Autor Wątek: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe  (Przeczytany 6486 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« dnia: 16 Gru 2009, 19:42:15 »
19 grudnia (sobota) o godzinie 11.00 urząd dzielnicy Praga Południe zaprasza na otwarcie ulicy Makowskiej. Ulica jest wyposażona w drogę rowerową z asfaltu i IMO warto dzielnicę za to pochwalić.

Wszystko zaczyna się o 11.00 na skrzyżowaniu ul. Makowskiej / ul. Szaserów, a a kończy o godz. 12:00 na skrzyżowaniu ul. Makowskiej / ul. Kresowej.

W programie:
-przemowy, klaskanie
-pierwsze mycie ulicy wodą (lub jak kto woli: święcenie) przez Biskupa
-przejazd ulicą
-poczęstunek (Grochóweczka, herbatka, pierniki)

Z racji, że zimno, ubierzcie się ciepło. Mnie niestety nie będzie (mam wtedy wykład). Obecność deklarował natomiast Skeler.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Gru 2009, 21:03:12 »
Polecam się przejechać tą ścieżką - warto. Jednakowoż ja jak tam byłam nie znalazłam głównego sensu w tej ścieżce, bo przebiega ona obok torów gdzie jest zadupie i nikt tamtędy nie jeździ. Jak będziecie i znajdziecie sens to mi wyjaśnijcie ;-)

Mnie też niestety nie będzie - zajęcia w szkole cały dzień. Ale mogę się pochwalić, że jako pierwsza rowerzystka przejechałam się tą ścieżką ;D
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Gru 2009, 00:55:09 »
Ciekawie się składa bo akurat 19 grudnia o 10.00 startuje Masa Turystyczna, której trasa przebiega m.in. Grochowską. Mam pomysł aby trasę lekko zmodyfikować tak aby o 11.00 przejechać nową drogą dla rowerów.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Gru 2009, 13:38:31 »
Jednakowoż ja jak tam byłam nie znalazłam głównego sensu w tej ścieżce, bo przebiega ona obok torów gdzie jest zadupie i nikt tamtędy nie jeździ. Jak będziecie i znajdziecie sens to mi wyjaśnijcie ;-)

Może być alternatywą dla tych co jadą z Wawra i nie chcą jechać Grochowską i Plowiecką. Na mapce masz przykładową relację, w ktorej może służyć, by nie trzeba było jechać także przez ul Marsa.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

mplonski

  • Gość
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Gru 2009, 16:33:27 »
było bardzo fajnie. najpierw się dowiedzieliśmy, że ścieżka jest zasypana śniegiem i nią nie pojedziemy, potem przejechaliśmy ulicą Makowiecką, a reszta osób niezmotoryzowanych szła za nami. wszyscy potem dostali piernika i mogli do woli pić CIEPŁĄ(!)* herbatę i zajadać się smaczną i CIEPŁĄ(!)* grochówką z bułką. było też kilka wystrzałów, przecinanie wstęgi, klaskanie, święcenie drogi i jeszcze raz klaskanie aby się ogrzać.

były w sumie 3 osoby z masy (w tym ja) + jedna z turystycznej (pozostałe 2 osoby z turystycznej ponoć zrezygnowały już na moście śląsko dąbrowskim).

* zupa była naprawdę CIEPŁA(!). a temperatura była niska, bardzo niska.
« Ostatnia zmiana: 19 Gru 2009, 16:44:25 wysłana przez m.p »

Offline Małgosia

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
  • Płeć: Kobieta
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Gru 2009, 20:22:41 »
Mnie też się podobało, chociaż tempo przejazdu było wolniejsze niż na masie :)

A tutaj zdjęcia
http://mpiechura.fotosik.pl/albumy/717562.html

gdyby ktoś się nie domyślił, to na pierwszym zdjęciu jest droga rowerowa :)

Offline czubek92

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Gru 2009, 21:43:38 »
a ile ogólnie trwało?
ja niestety sobie odpuściłem, bo się zgubiłem :D

mplonski

  • Gość
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Gru 2009, 23:19:58 »
ogólnie to zaczęło się koło 11am, a skończyło... nie wiem, ja byłem do 12:30am (razem z resztą ludzi z masy) - nie mogłem się powstrzymać od kolejnych dokładek ciepłej zupy i rozgrzewającej herbatki. ale jak odjeżdżałem - mniej osób było niż na początku - część napiła się herbaty, zjadła zupkę i uciekła do ciepłego domu zamiast marznąć na mrozie. sam przejazd ulicą był dosyć krótki.

Offline trawers

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 499
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zdjęcia z mas od 2004 roku...
    • Nieoficjalna strona sympatyków WMK
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Gru 2009, 09:46:51 »
Fajne zdjęcia  ;D  Przynajmniej można poczuć atmosferę i żałować, że się nie było...
Bogdan (Trawers)

http://travers.pl/masa

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Gru 2009, 13:02:14 »
Że chciało się rikszą przyjechać :) A zdjęcia naprawde fajne :D Troche mnie zdziwiło to że ścieżka była nieodśnieżona :( Przecież  chcieli rowerzystów to mogli by o nich zadbać trochę....
było bardzo fajnie. najpierw się dowiedzieliśmy, że ścieżka jest zasypana śniegiem i nią nie pojedziemy,

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Gru 2009, 20:56:24 »
Na żadnym zdjęciu nie widziałem znaku Droga rowerowa... czyby było ich tak mało? :-).
PS. Na masie turystycznej było łącznie 4 osoby, 3 odłączyły się za Mostem Świętokrzyskim. Aha. Prosimy o zdjęcia :-)
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Skeler

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Gru 2009, 21:04:26 »
chciało mi się z lenistwa, bo wolałem rikszą przyjechać kilkaset metrów z garażu, niż rowerem jechać kilkadziesiąt km w taką pogodę ;->

Offline raku_15

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Gru 2009, 21:18:07 »
Ahha :) No tak ja tez bym tak wybrał jak bym miał dowyboru :D Ważne ze sie ktos pokazał tam jako WMK :)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: Otwarcie ulicy Makowskiej na Pradze Południe
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sty 2010, 20:18:57 »
Polecam się przejechać tą ścieżką - warto. Jednakowoż ja jak tam byłam nie znalazłam głównego sensu w tej ścieżce, bo przebiega ona obok torów gdzie jest zadupie i nikt tamtędy nie jeździ. Jak będziecie i znajdziecie sens to mi wyjaśnijcie ;-)

Aniu ścieżka ma jak najbardziej sens :-) jak napisał Raffi to alternatywa dla Grochowskiej (którą fajnie jeździ się rano, ale mniej fajnie się wraca w okolicach wieczora).

generalnie ja, jako mieszkaniec zadupia (czyt. Marysin Wawerski) ze ścieżki się cieszę :-) jak mi tylko przestanie dokuczać rwa kulszowa to wracam na rower i ścieżkę będę użytkował często i gęsto (chyba, że się w końcu z Marysina wyniosę; a marzę o tym)

pozdrawiam,
grzech kultowy aka "półkownik"
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz