Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012  (Przeczytany 49895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #120 dnia: 30 Cze 2012, 19:52:45 »
Bardzo dziękuję wszystkim którzy mieli udział w moim w miarę łagodnym debiucie w kamizelce Zabezpieczenia. Szczególnie dla kolegi z którym zabezpieczałem przejście przy Stawkach - mój całkowity debiut.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #121 dnia: 30 Cze 2012, 19:59:32 »
ilość osób powoli robi się przeogromna, co niewątpliwie cieszy, choć dla obsługi to pewnie nie lada wyzwanie, tak więc dziękuję za zaangażowanie i wytrwałość.
jak przejeżdżając widzę agresję i słyszę bluzgi niektórych pieszych i kierowców, to naprawdę podziwiam zimną krew, ja bym nie dała rady, więc chylę czoła...

Ludzie czasem bywają potworni, ale jednak większość jest spokojna, a część wręcz bardzo fajna, rozumiejąca ideę Masy i świetnie się z nami bawiąca. Sytuacji konfliktowych nie ma zbyt wiele, o ile tylko sami uczestnicy nie utrudniają (a czasem zdarza się, że jakiś zakompleksiony cyklista z peletonu rzuci hasło "bedziecie stac 2 godziny", albo w inny sposób sprowokuje).

Generalnie zabezpieczenie też jest doświadczone i nie bierze do siebie jakiegoś marudzenia. Zwykliśmy żartować, że ulice pełne są ludzi niezastąpionych i śpieszących się, a na Masie każdy postronny ma niewyłączone żelazko, dziecko na gazie, czajnik do odebrania ze szkoły, samolot w szpitalu, żonę na lotnisku. Czy jakoś tak ;)


dla mnie ta masa jakoś strasznie wolno się ciągnęła, nazbyt często 'jechałam' popychając się jedną nogą, ale może ustawiłam się za blisko rikszy, no ale jak tu nie jechać za rikszą jak taka fajna muza gra?

Niestety tempo czoła musi być ślimacze, jak jest 2000 ludzi. Czoło przyśpieszy tylko odrobinkę, a z tyłu, nierzadko 2-3 kilometry dalej, zaczynają dziać się cuda. Bo warto powiedzieć, że przy tak wielu osobach, gdy czoło było przy Intraco, tył dopiero zjeżdżał z Zamkowego. Taki peleton bardzo łatwo "porwać", gdy się nie jedzie wolno.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Skibek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
  • Płeć: Mężczyzna
  • "Raz na wozie, raz w nawozie" - A. Einstein
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #122 dnia: 30 Cze 2012, 20:53:28 »
ilość osób powoli robi się przeogromna

Jak coś, to powiedzcie, to nie będziemy z Płocka przyjeżdżali na WMK (co by sztucznego tłoku nie robić).  ;D
Wróciliśmy z trzema ("chiboczącymi" się) rowerami na dachu dopiero o 1:30. Oczy się same zamykały, a jeszcze musiałem rowery do piwni znieść (cud, że w niej nie zasnąłem).

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #123 dnia: 30 Cze 2012, 21:08:10 »
Niestety tempo czoła musi być ślimacze, jak jest 2000 ludzi.
A jak było na wcześniejszych masach o frekwencji ponad 2000 osób. W spisach jest rekord ponad 2300. Problem chyba nie jest nowy.

Offline Kajtuś Czarodziej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Płeć: Mężczyzna
  • Może i wyglądam jak troll - ale nie trolluję!
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #124 dnia: 01 Lip 2012, 00:15:42 »
ilość osób powoli robi się przeogromna

Jak coś, to powiedzcie, to nie będziemy z Płocka przyjeżdżali na WMK (co by sztucznego tłoku nie robić).  ;D
Wróciliśmy z trzema ("chiboczącymi" się) rowerami na dachu dopiero o 1:30. Oczy się same zamykały, a jeszcze musiałem rowery do piwni znieść (cud, że w niej nie zasnąłem).
I za to podejście powinna Was masa "kochać" bo jesteście ponad wewnętrznymi podziałami.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #125 dnia: 01 Lip 2012, 06:27:07 »
Niestety tempo czoła musi być ślimacze, jak jest 2000 ludzi.
A jak było na wcześniejszych masach o frekwencji ponad 2000 osób. W spisach jest rekord ponad 2300. Problem chyba nie jest nowy.

Było wolniej niż teraz. Generalnie temat tempa największych przejazdów powraca co roku i gdyby tylko narzekający sięgnęli sobie do starszych tematów z for, to zobaczyliby że kwestia tempa jazdy wraca po każdej dużej Masie i kończy się zawsze tak samo: duże Masy będą powolne, co wprost wynika z wielkości peletonu i niewielkiej grupy zabezpieczającej, która musi być zdolna by peleton wyprzedzać.

To taki samoregulujący się układ - jak jest za wolno, to zaczyna przyjeżdżać mniej osób, peleton robi się mniejszy i jest nieco szybciej. A na końcu i tak przychodzi zima, -10, na Masie jest 250 osób i można grzać 15km/h ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Teich

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #126 dnia: 01 Lip 2012, 07:33:19 »
Bo warto powiedzieć, że przy tak wielu osobach, gdy czoło było przy Intraco, tył dopiero zjeżdżał z Zamkowego.
Bardzo być może.
Z Placu Zamkowego ruszyłem o 18.48 i wcale nie byłem ostatni, a i tak do zjazdu w dół w Aleję Solidarności w większości odpychałem się nogami.gdzie w tym czasie było czoło peletonu? Może i przy Stawkach a może i dalej.
Bródna i Pragi sugeruję nie odpuszczać i wkomponować w lipcową masę.
Z rzeczy ciekawych - widziałem fajną konstrukcję"tandemu" ale równoległego, po lewej pan, po prawej lejdi. Niestety, zdjęcia z komórki są do  niczego ze względu na mrok. Może ktoś ma tą konstrukcję na wyraźnym zdjęciu?
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2012, 07:39:33 wysłana przez Teich »

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #127 dnia: 01 Lip 2012, 10:01:12 »
Z rzeczy ciekawych - widziałem fajną konstrukcję"tandemu" ale równoległego, po lewej pan, po prawej lejdi. Niestety, zdjęcia z komórki są do  niczego ze względu na mrok. Może ktoś ma tą konstrukcję na wyraźnym zdjęciu?
To tandem Side by side. Był już nie raz.
Na pewno w zbiorach Trawersa z poprzednich mas znajdziesz zdjęcia.
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #128 dnia: 01 Lip 2012, 10:57:51 »
Było wolniej niż teraz. Generalnie temat tempa największych przejazdów powraca co roku
[...]
To taki samoregulujący się układ - jak jest za wolno, to zaczyna przyjeżdżać mniej osób, peleton robi się mniejszy i jest nieco szybciej.
Tego się spodziewałem. Może warto więc przyjąć, że tempo jest wolne, kiedy ludzi jest dużo, może nawet ogłaszać przewidywane tempo w informacjach o Masie, jednocześnie reklamując Zabezpieczenie - chcesz na Masie jechać szybciej, to bierz kamizelkę,

Rano1

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #129 dnia: 01 Lip 2012, 11:57:50 »
Zwykliśmy żartować, że ulice pełne są ludzi niezastąpionych i śpieszących się, a na Masie każdy postronny ma niewyłączone żelazko, dziecko na gazie, czajnik do odebrania ze szkoły, samolot w szpitalu, żonę na lotnisku. Czy jakoś tak ;)

To trzeba informować prawidłowo, że Czajnik jedzie z nami !  8)

Co do tempa...tego rwanego (raz prawie stoimy a raz się "rozrywamy"), mam zwykle jedną uwagę - jak najmniej "wąskich gardeł", zjazdów 1-2 tysięcznego peletonu z 2-3 pasów ruchu w jeden.

Szkoda tylko, że nie było Szmulek i Factory-Targówka. Zakorkowanie rikszy (opóźniony start WMK) i oesy na Tarchominie wyłączyły nam możliwość powrotu na Pl. Z o sensownej porze z zaliczeniem reszty planowanej pętli. Mam nadzieję, że przy okazji Raffi (Tarchomin) odda kawałek przyszłej trasy Trupkowi (Targówek Fabryczny) i Starej Pradze.

@ Brom. Kamizelki to nie tylko "ORGAN I ZATOR"  :D   Ja mam ( i jeszcze troszkę innych osób) prywatną (kupiona w sklepiku) kamizelkę nie-Zabezpieczenia myloną z Zabezpieczeniem  ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2012, 12:23:14 wysłana przez Rano1 »

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #130 dnia: 01 Lip 2012, 13:19:46 »
Co do tempa...tego rwanego (raz prawie stoimy a raz się "rozrywamy"), mam zwykle jedną uwagę - jak najmniej "wąskich gardeł", zjazdów 1-2 tysięcznego peletonu z 2-3 pasów ruchu w jeden.
Rwanie peletonu, to chyba występuje częściej na wyjazdach na duże ulice. Wtedy istotne jest zachowanie niskiego tempa czoła.

Kamizelki to nie tylko "ORGAN I ZATOR"
Śmieszne, ale to chyba kiepski PR. :) Potem będzie, że ci w kamizelkach to organ wywołujący zatory, a i tak sporo ludzi uważa, że masa jeździ głównie w celu blokowania ruchu. No dobra, za bardzo skróciłem. Nie "bierz kamizelkę", tylko wstąp do Zabezpieczenia.

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #131 dnia: 01 Lip 2012, 14:13:24 »
Jeśli ktoś chce jechać szybciej to nie widze problemu, żeby jechał z tyłu, ale nie rozumiem tych którym strasznie się spieszy i wyprzedzają Mase drogami rowerowymi obok (jadą z nami czy poza masą?), a jak się trafi postój na światłach to zjeżdżają przed zabezpieczenie koło radiowozów, znów się robi "zupa", i utrudniają nam start.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #132 dnia: 01 Lip 2012, 14:48:37 »
Z rzeczy ciekawych - widziałem fajną konstrukcję"tandemu" ale równoległego, po lewej pan, po prawej lejdi. Niestety, zdjęcia z komórki są do  niczego ze względu na mrok. Może ktoś ma tą konstrukcję na wyraźnym zdjęciu?
To tandem Side by side. Był już nie raz.
Na pewno w zbiorach Trawersa z poprzednich mas znajdziesz zdjęcia.

Nie tylko u Trawersa i nie tylko zdjęcia. ;-) Mam też gdzieś filmik jak przejeżdżali w normalnym ruchu nie na Masie, ale znaleźć go nie mogę. ;-) Tandem inaczej- Warszawska Masa Krytyczna 24 września 2010
« Ostatnia zmiana: 01 Lip 2012, 14:49:48 wysłana przez Drex »

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #133 dnia: 01 Lip 2012, 15:12:27 »
nie rozumiem tych którym strasznie się spieszy i wyprzedzają Mase drogami rowerowymi obok (jadą z nami czy poza masą?), a jak się trafi postój na światłach to zjeżdżają przed zabezpieczenie koło radiowozów, znów się robi "zupa", i utrudniają nam start.
Poza Masą, a więc zgodnie z PoRD, podobnie jak w przypadku Zabezpieczenia używającego skrótów. Niestety, nie mam pomysłu co zrobić w sprawie zjazdu przy radiowozie. Mieć tam kogoś, kto zatrzyma delikwenta i poczeka z nim na czoło peletonu?

Offline adriansocho

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • All terrain, all mountain.
    • Profil na fejsie
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 czerwca 2012
« Odpowiedź #134 dnia: 01 Lip 2012, 20:09:49 »

Poza Masą, a więc zgodnie z PoRD, podobnie jak w przypadku Zabezpieczenia używającego skrótów. Niestety, nie mam pomysłu co zrobić w sprawie zjazdu przy radiowozie. Mieć tam kogoś, kto zatrzyma delikwenta i poczeka z nim na czoło peletonu?

A to jest jakiś duży problem? Jak radiowóz rusza to można ich zaprosić za tzw. szpaler (o ile występuje), czyli za Zabezpieczenie.
AdrianSocho