Autor Wątek: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013  (Przeczytany 28679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #90 dnia: 27 Kwi 2013, 19:28:05 »
  Pisanie tu o tym ze były za duże peletony to jest bezsens, samochody jadące w korku stoją w korku a nie w peletonie nikt kierowcy za stanie w korku nie ukara .
  Po rozwiązaniu masy wszyscy jechali sami sobie. Powinni przestrzegać prawa ruchu Drogowego.Policja ani nie wygrała ani nie przegrała wykonywała swoja prace jak w zwykły dzień tak samo jak rowerzyści w zwykły dzień jechać powinni po drodze. A ze rowerzystów było duzo w jednym miejscu to problem władz miasta ze akurat tam nie ma ścieżki rowerowej. Bo jak by była rowerów na ulicach by nie było.

Police men kazał mi z ronda jechać prosto jerozolimskimi choc chciałem w lewo na marszałkowska i nie gadałem tylko wykonywałem polecenie. Jadąc samochodem tak samo kierowca ma sie zachować.

Ci co tak pod prad śmigali na krakowskim lub chodnikach na innych ulicach po prostu działali na złość sobie i dostali mandaty hehe za głupotę trzeba płacić.


  Na koniec chciałbym poinformować ze w Warszawie nie tylko masa w tym tygodniu została odwołana ze względu na brak pozwolenia "terazrower.pl: jutrzejsza impreza tez dostał odmowę i kilka innych Zdaniem Urzędników, prawo o zgromadzeniach nie przysługuje rowerzystom.
  Wiec to nie Poczta nawaliła tylko Władze miasta sobie strzelają w STOPĘ KOLANA podczas wyborów pewnie  glowę w przenośni oczywiście :) Postaram sie dowiedzieć kto tam tak mąci i jak bede miał oficjalne wieści to sie tu pochwalę. A tym czasem przygotujcie sie na to ze przyszła masa tez możne tak wyglądać :)

tomus1973

  • Gość
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #91 dnia: 27 Kwi 2013, 21:49:38 »
  "terazrower.pl: jutrzejsza impreza tez dostał odmowę

Zamierzam jutro jechać na Stadion Narodowy na tę imprezę, więc zobaczymy czy odwołali, czy nie.

Offline Escobar80

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #92 dnia: 27 Kwi 2013, 23:07:18 »
Imprezy nie odwołali będzie tak samo jak odwołana masa.czyli spontan.

Offline Olexy

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 197
  • Płeć: Kobieta
    • Warszawska Akademia Rowerowa
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #93 dnia: 27 Kwi 2013, 23:32:45 »
Organizator jutrzejszej imprezy pisał na FB, że nie dostali zgody na przejazd rowerowy, jednak miasto nie widziałoby problemu w przemarszu (sic!).
Impreza odbywa się normalnie z planem, jedynie zamiast przejazdu po Warszawie będzie przejazd po stadionie.
Warszawska Akademia Rowerowa- zapraszamy na naukę jazdy rowerem w ruchu miejskim! www.facebook.com/WarszawskaAkademiaRowerowa

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #94 dnia: 28 Kwi 2013, 10:21:57 »
Raffi nie zgadzam sie z tb odnośnie policji i straży miejskiej im bardziej  ludzie dzielili się na mniejsze grupy tym bardziej byli narażeni na mandaty.
Sam z koleżanką jechaliśmy już do domu po czym do nas przykleiło sie paru rowerzystów dwóch zniknęło nam z oczu na Poniatowskim przy palmie natomiast pod stadionie dołączyli twierdząc że straż miejska wpisała im mandat i to jest dla mnie chore( wpisali mandat za to że jechali obok siebie!!!!-przecież to jest dozwolone)

Narażony na mandat nie jesteś dlatego, że jedziesz sam lub w małej grupie. Jeżdżę rowerem codziennie do pracy zupełnie sam i żadnych mandatów nie dostaję. Na mandat narażony jesteś, gdy łamiesz prawo, albo gdy dajesz sobie wmówić, że je łamiesz.

Jak Koledzy przyjęli mandat, za nie złamanie prawa, to po prostu głupio zrobili :P Trzeba go było nie przyjmować. Wina jest tylko ich.

A jak łamali prawo, to też wina jest tylko ich, bo trzeba jeździć zgodnie z przepisami.
« Ostatnia zmiana: 28 Kwi 2013, 10:23:26 wysłana przez Raffi »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline J3R4L

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
  • J3R4L(czyt. Dżeral)
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Kwi 2013, 23:23:41 »
przecież wiem Raffi  to nie moi koledzy tylko jacyś uczestnicy którzy pojechali za nami i tyle tłumaczyłem im że nie słusznie przyjęli mandat ale cóż poradzić na ludzką głupotę i niewiedzę...
Z masą od 04.2011
W zabezpieczeniu od 03.2012 :p
KROSS Hexagon X3

Offline czerwony_zenon

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warszawska Masa Krytyczna - 26 kwietnia 2013
« Odpowiedź #96 dnia: 29 Kwi 2013, 00:02:29 »
Gratuluję rowerzystom którzy razem ze mną zajechali mu drogę, jestem w stanie wiele zrozumieć, ale gością w puszce który autetycznie spycha rower, nie!
Ach, nie ma za co :P

Cytuj
Szkoda mi rowerzystów którzy dostali mandat za przejazd na długim żółtym świetle. Policjant ewidentnie poczekał na to światło i dopiero wkroczył do akcji, wypisywania mandatów. Choć ja da dziś pamiętam, że oni wjechali na żółtym :))))

Akurat za żółte światło to tam chyba nikt nie stał. O ile mówimy o skrzyżowaniu Marszałkowska / Jerozolimskie. :P

Cytuj
Fajny też był pomysł na naukowskiego, ktoś rzucił hasło " jeśli jakiś samochód jest zaparkowany na DDR, to go przeniesiemy" ;-)))) Akturat takiego nie było, a szkoda, było by śmiesznie.

Jeszcze raz nie ma za co :P

W ogóle jakby komuś rzuciły się w oczy zdjęcia z Ronda Dmowskiego i podesłałby je w PW byłbym superwdzięczny. :)