Autor Wątek: Pieszy na drodze rowerowej  (Przeczytany 83901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Humanista

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Humanista na giełdzie
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Lip 2011, 19:29:34 »
Pewnie, tylko mając odcinek kilkuset metrów ze znakami wyłącznie na końcach, można nie zauważyć. I z drugiej strony ja z przyzwyczajenia jadę po czerwonym, a tu trzeba się każdorazowo orientować. Chociaż nie, poprawka, ścieżki w Ząbkach są tak gó***ane, że w zasadzie z nich nie korzystam :)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Lip 2011, 20:25:59 »
ostatnio w Ząbkach (gdzie mieszkam) zrobiono ścieżki rowerowe w kolorze szarym, a chodniki w czerwonym. Ktoś, kto jeździ po stołecznych ścieżkach może się pomylić :) Nie wiem, co przyświecało projektantowi, że tak pochrzanił kolory...

Podobnie jest np w Puławach. Generalnie to o tyle ciekawe, że jak tam byłem, to nie widziałem by "po szarym łazili", wszyscy grzecznie chodnikiem i to wcale nie dlatego, że tak było łatwiej, lepiej, krócej, wygodniej, czy sensowniej. Widać ten czerwony jednak przyciąga pieszych ;)

Może to stąd nasze problemy w wielu miejscach? ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lip 2011, 01:21:19 »
Bywa też tak, że ścieżka jest przy trawie, a wąziutki chodnik przy ulicy - ruchliwej trzypasmówce, pełnej pędzących samochodów. Wtedy też nie wyganiam z owej ścieżki, ludzi, jeśli bojąc się iść tuż koło jezdni idą skrajem ścieżki.
Albo pieszy z walizką na kółkach i zjazd dla rowerów/schody dla pieszych. I tak dalej. Czasem pieszych można zrozumieć i tolerować na ścieżce, jeśli zachowują się na niej przyzwoicie.

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lip 2011, 08:05:31 »
To ja powiem że w Legionowie jest tak samo ścieżki w kolorze białym a chodniki na czerwono i co ciekawsze ludzie łażą przeważnie po chodnikach, nawet raz mnie któryś powiadomił w brzydką pogodę że śmieszki są w kolorze białym a nie jak w Warszawie czerwonym... Wygląda na to że ludzie nie potrafią trzymać się swojej części tylko w Warszawie.
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

JURO

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lip 2011, 00:11:38 »
Pieszy na drodze rowerowej w warszawie ....Ja określam ich jaki "VIP na czerwonym dywanie" i są wielce obużeni kiedy z ponad 100metrów trąbie na nich by zeszli na bądź co bądź szary 2 razy szerszy chodnik.....
 
dobrymi przykładami są ścieżki w zdłóż :
 
-Grójecka (Banacha - Korotyńskiego)
-Al. Jerozolimskie (okolice dworca Zachodniego)
                          (przystanki koło Blue City)
                          ( ścieżka koło Marco i BRW centrum)
-Al. Krakowska (PKP Rakowiec - McDonald)

Offline kristi

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 227
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #20 dnia: 30 Lip 2011, 15:56:25 »
ostatnio na naszej słynnej drodze niby to dla rowerów usłyszalam: "czego dzwonisz rowerem po ulicy sie jeździ!!!" i dalej leźe po oznaczonej pionowo i poziomo drodze rowerowej.
Czasami sobie myśle że powinni do podstawówek wprowadzić dodatkowy obowiązkowy przedmiot o ruchu drogowym, ludzie niebyli by tacy tępi a przynajmniej połowa z nich, i rozróżniali by może kolory chodników.
Kross Hexagon V8
ZZR Huragan

Na masie od 04.2011r
w zabezpieczeniu od 10.2011r

JURO

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #21 dnia: 30 Lip 2011, 16:30:05 »
Ciekawi mnie czemu nie spacerują wzdłuż 3pasmowej ulicy tam też jest szeroko ....Może trzeba skasować jakiegoś by reszta się nauczyła i żeby winę za wypadek poniósł ten najmocniej poszkodowany czyli pieszy....
Pozatym zauważcie jedną rzecz, jak się mówi Otym czy o tamtym to nikt nie zwraca uwagi ,ale jak stanie się tragedia to nagle wszyscy wiedzą co i jak i dlaczego i czego nierobić by się "to" nie powtórzyło
P.S.: trzeba nam tragali na Ścieszce rowerowej?

Offline SeBeQ

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 593
  • Płeć: Mężczyzna
  • =============== Make Gravity Your Slave ==========
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #22 dnia: 02 Sie 2011, 00:18:55 »
Cytat: JURO
trzeba nam tragali na Ścieszce rowerowej?

Złośliwie zapytam: czego?!
Pozdrawiam
SeBeQ

---> Make Gravity Your Slave <---

Offline MYSH

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 298
  • Płeć: Mężczyzna
  • =^..^=
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #23 dnia: 02 Sie 2011, 00:38:04 »
ja ostatnio zacząłem uczłowieczać pieszych i każdemu staram się zwrócić uwagę tam gdzie mogę - rzadko to przynosi skutek na dłużej...
« Ostatnia zmiana: 02 Sie 2011, 00:40:45 wysłana przez MYSH »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki...
Cuda zajmują mi trochę czasu...
:)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #24 dnia: 02 Sie 2011, 10:12:28 »
A ja tylko sugestywnie kręcę korbą z przodu roweru. Zwykle nawet nic nie muszę mówić, dzwonić itp. Magia pozioma :D
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

storm

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Sie 2011, 15:38:53 »
...najfajniej jest jak się wsadza SWB przodem do zatłoczonego podciągu an Centralnym. Nagle ludzie zaczynają się dziwnie zachowywać, krzyczeć, uciekać na boki i..... w środku robi się dużo miejsca i na rower i na bagaże i na pasażerów ;)
A co do tych na chodnikach - jeździłem w zeszłym tygodniu po Gdańsku na kilku "śmieszynkach", czyli chodnikach omalowanych biała farbą (Gemsi mnie tam zaciągnął!) i... to ja się czułem jak intruz. To ja byłem tym kimś, kto przeszkadza biednym ludziom w zakupkach, spacerze... Także to jest jeszcze kwestia tego GDZIE są wytyczane te śmieszynki. Czy ktoś je planuje z głową, czy z dupą, a może... z planami na dupie?


JURO

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Sie 2011, 18:26:50 »
czesc wszystkim. mam pytanie do Raffiego . może wiesz ile wynosi mandat za spacerowanie po Ścieszce rowerowej? i czy była by możliwość postawienia"czarnych punktów" przy ścieżkach.
Na drodze to przynosi rezultaty.kierowców w takich miejscach ginie mniej z roku na rok.Przyczym jeśli chodzi o nas o rowerzystów można napisać ilość potrąconych osób itp..a na jakichś bordach napisać wysokość mandatu za łażenie " czerwonym dywanem" lub bezpośrednio na ścieszcze.

JURO

  • Gość
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Sie 2011, 18:30:43 »
A jeśli chodzi o te informacje zawarte na ścieżce to mogą być zawarte w pasach przejścia  "pasy na DDR"

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Sie 2011, 21:04:07 »
(...) i czy była by możliwość postawienia"czarnych punktów" przy ścieżkach.
Na drodze to przynosi rezultaty.kierowców w takich miejscach ginie mniej z roku na rok.

Obawiam się, że jesteś w wielkim błędzie. W okolicy gdzie często jeżdżę, już dawno zdieli te tablice.
 
Cytuj
 
Aż 72% badanych kierowców nie reaguje na "czarne punkty". Statystycznie 33 % kierowców zamiast zwalniać przyspiesza w miejscach oznaczanych "czarnym punktem", zwalnia 27 % kierowców, natomiast dla 39 % kierowców
"czarny punkt" jest zupełnie obojętny i nie zmienia prędkości jazdy.
http://sdic.pl/Bezpiecze%C5%84stwo-na-drogach/samochodowe-zwyczaje-polakow-czarne-punkty-nie-zdaly-egzaminu.html
 
« Ostatnia zmiana: 03 Sie 2011, 21:05:22 wysłana przez kaczor1 »
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pieszy na drodze rowerowej
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Sie 2011, 22:58:57 »
czesc wszystkim. mam pytanie do Raffiego . może wiesz ile wynosi mandat za spacerowanie po Ścieszce rowerowej?

Nie znam taryfikatora na pamięć, ale pewnie 50zł. Sprawdź, taryfikator zapewne wisi gdzieś w necie na stronach Policji, albo w internetowej wersji Dziennika Ustaw (to w końcu rozporządzenie).

i czy była by możliwość postawienia"czarnych punktów" przy ścieżkach.
Na drodze to przynosi rezultaty.kierowców w takich miejscach ginie mniej z roku na rok.

Mylisz się. Tablice właśnie zdejmują, bo się nie sprawdziły. Po prostu apelowanie o rozsądek do małpy z pistoletem w ręku (bo do tego właśnie można porównać kogoś jadącego 140km/h w terenie zabudowanym) jest trochę bez sensu i nie mogło się udać. Tu trzeba podejmować środki fizyczne - czyli dokładnie tak jak zrobiono na trasie numer 8, na której w ciągu roku liczba zabitych spadła o 30%.

Osobiście na DDR takich tablic bym nie chciał. I tak już widoczność ograniczają krzaki, słupy, nielegalnie parkujące auta... jeszcze tylko tablic nam trzeba ;-). Dobrze wykonaną drogą rowerową piesi nie chodzą. Jeżeli jakimś odcinkiem łażą, to znaczy, że coś z nim jest nie tak i po prostu trzeba to przebudować.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)