Autor Wątek: Jutro o 14 na Farysa  (Przeczytany 5102 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Jutro o 14 na Farysa
« dnia: 04 Gru 2009, 23:44:00 »
Jest okazja aby zrobić trochę dymu i kociej muzyki towarzystwu, które na to zasługuje, a i media powinny dopisać.

http://www.um.warszawa.pl/v_syrenka/new/index.php?dzial=aktualnosci&ak_id=20834&kat=3

Chodzi o brak objazdu na szlaku Wisły, oraz to, że ZMID wciąż olewa Standardy dróg rowerowych, a Wojciechowicz się na to godzi.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Gru 2009, 21:27:18 »
Z racji na fakt, że prócz mnie pojawiły się tylko 3 osoby, trudno obwieścić sukces. Media o nas nie wspomniały nawet. A urzędnicy dalej pewnie będą udawać, że problemu braku ściezki od Encyklopedycznej i braku objazdu Szlaku Wisły nie ma.

Ale chyba faktycznie nie ma problemu - bo skoro było nas tylko czterech...



 
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Gru 2009, 21:48:35 »
Raffi, myślę, że i tak 4 jak na tak szybko "organizowaną" manifestację ;) to nie jest źle. Ja niestety nie byłem bo siedzę w pracy, gdyby nie to, to najprawdopodobniej bym się przejechał.

Podejrzewam, że mimo ogłoszenia tego na 3 forach+ GG sporo osób już nie mogło zmienić swoich planów lub nawet o tym nie wiedziało- bo nie czytali forum. A reszta... chyba im rzeczywiście nie potrzebne coś takiego. :(

Robiliście jakieś zdjęcia?

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Gru 2009, 23:14:01 »
kurcze, z chęcią bym pojechała, ale że zjazd na studiach dziś to wybrałam jednak studia
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Gru 2009, 23:32:04 »
Też dowiedziałam się za późno, z reguły miewam jednak plany na weekend. Parę dni wcześniej i próbowałabym przekładać, ale w ostatniej chwili nie było jak.
Następnym razem jednak, jeśli będzie taka akcja, mam nadzieję pojawić się z moim uroczym gwizdkiem robić kocią muzykę :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Gru 2009, 10:40:42 »
O akcji powiadomiłem, jak tylko sam się dowiedziałem. A miasto celowo ogłasza takie rzeczy w ostatniej chwili - to normalny chwyt by właśnie nie zdążyć się zorganizować i przyjechać. Może pamiętają jeszcze Marszałkowską, gdzie nam się udało?


Parę fotek zrobiłem, ale, że nic się nie działo, to i nie ma czego publikować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Gru 2009, 11:05:57 »
Jeśli chodzi o ścieżkę od Encyklopedycznej do węzła Młociny, to ja się zastanawiam, jak oni chcą zrobić w ogóle ten odcinek TMP, skoro nie wiadomo, do czego ma on nawiązywać przy węźle na Młocinach i czemu TMP udało się trafić jakoś w tamten istniejący lub projektowany układ drogowy, a ścieżką już nie?

A jeśli chodzi o takie akcje jak wczoraj, to może warto warto w formularzu forum zrobić miejsce na nr tel. komórkowego i miejsce do wyrażania zgody na otrzymywanie informacji tylko o pilnych akcjach, takich jak ta wczoraj?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Gru 2009, 16:25:54 »
I podejmujesz się później obdzwaniać wszystkie te osoby (no dobra, ograniczmy się nawet do pierwszej setki) z prywatnego telefonu, za prywatne pieniądze? Bo ja się nie podejmuję. Nie mam na to ani gotówki, ani czasu.

Poza tym uważam, że problem jest gdzie indziej. Po prostu jest grudzień - ruch w temacie rowerów zanurkował niemal do zera. Nie ma imprez rowerowych, targów, wycieczek. Media też nie interesują się tematami rowerowymi, nawet gdy się takie podrzuca. Część rowerzystów teraz nawet nie jeździ rowerami, a co dopiero by się gdzieś pojawić. A ci co jeżdżą też zaglądają na fora (w tym masowe) o wiele rzadziej niż w tzw sezonie, bo przecież zima i nic się dziać nie może.

To wszystko złożyło się na frekwencję. Gdyby podobne info poszło na forum w czerwcu, mimo krótkich terminów, na akcji byłoby 30-50 osób. Jestem pewien, bo przecież podobne akcje były umawiane z dnia na dzień nieraz.
« Ostatnia zmiana: 06 Gru 2009, 16:38:46 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maćkofff

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 712
  • Płeć: Mężczyzna
  • Stojaki.waw.pl
    • Stojaki.waw.pl
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Gru 2009, 21:14:21 »
Podczas otwarcia Marszałkowskiej, informacja była puszczona tego samego dnia i pojawiło się ponad 100 osób ;)
___
Pozdrawiam serdecznie!

>   Parkingi rowerowe w Warszawie - Stojaki.waw.pl
>   Mapa stojaków, standardy projektowe, porady nt. bezpiecznego zostawiania roweru.

Offline Ania

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 111
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Gru 2009, 22:11:34 »
Patrz w lusterka, spójrz dwa razy
ROWERY SĄ WSZĘDZIE

Ania

Drex

  • Gość
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Gru 2009, 22:47:23 »
I są na zdjęciach wszystkie 4 rowery xD Pocieszające jest to, że ujęcia tak dobrali, że nie eksponują ilu rowerzystów przyjechało.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Gru 2009, 00:00:52 »
Wybiórcza też coś wspomniała: http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7336840,Budowa_mostu_Polnocnego_siegnela_dna.html


No, czyli nie była to aż tak spektakularna klapa jak myślałem. Skoro jest jakiś odzew mediów, to warto było pojechać i pomarudzić - jest jakiś efekt, zapewne proporcjonalny do ilości rowerzystów ;-)

Artykuł ŻW jest bardzo w porządku, zdjęcia wręcz powiedziałbym, że są dobrane pod nas - widać rowery, widać nas, ale na szczęście nie widać, że było nas tylko czterech, na kilkunastu oficjeli. W Gaziecie Wyborczej też nieźle całkiem.

Z drugiej strony - stanowiliśmy 100% mieszkańców, którzy pojawili się na zaproszenie miasta, więc można powiedzieć, że i tak nie specjalnie było o czym innym pisać :-)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru 2009, 09:18:23 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Drex

  • Gość
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Gru 2009, 09:16:43 »
[OT]: Raffi, w Polsacie też wczoraj byłeś. :P Tylko z innej okazji- wypowiedź na temat wprowadzania opłat za wjazd do centrum Wawy. ;)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jutro o 14 na Farysa
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Gru 2009, 17:27:48 »
[OT]: Raffi, w Polsacie też wczoraj byłeś. :P Tylko z innej okazji- wypowiedź na temat wprowadzania opłat za wjazd do centrum Wawy. ;)

Wiem. Trochę się nawet wkurzyłem, że zawracali tyłek w niedziele. Tak byłem zajęty pisaniem ćwiczeń, że wyszedłem do nich w krótkim rękawku. Mam nadzieje, że nie było mocno widać, że się trzęsę z zimna ;-)

A żeby było nie-OT. Polsatu chyba na Północnym nie było w sobotę. Był WOT i TVN Warszawa tylko. Chyba, że na kogoś nie zwróciłem uwagi.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)