Autor Wątek: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00  (Przeczytany 15630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 17:55:58 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lip 2011, 11:42:51 »
Będę. Może mi w końcu pokażą gdzie jest ta droga rowerowa wzdłuż kanału Żerańskiego, co to ją można znaleźć na wszystkich miejskich mapach.

Global Moderator Comment zmieniłem godziny wydarzenia w tytule na właściwe
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 18:01:32 wysłana przez gromanik »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lip 2011, 12:06:45 »
@Raffi, kwestia nazewnictwa. Jeśli nazwiesz to "ścieżką" i potraktujesz dosłownie, to... jest ;)

Global Moderator Comment zmieniłem godziny wydarzenia w tytule na właściwe
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 17:58:24 wysłana przez gromanik »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lip 2011, 13:32:31 »
Weźmy miarki i linijki oraz ew. inny sprzęt służący do detekcji   niedoróbek, to przy okazji parę osób będzie można nauczyć, czego mają   prawo oczekiwać od drogi dla rowerów i na co zwracać uwagę. Ja ponadto   wezmę rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków   technicznych dla   znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń   bezpieczeństwa ruchu   drogowego zwane czerwoną książeczką ;-)
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 17:59:01 wysłana przez gromanik »

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lip 2011, 14:14:01 »
może jestem ewenementem ale nie mam FB  ;D

Global Moderator Comment zmieniłem godziny wydarzenia w tytule na właściwe
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 17:59:34 wysłana przez gromanik »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lip 2011, 14:44:45 »
może jestem ewenementem ale nie mam FB  ;D

Spotykamy się o 12:00 obok restauracji McDonalds przy skrzyżowaniu Modlińskiej z Kowalczyka
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 18:04:08 wysłana przez gromanik »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lip 2011, 15:59:12 »
@Raffi, kwestia nazewnictwa. Jeśli nazwiesz to "ścieżką" i potraktujesz dosłownie, to... jest ;)

Widzę, że Ci się dowcip wyostrzył. Chyba Cię zaproszę z Twoim low-racerem na przejechanie się po tym :D

Droga rowerowa akurat jest ściśle opisane w przepisach co to jest i jakie ma spełniać parametry. Celowo nie użyłem słowa "ścieżka". Coś takiego jak "ścieżka rowerowa" nie istnieje.

A tam jest zwykła ulica gruntowa i szlak rowerowy malowany metodą leśnych dziadków z PTTK. Tego nie powinno być na mapie dróg rowerowych, ewentualnie w kategorii "substandard" lub "użyteczny skrót", by ewentualny pacjent na lowracerze wiedział że ma się spodziewać piachu, tarki i dziur oraz by wjeżdżał tam świadomie.

Global Moderator Comment zmieniłem godziny wydarzenia w tytule na właściwe
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 18:00:51 wysłana przez gromanik »
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lip 2011, 18:26:56 »
Ja również przyjadę, pewnie wraz z ekipą Lajt Roweru. W dwie godziny z Pl.Zamkowego na Kowalczyka dojedziemy jakimiś opłotkami :P . Dla własnego spokoju przyjadę góralem i będę holował mój "detektor wybojów" - przyczepkę, w wersji rozbudowanej (premiera) 8)
PS. Mogę wziąć 2 metrową miarkę, 1 m poziomicę...
« Ostatnia zmiana: 19 Lip 2011, 18:28:48 wysłana przez wildzi »
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lip 2011, 18:46:18 »
W dwie godziny z Pl.Zamkowego na Kowalczyka dojedziemy jakimiś opłotkami :P

W dwie godziny to chyba przez Marki :P Jadąc spokojnym 20km/h jedzie się góra pół godziny. Godzinę mi wychodziło jadąc przez Młociny, albo Targówek i Żerań Wschodni.

Powodzenia w szukaniu opłotków, którymi da się dojechać do Mc na Modlińską. Nie mówię, że się nie da, ale wychodzi mi, że pojedziecie w taki sposób, że jadąc od południa będziecie musieli objechać pół Białołęki i dojechać od północy. Po prostu najbliższy "opłotkowy" most przez kanałek to ul. Szamocin na Białołęce-Wieś.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lip 2011, 21:16:18 »
Spokojna głowa, już my sobie poradzimy, na Lajt Rowerze się nie oszczędzamy 8)


A na poważnie. Co chcemy osiągnąć takim obywatelskim przeglądem dróg (ścieżek) rowerowych w Białołęce? I czy będą przeglądy w pozostałych dzielnicach? Czy nasz przejazd zakończy się czymś w rodzaju raportu, dokumentacji fotograficznej itp.? Czy będzie ktoś z prasy czy radia? Po prostu żeby nasz wysiłek nie poszedł na marne.
Wiem, że efekty będziemy mogli obejrzeć pewnie po długim czasie, ale żeby była jakaś nutka nadziei..
I jestem tatą po raz drugi!

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lip 2011, 21:24:14 »
A na poważnie. Co chcemy osiągnąć takim obywatelskim przeglądem dróg (ścieżek) rowerowych w Białołęce? I czy będą przeglądy w pozostałych dzielnicach? Czy nasz przejazd zakończy się czymś w rodzaju raportu, dokumentacji fotograficznej itp.? Czy będzie ktoś z prasy czy radia?

Świetne pytania, najlepiej przyjedź i zadaj je organizatorowi ;) Ja po prostu nie znam odpowiedzi.

Ale, że do miejsca startu mam 150m, to się pofatyguję zobaczyć co i jak :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lip 2011, 21:44:48 »
Myślę, że te pytania warto zadać przed np. za pośrednictwem facebooka - pan Dolczewski, który jest organizatorem jest radnym rady m. st. Warszawy, więc coś może z tego być.

A na poważnie. Co chcemy osiągnąć takim obywatelskim przeglądem dróg (ścieżek) rowerowych w Białołęce? I czy będą przeglądy w pozostałych dzielnicach? Czy nasz przejazd zakończy się czymś w rodzaju raportu, dokumentacji fotograficznej itp.? Czy będzie ktoś z prasy czy radia?

Świetne pytania, najlepiej przyjedź i zadaj je organizatorowi ;) Ja po prostu nie znam odpowiedzi.

Ale, że do miejsca startu mam 150m, to się pofatyguję zobaczyć co i jak :D

storm

  • Gość
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lip 2011, 21:53:37 »
@Raffi - tak się składa, że miałem okazję jechać tą ścieżką, zarówno tą po stronie południowej jak i po stronie północnej w okolicach 2007-2008 roku... W obu przypadkach na poziomym SWB Goldim. I było.... tak sobie. Zdaje się, że po nocy prędkość nie przekraczała 20 km/h, w dzień było koło 22-25 km/h. I faktycznie, jechało się kiepsko... Ale o ile w nocy to był FUN, o tyle jazda w dzień po tej ścieżynce była na specjalne życzenie Jojka ;> (jechaliśmy pobawić się DeZetą na Zegrzu ;) )
I jeszcze jedno - to nie jest low racer!!! low racer jest od <40cm! A ja mam 45!!! ;P I przestań zazdrościć!!! :P


Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lip 2011, 22:30:55 »
Wildzi , jeżeli chcecie dobrą trasę to już mówiłem parę razy że możecie do łomianek, a tam bezpłatnym promem przez wisłe i już możecie spokojnie od północy dojechać do mc donalda, i zawsze atrakcja w formie bezpłatnego promu rowerowego przez wisłe:)
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Lip 2011, 23:47:09 »
http://www.facebook.com/event.php?eid=209504445763558

Aby wyświetlić tę stronę, musisz się zalogować.

Sam o wydarzeniu dowiedziałem się z facebooka od jego organizatora, pana Dolczewskiego, radnego rady m. st. Warszawy, a na dostęp bądź jego brak do Facebooka nie mam wpływu - istotne jest to, że spotykamy się pod McDonaldem na Modlińskiej róg Kowalczyka.

storm

  • Gość
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Lip 2011, 06:59:42 »
@Gromanik - masz wpływ. Nie musisz podawać ludziom linków do jakiegoś fejs-badziewia, możesz cytować zawartość linków, publicznie dostępnych treśći na Forach internetowych, także tutaj.
Pomyślmy - czy Fora internetowe maja być tylko skarbnicami linków do fejsbadziewia? Dlaczego mamy korzystać z komerchy - która filtruje co się da i jak się da po swojemu, co by tylko zarobić - skoro mamy to Forum WMK?


Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Lip 2011, 08:10:12 »
@Gromanik - masz wpływ. Nie musisz podawać ludziom linków do jakiegoś fejs-badziewia, możesz cytować zawartość linków, publicznie dostępnych treśći na Forach internetowych, także tutaj.
Pomyślmy - czy Fora internetowe maja być tylko skarbnicami linków do fejsbadziewia? Dlaczego mamy korzystać z komerchy - która filtruje co się da i jak się da po swojemu, co by tylko zarobić - skoro mamy to Forum WMK?



Rozpowszechniam informację o wydarzeniu, bo uważam, że jest tego warta. Poza tym akcja była przygotowywana zanim się o niej dowiedziałem i to właśnie na facebooku - ze względu na osoby nie mające/nie chcące mieć dostępu do facebooka przepisałem najważniejsze informacje, czyli co, gdzie i kiedy, ale nie mam zamiaru wyplenić facebooka z historii wydarzenia, bo tam ewoluował pomysł. Jeśli nie chcesz wchodzić na facebooka, to nie musisz, ale nie musisz też demotywować innych i odwracać uwagę od tego, co w akcji jest ważne i może być korzystne nie tylko dla rowerzystów z Białołęki, więc proszę nie rób kreciej roboty i nie dyskredytuj inicjatyw innych osób tylko dlatego, że jakiś poboczny wątek Ci w nich nie odpowiada.

storm

  • Gość
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Lip 2011, 09:04:16 »
Nikt nikogo nie dyskredytuje. Tylko zamiast umieszczać SAM LINK mogłeś wkleić jego treść!!!

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Lip 2011, 10:08:12 »
Spokój  świnia z małpą !!! :P 
Ważne jest to że potem napisał to co najważniejsze :P  a ja nienawidzę nk, fb czy innego szajsu i nie zamierzam mieć tam konta ale dzięki wam w ogóle się dowiedziałem że coś takiego  ma miejsce i jak dam radę to będę
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Lip 2011, 13:27:44 »
Warszawy, a na dostęp bądź jego brak do Facebooka nie mam wpływu - istotne jest to, że spotykamy się pod McDonaldem na Modlińskiej róg Kowalczyka.

OK. Dzięki za info i do zobaczenia :)
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Lip 2011, 13:58:27 »
@Raffi - tak się składa, że miałem okazję jechać tą ścieżką

Ja też i NIGDY nie nazwał bym tego drogą rowerową i nie umieścił na mapie dróg rowerowych. Po prostu ta ścieżka/droga gruntowa nie spełnia warunków by móc być tak nazwana. To zwykły szlak, choć przejezdny, jak sam zauwazyłeś.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)


Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Test ścieżek rowerowych na Białołęce - nd, 24 lipca 12:00-15:00
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lip 2011, 14:08:53 »
Sympatycznie było, choć powoli. No i nie zmoczył nas deszcz :]
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)