Autor Wątek: Remont Nowowiejskiej.  (Przeczytany 21151 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #30 dnia: 02 Kwi 2012, 19:23:09 »
Mnie też się zdarzyło kilka razy i też przeżyłem. Ale wyszydzania głupot i "specjalistów" je głoszących nigdy za wiele.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Kwi 2012, 19:49:56 »
W zasadzie to niemal każdego dnia, moja jazda kończy się przejazdem Nowowiejską. I jest jeden z najprzyjemniejszych fragmentów mojej drogi.

Krzysztof
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #32 dnia: 13 Mar 2014, 18:10:54 »
Warto może przypomnieć temat Nowowiejskiej. Sprawa może nie dotyczy nas wprost, ale warto spojrzeć na kłopoty współużytkowników z oznakowaniem wjazdu w Nowowiejską, a dokładnie ze znakiem A-7.
Okazuje się, że obecne oznakowanie wjazdu dla rowerów na torowisko budzi wątpliwości wśród motorowych.
Więcej na ten temat:
www.wzzsierpien80.org/plzbawicielaa7rowerowe.php

Nadzór ruchu rozwiał wątpliwości motorniczych. Wszystkie znaki związane są z przejazdem dla rowerów.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Mar 2014, 08:05:27 »
Znak stojący po prawej stronie dotyczy TYLKO najbliższej jezdni. W tym wypadku najbliższą jezdnią jest DDR, co wprost wynika z prawa o ruchu drogowym i rozporządzeń.

Wniosek: Motorniczy nie znają przepisów :P Na szczęście nie znają ich w sposób zupełnie niegroźny dla rowerzystów.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline oelka

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 328
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kolej na rower
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Mar 2014, 22:48:30 »
Zdaje się, że cała sprawa rozkręciła się po niedawnym zderzeniu w tym miejscu. Sprawca wyjeżdżający piętnastką z Nowowiejskiej próbując się ratować, tłumaczył się istnieniem znaku A-7 dla zjeżdżających z ronda.
W zajezdniach wiszą informacje dla motorowych, jak mają się zachować w miejscach budzących wątpliwości co do organizacji ruchu, więc tego typu tłumaczenie nie uratuje sprawcy przed kłopotami.
Warto dodać, że do 2002 roku plac Zbawiciela nie był rondem, lecz zespołem skrzyżowań Marszałkowskiej z ulicami podporządkowanymi.
Krzysztof Olszak

oelka.a.yahoo.com (.a. = @)
http://oelka.bikestats.pl/

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #35 dnia: 16 Mar 2014, 13:30:45 »
Cytuj
Warto dodać, że do 2002 roku plac Zbawiciela nie był rondem, lecz zespołem skrzyżowań Marszałkowskiej z ulicami podporządkowanymi.

Na pewno?

Offline pszyszek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 23
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #36 dnia: 16 Mar 2014, 21:44:48 »
Tak, m.in. wjeżdżający od strony Puławskiej na Plac Zbawiciela miał pierwszeństwo.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Remont Nowowiejskiej.
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Mar 2014, 09:08:19 »
Generalnie warto odróżniać kilka rzeczy, bo ludzie często mylą ronda, turbiny, skrzyżowania z wyspą centralną i pochodne i sobie na nich nie radzą):

- klasyczne rondo (wjazdy oznakowane znakiem C-12 i A-7, jadący po rondzie ma pierwszeństwo przed wjeżdżającymi, zmieniający pas ruchu na rondzie ustępuje pierwszeństwa, wjeżdżając na rondo nie używamy kierunkowskazu).

-rondo turbinowe (C-12 i A-7 na wjazdach, ale kierunek jazdy wybieramy PRZED rondem i w zasadzie powinniśmy wtedy włączyć kierunkowskaz, wjeżdżając na rondo ustępujemy pierwszeństwa, zjeżdżając z ronda NIE ZMIENIAMY PASA RUCHU i nie ustępujemy pierwszeństwa). W Warszawie funkcjonują trzy karykatury turbin (Babka, Starzyńskiego i Marsa/Płowiecka), ale takiej prawdziwej, klasycznej turbiny to u nas nie ma. Najbliżej klasyka jest Starzyńskiego.

-skrzyżowanie z wyspą centralną bez "Ustąp" na wjazdach (pierwszeństwo ma WJEŻDŻAJĄCY na skrzyżowanie, działa zasada prawej ręki, przy zmianie pasa ustępujesz pierwszeństwa, przed rondem nie włączasz kierunku). w Polsce dość rzadkie rozwiązanie, w WAW chyba nigdzie nie stosowane.

-skrzyżowanie z wyspą centralną (pierwszeństwo i to z którego pasa gdzie się jedzie jest ustalone znakami przed skrzyżowaniem, kierunków używamy już przed wjazdem, często skrzyżowania takie wyposażone są w światła lub dodatkowe jezdnie przez środek, na skos itp: np. rondo Dmowskiego, plac Wilsona, pl. Unii Lubelskiej)

-pinezka - de facto zwykłe skrzyżowanie równorzędne, często bez znaku C-12 i A-7, ale z niewielką wyspą centralną na środku, zwykle taką po której da się przejechać. dość popularne na Zachodzie, w WAW raczej nie spotykane (u nas chyba zawsze stawiali w takiej sytuacji C-12 i A-7), choć np. w Puławach kilka takich pinezek widziałem. Kierunek włącza się przed skrzyżowaniem.

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)