Autor Wątek: [wideo] Lazda po Lublinie  (Przeczytany 5356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
[wideo] Lazda po Lublinie
« dnia: 25 Lut 2012, 12:02:06 »
Co prawda facet jeździ autem, ale podejrzewam, że do rowerzystów lubelscy kieroFcy mają stosunek równie ambiwalentny, co do aut:

http://youtu.be/wImHN0--2Ac
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Lut 2012, 12:24:27 »
To jeden kierowca nagrywał? Na mnie największe wrażenie zrobiło Tico z ostatniej sceny brawurowo wpadające w poślizg oraz akcja z 3:05 :D
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2012, 12:38:43 wysłana przez Mhrok »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Lut 2012, 12:34:19 »
Jeden, podejrzewam, że kierowca jakiegoś busika (pasażerskiego lub towarowego). Tak silnik brzmi i chodzą biegi jakoś znajomo, jakby to busik był ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Lut 2012, 12:45:23 »
Ale... ten "lublin" to jakieś miasto samobójców czy innych "kamikadze"?
Żeby nawet Policja nie reagowała na jawne gwałcenie podstawowych zasad ruchu drogowego? Przecież za takie numery to powinno sie odbierać prawka jazdy... Przecież nie wszyscy muszą je posiadać a dobrze by byłow ręcz nawet, aby posiadali je tylko ci, co umieją naprawdę rozważnie poruszać się po drogach i wiedzą kiedy i ile mogą docisnąć...

[tak, ten gość co filmował też chwilami jechał za szybko IMHO]

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Lut 2012, 23:12:49 »
Storm masz prawko ?
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

tomus1973

  • Gość
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Lut 2012, 09:27:10 »
Ja w każdym razie, gdybym kiedyś się znalazł z rowerem w Lublinie, to na pewno ulicą nie pojadę. Ciekawe czy tam są ścieżki rowerowe.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lut 2012, 09:37:50 »
Ja w każdym razie, gdybym kiedyś się znalazł z rowerem w Lublinie, to na pewno ulicą nie pojadę. Ciekawe czy tam są ścieżki rowerowe.

Kilka jest, ale ogólnie to nie za bardzo jest jak nie jeździć ulicami.

A jeździ się tam wcale nie tak źle jak na filmiku. Wiem, bo bywałem tam na Masach i trochę śmigałem rowerem po mieście. W centrum w każdym razie było raczej spoko. Na DK z WAW do LUB też się w miarę dobrze jechało, może poza końcówką, na której nie było pobocza.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #7 dnia: 26 Lut 2012, 20:05:02 »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lut 2012, 10:25:08 »
na filmach to zupełnie "normalne" sytuacje na polskich drogach. Jak ktoś dużo jeździ, to jest to chlebek powszedni. I nie tylko w Lublinie.

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Lut 2012, 10:34:09 »
W sumie jeżeli to jest kilka lat a gościu jeździ busikiem czy coś to w warszawie pewnie by miał tak ze dwa razy szybciej taki materiał, ale raczej więcej byłoby chamstwa i buractwa niż takich tico z jednym kołem hamującym...

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lut 2012, 10:40:29 »
Warszawa nie jest taka zła. Jest dużo chamówy i nadmiernej prędkości, ale kierowcy przynajmniej czasem patrzą w lusterka itp. Pojedź sobie w weekend np. do Łodzi, Włocławka, czy do jakiegoś średniej wielkości miasta.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [wideo] Lazda po Lublinie
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lut 2012, 11:10:15 »
Zgodzę się, że przy kierowcach z Łodzi, to nasi szoferzy są cywilizowani i kulturalni. Na wlotach do Łodzi bydło próbowało mnie zepchnąć drogi, waliło na czołowe wyprzedzając mnie, albo spychało auta jadące z przeciwka do roku. Ciągłe linie, skrzyżowania, znaki zakazu - to wszystko tam jest traktowane bardzo umownie.

Z kolei w mieście to tam w ogóle mają dość luźne podejście do kwestii jakichkolwiek przepisów. Na Piortkowskiej, rzekomo wyłączonej z ruchu, full aut i jeżdżą całkiem niewąsko. Na jednej z uliczek w centrum, na czołowe szedł na mnie radiowóz (nie zjechałem). Plus niektóre ulice i torowiska w centrum mają w takim stanie, że warszawska Emilii Plater przed remontem i najbardziej nierówny bruk na Długiej pokonywany kolarką to byłoby całkiem miłe wspomnienie w porównaniu z Łodzią. Przejeżdżając przez tory w Łodzi radzę uważać - dokładność ułożenia +-10cm - w każdym z trzech wymiarów.

Plus, tylko w Łodzi widziałem taki korek, że zastawione były nie tylko jezdnie, ale chodniki, trawniki, torowiska i ogólnie cała dostępna przestrzeń, na jaką tylko da się wjechać samochodem. Stało wszystko na perłowo, bo wszyscy naraz wjechali na skrzyżowanie z niedziałającą sygnalizacją i wzajemnie się zablokowali. Nawet przejść z rowerem nad głową było ciężko. O przejechaniu albo przepchnięciu roweru w poziomie gruntu nie było najmniejszej mowy ;-)

Tak źle jak po Łodzi, jeździło mi się tylko w jednym miejscu w Polsce - na wlocie krajówki do Kołobrzegu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)