Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010  (Przeczytany 61969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #30 dnia: 29 Maj 2010, 11:28:58 »
Mam pytanie co się działo przy skręcie na szwedzką ?? - widziałam jak jeden z organizatorów kłócił się z jakimś gościem na motorze...
Dział się bałagan. Kierowcy na siłę chcieli wjechać w peleton, te sprawy są teraz omawiane na zamkniętym forum zabezpieczenia.

"Lewa wolna" - hehe akurat jechałam sobie po prawej stronie ale strasznie nerwowi ci organizatorzy  - ale w sumie się nie dziwię. Trochę inaczej mogli by to sygnalizować - może dobrym pomysłem był by wzdłuż masy taki sznur po prawej i po lewej jak np w pielgrzymkach by nikt nie jechał pod prąd  i lewa była wolna  i nikt nie jechał po chodniku
Zawsze jest powtarzane, że z lewej strony peletonu ma zostać przynajmniej pół metra wolnego dla zabezpieczenia, abyśmy mogli szybko i bezpiecznie dostać się na czoło kolumny w celu zabezpieczania następnych skrzyżowań, jednak niektórzy osobnicy mają to gdzieś, więc musimy wspomagać się "głosowo". Po niektórych przejazdach gardło siada...

To samo z jazdą po chodnikach czy pod prąd- nie bójcie się zwracać uwagę takim tępakom nie rozumiejącym, że Masa jedzie ulicą. Ba, wyśmianie ich nawet nie będzie złe, to często lepiej działa niż zwrócona uwaga.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #31 dnia: 29 Maj 2010, 11:43:09 »
Ja też jestem ze "świerzynek". W końcu zacząłem wspierać Masę nie tylko duchowo ale i kręcąc :)

Po pierwsze podziwiam organizatorów. Na prawdę, robicie coś wspaniałego.

Potwierdzam, że denerwująca była głupota szczeniaków i dresików. Z drugiej strony również ludzie w peletonie mogliby mniej wyprzedzać i zajeżdżać sobie drogę - sam staram się tego nauczyć i spokojnie jechać za kimś "opona w oponę".

Jeszcze odnośnie organizacji - Wasze ulotki są... No. Chętnie pomogę  :D
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline wojcieszczyk

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #32 dnia: 29 Maj 2010, 11:51:20 »
Są już jakieś fotki?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #33 dnia: 29 Maj 2010, 11:55:01 »
Są już jakieś fotki?

Tak są: http://forum.masa.waw.pl/index.php?topic=393.0

Bo my tu mamy oddzielny wątek dla zdjęć i filmików.

Proszę o tym pamiętać, bo organizatorzy co miesiąc (nawet dużo częściej) muszą przeklejać wasze posty z filmikami i zdjęciami;)
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2010, 11:57:13 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #34 dnia: 29 Maj 2010, 11:56:36 »
Pomysł z lina po jednej i po drugiej stronie !!   Było by zabawnie i masakrycznie za razem !!!

Dużo nas było i to dało się odczuć! Owszem szkoda, że są osoby, które nie potrafią się dostosować do ustaleń org., co zrobić zawsze się pojawi jakiś element w każdym środowisku, który potrafi swoim zachowaniem troszkę zepsuć coś co jest dobre ładne sprawne!! Ale zastanawia mnie jedna sprawa. Podczas jazdy jakiś im..cyl jechał sobie i popijał piwko (po oczach widać, że to nie pierwsze) żona zwróciła mu uwagę i co? Jak grochem o ścianę (argumenty że dzieci ,że to nie miejsce, że w tym wieku powinien zrozumieć i być bardziej odpowiedzialny nie trafiły). Dziwi też, że widzieli to wszyscy w pobliżu a co moim zdaniem tez jest istotne to ludzie niebiorący w WMK udziału, (jakie to daje świadectwo) i nikt nie reagował. Zgodnie z wcześniejszymi postami, podjechaliśmy do zabezpieczenia i daliśmy inf. o sytuacji (w końcu jazda pod wpływem jest karalna) i co? Ano nic, dostaliśmy odp., że przecież nie będzie go teraz szukał. Oczywiście nas to nie zraża i dalej będziemy monitować i zwracać uwagę jak coś będzie nie tak, (bo każdy uczestnik moim znaniem powinien pilnować porządku) ale taka sytuacja zraża, a tym bardziej wzbudza u nas uśmiech pisanie, o tym że należy podjechać i powiedzieć org. czy też zabez. a oni przez radio coś tam, coś tam !  :-\

Generalnie podobało mi się, bo zdecydowana większość rozumie idee, szanuje zasady dobrze się przy tym bawiąc no i pogoda nam się udała (a już się bałem, że będzie kibelek)     ;D

ps. Drex nie chce być namolny ale gdzie są fotki od ciebie  8)

Ludzie w dzwonkach baterie wam powysiadały ?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj 2010, 12:03:00 wysłana przez pingwin78 »

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #35 dnia: 29 Maj 2010, 12:20:29 »
"Lewa wolna" - hehe akurat jechałam sobie po prawej stronie ale strasznie nerwowi ci organizatorzy :) - ale w sumie się nie dziwię. Trochę inaczej mogli by to sygnalizować -
może dobrym pomysłem był by wzdłuż masy taki sznur po prawej i po lewej jak np w pielgrzymkach by nikt nie jechał pod prąd :) i lewa była wolna :) i nikt nie jechał po chodniku  ;D

lewa wolna nie służy do zganiania ludzi z lewego pasa, aby nie jechali pod prąd. chodzi o to, aby organizator mógł szybko przedostać się po lewej stronie peletonu, ale po swoim pasie ruchu - czyli, aby uczestnicy zostawili dla niego 50cm-1m wolnej przestrzeni po lewej stronie peletonu na pasie przeznaczonym do jazdy w tym kierunku. wtedy będzie można spokojnie szybko dogonić przód.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #36 dnia: 29 Maj 2010, 12:44:20 »
Za mało mówiliście przez rykszę o tym :) Ja się dopiero zorientowałem w trakcie jazdy mimo że jechałem bardzo blisko czoła masy i słyszałem wszystkie "ogłoszenia".
Komu w drogę temu rower.

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #37 dnia: 29 Maj 2010, 12:53:34 »
ogłoszenia/zasady są mówione przed przejazdem. podczas jazdy to już niestety tylko muzyka leci i czasem ktoś coś powie co to jedzie.

Offline pingwin78

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #38 dnia: 29 Maj 2010, 12:59:33 »
Za mało mówiliście przez rykszę o tym :)

Non stop się o tym trąbi! No chyba że byleś przy innej rykszy  ;)  ale jak widać można się zorientować już na początku co jest grane i przestrzegać!  8)
I tu plus dla Ciebie   :)

Offline katana1978

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #39 dnia: 29 Maj 2010, 13:06:24 »
Organizatorom przydały by się jakieś megafony.


Gdzieś jeszcze przeczytałam że był jakiś wypadek samochodowy przez masę  :o - było coś takiego ?? co się dokładnie stało i gdzie ? bo ja nic nie widziałam ...

Offline Leśman94

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #40 dnia: 29 Maj 2010, 13:13:54 »
Było fajnie :). Zresztą jak zawsze ;). Radości przejazdu nie zdołało popsuć nawet kilku zdebilowaciałych osobników pędzących jak gdyby nigdy nic po chodniku >:(. Zresztą kilku kierowców też nie zachowywało się do końca OK. Najbardziej wnerwił mnie pewien motocyklista ,,uczestniczący" w przejeździe na al. Solidarności w okolicach Wileniaka. Zapytany przez któregoś z uczestników co tam robi, odpowiedział, że ,,ma pozwolenie". Na szczęście został zatrzymany przy Szwedzkiej.

To moja trzecia Masa pod rząd, jak i w ogóle. Zacząłem w marcu tego roku i jeszcze długo nie zamierzam przestać... ;D       

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #41 dnia: 29 Maj 2010, 13:32:12 »
ps. Drex nie chce być namolny ale gdzie są fotki od ciebie
Ładują się. ;)

Offline Bartosz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #42 dnia: 29 Maj 2010, 14:09:09 »
Ja blokowałem skuterzystę spytałem go się czy chce porozmawiać z policją to smutno mu się zrobiło i głupio chyba za razem odpowiedział "nie" to powiedziałem mu to proszę tu stać to on się mnie spytał czy może zjechać na chodnik 2m dalej powiedziałem tak zjechał i grzecznie czekał tam. :)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #43 dnia: 29 Maj 2010, 14:14:27 »
Organizatorom przydały by się jakieś megafony.

Albo druga ryksza przez którą też leci muzyka z ogłoszeniami :) Np jakieś połączenie Wi Fi tak że sygnał z pierwszej leci także na drugiej. :)
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 28 maja 2010
« Odpowiedź #44 dnia: 29 Maj 2010, 14:24:04 »
Tak, i świstak zawijający ryksze w sreberka... ;)