Autor Wątek: [Skradziono] Rockrider 5.3  (Przeczytany 15581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
[Skradziono] Rockrider 5.3
« dnia: 23 Lip 2012, 13:06:43 »
Dziś w nocy (23.07.2012) skradziono rower Rockrider 5.3 B'TWIN, rozmiar XL (185-200cm) na ulicy Grójeckiej. Gdyby ktoś widział gdzieś rower taki jak ten na zdjęciu, to proszę o kontakt.





Był przypięty do ogrodzenia. Po drodze na komendę widzieliśmy kilkaset metrów dalej kartkę z napisem "złodzieju oddawaj rower", więc noc musiała być owocna w tej okolicy.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Lip 2012, 13:54:20 »
Czym był przypięty i dlaczego nie dobrym zabezpieczeniem?

I pytanie bardziej praktyczne: Jakieś cechy szczególne roweru? Bo całkowicie seryjnych Rockriderów to może być całkiem sporo na mieście. Po czym poznać, że to na pewno ten?
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lip 2012, 18:18:09 »
Czym był przypięty i dlaczego nie dobrym zabezpieczeniem?

Taką grubą kiełbasą. U-lockiem nie zapewne dlatego, że nigdy nie zostawał sam na dłużej. Wczoraj pierwszy raz (i ostatni) został na zewnątrz na noc, a że to był mój pomysł (bo mojego rzęcha nikt nie rusza), to teraz mnie wyrzuty sumienia męczą trochę.

I pytanie bardziej praktyczne: Jakieś cechy szczególne roweru? Bo całkowicie seryjnych Rockriderów to może być całkiem sporo na mieście. Po czym poznać, że to na pewno ten?

Rockridrer 5.3, rama 21", biało-granatowy, hamulce tarczowe w obu kołach, charakterystyczny bagażnik z przerobioną jedną podpórką, aby mijała się z zaciskiem hamulca i obtarciami od haków sakw, czujnik od licznika przyklejony do widelca taśmą klejącą, małe lusterko montowane wewnątrz rury kierownicy.
« Ostatnia zmiana: 23 Lip 2012, 18:22:45 wysłana przez uasic »

Offline miroslavka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 380
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lip 2012, 20:48:05 »
Hej, ja dziś odkryłam, że moja linka (FI 7mm) była przecinana (z zakupem u-locka zwlekałam na przypływ gotówki). Zastanawiam się, czy to mógł być ten sam sprawca (miejsce - klatka przy metrze Pole Mokotowskie). Zaobserwowałam 6 śladów nożyc >:( Ale na szczęście dla mnie złodziej się zniechęcił, albo wystraszył. Zastanawiam się czy to zgłaszać, bo w sumie nic nie zginęło. U mnie są kamery, ale tylko na parterze, ale może byłby to jakiś trop...

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lip 2012, 21:09:23 »
Taką grubą kiełbasą.
Na Święcie Cyklicznym była gruba kiełbasa. Gruba niestety tylko z pozoru.

Offline Maślak

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 132
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Lip 2012, 22:15:08 »
Czym był przypięty i dlaczego nie dobrym zabezpieczeniem?
Taką grubą kiełbasą. U-lockiem nie zapewne dlatego, że nigdy nie zostawał sam na dłużej. Wczoraj pierwszy raz (i ostatni) został na zewnątrz na noc, a że to był mój pomysł (bo mojego rzęcha nikt nie rusza), to teraz mnie wyrzuty sumienia męczą trochę.

Z ciekawości. Jaki to był u-lock? Przypuszczam że jak kupiłeś rower w Decathlonie to i u-locka też.

Spróbuj zrobić akcję na facebooku już parę razy takie akcje poskutkowały.
« Ostatnia zmiana: 23 Lip 2012, 22:18:29 wysłana przez Maślak »

Offline uasic

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 169
  • Płeć: Kobieta
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lip 2012, 00:04:24 »

Z ciekawości. Jaki to był u-lock? Przypuszczam że jak kupiłeś rower w Decathlonie to i u-locka też.

Spróbuj zrobić akcję na facebooku już parę razy takie akcje poskutkowały.

Przecież piszę, że to nie był u-lock. Nie kupiłeś, tylko ew. kupiłaś i nie mój rower, tylko mojego faceta. Mojego nie ruszają, nie wygląda zachęcająco. Na fejsie zrobiliśmy od razu (http://www.facebook.com/SkradzionoRower), na policję jest zgłoszone, a na płocie wisi kartka, żeby [bluzg] oddał.

Ten wątek powstał z jakichś resztek naiwności, bo nie mam złudzeń, że się znajdzie:/
« Ostatnia zmiana: 24 Lip 2012, 00:05:57 wysłana przez uasic »

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lip 2012, 00:50:22 »

Z ciekawości. Jaki to był u-lock? Przypuszczam że jak kupiłeś rower w Decathlonie to i u-locka też.

Spróbuj zrobić akcję na facebooku już parę razy takie akcje poskutkowały.

Przecież piszę, że to nie był u-lock. Nie kupiłeś, tylko ew. kupiłaś i nie mój rower, tylko mojego faceta. Mojego nie ruszają, nie wygląda zachęcająco. Na fejsie zrobiliśmy od razu (http://www.facebook.com/SkradzionoRower), na policję jest zgłoszone, a na płocie wisi kartka, żeby [bluzg] oddał.

Ten wątek powstał z jakichś resztek naiwności, bo nie mam złudzeń, że się znajdzie:/

Numer ramy -> komisy

tomus1973

  • Gość
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lip 2012, 09:18:21 »
Szukaj na aukcjach internetowych, giełdach, czytaj ogłoszenia. A i jeszcze jedno. W nocy dla złodzieja, nawet najlepszy u-lock może być za słaby.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lip 2012, 09:30:30 »
Szukaj na aukcjach internetowych, giełdach, czytaj ogłoszenia. A i jeszcze jedno. W nocy dla złodzieja, nawet najlepszy u-lock może być za słaby.

Mój rower najdłużej stał bez opieki/nadzoru przez 16 godzin, także zahaczając o noc i najmniejsza śrubka nie zginęła.

tomus1973

  • Gość
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Lip 2012, 10:13:42 »
Ludzie mają rowery, których nikt nie kradnie i takie, które są "chodliwym towarem". Jeżeli masz rower godny uwagi złodzieja, to miałeś duuużo szczęścia, że Ci go nie ukradli. Jednak, czasem wystarczy zostawić na 5 min. rower i już potem go nie znaleźć w miejscu zostawienia.

Offline Brom

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 218
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Lip 2012, 10:53:08 »
Ludzie mają rowery, których nikt nie kradnie i takie, które są "chodliwym towarem".
A są jakieś statystyki? Najtańsze najczęściej są najłatwiej zbywalne, a do tego słabo zabezpieczone. A jeszcze łagodniejsza kara przy niskiej wartości skradzionego mienia. Mojego bylejakiego górala ktoś próbował kraść spod marketu. Bez większego przygotowania, bo zwykła linka wytrzymała próby cięcia. Straciłem a to dość porządny rower podczas włamania. Wcześniej bywał pozostawiany zapięty linką i u-lockiem, najczęściej bez siodełka i nikt nie próbował go ruszać.

tomus1973

  • Gość
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Lip 2012, 15:29:37 »
Są złodzieje i złodzieje, jedni kradną aby potem sprzedać za pół ceny i zarobić, a inni kradną co im wpadnie w rękę. Jednak drogie rowery mają większy zbyt z tego co się słyszy na forach. Ludzie zostawiają bezmyślnie, a potem płaczą. No, ale cóż, Polak mądry po szkodzie.

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Lip 2012, 15:43:14 »
Ludzie mają rowery, których nikt nie kradnie i takie, które są "chodliwym towarem". Jeżeli masz rower godny uwagi złodzieja, to miałeś duuużo szczęścia, że Ci go nie ukradli. Jednak, czasem wystarczy zostawić na 5 min. rower i już potem go nie znaleźć w miejscu zostawienia.

Moj rower jest teoretycznie bardzo cennym nabytkiem gdyz jest XT i XTR ale za to wyglądem przypomina złom. Od 14 lat jest stawiany gdzie popadnie więc musiałbym mieć wyjątkowo dużo szczęścia. A może w moim przypadku inna teoria będzie słuszniejsza...

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: [Skradziono] Rockrider 5.3
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Lip 2012, 17:33:48 »
Są złodzieje i złodzieje, jedni kradną aby potem sprzedać za pół ceny i zarobić, a inni kradną co im wpadnie w rękę. Jednak drogie rowery mają większy zbyt z tego co się słyszy na forach.

Bzdura. Statystyki Policji twierdzą, że najwięcej zgłaszanych kradzieży to rowery stosunkowo tanie. Nie chcę skłamać podając dokładny procent, ale pamiętam z danych, że na pewno dobrze ponad połowa kradzionych rowerów była warta mniej niż 250 złotych.

Rowery tanie łatwo złodziejowi sprzedać, bo nikt się nie bawi w ich dokładną weryfikację, spisywanie numerów ram, chodzenie po komendach, sprawdzanie. Są też przypinane byle czym lub wręcz zostawiane bez opieki, gdzie popadnie. No, a po kradzieży część właścicieli rowerów tanich nie zgłasza kradzieży, albo podczas zgłoszenia nie umie podać numeru ramy swojego roweru, co czyni złodzieja bezkarnym. Plus identycznych tanich rowerów jest mnóstwo.
Droższe rowery to jednak mniejszy rynek, większa podejrzliwość kupujących, spora szansa że ktoś pozna rower swój lub kolegi, bo wiele pojazdów jest wyjątkowych. Do tego dochodzą lepsze zabezpieczenia do sforsowania.


Internetem bym się nie sugerował. Znaczna część ludzi posiadających tanie rowery po prostu nie szuka ich po forach i nie robi hałasu. Wielu pewnie w ogóle nie jest użytkownikami Internetu, więc trudno by kradzież opisywała na forach.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)