Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016  (Przeczytany 12556 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« dnia: 14 Wrz 2016, 17:09:17 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:


>Pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, most Poniatowskiego, Waszyngtona, Francuska, Walecznych Saska, Waszyngtona, Al. Zieleniecka, Targowa, pl.Wileński, Al. Solidarności, Szwedzka, rondo Żaba, Starzyńskiego, most Gdański, Słomińskiego, rondo Babki Radosława, JPII, al. Wojska Polskiego, Pl. Inwalidów Mickiewicza, pl. Wilsona, Krasińskiego, Broniewskiego, JPII, rondo Babki Radosława, Okopowa, Kercelak,al. Solidarności, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście, pl. Zamkowy.<

Dystans ok: 26 km


Mapka interaktywna: LINK

Przypominam - NIE JEŹDZIMY PO CHODNIKACH i NIE JEŹDZIMY NA JEDNYM KOLE W PELETONIE!

« Ostatnia zmiana: 19 Wrz 2016, 08:17:05 wysłana przez DeXteR »

Offline maciekt1000

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Wrz 2016, 11:09:34 »
w jakiej formie będzie następna masa?

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Wrz 2016, 12:33:50 »
Następna będzie okolicznościowa - w grudniu przy pustych ulicach tak jak w latach ubiegłych będzie przejazd Mikołajowy.
Fragment z komunikatu przekazanego uczestnikom Masy Sierpniowej:
Cytuj
Kiedy następne przejazdy?

Za miesiąc  we wrześniu :) , jak powiedzieliśmy odpuszczamy październik i listopad, w grudniu, przy pustym mieście Masa świąteczno-mikołajowa. Pod koniec roku zadecydujemy i wtedy też podamy co robimy w przyszłym roku. O tych ostatnich będziemy informować na naszej stronie i FB z dużym wyprzedzeniem tak abyście mieli możliwość zaplanować swoje uczestnictwo. W każdym razie przez najbliższe dwa miesiące zobaczymy jak fajnie się jeździ bez Masy w piątki ;) .
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz 2016, 12:35:34 wysłana przez mk1111 »
życie nie znosi próżni...

Offline muzyczny_plecak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 44
  • Płeć: Mężczyzna
  • dobra muzyka się nie starzeje ;]
    • senner.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrz 2016, 09:41:28 »
nie przegapiam okazji, jestem na dzisiejszej masie!

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2016, 11:26:32 »
Będę, będę dzisiaj. Udało mi się zamienić w pracy. Ta Masa będzie dla mnie wyjątkowa. Pojadę jako napęd nowej masowej rikszy!
I jestem tatą po raz drugi!

Offline zielona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrz 2016, 20:15:01 »
Napiszcie jak było. Ile było ludzi? Nam się niestety nie udało :(

Offline Makenzen

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 595
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Wrz 2016, 23:12:35 »
BYYYŁAAAM :) Ilu było ludzi niestety nie usłyszałam, ale media donoszą, że ok. 900. Było jak zawsze fajnie i radośnie :) A nawet była osoba, która była na Masie po raz pierwszy w życiu ;) I jeszcze aż tylu rowerów poziomych co dziś na jednej Masie dotąd nie widziałam*... :)

*jeśli nie liczyć Masy z września 2013 r., kiedy udział w niej wzięli uczestnicy VI Zlotu Rowerów Poziomych.
« Ostatnia zmiana: 30 Wrz 2016, 23:13:54 wysłana przez Makenzen »
"Warszawa to nie wieś, żeby po niej rowerem jeździć"

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Paź 2016, 00:51:56 »
Ha... byłem, zobaczyłem , przejechałem... ;) nawet udało się dołączyć do zabezpieczenia po tylu latach przerwy... pamięć mnie zawodzi ale "oficjalny" wynik to 8(5 lub 8)5 czyli albo 855 albo 885 coś w tym guście ;P

Offline jolajola1

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 1 056
  • Płeć: Kobieta
  • jeżdżę w opasce żeby mi wiatr nie gwizdał w uszach
    • z roweru filmowane
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Paź 2016, 01:23:56 »
Dla mnie to była wyjątkowa Masa. Od dwóch lat nie miałam starć z samochodami.

Dzisiaj dwa!
Pod osobistym domem, na rogu Saskiej i Zwycięzców, taxiarz jadący Saską od Waszyngtona chciał wjechać w kolumnę, położyłam mu się na maskę Rejtanem i zastopowałam, Pafka swoim długim pojazdem wspomógł, jeszcze ze trzy osoby z kolumny podbiegły, były pyskówki i groźby, nic strasznego. Na widok policyjnych świateł na końcu kolumny, awanturnikom, jak zwykle, zmiękła rura.
Mniej bezpiecznie było na Szwedzka#Stalowa. No owszem, ciasno i przejazd trwał już 11 minut. Już widziałam na Szwedzkiej niebieskie światła wozu kończącego, gdy nagle trzecim pasem Stalowej, od północy, pod prąd, słychać ryk wściekłego silnika i jarzące się, coraz bliżej, reflektory. A ja tu mam uczestników na skrzyżowaniu!!! Wrzask i skaczę temu &^%$$ na maskę nogami i kładę się na szybie, zahamował, bo nic nie widział. Uczestnicy zdołali umknąć. Leżę mu na szybie, ten gnój się uśmiecha i zawija samochodem w Szwedzką na wschód. Przekulałam się po masce, chciałam spaść, ale udało mi się zeskoczyć na obie nogi, bezpiecznie. Nie wiem, jak!!!!
Pogonili za nim uczestnicy, tm korek był na 8 aut przed Radzymińską/Solidarności, niepotrzebnie kopali w auteczko, przywoływał ich do porządku ich stary uczestnik Zabezpieczenia, jadący z tyłu z Kosmitem. Jeden rowerzysta pojechał za nim, spisał numery, nadał na ogólnopolicyjny kanał. Szukali go.

Ale teraz nie wiem, co dalej. Owszem, wjechał w kolumnę, ale nikogo nie uszkodził. To nie on mnie wziął na maskę, tylko ja mu na nią wskoczyłam. Mnie nie uszkodził. Mam owszem, stłuczony lekko palec prawej ręki, bo się czepiłam wycieraczki. Ale tylko lekko boli.
Ten co spisał numery i nadał do policji, odnalazł mnie, i powiedział, że policja mu mówi, że to niestety, tylko słowo przeciw słowu, ja kamerę miałam wyłączoną.
Mi się nie chce łazic na Walicowo. Odpuszczam, chyba. Odnajdywać świadków w peletonie? Zeznania?....
W końcu NIC mi nie jest!

... mam tylko nadzieję, że skurczysyn będzie sobie musiał naprawiać gniazdo wycieraczki, bo mi wyrwana została w dłoni i pyrgnęłam w kszoki  :P
i te odciski moich różowych butków na jego masce, mam nadzieję, że irytująco widoczne dla kierowcy i wymagające klepania  :P


i wiecie co? uwielbiam te emocje!
choć racjonalna częsć mojej osoby woli, aby ich nie było

Offline Sznur

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Paź 2016, 01:31:00 »

niepotrzebnie kopali w auteczko, przywoływał ich do porządku ich stary uczestnik Zabezpieczenia, jadący z tyłu z Kosmitem.
Ej, aż taki stary to ja nie jestem wypraszam Sobie... ;)

Offline zielona

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Paź 2016, 08:04:16 »
A mi się zawsze podobało jak pyszczacego kierowcę zabezpieczenie z uśmiechem informowało że z tyłu kolumny jedxie radiowóz i za chwilę pan kierowca będzie miał możliwość porozmawiać :)

Offline Wujek_Drex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Paź 2016, 10:31:48 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:

>rondo Babki Radosława,<

Która Babka Radosława to była? :D

Offline vit

  • Moderatorzy globalni
  • ******
  • Wiadomości: 737
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Paź 2016, 11:04:14 »
30 września 2016 -- Przewidywana trasa przejazdu ostatniego przejazdu masy w dotychczasowej formie:

>rondo Babki Radosława,<

Która Babka Radosława to była? :D
a już myślałem, że nikt nie zauważy :P

Offline mk1111

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Paź 2016, 16:23:22 »
Która Babka Radosława to była? :D
Ojczysta :P
życie nie znosi próżni...

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 30 września 2016
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Paź 2016, 10:18:30 »
Masy nie organizuję i  na masie nie byłem więc się wypowiem  :) Wyszło wg mnie trochę dziwnie. Miesiąc temu Masa informuje że rowerowo idzie w dobrym kierunku, są dogadani z Pełnomocnikiem, mają być spotkania, pracujmy merytorycznie. Mimo tego ostatni przejazd zamiast rowerowego święta nadal jest protestem bo masa robi event z zatrzymaniem na moście Poniatowskiego.  To sie kupy nie trzyma. Z drugiej strony takich eventów brakowało mi na poprzednich masach. Często masa nie miała hasła przewodniego. A jeśli miała to nie przedzierał się do mediów w wystarczający sposób. Brakowało "eventu" - czegoś czemu można było zrobić zdjęcie pokazujące absurd lub słabość rozwiązania rowerowego.