Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010  (Przeczytany 110522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #60 dnia: 25 Sie 2010, 13:11:56 »
Nie ma co się oszukiwać, wszystko organizowane jest na siłe.
co roku od 1000-2500 osób, zero postępu w tym kierunku.

Zacznijcie coś działać w sprawie reklamowania. wypromowania naszego działania, zachęcenie ludzi do wyjścia z domów na rowerek na placyk.

Nic nie jest organizowane na siłę. Nikt nie wyciąga nikogo na przejazd nakazem czy poleceniem. Informacja o przejeździe zostaje podana na stronie i każdy kto chce zjawia się by celebrować przejazd, pokazać Warszawie jak wielu nas jest i robi to z własnej nieprzymuszonej woli. Poruszamy się na tyle wolno i jest wokół nas tyle szumu informacyjnego, że jest to dość wyraźna reklama. A jeżeli to kogoś nie zachęca możliwość przejazdu wspólnego ze znajomymi nawet w skrajnie niskiej temperaturze - to nie sądzę by rozdawanie cukierków coś zmieniło - czyż się mylę ?

Na forum umieszczacie ogłoszenie o pomoc przy rikszy. Kpiny sobie robicie??
Takie sprawy to załatwiajcie za naszymi plecami.
Wielcy mi organizatorzy, zobowiązałeś się do organizowania tak odpowiedzialnej imprezy to chociaż nie ośmieszaj się na forum.
2 miechy temu brakowało wam organizatorów, przez co skróciliście o połowę trasę.
Znowu kpiny sobie robicie???

Chciałbym zauważyć, że wolontariusze nie rosną na drzewach - ale rekrutują się z uczestników przejazdu takich jak ty - także wolontariusze którzy pomagają przy rikszy. Ci ludzie młodzi 2 MIESIĄCE TEMU mieli zakończenie roku szkolnego do tego okres wakacyjny, stąd apel wyprzedzający na forum. gdybyśmy to zrobili "za plecami" - trudno byśmy dotarli do większej liczby osób - logiczne prawda ?

Panów odpowiedzialnych po pomoc w zabezpieczeniu prosiłbym aby się ogolili przed wyjściem.

Sądzę - że najważniejsze aby wolontariusz organizator - zapewnił sprawny i bezpieczny przejazd dla uczestników Masy Krytycznej. Aby pieszy lub kierowca nie spowodował nagłym wtargnięciem na trasę przejazdu - ewentualnej kolizji powodującej straty w uczestnikach przejazdu. Nie jesteśmy funkcjonariuszami publicznymi będącymi na służbie w czasie przejazdu. Jakby dalej to ciągnąć - to można by nas ubrać w mundury odprasowane - bo kamizelka nie wystarcza.

Ostatnio jedziemy z ziomkami  a tu wydziera sie ktoś. "LEWA WOLNA LEWA WOLNA"
z ciekawości patrze kto drze jape. a tu jakiś rudy owłosiony zarośnięty przepocony facet.

Po pierwsze - nie drze japę - ale starając się przedrzeć przez zgiełk komunikacyjny informuje o zamiarze wyminięcia peletonu celem zabezpieczenia następnego skrzyżowania lub przejścia dla pieszych.
Po drugie - trudno by organizm ludzki w celu ochrony przed przegrzaniem w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego - nie wytworzył naturalnego chłodziwa skóry w postaci wydzielenia wilgoci - popularnie zwanej" potem" aby ten parując - schłodził tenże organizm - prawda ?
Jak się jedzie lajtowo w peletonie 11 na godzinę - to można nawet w garniturze bez obaw o pobrudzenie kołnierzyka.

Koleś od 18:00 obowiązują cie jakieś normy kuluturalne. ogól sie jesteś prawie jak w pracy.

Normy kulturalne - nie przeklinamy, nie plujemy w peleton, nie oddajemy moczu w miejscach publicznych, nie pijemy alkoholu i nie palimy papierosów. O ustępowanie miejsca do siedzenia osobom starszym - raczej trudno.

masz być przystojny . sexi umięsnione nogi od roweru. to zmienia postać rzeczy

Jestem tolerancyjny dla mniejszości seksualnych - więc Twoja orientacja mnie nie interesuje - ale patrząc na ten kawałek.... - proponuję Ci dołączyć do przejazdu :
http://www.lambdawarszawa.org/content/view/478/1/

PS. Ten gość ze Szczecina co tak niby podróżuje to jakiś wariat. Ludzi potrącał tymi torbami na chodniku, slalomy ćwiczył, nie wiem, na fazie gość.

Tak jak kolega Rafał stwierdził - potwierdzam i nie dodaje nic do Jego wypowiedzi

Ostatnio na polach mokotowskich go widziałem, wpatrywał się w wode.

Straszne. Pewnie później patrzył na drzewa. I wsiadł na rower i pojechał.
Dziwne ze nie zastosowałeś profilaktycznie aresztu obywatelskiego do przyjazdu Policji - z pewnością było to zachowanie spowodowane narkotykami :D

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy przy zabezpieczeniu przejazdu.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 13:17:16 wysłana przez DeXteR »

robercik

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #61 dnia: 25 Sie 2010, 14:35:56 »
Mam jeszcze jedno pytanko

Ile dętek zabezpieczenie posiada dla pechowców???
Planuje porozrzucać tu  i tam podczas jazdy, gdy rozerwie sie peleton, w takiej sytuacji bede w pierwszym i drugiemu porozrzucam coś ostrego.

licząc że porozrzucam 100 sztuk to tak z 40 osób trafi na przeszkode

Offline velogustlik

  • Początkujący
  • Wiadomości: 2
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #62 dnia: 25 Sie 2010, 14:46:24 »
Hej. Witam się grzecznie jako nowy użytkownik i od razu przechodzę do zadymiarstwa :). Mam prośbę, żeby tak jak dawniej na stronie masy oprócz trasy pojawiała się miniatrurka mapy. Widzę, że problem nie polega na tym, że nie ma kto jej zrobić, ale właśnie nie pojawia się na stronie. Duża część osób dostaję maila, wchodzi na stronę i albo wie gdzie jest "Świerszcza, Szamoty, Posag 7 Panien", albo nie. Słowem mapka była fajna.

Druga sprawa poruszana już zapewne "kilka razy" to do znudzenia powtarzanie trasy do Ursusa. Jeżeli się nie mylę to miesiąc uległ przesunięciu. Może jest możliwość np. odwrócenia kierunku? Jak w tym kawale: "Co przychodzę do kościoła to znowu święcą jajka". Prawdalito, że dawno mnie nie było, ale jak już mam możliwość bycia to choćby zmodyfikowana trasa na Ursus mnie nie wciąga. niedasie tego jeszcze zmienić :P? Dobra, może się skuszę...

robercik

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #63 dnia: 25 Sie 2010, 14:49:05 »
Tak ciężko zaprosić Pudziana albo Dode na przejażdżke rowerową???

Albo nawet Prezydenta, raczej by się zgodził, ale musielibyście to nagłośnić.

Gwarantowane 15.000 frekwencji


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #64 dnia: 25 Sie 2010, 14:52:29 »
Ile dętek zabezpieczenie posiada dla pechowców???

Ani sztuki. Zazwyczaj ze trzech uczestników łapie podczas przejazdu gumę. Sami z pomocą innych uczestników sobie świetnie z tym radzą. Zapewne tak też będzie i tym razem.

Planuje porozrzucać tu i tam podczas jazdy, gdy rozerwie sie peleton, w takiej sytuacji bede w pierwszym i drugiemu porozrzucam coś ostrego.

To przez to niespełnienie seksualne zapewne te maniakalne myśli o przebijaniu gum. Ale nie ważne jakiego szantażu uzyjesz. I tak nikt nie zacznie dla Ciebie golić nóg, ani szukać osób do zabezpieczenia, które Ci się będą bardziej podobać. Tak samo riksza nadal nie pojedzie bez obsady, która musi się zgłosić.

Musisz się z tym pogodzić, a seksualnego spełnienia szukać gdzie indziej.

Tak ciężko zaprosić Pudziana albo Dode na przejażdżke rowerową???
Albo nawet Prezydenta, raczej by się zgodził, ale musielibyście to nagłośnić.
Gwarantowane 15.000 frekwencji

Ależ Robercik. Zaproś. Nie krępuj się.

Hej. Witam się grzecznie jako nowy użytkownik i od razu przechodzę do zadymiarstwa :). Mam prośbę, żeby tak jak dawniej na stronie masy oprócz trasy pojawiała się miniatrurka mapy. Widzę, że problem nie polega na tym, że nie ma kto jej zrobić, ale właśnie nie pojawia się na stronie. Duża część osób dostaję maila, wchodzi na stronę i albo wie gdzie jest "Świerszcza, Szamoty, Posag 7 Panien", albo nie. Słowem mapka była fajna.

Sezon wakacyjny, wiele osób na wyjazdach. tym razem zabrakło nam admina do strony. Mapki z pewnością wrócą, możesz być spokojny.

A jak masz chwilę, to może przygotujesz? Będzie szybciej, na pewno podlinkujemy :-)

Druga sprawa poruszana już zapewne "kilka razy" to do znudzenia powtarzanie trasy do Ursusa.

Ja też nie lubię tej trasy, długa, nudna, pusto po drodze. Ostatnio na Przedmasówce było głosowanie czy jedziemy tam, czy nie. Wygrała frakcja, że jedziemy.

Może jest możliwość np. odwrócenia kierunku? Jak w tym kawale: "Co przychodzę do kościoła to znowu święcą jajka". Prawdalito, że dawno mnie nie było, ale jak już mam możliwość bycia to choćby zmodyfikowana trasa na Ursus mnie nie wciąga. niedasie tego jeszcze zmienić :P? Dobra, może się skuszę...

Odwrócić kierunku to na razie nie bardzo - utknęli byśmy w korku w okolicach Zachodniego i na Jerozolach, a to by nie było fajne.

Trochę zmieniła się trasa, choć uznasz pewnie, że niewiele. Wszystko z racji remontów. Prawdę mówiąc, to Ursus to po prostu taka dzielnica, że wjechać i wyjechać stamtąd się da na może 3 sposoby. Chcąc nie chcąc - trasa zawsze jest prawie ta sama. m.in. dlatego ja osobiście jej nie lubię. Ale zostałem przegłosowany ;-)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 14:59:58 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Szakal

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #65 dnia: 25 Sie 2010, 15:25:13 »
Cytuj
Jestem tolerancyjny dla mniejszości seksualnych - więc Twoja orientacja mnie nie interesuje - ale patrząc na ten kawałek.... - proponuję Ci dołączyć do przejazdu :
http://www.lambdawarszawa.org/content/view/478/1/

Jak to przeczytałem to się zniechęciłem do wzięcia udziału w masie. Nie mam ochoty oglądania pederastów-nie jestem wobec nich tolerancyjny. Ehh ale trudno taka Unia Europejska...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #66 dnia: 25 Sie 2010, 15:35:03 »
Potrzebna jest pomoc przy rikszy, aby mogla pojawic sie w tym miesiacu na Masie:

No cóż ja przy rikszy niestety nie pomogę, bo wedle nowej dyrektywy unijnej do prowadzenia roweru wielośladowego o masie własnej powyżej 250 kg potrzebne jest prawo jazdy kat. R2, oraz ważne badania lekarskie i psychologiczne.

Ja mam tylko prawko kat. B.

A nie chcę żeby Savil mnie zbluzgała za łamanie przepisów :D :D
Bo ona przecież oprócz zbierania informacji trenuje Krav Magę, kto wie co jeszcze, może jej pomidorek jest uzbrojony w wyrzutnie RPG :D :D :P


Jak to przeczytałem to się zniechęciłem do wzięcia udziału w masie. Nie mam ochoty oglądania pederastów-nie jestem wobec nich tolerancyjny. Ehh ale trudno taka Unia Europejska...

Dlatego pewnie bardzo lubisz mocno wdepnąć w swoje dwa wierne pedały.
Ale pamiętaj, że to wszystko jest winą masonów i cyklistów właśnie, co oznacza że wszyscy mamy to i tamto za uszami  :D :D
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 16:01:02 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #67 dnia: 25 Sie 2010, 15:49:19 »
Hej. Witam się grzecznie jako nowy użytkownik i od razu przechodzę do zadymiarstwa :). Mam prośbę, żeby tak jak dawniej na stronie masy oprócz trasy pojawiała się miniatrurka mapy. Widzę, że problem nie polega na tym, że nie ma kto jej zrobić, ale właśnie nie pojawia się na stronie. Duża część osób dostaję maila, wchodzi na stronę i albo wie gdzie jest "Świerszcza, Szamoty, Posag 7 Panien", albo nie. Słowem mapka była fajna.
Mapa:
http://maps.google.pl/maps/ms?ie=UTF8&hl=pl&oe=UTF8&msa=0&msid=116961977668399862695.00048e0870afee577c5ad

Długość trasy około 36 km

Pozdrawiam Cię VeloGustlik :)

Cytuj
Jestem tolerancyjny dla mniejszości seksualnych - więc Twoja orientacja mnie nie interesuje - ale patrząc na ten kawałek.... - proponuję Ci dołączyć do przejazdu :
http://www.lambdawarszawa.org/content/view/478/1/

Jak to przeczytałem to się zniechęciłem do wzięcia udziału w masie. Nie mam ochoty oglądania pederastów-nie jestem wobec nich tolerancyjny. Ehh ale trudno taka Unia Europejska...
Z pewnością będą także osoby les  :D

No ale cóż - wolny wybór uczestnictwa.
Można domniemywać, że wielu nie przyjechałoby na masę z powodu:

- uczestnictwa osób o innym kolorze skóry
- wyznania
- uczestnictwa osób posiadających dredy
- zbyt wolnej jazdy
- uczestnictwa Policji :P
- opadów deszczu
- fali upałów
- agorafobii
- długości trasy

i wielu innych.

Wybór należy do Ciebie.
Ja jednak wole stawiać czoło fobiom niż przed nimi się ukrywać :)

Trauer

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #68 dnia: 25 Sie 2010, 18:16:04 »
Cytuj
Jestem tolerancyjny dla mniejszości seksualnych - więc Twoja orientacja mnie nie interesuje - ale patrząc na ten kawałek.... - proponuję Ci dołączyć do przejazdu :
http://www.lambdawarszawa.org/content/view/478/1/

Jak to przeczytałem to się zniechęciłem do wzięcia udziału w masie. Nie mam ochoty oglądania pederastów-nie jestem wobec nich tolerancyjny. Ehh ale trudno taka Unia Europejska...

A ja na odwrót - nabrałem jeszcze większej chęci do wzięcia udziału w masie. Swoją drogą jestem pewien, że ich oglądasz codziennie. Biedak...

Bardzo fajnie, że różne grupy dołączają się do masy. W końcu im więcej osób w niej, tym lepiej! :)
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 18:17:53 wysłana przez Trauer »

Szakal

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #69 dnia: 26 Sie 2010, 08:18:51 »
Cytuj
Bardzo fajnie, że różne grupy dołączają się do masy. W końcu im więcej osób w niej, tym lepiej! :)

Dobra niech i se dołączają ale niech nie robią z Masy jakiegoś przejazdu pederastów (na to wygląda-chcą jakieś tęcze robić pff).

Offline pimpf

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 434
  • Płeć: Mężczyzna
  • .:każdy dźwiga swoje brzemię:.
    • ~to~se~ je~pimpf~
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #70 dnia: 26 Sie 2010, 08:34:31 »
Dobra niech i se dołączają ale niech nie robią z Masy jakiegoś przejazdu pederastów
chyba kolego czas się zastanowić nad sobą...
no-comments

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #71 dnia: 26 Sie 2010, 10:19:41 »
Dobra niech i se dołączają ale niech nie robią z Masy jakiegoś przejazdu pederastów (na to wygląda-chcą jakieś tęcze robić pff).

Chyba nie zwróciłeś uwagi na mój poprzedni post będący odpowiedzią na Twoją wypowiedź.

Abstrah.ując od tematu masy - niezmiennie bawią mnie osoby które wykazują skrajną niechęć do osobników płci męskiej okazujących sobie uczucie - ale nie przeszkadza im kompletnie gdy w takiej sytuacji widzą kobiety !  Bo trzeba być konsekwentnym w swojej ślepej "nienawiści" - prawda ? :)

NIE CHCESZ PRZYJEŻDŻAĆ TO NIE PRZYJEŻDŻAJ !
WMK to nie Coke Live Music Festival.
Bez Ciebie -> też pojedziemy !

« Ostatnia zmiana: 26 Sie 2010, 10:26:39 wysłana przez DeXteR »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #72 dnia: 26 Sie 2010, 11:33:23 »
Planuje porozrzucać tu  i tam podczas jazdy, gdy rozerwie sie peleton, w takiej sytuacji bede w pierwszym i drugiemu porozrzucam coś ostrego.

licząc że porozrzucam 100 sztuk to tak z 40 osób trafi na przeszkode

Nie jestem do końca pewny co było przedmiotem treści tej wiadomości bo "polska język trudna język" i nie jestem prawnikiem ale obawiam się, że doszło do przestępstwa z Art. 190 KK to jest do tzw. "groźby karalnej".

Jeśli ktoś uczestnicząc w WMK wjedzie na "coś ostrego" to myślę, że być może trzeba będzie niestety sięgnąć po rozdział XXI KK to jest "Przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji".

Robercik, nie musisz podawać nazwiska - w Internecie nic nie ginie. ;D
Szerokiej drogi 8)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #73 dnia: 26 Sie 2010, 11:36:23 »
Dodatkowo można podciągnąć pod "zagrożenie zdrowia i życia". A tutaj jest już odsiadka...
Komu w drogę temu rower.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #74 dnia: 26 Sie 2010, 11:38:01 »
Planuje porozrzucać tu  i tam podczas jazdy, gdy rozerwie sie peleton, w takiej sytuacji bede w pierwszym i drugiemu porozrzucam coś ostrego.

licząc że porozrzucam 100 sztuk to tak z 40 osób trafi na przeszkode

Przy okazji - robercik - jeżeli tak się stanie i niechcący Cię znajdę, wtedy porozrzucam Ciebie.

Do zobaczenia