Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011  (Przeczytany 45956 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« dnia: 29 Cze 2011, 22:14:41 »
29 lipca 2011 -- Planowana trasa przejazdu:
Plac   Zamkowy,Krakowskie  Przedmieście, Nowy Świat, Senatorska, Pl. Bankowy,  Marszałkowska, Al. Jerozolimskie, Pl. Zawiszy, Towarowa, Okopowa, Leszno, Górczewska, Powstańców Śląskich, Reymonta, Wólczyńska, Sokratesa, Przy  Agorze, Marymoncka, Słowackiego, Pl.Wilsona, Krasińskiego, Popiełuszki,   Al. Jana Pawła II, Rondo "Radosława", Al. Jana Pawła II, Stawki, Andersa, Pl.Bankowy,Marszałkowska, Królewska, Krakowskie Przedmieście,Senatorska,Plac Zamkowy

Dystans: 29,5 km
       




Mapka interaktywna: LINK   

Zapraszamy     również wszystkich którzy chcą się włączyć w organizację masy (lub   trochę ponarzekać jednocześnie przedstawiając swoje nowe ciekawsze   pomysły dotyczące organizacji, zabezpieczenia lub samego przejazdu) na   spotkanie przedmasowe które odbędzie się w czwartek 21 lipca o godzinie 18:00.
Miejsce: Stowarzyszenie Zielone Mazowsze, ul. Nowogrodzka 46 lok 6.

Zobacz także:
http://www.masa.waw.pl/ - Info na stronie WMK

--
Termin propozycji trasy na sierpień mija mniej więcej w drugiej połowie lipca. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl
« Ostatnia zmiana: 28 Lip 2011, 14:07:13 wysłana przez DeXteR »

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Cze 2011, 00:12:54 »
Mam nadzieję że podoba Wam się moja traska :P
Komu w drogę temu rower.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Cze 2011, 01:35:45 »
Chyba specjalnie zrobiona, żeby zakorkować ulice którymi ma jechać... Gratulacje.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Cze 2011, 09:27:09 »
Ty to nie możesz żyć jak się czegoś nie przyczepisz.
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Cze 2011, 10:02:03 »
Drex - czego właściwie się czepiasz? Masa ma to do siebie, że korkuje ulice. Po trasie nie widać, żebyśmy cokolwiek blokowali sobie. Niedobór czepiania się w organizmie?

Widzę, że trasa na północ z masochistycznym uporem musi zawierać nasze "ulubione" rondo? ;)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Cze 2011, 10:11:37 »
Drex - czego właściwie się czepiasz? Masa ma to do siebie, że korkuje ulice. Po trasie nie widać, żebyśmy cokolwiek

Masa nie blokuje ruchu, masa jest ruchem - jeśli my w to nie wierzymy, to jak mają uwierzyć inni?  :-\

Korki to są wtedy, gdy wracam z pracy. I bardzo dobrze, bo mniej kierowców mnie wyprzedza na gazetę przy v>50km/h. Wszystkim znanym mi kierowcom powtarzam, że ja korki bardzo lubię  ;)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Cze 2011, 10:22:13 »
Drex - czego właściwie się czepiasz? Masa ma to do siebie, że korkuje ulice. Po trasie nie widać, żebyśmy cokolwiek blokowali sobie. Niedobór czepiania się w organizmie?

Widzę, że trasa na północ z masochistycznym uporem musi zawierać nasze "ulubione" rondo? ;)

Drex się ostatnio mnie czepia o wszystko:P Ten typ tak ma :P

A co do ronda to można by było pojechać przez Andersa tylko tam jeszcze ociągają się z oddaniem wiaduktu nad Dworcem Gdańskim ;) Z kolei na Wisłostradzie masa jest niemile widziana przez Policję. Nie bardzo jest którędy.
Komu w drogę temu rower.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Cze 2011, 10:43:55 »
Drex - czego właściwie się czepiasz? Masa ma to do siebie, że korkuje ulice. Po trasie nie widać, żebyśmy cokolwiek

Masa nie blokuje ruchu, masa jest ruchem - jeśli my w to nie wierzymy, to jak mają uwierzyć inni?  :-\

Ależ ja właśnie o tym. Nie powiedziałam, że Masa blokuje - bo to by znaczyło robienie ruchowi wbrew, tylko że korkuje - a korkuje ulice właśnie ruch uliczny, w tym my.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Cze 2011, 16:06:31 »
Drex - czego właściwie się czepiasz? Masa ma to do siebie, że korkuje ulice. Po trasie nie widać, żebyśmy cokolwiek blokowali sobie. Niedobór czepiania się w organizmie?

Powstrzymam się od chamskiego komentarza, powstrzymam się od chamskiego komentarza, powstrzymam się...

Widzę, że trasa na północ z masochistycznym uporem musi zawierać nasze "ulubione" rondo? ;)

Wszyscy lubimy stawiać Babki ;-)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Cze 2011, 17:47:02 »
Panowie i Panie i na odwrót, może by tak powtórzyć dawno nie przerabianą masę na Ursus? i przez mało rowerową Ochotę z której ciężko wyciągnąć rowerzystów?-przynajmniej z "och- teatru ' prawie nikt nie jeździ, warto by było przypomnieć sobie  Grójecką i może al. Krakowską . W rejonach Woli Bemowa ,Śródmieścia mamy sporo uczestników-tak mi się wydaje.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Cze 2011, 21:02:06 »
Z tego co wiem to Ursus może w następnym miesiącu? :>
Komu w drogę temu rower.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Cze 2011, 22:31:20 »
Termin propozycji trasy na sierpień mija mniej więcej w drugiej połowie lipca. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl

Drex wyluzuj i jak wskazuję wyżej - proszę o propozycję.
Chrupek zorganizował trasę. A jak się uda ją wykonać - porozmawiamy w sierpniu na przedmasowym o jej plusach i minusach.

Drex

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lip 2011, 08:58:54 »
Widzę, że mamy inne podejście do tego. Mnie NIGDY nie bawiło blokowanie ulic, bo to jest uciążliwe. Gdybym chciał, to wstąpiłbym do samoobrony.

Ale spójrzmy:

Ostatnio coraz więcej długich prostych. Chociażby Powstańców/ Reymonta. Na tym odcinku nie ma jak ominąć Masy w miarę komfortowo. Polecam jazdę z Bemowa na Żoliborz.

Leszno/ Górczewska- jest krótsza, ale uczęszczana. Także przez prawie całą długość. Polecam dotarcie z Centrum na Wolę.

Marymoncka / Słowackiego? Och jak miło. To samo- ciągle prosto.

Następnym razem przy projektowaniu trasy pomyślcie jednak, żeby umożliwić kierowcom ominięcie nas- bo ta trasa jest nastawiona na zablokowanie ruchu na Woli/ Bemowie / Żoliborzu. Planowałem jakiś czas temu trasę bardzo podobną, ale z możliwością ułatwienia kierowcom jazdy- aby umożliwić im wyprzedzenie nas. A projektant szczycący się tą trasą olał to całkowicie.

To, że chcę zamanifestować to, że są rowerzyści, nie znaczy, że chcę z premedytacją blokować ważne ulice bez przemyślenia za i przeciw. I z premedytacją na temat tak skonstruowanej trasy piszę "blokowanie". Bo to nie jest ruch. Ruchem jestem codziennie. I ja i Wy. Masa jest manifestacją.

storm

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lip 2011, 09:43:19 »
Nie-stety ale muszę się zgodzić z @DREXem. Te długie proste, głównymi przecznicami to trochę jakby pewne nieporozumienie, bo w tych rejonach praktycznie nie ma innego przejazdu...
Poza tym mam pytanie odnośnie ul.Stawki - po co tam się wpychać, skoro Masa będzie liczyła pewnie z 1k, a tam jest raptem 1 pas ruchu? W dodatku są tory tramwajowe (w jezdni) i na pewno będą komplikacje w ruchu z tramwajami, o możliwych upadkach nie wspominając.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 29 lipca 2011
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lip 2011, 10:37:56 »
Termin propozycji trasy na sierpień mija mniej więcej w drugiej połowie lipca. Trasę może zaproponować każdy wysyłając mail na kontakt(at)masa.waw.pl

Drex wyluzuj i jak wskazuję wyżej - proszę o propozycję.

Dokładnie. Narzekać jest łatwo, a do wysłania dobrej, gotowej trasy jakoś chętnych brakuje.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)