOMPLET lampek za 20zł. Lub za prawie 200zł. I że 40zł to ani dół, ani góra, ani środek stawki :-P

"Po chodniku możemy zawsze jeżeli opiekujemy się dzieckiem do lat 10"
Liczyłem na trochę inteligencji naszych obywateli, że jeśli rozmawiam o jeździe rowerem to tekst na dole też się tego tyczy. Ale z tym dzieckiem na rowerze, przyznaję.

To nie kwestia inteligencji, tylko poprawności języka. Temu zdaniu tej poprawności brakuje :-P

Chodnik, po którym można jechać rowerem musi mieć co najmniej 2m, a nie 2,5
Błąd który poprawię już w piątek. Byłem święcie przekonany, że 2,5m. Nie wiem co mnie nakłoniło ;-)

Ja wiem co Cię nakłoniło. Lenistwo ;P Wystarczyło kliknąć na www.masa.waw.pl - tam jest i PoRD i rozporządzenie. W dodatku w wersji skróconej do zapisów dotyczących rowerzystów, więc nie trzeba dużo szukać.

powyżej 50km/h
Jeśli pokażesz mi znak ograniczenia prędkości od 51 do 59km/h, ok ;-)

Nie muszę. Wystarczy, że jest fizyczna możliwość by taki znak postawić :-P Znaki do 5 czy 15km/h widziałem. Nic nie stoi na przeszkodzie by postawić znak do 55 km/h i z pewnością nasi drogowcy wpadną na ten pomysł, jeżeli jeszcze tego nie zrobili.

Poza tym to kwestia poprawności. 51km/h to poniżej 60 :-P

Ale dzięki za uwagi, bo przed wypuszczeniem odcinka wiedziałem, że to nie będzie ideolo. Myślę, że w następnym będzie już zdecydowana poprawa.

Spoko, większość ludzi pewnie nie zauważy. Ale pamiętaj, że trafi Ci się jeszcze niejeden taki maruda jak ja ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)