Autor Wątek: Okulary rowerowe - Jakie ?  (Przeczytany 20753 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 230
  • Płeć: Mężczyzna
Okulary rowerowe - Jakie ?
« dnia: 28 Mar 2012, 21:01:11 »
Co polecilibyście z okularów rowerowych, raczej niedrogich do 150-200 zł ?
Muszą mieć koniecznie wymienne szkła (żeby były przyciemniane i jakieś białe/pomarańczowe)
Wojtek, po prostu Wojtek... kiedyś sailing_cyclist :P

Offline Safian

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 171
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Mar 2012, 22:01:20 »
Ja używa tych: http://www.decathlon.com.pl/PL/sg-b-twin-700-niebieskie-175390368/#
W sumie są ok, w komplecie masz 4 szyby, które dość łatwo się wymienia, ogólnie całkiem wygodne, dobrze leżą na głowie.
Nie ma co ukrywać, że przy niższych temperaturach i postoju parują, ale w tej cenie nie ma co oczekiwać cudów ;P

Offline Infero

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
  • \m/ d- -b \m/
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Mar 2012, 22:12:16 »
Za 10 zł można zakupić spray przeciwko parowaniu szyb. Są nawet specjalistyczne do okularów. Z tego co wiem za 150-200 możesz znaleźć fotochromy.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Mar 2012, 00:43:32 »
Z tego co wiem za 150-200 możesz znaleźć fotochromy.

Tylko pytanie jakie.
To jak z polaryzacją. Są okulary ze szkłami polaryzacyjnymi i ze szkłami spolaryzowanymi. Różnica gigantyczna.
Szukaj w Arctic'e, są nie drogie, a bardzo elastyczne w większości - nie pękają przy nagłej dużej amplitudzie temperatury. Julbo, Brenda.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Mar 2012, 10:03:06 »
Co do Arctica - mam, używam w sumie 3 pary i jestem zadowolony, ale odszedłem od wymiennych szkieł. Wbrew pozorom łatwiej i szybciej zmienić okulary niż szkła. A na Wilanowie w domku jednorodzinnym, kobitka ma całkiem spory wybór na miejscu, można przymierzyć, pogrymasić. Znalazłem ja przez allegro. Za około 100-120 można coś wybrać.

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Mar 2012, 10:27:45 »
Jednak mam jedną małą wskazówkę.
Szukaj Uvexa, bo jest to gigantyczna marka i mają poważną politykę. Mam tu na myśli, że jeśli kupujesz okulary, to ten model będzie produkowany prawdopodobnie dość długo - nie rok czy dwa. I masz bardzo dużą szanse, że dostaniesz do nich szkła czy noski na wypadek uszkodzenia. Ja mam tak np w wypadku Crow Pro
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Mar 2012, 18:00:43 »
Fotochromy niestety bywają przewrażliwione i ciemnieją od popatrzenia na białą kartkę.
Jest jeszcze druga sprawa - rozmiar. Mierzyłam różne okulary, większość jet za ciasna, uciska mi to miejsce za uszami. o.0 Bywają różne rozmiary okularów?

Offline wildzi

  • Zabezpieczenie
  • ******
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Mężczyzna
  • Z Masą od września 2008. W Zabezpieczeniu od 2011.
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Mar 2012, 19:03:57 »
Osobiście używam ARCTICA Sport Style Chamaleon Polarized S-68. Kupiłem je w sierpniu zeszłego roku w Giżycku na stoisku z "mnóstwem" okularów. Dziewczyna sama nie wiedziała co sprzedaje :P Czytając ceny jakie podajecie za takie okulary to najwidoczniej sprzedawczyni nie znała też cen... dałem za nie 10 zł ???


Jest jeszcze druga sprawa - rozmiar. Mierzyłam różne okulary, większość jet za ciasna, uciska mi to miejsce za uszami. o.0 Bywają różne rozmiary okularów?

Nie wiem czy są różne rozmiary. Gdy kupuje się "normalne" okulary (korekcyjne) to optycy mają takie urządzonko... wkłada się tam część zauszną i podgrzewa. Tworzywo mięknie i można je rozgiąć palcami.

W domowych warunkach zrobiłem to kiedyś tak. Do rondelka nalałem gorącej wody (nie koniecznie wrzątek) i zanurzyłem końcówki okularów. Na końcówki wcześniej założyłem spinacze i patyczki po lodach. To miało rozgiąć na zewnątrz końcówki... W zanurzeniu okulary były aż do wystygnięcia wody.

A można jeszcze inaczej. Zanurzyć w gorącej wodzie końcówki, odczekać parę minut aż tworzywo zmięknie i po wyjęciu z wody palcami rozgiąć w odpowiednim kierunku.
I jestem tatą po raz drugi!

Offline persson

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 174
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Mar 2012, 15:34:06 »
Jeździłem w Uvexach mod : Racer.  Posiadają 3 pary szkieł łatwo wymiennych bardzo fajna optyka. Zgadzam się też z  tym, co napisał Oli bardzo duża ilość modeli jest od wielu lat produkowana w  niezmienionej formie wiec jest gwarancja dostępu do części. Z minusów:
Szybko niszczy się nosek (można  go dokupić kosztuje około 25 zł )
Dosyć niewygodne przynamniej dla  mnie tylnie gumki po paru godzinach odciskały się nie przyjemnie. Ale to może  być kwestia indywidualnego dopasowania.
Kupowałem tutaj: http://www.sportactive.pl/ swego czasu  gość miał sklep na basenie przy ul Jagiellońskiej 7 gdzie można było towar  odebrać, poprzymierzać itp. Nie wiem jak jest w tej chwili.
Ponieważ przy wywrotce połamałem  ramkę musiałem zakupić nowe i zdecydowałem się na fotochromy. Ponieważ też  chciałem się zmieścić w rozsądnej cenie, a dodatkowo szukałem stosunkowo małych  okularów zdecydowałem się na Shimano Equinox (kupowałem tutaj: http://www.formicki-bike.pl/produkt.php?kod=2001&&id_pod_kat=51&&id_kat=3  ). Oprawka jest dla mnie dużo wygodniejsza w porównaniu do Uvexów, fotochromy  działają bardzo fajnie. Wadą jest trudna wymiana szkieł, ale robi się to dużo  rzadziej niż przy zwykłych soczewkach. Radzę je też przymierzyć, bo oprawka  jest stosunkowo mała  może, więc nie  wszystkim pasować i nie izolować dobrze od wiatru.
ps
Chętnemu mogę odstąpić dwie pary szkieł od Uvexów Racer  (bez noska ) białe i pomarańczowe.

Offline mania_21

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Cze 2012, 16:20:46 »
Heej! Rozważam zakup okularów przeciwsłonecznych na obóz rowerowy i zastanawiam się czy nie iść do optyka, w końcu tam powinni mi dobrze dobrać okulary to mojej wady wzroku (-1,75) i odpowiednio wyprofilować, nie uważacie? Fakt, że może być drogo, ale boje się kupować zwykłe w sklepie, żeby nie pogłębić wady... Co radzicie?:)
Pozdrawiam

Offline robertrobert1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 762
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Cze 2012, 17:38:33 »
Heej! Rozważam zakup okularów przeciwsłonecznych na obóz rowerowy i zastanawiam się czy nie iść do optyka, w końcu tam powinni mi dobrze dobrać okulary to mojej wady wzroku (-1,75) i odpowiednio wyprofilować, nie uważacie? Fakt, że może być drogo, ale boje się kupować zwykłe w sklepie, żeby nie pogłębić wady... Co radzicie?:)
Pozdrawiam

A jest na forum jakiś okulista... Wątpię. Po poradę idż do okulisty.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Cze 2012, 01:43:01 »
Polecam zwykłe okulary przeciwsłoneczne + soczewki kontaktowe. Soczewek używam od lat, na wyjazdy są niezastąpione. Zwłaszcza soczewki trzydziestodniowe, które zakłada się przed obozem i zdejmuje po :) W soczewkach można jechać, pływać, skakać i machać głową, a ciemne okulary bez dioptrii dostanie się w byle Decathlonie.

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Cze 2012, 08:22:33 »
Ja także na dłuższe wyprawy używam soczewek + decathlonowskie żółtki za 4 dychy :) Najlepsza kombinacja
Komu w drogę temu rower.

Offline mateyko

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 449
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Cze 2012, 14:11:47 »
Polecam zwykłe okulary przeciwsłoneczne + soczewki kontaktowe. Soczewek używam od lat, na wyjazdy są niezastąpione. Zwłaszcza soczewki trzydziestodniowe, które zakłada się przed obozem i zdejmuje po :)

To są takie? Z tego co słyszałem są strasznie drogie i muszą być dopasowane do konkretnego oka.

Offline Savil

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 386
  • Płeć: Kobieta
  • Cylon i lasombra
    • http://savil.bikestats.pl/
Odp: Okulary rowerowe - Jakie ?
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Cze 2012, 02:18:20 »
Mateyko - nie mówię o twardych soczewkach, tylko miękkich. Komplet na trzy miesiące [6 sztuk] kosztuje niecałe 100 zł [kupuję przez internet, odbiór osobisty w paru miejscach Warszawy].
Dopasowuje się je do własnej wady. Dlatego za pierwszym razem najlepiej jest pójść do salonu optycznego i je dobrać, a potem, znając parametry, można kupować w internecie.

Soczewki różnią się dioptriami [każdy ma swoje] i średnicą [prawie każdemu pasuje uniwersalna]. Poza tym różne firmy chwalą się, że mają a to dużo wody, a to coś innego, ale tak naprawdę wszystkie działają tak samo, przynajmniej na mnie, a noszę je już kilkanaście lat.

Sailing - gdybyś chciał się decydować na wersję soczewki + okulary, to w tej cenie w Decathlonie jest sporo okularów. Kalenji 700 [leciutkie, do biegania], b'Twin [różne modele].
« Ostatnia zmiana: 23 Cze 2012, 02:21:14 wysłana przez Savil »