Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010  (Przeczytany 110733 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Efka

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #45 dnia: 24 Sie 2010, 22:01:08 »
Mam głupie pytanie, ale jako nowicjusz chyba moge;) Bedąc po raz pierwszy na Masie w zeszłym m-cu obiło mi się o uszy, że jedzie też jakiś serwis. Czy ten serwis napompował by mi koło jeśli pojawiłabym się przed Masą? bo przed pt nie wzdąże zaopatrzyc sie w pompke:(, a chciałabym jechac.

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #46 dnia: 24 Sie 2010, 22:10:10 »
"ten serwis" nazywa się Adrian i chętnie pomaga podczas drobnych awarii. a po pompkę to możesz po prostu podejść do kogokolwiek i się zapytać czy ma i czy by pożyczył, ew do kogokolwiek z zabezpieczenia to albo Ci pożyczy albo wskaże kogoś, kto powinien mieć. jeśli masz wentyl samochodowy to możesz wskoczyć na jakąś stację ;-) (polecam na ul. Koszykowej, mają sprawny kompresor) ale jakbyś miała czas to też obok na Nowowiejskiej jest masa sklepów rowerowych.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #47 dnia: 24 Sie 2010, 23:08:36 »
Mam pytanie dotyczące ulotek dla kierowców i pieszych, czy można będzie je dostać na odprawie przed masą. 
Pytam, bo nie byłem na przed masowym, a ostatni raz takie ulotki dostałem w maju i znacznie lepiej się mi z nimi zabezpiecza skrzyżowania i przejścia.

Jak się da zostawcie z 50 dla mnie ;)
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #48 dnia: 25 Sie 2010, 00:02:43 »
Wystarczy je wziąć z ZM'u jeśli są lub popytać ludzi na masie czy ktoś ma. ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #49 dnia: 25 Sie 2010, 01:23:17 »
Efka - uwaga, będzie porada jak dla rowerowego niemowlaka, skoroś nowicjuszka: sprawdź, jaki masz zawór w dętce. Jeśli masz pudełko, powinno być na nim napisane. Albo kogoś zapytaj. I teraz: jeśli masz zawór samochodowy [bo jeśli nie, to przy najbliższej wymianie dętki kup taką z samochodowym, dętka jako taka niczym się nie różni] i będziesz mogła dopompować koła na większości stacji benzynowych, za darmo. Jeśli potrzebujesz instrukcji obsługi takiego kompresora na stacji, zgłoś się :)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #50 dnia: 25 Sie 2010, 01:33:53 »
Schrader rządzi ;-)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline kapi963

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 108
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #51 dnia: 25 Sie 2010, 02:03:09 »
Mam pytanie dotyczące ulotek dla kierowców i pieszych, czy można będzie je dostać na odprawie przed masą. 
Pytam, bo nie byłem na przed masowym, a ostatni raz takie ulotki dostałem w maju i znacznie lepiej się mi z nimi zabezpiecza skrzyżowania i przejścia.

Jak się da zostawcie z 50 dla mnie ;)
W tym m-ca ja z Drapakiem pokierujemy riksze na masie i zadbam żeby zabrać ulotki z ZM. Jak coś będą na rikszy odbiór osobisty przed masą
Kapi

Offline daro24

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
    • www.gmk.slask.pl
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #52 dnia: 25 Sie 2010, 06:25:45 »
Witam Was tym razem odwiedzi was Gliwicka Masa Krytyczna  jako że mam dziadków nie daleko wawy to przyjade do was zobaczyć jak to wygląda :) pozdrawiam daro24
nasze forum   www.gmk.slask.pl  zapraszam

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #53 dnia: 25 Sie 2010, 07:18:39 »
Mam głupie pytanie, ale jako nowicjusz chyba moge;) Bedąc po raz pierwszy na Masie w zeszłym m-cu obiło mi się o uszy, że jedzie też jakiś serwis. Czy ten serwis napompował by mi koło jeśli pojawiłabym się przed Masą? bo przed pt nie wzdąże zaopatrzyc sie w pompke:(, a chciałabym jechac.
Mam uniwersalną pompkę. Mogę napompować przed Masą :)
Komu w drogę temu rower.

robercik

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #54 dnia: 25 Sie 2010, 10:54:19 »
Nie ma co się oszukiwać, wszystko organizowane jest na siłe.
co roku od 1000-2500 osób, zero postępu w tym kierunku.

Zacznijcie coś działać w sprawie reklamowania. wypromowania naszego działania, zachęcenie ludzi do wyjścia z domów na rowerek na placyk.

Na forum umieszczacie ogłoszenie o pomoc przy rikszy. Kpiny sobie robicie??
Takie sprawy to załatwiajcie za naszymi plecami.
Wielcy mi organizatorzy, zobowiązałeś się do organizowania tak odpowiedzialnej imprezy to chociaż nie ośmieszaj się na forum.
2 miechy temu brakowało wam organizatorów, przez co skróciliście o połowę trasę.
Znowu kpiny sobie robicie???

Panów odpowiedzialnych po pomoc w zabezpieczeniu prosiłbym aby się ogolili przed wyjściem.

Ostatnio jedziemy z ziomkami  a tu wydziera sie ktoś. "LEWA WOLNA LEWA WOLNA"
z ciekawości patrze kto drze jape. a tu jakiś rudy owłosiony zarośnięty przepocony facet.

Koleś od 18:00 obowiązują cie jakieś normy kuluturalne. ogól sie jesteś prawie jak w pracy. masz być przystojny . sexi umięsnione nogi od roweru. to zmienia postać rzeczy



PS. Ten gość ze Szczecina co tak niby podróżuje to jakiś wariat. Ludzi potrącał tymi torbami na chodniku, slalomy ćwiczył, nie wiem, na fazie gość.
Ostatnio na polach mokotowskich go widziałem, wpatrywał się w wode.

m.p usunięcie pogrubienia całego posta
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 11:58:04 wysłana przez m.p »

mplonski

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #55 dnia: 25 Sie 2010, 11:57:36 »
Masa to impreza organizowana w całości przez wolontariuszy, przy tak dużym peletonie po prostu jest za mało osób by całość obstawić. Na pewno masa nie była nigdy skracana z powodu braku osób do zabezpieczenia, prędzej z powodu tego, że tak chciała Policja.

Jak już napisałem, masa jest organizowana przez ludzi. Także ich pomoc jest potrzebna, np przy ciągnięciu rikszy. Nie wiem czy kiedyś prowadziłeś rikszę, ale ona naprawdę nie jest taka lekka, a z uwagi na ogłoszenie na forum zwraca się stosunkowo sporo ludzi do pomocy. Każda pomoc jest naprawdę potrzebna. Przejedziesz się kiedyś rikszą to się dowiesz. ;-)

Każdy z zabezpieczenia może jechać jak chce - nieogolony, w czapce świętego mikołaja i koszulce mniejszości narodowych. Każdy jest wolontariuszem. Po kilku godzinach latania przez cały peleton i krzyczenia 'lewa wolna' człowiek jest już trochę zdenerwowany, od stałej szybkiej jazdy przepocony, tego nie da się uniknąć.

Skoro szukasz tylko organizatorów z ogolonymi i 'sexi' nogami, jedź na TdP albo inne zawody, pomyliłeś imprezy.

Odblaskowy Anioł różnie się zachowuje, ale nie zauważyłem, żeby stwarzał jakieś zagrożenie dla peletonu. Jeśli jedzie w peletonie i jego zachowanie sprawia zagrożenie dla innych, zwróć mu uwagę, jeśli to nie pomaga zwróć się o pomoc do organizatora.

I nie pisz całego posta pogrubioną czcionką. Pogrubienie służy do "podkreślania" konkretnych, pojedynczych rzeczy. Proszę też bez osobistych wycieczek, to nie jest na nie miejsce.
« Ostatnia zmiana: 25 Sie 2010, 12:02:33 wysłana przez m.p »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #56 dnia: 25 Sie 2010, 12:39:07 »
Nie ma co się oszukiwać, wszystko organizowane jest na siłe.
co roku od 1000-2500 osób, zero postępu w tym kierunku.

Zacznijcie coś działać w sprawie reklamowania. wypromowania naszego działania, zachęcenie ludzi do wyjścia z domów na rowerek na placyk.

Weźmy się i zróbcie? Bozia rączek nie dała? A co ty zrobiłeś by było lepiej? Chcesz nadawać standardy w organizacji? Proszę bardzo, zawstydź nas działaniem. Gadać to każdy potrafi.

Na forum umieszczacie ogłoszenie o pomoc przy rikszy. Kpiny sobie robicie??

Nie, sprawa jest całkiem prosta. Będą osoby do jazdy rikszą, to będzie riksza. A jak nie będzie - to nie będzie rikszy na Masie. Obecnie osób do tego brakuje, a riksza sama nie przyjedzie. Czy Cię to bulwersuje, czy nie - takie są realia.

Takie sprawy to załatwiajcie za naszymi plecami.

Nie łudź się, że Masa to firma. Organizatorzy to nic innego jak uczestnicy, którzy zdecydowali się coś samemu zrobić (za darmo), by było lepiej. Nie chcesz pomóc, a tylko marudzisz? Ok, Twoja sprawa. Ale pretensję o brak rikszy możesz mieć do mnie dokładnie takie same jak do siebie.

Wielcy mi organizatorzy, zobowiązałeś się do organizowania tak odpowiedzialnej imprezy to chociaż nie ośmieszaj się na forum.

Ja tam nigdy nie twierdziłem, że jestem wielki. I się do niczego nie zobowiązywałem, nic nie podpisywałem. Nie mam wobec Ciebie żadnych zobowiązań.

Robię to co lubię, kiedy lubię i tyle ile lubię - z własnej woli. A i tak robię wiele więcej niż Ty, bo w ogóle coś robię. Chcesz nadawać nową jakość w organizacji? Zawstydź nas swoim działaniem, nie gadaniem.

Koleś od 18:00 obowiązują cie jakieś normy kuluturalne. ogól sie jesteś prawie jak w pracy.

To nie jest praca. Obudź się. Masa to nie firma, a organizatorzy to nie pracownicy, a zwykli uczestnicy jak Ty. Niczego nie muszą, nie mają wobec Ciebie żadnych zobowiązań. Wymagać możesz od Nich tylko tyle ile od siebie - a sobie poprzeczkę stawiasz nisko nie robiąc nic.

masz być przystojny .sexi umięsnione nogi od roweru. to zmienia postać rzeczy

Twoje preferencje seksualne nas nie interesują. Ci ludzie są od zabezpieczania trasy, nie od podobania się osobom z zamiłowaniem do umięśnionych nóg, czy innych części ciała. Podniety seksualnej będziesz musiał poszukać gdzie indziej ;-)

PS. Ten gość ze Szczecina co tak niby podróżuje to jakiś wariat. Ludzi potrącał tymi torbami na chodniku, slalomy ćwiczył, nie wiem, na fazie gość.
Ostatnio na polach mokotowskich go widziałem, wpatrywał się w wode.

Zgadzam się, że Gość momentami stwarza niebezpieczeństwo. Nie do końca zgadzam się też z poglądami o bezpieczeństwie, które głosi.

Ale On, jak sam zauważyłeś, jest ze Szczecina i tylko co jakiś czas bywa na Masie. jest na niej jako uczestnik - tak samo z resztą jak Ty. Nie odpowiadamy za Jego zachowanie, tak samo jak nie odpowiadamy za Twoje.
Pretensje musisz więc zgłaszać bezpośrednio do Niego. Skoro widziałeś, że coś źle robi, trzeba Go było zatrzymać i upomnieć.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline pietras25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #57 dnia: 25 Sie 2010, 13:00:29 »
I będziemy jechac tez blisko mnie i paru moich znajomych i jednej przyjaciółki. Moim zdaniem troche za długa ta trasa. PAmiętam w zeszłym roku tez była trasa 35km i dopiero na plac zamkowy wróciliśmy koło 22 jak nie pózniej

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #58 dnia: 25 Sie 2010, 13:07:08 »
Maksymalny czas przejazdu jest do 22:00. W 99% przypadków zawsze przyjeżdżaliśmy na czas :)
Komu w drogę temu rower.

Offline pietras25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 27 sierpnia 2010
« Odpowiedź #59 dnia: 25 Sie 2010, 13:09:45 »
No ok jakos trzeba dac rade bo bede po całonocnej imprezie z czwartku na piątek.