Autor Wątek: zima - stan ddr'ów  (Przeczytany 28334 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #45 dnia: 13 Lut 2014, 14:15:37 »
DDR wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego, ale ta od strony Gocławia wygląda fatalnie - w zacienionych miejscach na ścieżce jak i chodniku zalega breja oraz psie gunwa :/ trasa siekierkowska od wału ku ostrobramskiej też pozostawia sporo do życzenia.

pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #46 dnia: 15 Lut 2014, 10:38:33 »
Przedłużenie Wału Zawadowskiego prawie całkowicie skute lodem, zdecydowanie lepiej jechać "dołem" (tzn. płytami betonowymi, obok torów).

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #47 dnia: 15 Lut 2014, 14:19:17 »
Stan DDRu na Trasie Siekierkowskiej w rejonie Wału Miedzeszyńskiego.



Mam pytanko do historyków. Kiedy ostatnio w Warszawie padał śnieg?

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #48 dnia: 11 Sty 2016, 08:49:25 »
coś z odśnieżaniem 2016 sie nie udało - trasa siekierkowska od ostrobramskiej do beethovena pokryta skorupką zamarzniętego śniegu. można się wygrzmocić koncertowo, ja dziś szczęśliwie nie leżałem, ale parę razy zarzuciło mnie srodze. most siekierkowski oczywiście odśnieżony dokładnie - dojazd ledwo przejezdny, ale most wyskrobany do sucha.
przy sobieskiego też raczej nikt z łopatą nie biegał.

ogólnie słabo to wygląda...

do kogo pisać z pretensjami? do zom'u czy zdm'u?
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline rowerozof

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 331
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #49 dnia: 11 Sty 2016, 11:18:50 »
Do Pełnomocnika.

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #50 dnia: 15 Sty 2016, 09:28:30 »
trasa siekierkowska odśnieżona :) w niektórych miejscach dosyć ślisko (na wysokości stawów głównie), ale przejezdnie.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #51 dnia: 15 Sty 2016, 12:21:12 »
Wczoraj Modlińska zasypana śniegiem, ale jechać się dawało, przyczepność była dobra wszędzie. Za to na ddr wzdłuż Solidarności przy Miskach niby odśnieżone i posypane piaskiem, ale miejscai zdradliwie ślisko.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Sty 2016, 17:57:17 »
"Zima to musi sypać " a Puchalski odśnieża od poniedziałku do piątku między 8 ~16 (o ile nie pada w trakcie odśnieżania), tak więc drodzy rowerzyści jeździjcie tylko po trasach które mają być  odśnieżane -http://rowery.um.warszawa.pl/od-nie-anie-dr-g-dla-rower-w
i w godzinach najlepiej między 12 a 14 :)
Ja całkowicie przeniosłem się na ulice ,gdyż jazda po Bitwy Warszawskiej , Prymasa Tysiąclecia , al. AK , Broniewskiego i Podczaszyńskiego zagraża zdrowiu i życiu.
« Ostatnia zmiana: 16 Sty 2016, 17:58:38 wysłana przez jerzy1234 »

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #53 dnia: 16 Sty 2016, 19:52:32 »
Ciesz się, u Ciebie w ogóle kiedyś odśnieżają. Modlińska to niestety zbyt mała i zbyt mało ruchliwa uliczka by w ogóle pług na tamtejszy ddr docierał kiedykolwiek. Tymczasem prawy pas w kierunku centrum to buspas.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline jerzy1234

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 697
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #54 dnia: 16 Sty 2016, 23:36:52 »
 :)Pewnie że się cieszę że jeżdżę na około ulicami ,obiecane odśnieżanie jakoś mnie nie przekonało i wybrałem wreszcie spokojną Grójecką , Towarową , Okopową ,Jana Pawła, Popiełuszki ,Słowackiego , Marymoncka i jest lepiej niż ten twór wzdłuż Prymasa Tysiąclecia i al . AK.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #55 dnia: 17 Sty 2016, 20:52:10 »
Myślę, że w przypadku AK i prymasa 1000-lecia problem to nie odśnieżanie i jego jakość, a sam ddr budowany 20 lat temu - z baumy, bez wyłukowań, bez jakichkolwiek standardów. Kostki fazowanej NIE DA SIĘ odśnieżyć dobrze, bo by ktoś musiał wydłubywać śnieg i lód z fazowania albo zawalić to wszystko taką ilością soli by się wytopiło...

Tam, gdzie jeżdżę po odśnieżanych ddr z asfaltu (Jagiellońska, Solidarności) jest nieźle... wiadomo, że nie jest to idealnie przyczepna i sucha nawierzchnia, bo to nie lato, ale generalnie jeżdżę z przodu starej oponie miejskiej na asfalt, a z tyłu na równie leciwym półslicku do turystyki i nie mam problemów z przyczepnością przy normalnej prędkości przejazdowej...
A że nie odśnieżają na weekend i zaczynają dopiero po ustaniu opadów - nie jest to na pewno ideał (na ideał potrzeba więcej kasy!), ale przynajmniej wiadomo z góry czego się spodziewać.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline kultowy

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 310
  • Płeć: Mężczyzna
  • ...tylko jak krzyk cichnie przyjaźń
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Sty 2016, 08:25:35 »
siekierkowska niby odśnieżona, ale wygląda to tak, że traktorek usunął świeży puch a stary śnieg ubił - jedzie się słabiutko. czerniakowska (od bartyckiej ku gagarina) też niby odśnieżona, ale słabo się jedzie - trochę piasku, trochę soli i wciąż sporo śniegu. prawdziwie Jerzy rzecze - zimą komfortowo jedzie się jedynie po ulicy.
pozdrawiam,
grzech aka straszny bibliotekarz

Offline maciek_slon

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #57 dnia: 19 Sty 2016, 08:39:15 »
Czerniakowska od Trasy S. do Gagarina odśnieżona byłą wczoraj całkiem dobrze, pozostały jakieś placki niewielkie lodu albo ubitego śniegu, ale bez większych problemów. Dziś w nocy przyprószyło śnieżkiem i znowu jest cienka biała pokrywa. No ale opony z kolcami sprawdzają się wyśmienicie ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: zima - stan ddr'ów
« Odpowiedź #58 dnia: 20 Sty 2016, 12:17:05 »
Obserwacje z wczoraj i przed wczoraj: Od mostu Gdańskiego do Północnego (strona zachodnia) na całym odcinku warstwa ubitego śniegu, jedzie się całkiem ok, most pn. to samo (nawet minął mnie traktor z pługiem na podjeździe), z 300 metrowy kawałek ddr przy Modlińskiej, który widziałem (przy Maku i Lidlu) pokryty puchem, więc jechałem drogą serwisową (czy co to właściwie jest).
Sćieżka przyrodnicza nad wisłą ubity śnieg, las Kabacki to samo, trasa z Powsina do Wilanowa tak samo, w sumie nieoczekiwanie najgorzej było na Sobieskiego od Nałęczowskiej do Dolnej (zach strona Sobieskiego), przeważnie puch, jechałem chodnikami albo parkingami etc.  Lodu chyba nigdzie. Opony 35 przód i 38mm tył, bieżnik totalnie nie-zimowy (Schwalbe Marathon i Marathon+)


Ogólnie to warstwa ubitego śniegu to nie jest coś strasznego, ja wolę ją od cienkiej warstwy zmarzniętego śniego-lodu, którą asfalt często jest przeplatany po odśnieżaniu.