Autor Wątek: Rowerzyści jeżdżą pod prąd  (Przeczytany 7849 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rano1

  • Gość

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrz 2011, 00:07:44 »
Niezłe nazwisko ma ten działacz. Może sobie usunie z niego dwie litery? ;)
Kotrapasy by się bardzo przydały... a dzisiaj, jadąc blachosmrodem, odkryłam pewien absurd. Mianowicie, jak wjedziesz w ul. Zielną, to... już z niej nie wyjedziesz. Wszędzie zakazy wjazdu, płatne parkingi bez wyjazdu z drugiej strony, ślepe ulice, podwórka albo słupki. Jak chcesz się wydostać z tej matni, od Próżnej w kierunku Królewskiej musisz walić pod prąd.
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Rano1

  • Gość
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrz 2011, 10:51:15 »
Jazda po Śródmieściu samochodem to czasem po prostu masakra, nie tylko z korkami i parkowaniem. Rowerem, wiadomo, szybciej i wygodniej, tylko nie w każdej sytuacji można gdzieś pojechać rowerem, ale to już inna bajka.
Szkoda tak a propos, że poza mapkami z przerywanymi liniami (to te tzw. drogi dla rowerów), nikt nie podjął się opracowania "zielonych dróg dla rowerów" - ulic o mniejszym natężeniu ruchu, którymi można spokojnie ominąć zadymione, tłumne arterie. Sam czasem nieco zygzakuję, żeby poznać alternatywne możliwości przejechania jakiegoś obszaru.
Legalizując wiele powszechnych zachowań rowerzystów można byłoby np. chodnik Tamki między Wybrzerzem Kościuszkowskim a ul. Dobrą dopuścić do ruchu pieszo-rowerowego (ruch jednostronny na jezdni).

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrz 2011, 11:33:30 »
Teren miedzy Politechniką a Jerozolimskimi. Zwłaszcza Lwowska - Poznańska to miejsce kuriozalne. Jeśli komuś się nudzi w tamtych okolicach, może przejść z PW do Jerozolimskich ww ulicą i obejrzeć dozwolone kierunki, skręty, pasy jezdni i jednokierunkowość zmieniającą się między skrzyżowaniami XD

storm

  • Gość
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrz 2011, 11:42:05 »
Jechaliśmy wczoraj z Makenzen z Al.Jerozolimskich do Grójeckiej. Nie wiem jak oni to zorbili, ale to się po prostu nie da tam przejechać zaraz za Pl.Zawiszy. Trzeba kombinować po psach dla pierwszych pieszych, po chodniczku... Ale i tak dobrze, bo samochody widząc 2x manewrujące poziomki, zwłaszcza jadące pod prąd - faktycznie zwalniaja. Więc to co obwieszczają nam owe urzędasy, że "to se ne da" to są ludzie którzy pewnych rzeczy nie widzą, nie chcą widzieć, jedyne co dopuszczają to wielką szeroką arterię dla swojego złomowozu.


A jeśli chodzi o warunki przejazdu w godzinach porannego szczytu :D  Obawiam się, że przejazdu samozłomem przez centrum, zwłaszcza Towarową, Kleszczową czy Solidarności - nie ma. Tam samochody zamieniły tę ulicę w gigantyczny PARKING. Ruchomy co prawda, ale parking. Dzisiaj jechałem Solidarności i przez cały mój przejazd, owe blaszki zrobiły może.... 100 metrów? To samo na Towarowej - albo i gorzej.
A bokami się nie da - bo jakiś mundry człowiek wybudował na przestrzeni 7km - raptem 3 arterie prowadzące z Woli do Włoch/Ursusa: Towarowa, Prymasa 1000-lecia, Dźwigowa. A jak się zamknie Dźwigową to pozostałe 2 ulice co? Stoją!


Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrz 2011, 12:24:51 »
Towarowa stoi zawsze, kiedy może. A może jak po podwójnej dawce viagry. XD
Prymasa na ogół też. Po zamknięciu dźwigowej stoją najwyżej bardziej ;)

Co do Jerozolimskich i Grójeckiej w korku: Jeśli J stoją całkiem, można podjechać chodnikiem do przejścia dla pieszych [przez Towarową], ustawić się z lewej koło słupa [jest zjazd a nie schodek], kiedy zapali się zielone dla pieszych przez Towarową, to samochody na J mają jeszcze czerwone, bo tramwaje skręcają. Wtedy zjeżdżamy z chodnika i ładujemy się na drugi od prawej pas - na środek ronda, tuż przed torami tramwajowymi. Zapala się dla nas zielone, tramwaje zjeżdżają z ronda, ruszamy i wjeżdżamy w Grójecką.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrz 2011, 13:37:18 »
Jechaliśmy wczoraj z Makenzen z Al.Jerozolimskich do Grójeckiej. Nie wiem jak oni to zorbili, ale to się po prostu nie da tam przejechać zaraz za Pl.Zawiszy. Trzeba kombinować po psach dla pierwszych pieszych, po chodniczku...


Storm - bzdury piszesz. :) Z Jerozolimskich jezdnią w Grójecką jedzie się bez problemu. Po jakich pasach, jakim chodniku? Codziennie tamtędy chodzę do pracy i widzę jak rowerzyści sobie bez problemu dają radę.
Jak Olaf przeczyta Twój post, to spadnie z krzesła. :)

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrz 2011, 13:42:11 »
do wiadomości wszystkich - wakacje się skończyły korki pączkują :0)

storm

  • Gość
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrz 2011, 13:57:57 »
@Stanley - w takim razie opisz mi proooszę jak przejechać z wysokości przystanku autobusowego zaraz za Pl.Zawiszy an Al.jerozolimskich do Grójeckiej, bez cofania się na Pl.Zawiszy.


@Savil - chodnik? A fe!


Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrz 2011, 14:18:18 »
@Stanley - w takim razie opisz mi proooszę jak przejechać z wysokości przystanku autobusowego zaraz za Pl.Zawiszy an Al.jerozolimskich do Grójeckiej, bez cofania się na Pl.Zawiszy.
No bracie jak się zapomniałeś i zjechałeś nie w tą ulicę co potrzeba, to jedź zgodnie z przepisami. :) Tak jak w przypadku jazdy samochodem na autostradzie i zjazdu z autostrady. Przegapiłeś zjazd, jedziesz do następnego.


Jakoś musiałeś dojechać na przystanek na Jerozolimskich przy placu Zawiszy.
Nie uwierzę, że pojawiłeś się na tym przystanku znikąd albo że spadłeś z nieba akurat tam. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Wrz 2011, 14:19:33 wysłana przez stanley »

Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrz 2011, 14:19:59 »
storm nic nie musi. On ma lusterko.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrz 2011, 14:44:41 »
@Stanley - w takim razie opisz mi proooszę jak przejechać z wysokości przystanku autobusowego zaraz za Pl. Zawiszy na Al. Jerozolimskich do Grójeckiej, bez cofania się na Pl.Zawiszy.
zawrotka w Niemcewicza, 700m dalej.

Offline Stanley

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrz 2011, 14:56:56 »
@Stanley - w takim razie opisz mi proooszę jak przejechać z wysokości przystanku autobusowego zaraz za Pl. Zawiszy na Al. Jerozolimskich do Grójeckiej, bez cofania się na Pl.Zawiszy.
zawrotka w Niemcewicza, 700m dalej.
Dokładnie tak... ewentualnie w Białobrzeską (ten sam skręt) a potem w lewo w Barską i wyjeżdżasz na Plac Narutowicza. To zależy do którego numeru na Grójeckiej jedziesz. :)


Storm - wystarczy zapytać osób z Warszawy. Ja wiem, że dojeżdżasz z Ożarowa i trochę przytłacza Ciebie ogrom warszawskich ulic, ale pomożemy. :) Zawsze.

storm

  • Gość
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrz 2011, 15:27:24 »
@Bear - ODP...L SIĘ ode mnie. Zazdrościsz lusterka, masz kompleksy? Udaj się do psychologa. To Forum nie jest do tego.


Niemcewicza taaaa, ale NIC wcześniej nie ma. I to jest ból...


Offline Bear

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 373
  • Płeć: Mężczyzna
  • abrakadabra.
Odp: Rowerzyści jeżdżą pod prąd
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrz 2011, 15:33:54 »
Pierwszy zacząłeś. A lusterko mam w łazience. Większe i ładniejsze niż twoje na kierownicy.