Autor Wątek: Ciekawe oświetlenie rowerowe  (Przeczytany 4448 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Ciekawe oświetlenie rowerowe
« dnia: 05 Kwi 2012, 17:17:40 »
Czesc, nie wiem czy ktos juz widzial, niestety dostep przez Facebook'a.
Produkt z dalekiego Izraela:


http://www.facebook.com/media/set/?set=a.372744952765101.87237.372570132782583&type=3 


W skrocie telegraficznym. lampki rowerowe tylne, ktore dodatkowo wyswietlaja 2 rownolegle linie obok roweru na asfalcie. Moim zdaniem ciekawe rozwiazanie, nie widzialem w praktyce, ale zawsze ten psychologiczny efekt 'granicy' powinny wywolac.
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline wit

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 281
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwi 2012, 11:11:03 »
Ciekawe, choć nie jestem pewien, czy nie narusza jakichś przepisów. I czy kierowca, zwłaszcza jadący z naprzeciwka, rzeczywiście to widzi?

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwi 2012, 13:00:50 »
Myślę, że ma to zastosowanie głównie w przypadku wyprzedzania - kiedy kierowca może odruchowo przestrzegać wyświetlonej linii.

Drex

  • Gość
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwi 2012, 13:47:36 »
Kierowca tej linii nie widzi. Zasłania mu ją samochód. A z większej odległości jej po prostu nie widzi, bo czerwona linia na czarnym asfalcie jest niewidoczna. Widziałem kiedyś film o tym na TwojejRurze.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Kwi 2012, 17:01:38 »
Dlatego wlasnie pisalem o 'psychologicznym' efekcie, co do przepisów, to nie znam wszystkich, ale nie widzę nic co mogloby przeszkadzać, nie świeci w górę, a kwestia 'sprecyzowanej poświaty na jezdni' tutaj np. moje tylne świeci na koło i poza efektem wizualnym daje poświatę na asfalcie dookoła.


Napisalem do nich maila, jezeli cena bedzie normalna i przesylka nie zlodziejska to zamowie zestaw na probe. Jak bedzie dobre to bedzie mozna sciagnac wiecej, a WMK jest fajnym miejscem do przetestowania + zobaczenia reakcji innych roweromaniakow :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Kwi 2012, 17:39:38 »
I czy kierowca, zwłaszcza jadący z naprzeciwka, rzeczywiście to widzi?

OIDP jeśli widzi to jest to niezgodne z przepisami.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Kwi 2012, 17:50:45 »
do czasu testow to tylko spekulacje, jezeli widzialby 'swiatlo bijace w jego oczy' to IMO wbrew przepisom, jezeli bedzie widzial 'linie na asfalcie wzdluz roweru' to bez roznicy chyba, i tak ja to widze bardziej jako swiatlo na wyprzedajacych, ci z przeciwka zwykle tak blisko nie jezdza :)
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2012, 20:59:32 »
Ja widzę jeden problem. Przy tradycyjnym umieszczeniu lampki czyli na sztycy podsiodłowej  linie nie będą widoczne jeśli będzie się jechało z sakwami. Gdyby tę lampkę wówczas się przeniosło na bagażnik to linie będą wyraźniejsze ale bardzo krótkie. Tak więc widzę potrzebę dokonania testu.

Offline MarioG

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Płeć: Mężczyzna
Re: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Cze 2012, 10:25:16 »
info już mam, niestety 40USD + transport to dla mnie za dużo jak za cudo do testów, ale jeżeli ktoś by chciał to wyśle info od nich z danymi na priv
W internecie każdy może być kim chce. To dziwne, że tak wielu wybiera bycie durniem...

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Cze 2012, 18:11:37 »
Dużo lepszy efekt nawet w dzień daje lampka Walle BPM-2SL.
Dzisiaj na Święcie Cyklicznym jedna dziewczyna miała włączoną na świeżych bateriach i w pogodny dzień z 50 metrów było widać  ;)

Najlepiej kupić u producenta: http://latarki.pl/17,45,738,wysokiej_jakosci_tylna_lampa_rowerowa_rowerowa_walle_bpm_2sl
« Ostatnia zmiana: 03 Cze 2012, 18:13:21 wysłana przez qwerJA »
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ciekawe oświetlenie rowerowe
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Cze 2012, 18:21:41 »
Dużo lepszy efekt nawet w dzień daje lampka Walle BPM-2SL.

Najlepiej kupić u producenta

Dużo lepiej kupić w sklepiku Masowym :D To nam daje kasę na organizacje przejazdów i dodatkowych atrakcji. Takie np cięcie zabezpieczeń z dzisiejszego Święta Cyklicznego to - lekką ręką 700zł, które nie spadły nam z nieba ;)

---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)