Autor Wątek: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki  (Przeczytany 7393 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Cze 2010, 20:23:08 »
się nie obrażam, po prostu nie ufam politykom, no nie ufam :/ silniejsze to ode mnie

I słusznie. Politykom ufać nie należy. Obietnice muszą być dotrzymywane, a by takie były, trzeba polityków z nich po prostu rozliczać za każdym razem, gdy coś obiecają.

daleki jestem od politycznego oceniania inicjatyw (nie tylko rowerowych) poszczególnych partii

Generalnie polecam próby takiej oceny. Jeżeli chcemy by Warszawa była bardziej rowerowa, musimy popierać tych, co ją czynią bardziej rowerową. A by ich popierać, trzeba wiedzieć, którzy naprawdę coś robią, a którzy tylko ładnie się uśmiechają i kłamią. Do tego niezbędna jest taka ocena. To po prostu podstawa świadomego głosowania.

a sam kontrapas to niestety pic na wodę - linie powoli się zacierają, w ubiegłym roku notorycznie stał tam kontener na śmieci.

W tym roku nie stoi. Widocznie zaczął tam jeździć ktoś, komu się chciało toto zgłosić na Straż Miejską i się szybko nauczyli. Albo remont się skończył i kontener stał się niepotrzebny już. Nie mi stwierdzić które z tych miało miejsce.

Ja mogę Ci powiedzieć dlaczego stanęły stojaki przy moim wydziale na Karowej 20, bo w tym wiem, kto maczał palce ;-)

a co ja proponuję - wiesz, ja mam taki charakter pieprzony, że narzekam, a tak naprawdę sam nic nie robię... czasem gdzieś się udzielę, ale sporadycznie i najczęściej wciągnięty przymusem przez znajomych :/

Nie musisz od razu być społecznikiem. Na początek zostań egoistą jak ja - załatwiaj tylko problemy które Ci przeszkadzają na Twojej codziennej trasie. Zdziwisz się jak wiele od tego się zmieni ;-)


Widać to np po Bonifraterskiej.  Tam zaledwie kilka osób codziennie zgłasza nielegalnie zaparkowane auta. Zapewne nie robią tego dla idei. Po prostu przeszkadza im, że nie mogą przejechać wytyczonym dla nich pasem. I pas, z dnia na dzień, coraz częściej jest pusty, bo kierowcy przyzwyczajają się, że parkowanie tu kosztuje drożej niż gdziekolwiek indziej w mieście ;-).

cały czas liczę, że pojawi się kiedyś jakiś polityk, który naprawdę będzie chciał coś dobrego dla tego kraju zrobić (dla kraju, nie dla partii). kiedyś myślałem, że kimś takim jest Jacek Dębski (byłem kiedyś zwolennikiem AWS, przepraszam ;) ) jak się pomyliłem co do tego gościa, nie muszę mówić/pisać (bo o zmarłych dobrze albo wcale, w tym przypadku lepiej wcale...).

Nie masz za co przepraszać. Każdy z nas ma pewnie takie wybory w życiu, których żałuje. Ja też.

Natomiast z wiarą w polityków to bym na Twoim miejscu uważał. Ja tam chętnie z Nimi rozmawiam, słucham co mają do powiedzenia. Ale wierzę tylko w to, co zobaczę wybudowanego przez nich w terenie. Bo to co wybudowane jest pewne i prawdziwe. A to, co mówią to tylko słowa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Cze 2010, 14:01:03 »
tylko, że (w moim mniemaniu) istnieją tylko politycy z drugiej podanej przez Ciebie grupy ;) nawet jeśli jakiś koleś chwali się działaniami rowerowymi to i tak w istocie rzeczy głównie pieprzy o sobie...

To znaczy co proponujesz? Obrazić się na cały świat i zrezygnować z walki o bardziej rowerową Warszawę? Bo bez polityków tego nie zrobisz. Tak samo jak bez polityków nie zmienisz np kulawego PoRD, czy rozporządzeń uniemożliwiających budowę porządnej infrastruktury.

Tylko nieśmiało wtrącę, iż lobbując za określonymi działaniami i popierając określonych polityków sami zmierzacie w kierunku bycia politykami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Cze 2010, 23:25:16 »
Tylko nieśmiało wtrącę, iż lobbując za określonymi działaniami i popierając określonych polityków sami zmierzacie w kierunku bycia politykami.

Nie jest to obowiązek, by zaraz kandydować z czyiś list tylko dlatego, że politykowi z Partii X się poklaskało za dobrze wykonaną drogę rowerową, czy inną rowerową pracę ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline johnkelly

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honor Habet Onus
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Cze 2010, 14:17:53 »
Tylko nieśmiało wtrącę, iż lobbując za określonymi działaniami i popierając określonych polityków sami zmierzacie w kierunku bycia politykami.

Nie jest to obowiązek, by zaraz kandydować z czyiś list tylko dlatego, że politykowi z Partii X się poklaskało za dobrze wykonaną drogę rowerową, czy inną rowerową pracę ;-)

Nie mówię o kandydowaniu. Bardziej mam na myśli "stawanie się" zapleczem takiego polityka. Skoro polityk działa w kierunku infrastruktury rowerowej to zainteresowany tąż infrastrukturą w teorii powinien popierać takiego polityka choćby mówiąc, że ten polityka robi to dobrze. Do kogo będziesz kierował swoje uwagi - do radnego "miasto to nie wieś by rowerem jeździć" czy do takiego, który potraktuje temat poważnie?

A jeśli występujecie z określonymi postulatami do rady gminy/miasta/dzielnicy jako całości to sami się zachowujecie jak organizacja quasipolityczna (na poziomie gminy/miasta tak właśnie wygląda "polityka"), ponieważ reprezentujecie roszczenia określonej grupy społecznej - podobnie jak inne grupy, które chcą placu zabaw, kanalizacji i tak dalej, i które mogą mieć swoich reprezentantów w radzie.

Do czego zmierzam - albo powinniście popierać polityków, którzy rokują realizację waszych postulatów, albo sami kandydować. Trzeciej drogi nie widzę.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 6 Czerwca - Procesyjne przeniesienie relikwii Ks. J. Popiełuszki
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Cze 2010, 18:04:19 »
Do czego zmierzam - albo powinniście popierać polityków, którzy rokują realizację waszych postulatów, albo sami kandydować.

I to staramy się robić. Znaczy popierać rokujących polityków, bo kandydować to chyba nikt na razie nie zamierza ;-) Dlatego napisałem, że Masa nie jest apolityczna tak do końca.

Trzeciej drogi nie widzę.

Zawsze można jeszcze sobie odpuścić i tylko wklejać na forum fotki, jak jest źle. Tak jak to czyni wiele osób (nie pije teraz do Ciebie). Ale ta opcja chyba w grę nie wchodzi, bo ja jednak chciałbym kiedyś móc puścić dziecko z rodzimej Białołęki do Centrum na rowerze wiedząc, że spokojnie da radę samo tam dojechać ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)