Autor Wątek: Dzień otwarty "Bemowo Bike"  (Przeczytany 39628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Mar 2012, 20:48:10 »
Zdaje się że mamy zapowiedź jak to będzie działało. Na dniu otwartym zapowiadali rejestrację od czwartku (22 marca). W czwartek magicznie data zmieniła się na 26 marca, cały dzień na stronie wisiał taki komunikat. Niedawno komunikat zmienił się na 27 marca :D


Myślicie że wystartują 1 kwietnia? :D

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Mar 2012, 22:13:02 »
Ja właśnie wróciłem z tego dnia otwartego, podpytałem się czy będzie to kompatybilne z innymi systemami(np. ZDM-u) i pan powiedział że jak najbardziej, no ale szczerze mówiąc wątpię żeby to było współpracowało ze sobą. Co do samych rowerów ja nie mam zastrzeżeń. Są lekkie(jak na rowery miejskie ;) ), jest koszyk na ewentualny bagaż, lampka na dynamo w piaście. Rejestrować w systemie można od czwartku. Aby skorzystać z rowerów trzeba przelać 10 zł(ma być jakiś wirtualny portfel). Ale zapięcie jest kiepskie. I jeszcze fotka stacji :) :

Cennik:
0-20min ---darmowe
21-60min---2zł
Każda następna godzina---4zł

Zarejestrować się można na http://bemowobike.pl/. Pierwsze 1000 osób, które zarejestrują się w systemie otrzyma każdorazowo pierwszą godzinę wypożyczenia gratis!

Obstawiajmy jak szybko ukradną ten panel słoneczny.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #17 dnia: 27 Mar 2012, 08:21:10 »
Obstawiajmy jak szybko ukradną ten panel słoneczny.

Wcale? Trochę już tego jest przy drogach i raczej nie ginie. GDDKiA regularnie stosuje znaki diodowe zasilane z paneli w całej Polsce, bo poza miastami musieliby kopać kilometry rowów by zasilić znaki. Stawiają to w różnych odludnych miejscach, a nie pod urzędem pilnowanym przez kamery.

Choć faktycznie w miastach, gdzie o podłączenie do prądu nie ma problemu to raczej niespotykane rozwiązanie.

Raczej obstawiałbym obrzucenie kamieniami przez wracającą z imprezy młodzież.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #18 dnia: 27 Mar 2012, 16:49:37 »
Myślicie że wystartują 1 kwietnia? :D

Że też mnie to nie dziwi: "Rejestracja w systemie Bemowo Bike będzie dostępna od 28 marca 2012 r.".
I wydaje mnie się że szybko to nie wystartuje...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #19 dnia: 27 Mar 2012, 17:36:33 »
Ale stacja pod oknem Burmajstra Bemowa już stoi.

Tak jakby ktoś miał wątpliwości po co jest ten system, to nie po to by się zarejestrować, a po to by Burmistrz miał lans i głosy w wyborach jako prorowerowy. Inaczej najpierw byłaby rejestracja dla mieszkańców, później huczne otwarcie stacji i to nie pod urzędem, a pod sklepem po drugiej stronie skrzyżowania (większy generator ruchu niż urząd).
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #20 dnia: 27 Mar 2012, 21:25:30 »
Czy szukanie serwisu nie jest trochę za późno?!

http://warszawa.gumtree.pl/c-Firmy-Uslugi-inne-uslugi-Serwis-Rowerowy-Bemowo-W0QQAdIdZ360520437

Firma Nextbike Polska Sp. z o. o. poszukuje serwisu rowerowego do prac konserwacyjnych przy systemie bezobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich na Bemowie.

W skład obowiązków objętych ofertą wchodzą:
 - Montaż i instalacja stacji bazowych Nextbike wraz z określoną do nich liczbą stojaków rowerowych, przystosowanie do wypożyczenia rowerów Nextbike oraz ich rozmieszczenie w stacjach;
- Serwis i utrzymanie w czystości 7 stacji rowerowych w okresie obowiązywania umowy;
 - Serwis i utrzymanie w czystości ok 100 rowerów w okresie obowiązywania umowy ;
- Codzienna zmiana kodów w linkach szyfrowych przy rowerach;
- Magazynowanie bieżące codziennie naprawianych rowerów oraz magazynowanie wszystkich rowerów w okresie gdy system nie funkcjonuje;
- Zwiezienie rowerów do magazynu i duży serwis w okresie od 30 listopada do 28 lutego każdego roku. - Reprezentacja firmy Nextbike podczas przejazdów i prac serwisowych Wymagania techniczne dla partnerów serwisowych;
- Zaufanie do pracy w oparciu o telefon komórkowy, Internet i pocztę e-mail;
- Posiadanie lub możliwość korzystania z samochodu dostawczego typu Vito lub Sprinter;
 - Rower lub rower elektryczny dla prostych przejazdów serwisowych;
- Przestrzeń do przechowania rowerów w okresie zimowym - Schowek na narzędzia, części zamienne i rowerów uszkodzonych;
- Standardowe narzędzia rowerowe (również dostępne w Nextbike);
 - Telefon komórkowy (najlepiej smartfon);
 - Komputer z dostępem do Internetu i drukarki (przynajmniej Windows XP, Service Pack 2, Firefox 3.0 lub więcej, Quicktime Player, DSL lub Wi-Fi, zestaw słuchawkowy).

Chętnych prosimy o wysyłanie odpowiedzi na maila: praca(malpa)nextbike.pl, w treści proszę zawrzeć informację o miesięcznej kwocie serwisu jednego roweru. W tytule prosimy wpisać: Serwis Rowerowy Bemowo
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #21 dnia: 27 Mar 2012, 22:07:47 »
Że też mnie to nie dziwi: "Rejestracja w systemie Bemowo Bike będzie dostępna od 28 marca 2012 r.".
I wydaje mnie się że szybko to nie wystartuje...
Rejestracja ruszyła dzisiaj rano. Jednak był problem z korelacją systemu rejestracji kont pomiędzy stronami BemowoBike i nextbike.pl - różne numery kont bankowych oraz sprzeczne informacje dotyczące wysokości pierwszej wpłaty (BB - 10 PLN, nextbike - 1 PLN). Zgłosiłem telefonicznie ten fakt osobie odpowiedzialnej za BB po stronie bemowskiego urzędu. Po chwili rejestracja została wstrzymana i przesunięta na jutro. Zobaczymy co będzie dalej.

Gotowy stojak (ale bez rowerów) widziałem przy fontannie na rogu Radiowej i Powstańców Śląskich. Przy poczcie na Rozłogi właśnie rozpoczęto montaż. Akurat te stacje zbudowali jakby pode mnie, będę miał wygodny dojazd do teściów ;-)

Kolejna stacja prawdopodobnie powstanie w maju przy Hali Wola. Wiem to z zaufanego źródła ;-) Jeszcze mogliby obstawić wszystkie okoliczne Biedronki, wtedy byłbym w pełni szczęśliwy :-)
« Ostatnia zmiana: 27 Mar 2012, 22:10:25 wysłana przez gom »

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #22 dnia: 27 Mar 2012, 22:21:27 »
Cytuj
- Codzienna zmiana kodów w linkach szyfrowych przy rowerach;

To jedna zagadka się rozwiązała ;]


To czekamy nadal :D
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2012, 09:31:04 wysłana przez Publius »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Mar 2012, 12:22:09 »
Że też mnie to nie dziwi: "Rejestracja w systemie Bemowo Bike będzie dostępna od 28 marca 2012 r.".
I wydaje mnie się że szybko to nie wystartuje...
Rejestracja ruszyła dzisiaj rano. Jednak był problem z korelacją systemu rejestracji kont pomiędzy stronami BemowoBike i nextbike.pl - różne numery kont bankowych oraz sprzeczne informacje dotyczące wysokości pierwszej wpłaty (BB - 10 PLN, nextbike - 1 PLN). Zgłosiłem telefonicznie ten fakt osobie odpowiedzialnej za BB po stronie bemowskiego urzędu. Po chwili rejestracja została wstrzymana i przesunięta na jutro. Zobaczymy co będzie dalej.

Buhahaha. Ten 1 kwietnia to może okazać się całkiem OPTYMISTYCZNĄ datą rozruchu. NextBike daje ciała konkretnie.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Mar 2012, 17:49:12 »
No.. ruszyło. Już się zarejestrowałem :-)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Mar 2012, 18:56:36 »
No ja tez, w niedzielę wracając z uczelni zrobimy test*


*O ile ruszy :D

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwi 2012, 15:10:49 »
Ruszyło, ruszyło ;-) Pierwsza jazda zaliczona.

Jeździ się lekko, przyjemnie, jak to na nowym rowerze. Trzy biegi, hamulec torpedo. Rama krótka (jak na moje 183 cm), dla mnie trochę niewygodna. Biegi tak zestopniowane, że przy większych prędkościach (>20) będzie już "młynek". Trochę mało intuicyjny system zwrotu roweru. Po naciśnięciu przycisku "Zwrot" prosi nas o podanie numeru telefonu/przyłożenie karty - dokładnie tak samo jak przy wypożyczaniu. Sęk w tym, że komunikat taki wyświetla się cały czas na stacji, więc nie wiadomo, czy rower można już zwracać czy trzeba czekać czy jeszcze coś. W każdym razie rower udało mi się zwrócić za.. drugim razem. Przy pierwszym podejściu stacja zawiesiła się i ogłosiła, że "automat nieczynny" ;-) Za chwilę jednak wszystko wróciło do normy i mogłem "oddać" rower. Ogóle wrażenie: bardzo dobre. Co dalej BB? Zobaczymy. Okoliczni smakosze trunków prześcigali się w domysłach, co pierwsze zostanie skradzione - postawili na panel solarny ;-)

I jeszcze zdjęcie z akcji:
http://img801.imageshack.us/img801/7981/zdjcie0075a.jpg

Acha.. zapiszcie sobie kod do zapięcia. Mnie oczywiście wyleciał z głowy ;-)

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Kwi 2012, 15:41:15 »
Acha.. zapiszcie sobie kod do zapięcia. Mnie oczywiście wyleciał z głowy ;-)

Kod zapięcia ma być zmieniany codziennie. Ja jeszcze dzisiaj pójdę. Może komuś się przyda:
Aplikacja do wypożyczania na Androida:
https://play.google.com/store/apps/details?id=de.chkal.bikekin&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImRlLmNoa2FsLmJpa2VraW4iXQ..
I aplikacja na iOS(iphone/ipad):
http://itunes.apple.com/pl/app/nextbike/id504288371?mt=8
Ja spróbuję wypożyczyć z iPhona(ciekawe czy się uda?) :)

Offline Publius

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Kwi 2012, 15:42:40 »
Ale potwierdzenie poprawnego zwrotu jakieś chyba się wyświetla, nie?

Offline gom

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dzień otwarty "Bemowo Bike"
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Kwi 2012, 16:35:35 »
Ale potwierdzenie poprawnego zwrotu jakieś chyba się wyświetla, nie?
Tak :-)  A potem można obejrzeć historię swoich wypożyczeń (na stronie nextbike).