Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010  (Przeczytany 48315 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cezex

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Lis 2010, 13:42:51 »
Ja wiem, że w zeszłym roku zima zaskoczyła drogowców, bo nie przyszła

Tak, bo ten śnieg to przecież nie była zima ;) Te kilka razy, gdy był w mieście "paraliż" spowodowany opadami to tez nie zima.

To, że ktoś twierdzi iż w ubiegłym roku "zima nie przyszła" jest zaskakujące chyba nie tylko dla drogowców ;)


ale lepiej się przygotować na standardowy scenariusz ;)

Czyli na to, że wszyscy będą (jak w ubiegłym roku) mówić o paraliżu spowodowanym śniegiem i katastrofie komunikacyjnej, a ja będę śmigał rowerkiem po mieście na slickach osiągając czasy przejazdu Białołęka-centrum o 4-5 minut dłuższe niż zwykle :-)

To może dwa lata temu. Jakoś tak. Ja nie pamiętam co było w zeszłym tygodniu :)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Lis 2010, 20:40:15 »
Boicie się śniegu? Drogi są / będą (mam nadzieję) odśnieżone.

Jeśli chodzi o drogi dla samochodów, to zależy kiedy będzie padał ten śnieg, bo może się zdarzyć tak, że większość pługów utknie w korkach.

Natomiast, jeśli chodzi o odśnieżanie dróg dla rowerów, to w Standardach projektowych i wykonawczych dla systemu rowerowego w m. st. Warszawie obowiązujących od września zeszłego roku jest zapisany obowiązek odśnieżania dróg dla rowerów (w rozdziale dotyczącym utrzymania dróg dla rowerów). Przeglądając budżet stolicy nie widziałem pieniędzy na odśnieżanie ddr wśród wykazu zadań ZOM ani w innych miejscach...

Zobaczymy co będzie tej zimy.

Jeśli ddr nie będą w tym roku odśnieżane, to będzie to znaczyło, że to nie zmiana przepisów po uchwaleniu budżetu załatwiła temat, tylko, że jest to celowe działanie wbrew obowiązującemu prawu, które rada Warszawy sama przyjęła i sama w zeszłym roku nie dała pieniędzy na jego egzekwowanie...
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2010, 20:49:02 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Lis 2010, 20:42:06 »
Ja wiem, że w zeszłym roku zima zaskoczyła drogowców, bo nie przyszła

Tak, bo ten śnieg to przecież nie była zima ;) Te kilka razy, gdy był w mieście "paraliż" spowodowany opadami to tez nie zima.

To, że ktoś twierdzi iż w ubiegłym roku "zima nie przyszła" jest zaskakujące chyba nie tylko dla drogowców ;)

To może dwa lata temu. Jakoś tak. Ja nie pamiętam co było w zeszłym tygodniu :)

Dwa lata temu to fakt. Zimy nie było. Było dłuuuuugie przedwiośnie, w dodatku dość suche. Ekstra się jeździło.

Holowanie przyczepki ze sklepikiem też zobowiązuję. Nie narzekam, choć ani widu ani słychu o kimś chętnym na zastępstwo "w razie czego" ??? .
Bez obaw, nie zawiodę :D

Wiemy, że nie zawodzisz, to i zastępstwo zbędne ;)

A tak poważniej - zastępstwo jest prawie zawsze, wszak mój rower ma hak wbudowany w ramę i w każdej chwili jestem gotowy by w razie potrzeby Cię zastąpić. No i w ostateczności zawsze można dać sklepik komuś bez haka, po prostu przeładowując go do sakw. Także spokojnie, wszystko jest pod kontrolą.

Tylko się jutro nagle nie rozchoruj - z Gdańska, przez telefon, mogę nie dać rady zorganizować "na szybko" zastępstwa ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Lis 2010, 21:30:11 »
Niestety muszę powiadomić o mojej nieobecności (absencja ? absmak ? - czego to nie wymyślą...) na Masie.
Od wczoraj mam problemy z temperaturą i niestety nie zmieniło się to do dzisiaj. Objawy typowo grypowe.
Proszę o wybaczenie - to mi się nie zdarzyło chyba od czasów startów z Kopernika.

Rozmawiałem z Drexem - wpadnie do mnie przed masą wezmie mapsy i zastąpi przy radioli.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Lis 2010, 22:43:31 »
Mnie nie będzie tylko na zabezpieczeniu, bo mam jakieś bóle w klatce piersiowej.
Więc się nie popisywać z elokwencją w zaganianiu na odprawę  ;)
Bo odpowiedź będzie równie elokwentna  :D
 
Potwierdzam nie będzie padać i będzie mniej wiało niż dziś:
http://new.meteo.pl/um/php/meteorogram_list.php?ntype=0u&fdate=2010112418&row=406&col=250&lang=pl&cname=Warszawa
 
« Ostatnia zmiana: 25 Lis 2010, 22:50:44 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Libr

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Lis 2010, 23:18:18 »
Ja powinienem być na 99% martwi Mnie tylko brak przedniego błotnika...a do masy nie dam rady kupić budżet nie pozwoli.
"Gatunki to tylko składniki, z których pragnę stworzyć własną potrawę. Muzyka nie dzieli się bowiem według mnie na gatunki lecz na tą, która jest zgodna z rytmem naszego serca i tą, która się z nim rozmija." L.U.C

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Lis 2010, 23:24:45 »
Ja powinienem być na 99% martwi Mnie tylko brak przedniego błotnika...a do masy nie dam rady kupić budżet nie pozwoli.

Ja całą poprzednią zimę bez takowego jeździłem, da radę  :)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Lis 2010, 23:41:10 »

CO KOGO OBCHODZI CZY KTOŚ BĘDZIE CZY NIE?!

Ludzie! Opanujta się! Nie róbcie z tego wątku kolejnego kanału IRC #o_dupie_maryni! Nie temu ten wątek i Forum ma służyć chyba?!

P.S. Jest tu gdzieś jakiś moderator?

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #68 dnia: 26 Lis 2010, 00:57:20 »

CO KOGO OBCHODZI CZY KTOŚ BĘDZIE CZY NIE?!

Mnie osobiście obchodzi czy Pani Riksza się pojawi i czy ta Pani będzie mieć nagłośnienie, i zespół do jej popychania  ;)   :D


P.S. Jest tu gdzieś jakiś moderator?

Gdzieś i jakiś i pewnie włąsnie poszedł spać ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lis 2010, 00:59:22 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Lis 2010, 02:33:38 »
Storm - niektórych obchodzi którzy znajomi będą a którzy nie. Wypowiedzi są rowerowe i jak najbardziej związane z tematem czyli najbliższą Masą. Nikt nikogo nie obraża i nie off-topuje, więc moderator nie ma nic do roboty.
To tylko Ciebie osobiście nie obchodzi kto będzie.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Lis 2010, 07:48:57 »
Mnie osobiście obchodzi czy Pani Riksza się pojawi i czy ta Pani będzie mieć nagłośnienie, i zespół do jej popychania  ;)   :D

Nie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Lis 2010, 09:00:19 »
Ja będę dla Was śpiewał przez megafon bo Czajnika nie będzie ;P
Komu w drogę temu rower.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Lis 2010, 10:22:06 »
Savil, dziękuję, że ratujesz resztki porządku na tym temacie.
Przeczytałem pół tej strony i zastanawiam się, czy nie idziemy w ślady kierowców samochodów, którzy mimo jednej rodziny, mają wojnę domową. Mnie również obchodzi kto będzie. Ot - taki przykład. Gdyby Dexter miał wyjebane, wcale nie musiałby kontaktować się z Grzesiem. Co za tym idzie po prostu by się nie pojawił i nie było by nikogo na jego zastępstwo. Mnie też interesuje kto będzie. Nie tylko pod kątem spotkanie znajomych mord, ale i pod kątem tego, żebym miał z kim zabezpieczać. Żeby którejś pięknej masy nie okazało się, że przyjedzie 10 osób z zabezpieczenia. I między innymi dlatego właśnie mnie to obchodzi.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Lis 2010, 10:43:17 »
Hm inna sprawa że odnośnie zabezpieczenia mamy osobny wątek w dziale "ukrytym" ;)
Komu w drogę temu rower.

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 listopada 2010
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Lis 2010, 12:05:43 »
Otóż to Olaf - po to jest Zabezpieczenie, i dlatego właśnie tak najechałem na te teksty "będę - nie będę". Może trochę przesadziłem, ale tak naprawdę 99% czytających ten wątek NIC to nie interesuje, że nie będzie kogoś (kto nie jest ani w zabezpieczeniu, ani nie jest współorganizatorem) - na Masie. Gdyby to jeszcze miało jakiekolwiek konsekwencje dla Masy... Ale poza mniejszą ilością osób (o jedną!) - to co to zmienia? Nic. Po prostu nic.
A powoduje jedynie zaśmiecanie forum i wątku, sprawiając, że np ja tego wątku nie czytuję - bo nie ma po co. (poza mapami i trasą)