Autor Wątek: Co zgłosiłem w pismach  (Przeczytany 40963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Mar 2012, 10:28:51 »
Po co przeprogramowywać sygnalizację?

Przeprogramowywać to po nic, ale dobudować nowe sygnalizatory dla rowerów (nasi urzędnicy nie umieją zmienić szkiełek na takie z rowerkiem i pieszym) niestety muszom ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Mar 2012, 11:37:53 »
Po co przeprogramowywać sygnalizację?

Przeprogramowywać to po nic, ale dobudować nowe sygnalizatory dla rowerów (nasi urzędnicy nie umieją zmienić szkiełek na takie z rowerkiem i pieszym) niestety muszom ;)
Dlatego jak pisałem o Łopuszańska/Krakowska to nawet zasugerowałem z podaniem odpowiedniego fragmentu z Standardów projektowych.... czy jak im tam było ;)

storm

  • Gość
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Mar 2012, 13:44:48 »
@Kaczor -  przeczytaj to do czego dał linka Mhrok..........


@Mhrok - wydaje mi się, że tam sygnalizacja musi być dostawiona dla rowerków a poza tym nie jestem pewien czy ten program tam na pewno działa jak powinien? Dawno tamtędy nie jeździłem...


Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Mar 2012, 13:54:03 »
Dziś jak będę tam jechał, to zrobię po prostu zdjęcia. :)


Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Mar 2012, 09:31:30 »
@Kaczor -  przeczytaj to do czego dał linka Mhrok..........

Przeczytałem, zanim udzieliłem odpowiedzi.
 
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Mar 2012, 20:17:23 »
W styczniu napisałem do ZTM w sprawie przystanku (06) przy rondzie Zesłańców Syberyjskich z prośbą o wybudowanie barierki separującej DDR od przystanku.
W lutym dostałem info o przejęciu sprawy przez ZDM.
A w marcu.. w marcu policja zaopiniowała, inżynier ruchu zatwierdził i barierkę wybudowano :-)

Jestem z siebie dumny ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Mar 2012, 20:23:53 »
A w marcu.. w marcu policja zaopiniowała, inżynier ruchu zatwierdził i barierkę wybudowano :-)
Tak z ciekawości, masz jakieś dokładniejsze informacje co tutaj do opiniowania miała policja? Mam z opinią policji problem w innej sprawie i tak ciekawi mnie to jakoś ;)

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Mar 2012, 20:36:29 »
Tak z ciekawości, masz jakieś dokładniejsze informacje co tutaj do opiniowania miała policja? Mam z opinią policji problem w innej sprawie i tak ciekawi mnie to jakoś ;)
Nie mam zielonego pojęcia. Tak napisał do mnie naczelnik Wydziału Organizacji Ruchu:
Cytuj
Realizacja w terenie nastąpi po zaopiniowaniu projektu organizacji ruchu przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji oraz zatwierdzeniu go przez Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy
Pewnie na własne oczy musieli się przekonać, że piesi faktycznie pętają się między rowerami.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Mar 2012, 21:00:07 »
Beznadzieja, nie wiem jak nauczyć ich, że policja mało zna się na bezpieczeństwie ruchu drogowego :/ Śmiesznie to brzmi, ale w wielu przypadkach mają argumenty wzięte z sufitu. Rowerzyści są bezpieczniejsi jadąc normalnym pasem niż buspasem. No nic.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Mar 2012, 21:23:33 »
Policja daje opinię do każdej organizacji ruchu. Nie wiem czy do geometrii też nie dają, ale do organizacji ruchu na pewno. Urząd ma obowiązek o taką opinię wystąpić.

A że Policjanci się na tym totalnie nie znają to fakt. Na szczęście opinię urząd może zlać opinię Policji, jak zechce. Opinia nie jest bowiem w żaden sposób dla urzędu wiążąca.

Choć Wawa zwykle dostosowuje się do opinii Policji, nawet gdy ta jest skrajnie debilna (jak np opinia Policji o dopuszczeniu rowerów na buspasy). Nie wiem czy to rodzaj dupochronu, czy taka jest polityka...
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Mar 2012, 23:29:47 »
Gratuluję! 06 to ten przystanek przy słynnych schodach na ddr?

W niedzielę widziałem nowiutkie barierki w Al.Prymasa 1000-lecia x Kasprzaka (PKP Kasprzaka 06). Działa skutecznie, wreszcie można przejechać spokojnie obok przystanku za wiatą. Barierki są na tyle długie, że nikomu nie przychodzi ochota włazić tam :P
I jestem tatą po raz drugi!

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Mar 2012, 08:27:21 »
Gratuluję! 06 to ten przystanek przy słynnych schodach na ddr?
Tak, miałem tam wiele nieprzyjemnych sytuacji.

Fotka z wczoraj:
http://img812.imageshack.us/img812/2415/snc00059k.jpg
I z dzisiejszego ranka:
http://img850.imageshack.us/img850/399/snc00060k.jpg

Tłok na DDR jakby mniejszy. Chociaż na moich oczach pani biegła do autobusu wzdłuż barierki po "czerwonym". Nie zdążyłem uchwycić jej w kadrze ;-)

Cytuj
W niedzielę widziałem nowiutkie barierki w Al.Prymasa 1000-lecia x Kasprzaka (PKP Kasprzaka 06). Działa skutecznie, wreszcie można przejechać spokojnie obok przystanku za wiatą. Barierki są na tyle długie, że nikomu nie przychodzi ochota włazić tam :P
Faktycznie, tam też powstały, trochę wcześniej niż "moje". Może ZDM pomyliło przystanki? Tu 06, tam 06.. ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Mar 2012, 08:35:40 »
Jeden człowieczek uparcie na trawniku wypatruje autobusów :D
Ale gratulacje, czekamy na więcej :>

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #28 dnia: 29 Mar 2012, 19:11:02 »
Pojawiły się barierki, ale też i jakieś wykopy pomiędzy rondem i tunelem. Wykopy zabezpieczone są zwykłymi biało-czerwonymi deskami. Koło wiaduktu z dworca PKS-u do bazy po drugiej stronie al. Prymasa Tysiąclecia przejazd przez wykop poprowadzono wąską drewnianą kładką z metalowymi krawędziami mogącymi uszkodzić opony. Po zmroku nie jest to bezpieczne miejsce. Oczywiście brak jest oznakowania pionowego informującego o prowadzonych pracach.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co zgłosiłem w pismach
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi 2012, 14:11:37 »

O, i już jest odpowiedź:



Ciekawi mnie ta Jagiellońska od Solidarności do Ronda Wiatraczna... Jest mi ktoś w stanie wskazać jak to będzie szło? :D


edit: WPF na którą się powołują:
nyxd (840×310) 
« Ostatnia zmiana: 02 Kwi 2012, 14:28:14 wysłana przez Mhrok »