Autor Wątek: Bezpieczna odległość  (Przeczytany 28901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #60 dnia: 09 Wrz 2013, 17:10:04 »
Ze 20 sztuk po 50 cm dostarczę (stary jestem ale jeszcze bez chorób wiekowych) więc nie zapomnę . Co do mocowania to tasiemka lub sznurek do balonu każdy powinien zaopatrzyć się sam i mocowanie do roweru też ,ponieważ każdy będzie przyczepiał gdzie indziej - ja do sakwy i bagażnika więc sznurek i taśma.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #61 dnia: 10 Wrz 2013, 13:36:05 »
https://www.facebook.com/events/202915473215202/
Najbliższa godzina dla rowerów na FB :D Piątek trzynastego 18.

Udostępniać, zapraszać, rozpowszechniać! Przyjechać!
« Ostatnia zmiana: 10 Wrz 2013, 14:12:29 wysłana przez miroslavka »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #62 dnia: 11 Wrz 2013, 16:45:54 »
 Na FB zadeklarowało się już 42 osoby a jeszcze dwa dni! Jestem odrobinę zaskoczona, a zapas balonów się powoli kończy :o

Czy jest ktoś chętny na zdobycie patyczków z Targówka (św. Wincentego 112) albo Woli (Szańcowa 28)?

Niezbyt mam po drodze, a jest paskudnie na dalsze wyprawy.
Deklaracje skombinowania balonów także mile widziane :D

Czy sądzicie, że warunkiem otrzymania balonu powinno być posiadanie świateł? (do 20 to już chyba będzie ciemno)

Offline biały

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 600
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #63 dnia: 11 Wrz 2013, 18:42:05 »
Pytanie: czy sprawa jest nagłośniona w jakiś mediach? Warto o tym pomyśleć.

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Wrz 2013, 19:52:47 »
Jest nagłośniona w portalu społecznościowym FB. Jak chcesz pisać do gazety, proszę bardzo - tylko napisz, że akcja nie ma organizatorów :D

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Wrz 2013, 20:48:05 »
Może przy-nudzę ale fb ja osobiście nie wierzę (nie żyję -bo mnie tam nie ma ) i widzę że Masa ma ponad 10 tyś rzekomo fanów ,więc jako człowiek nieobyty w tej kulturze  pytam się gdzie oni są ? Jak przyjdzie dzień masy czy inne święto widzę tylko garstkę. A jeszcze tyłek nadstawić ilu chętnych będzie? -przekonamy się już w piątek . 

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Wrz 2013, 21:25:55 »
Tak jak patrzę, to zwykle można się spodziewać masowiczy ok. 2/3 liczby zadeklarowanej, czyli połowa zapisanych na FB nie przychodzi i tak ;) W przypadku załamania pogody może być dużo gorzej np. - 1/4. Tak więc możemy na chwilę obecną założyć obecność 10-30 osób. To może niepotrzebnie już trzęsę portkami, że zabraknie balonów :)

Chodzi też o to, żeby jakieś nowe osoby też się dowiedziały o akcji i miały szansę pojechać, a na to forum mało osób jednak trafi przypadkowo. Z tych 700 użytkowników ilu zagląda tu chociaż raz na miesiąc? :P

Offline fottoman

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 388
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tomek alias fottoman
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #67 dnia: 12 Wrz 2013, 09:54:50 »
[/img]
Na FB zadeklarowało się już 42 osoby a jeszcze dwa dni! Jestem odrobinę zaskoczona, a zapas balonów się powoli kończy :o

Czy jest ktoś chętny na zdobycie patyczków z Targówka (św. Wincentego 112) albo Woli (Szańcowa 28)?

Niezbyt mam po drodze, a jest paskudnie na dalsze wyprawy.
Deklaracje skombinowania balonów także mile widziane :D

mam paczkę patyczków z podstawkami (chyba 100 szt.) więc jedynie może brakować baloników.

Czy sądzicie, że warunkiem otrzymania balonu powinno być posiadanie świateł? (do 20 to już chyba będzie ciemno)

myślę że to dobry pomysł.

Tak jak patrzę, to zwykle można się spodziewać masowiczy ok. 2/3 liczby zadeklarowanej, czyli połowa zapisanych na FB nie przychodzi i tak ;) W przypadku załamania pogody może być dużo gorzej np. - 1/4.



trzeba się odpowiednio przygotować ...

« Ostatnia zmiana: 12 Wrz 2013, 10:15:49 wysłana przez fottoman »

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #68 dnia: 12 Wrz 2013, 13:36:58 »
Pełnomocnik Rowerowy na FB dodał do swojej osi najbliższopiatkową Godzinę dla Roweru

Jerzy
Cytuj
Może przy-nudzę ale fb ja osobiście nie wierzę (nie żyję -bo mnie tam nie ma ) i widzę że Masa ma ponad 10 tyś rzekomo fanów ,więc jako człowiek nieobyty w tej kulturze  pytam się gdzie oni są ? Jak przyjdzie dzień masy czy inne święto widzę tylko garstkę. A jeszcze tyłek nadstawić ilu chętnych będzie? -przekonamy się już w piątek
biorąc pod uwagę frekwencję  :P na sierpniowej Godzinie dl Roweru - to każda ilość powyżej 10 osób będzie sukcesem, nieprawdaż?

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #69 dnia: 12 Wrz 2013, 14:39:26 »
Pełnomocnik Rowerowy na FB dodał do swojej osi najbliższopiatkową Godzinę dla Roweru

Tak, w Radiu Erewań też o tym było:

Niepokoje inspirowane przez zachodnie ośrodki dywersji propagandowej są czujnie monitorowane przez opiekuńcze oko władzy. Siły reakcyjne nie zrażone brakiem odpowiednich możliwości do podjęcia skutecznych działań zgadzają się jednak na podjęcie szeroko zakrojonej współpracy w celu podjęcia koniecznych kroków, które otworzyłyby drogę do radykalnej poprawy sytuacji i pozwoliły ruchowi rowerowemu umocnić jego klasowy charakter i odzyskać pozycję w masach.

:P
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Wrz 2013, 15:46:36 »
Cytat z FB Pełnomocnika:
Cytuj
Zachęcam do wzięcia udziału w fajnej imprezie. Dla osób, które nie są przygotowane do jeżdżenia po zmroku, przywieziemy kilkadziesiąt zestawów lampek (ostatnie sztuki w tym roku!)
Nawet "150cm" chce przynieść naklejki.

No patrzcie, patrzciie :D Czekam na rozdawanie herbaty ;) Fajerwerki mnie nie zaskoczą.

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Wrz 2013, 16:19:47 »
Cytat z FB Pełnomocnika:
Cytuj
Zachęcam do wzięcia udziału w fajnej imprezie. Dla osób, które nie są przygotowane do jeżdżenia po zmroku, przywieziemy kilkadziesiąt zestawów lampek (ostatnie sztuki w tym roku!)
Nawet "150cm" chce przynieść naklejki.

No patrzcie, patrzciie :D Czekam na rozdawanie herbaty ;) Fajerwerki mnie nie zaskoczą.

A to nie była kawa?  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Wrz 2013, 16:43:52 »
Nie wiem. :-X

Lepiej powiedzcie, jaki ogłosić obszar jazdy, bo zaproponowany przez Jolę http://jolajola1.net/foto/rowery/godzina.jpg nie będzie dobrym pomysłem.

W piątek w godz. 17-20 można się spodziewać zablokowania Traktu Królewskiego.
ul. Wiejska (przed Parlamentem RP); przemarsz na pl. Trzech Krzyży przed Ministerstwo Gospodarki, i Traktem Królewskim przed Pałac Prezydencki

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Wrz 2013, 17:01:33 »
och, ja nie proponowałam tego
ja tylko zebrałam w jedną mapkę prawie wszystkie dotychczasowe Godziny

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Bezpieczna odległość
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Wrz 2013, 18:34:12 »
Skoro trakt królewski będzie nieprzejezdny to proponuję ,most Śląsko Dąbrowski , aleje Solidarności aż po  Kercelak  i Jana Pawła od Centralnego ,do Al. Solidarności , i jak starczy czasu to Marszałkowska i Jerozolimskie od Zawiszy po Marszałkowską . To są główne ulice i tam należało by przypomnieć że rowerzyści też bez strachu mają prawo korzystać z nich.