Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850376 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1275 dnia: 15 Sie 2011, 16:37:43 »
Nie poprosiłabym na masie o pomoc we wnoszeniu roweru kobiety - bo raz, że ich niewiele, a dwa, że same dźwigają własne maszyny - faceta tym bardziej, bo w takiej sytuacji nie ma nic za darmo, a nienawidzę czuć się zobowiązana bez (chęci) pokrycia. (Dwuznaczność zamierzona)

no to się uśmiałem :D cóż, tu już widzę problemy z osobistymi przekonaniami opartymi w dodatku silnie na stereotypach ; moim zdaniem OT, to już Twoja prywatna sprawa wykraczającą daleko poza obszar NMK ;P pozdrawiam ;)
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline darek

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 229
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1276 dnia: 15 Sie 2011, 16:43:28 »
Zakupy robię wcześniej na zapas, o wnoszenie roweru proszę Woydzia, ew. przypinam wtedy rower na klatce.
W ostatni weekend miałam okres + dowiedziałam się, że Tanawis prowadzi, co oznacza duże prawdopodobieństwo schodów = nie pojechałam.
Nie poprosiłabym na masie o pomoc we wnoszeniu roweru kobiety - bo raz, że ich niewiele, a dwa, że same dźwigają własne maszyny - faceta tym bardziej, bo w takiej sytuacji nie ma nic za darmo, a nienawidzę czuć się zobowiązana bez (chęci) pokrycia. (Dwuznaczność zamierzona)
moja skromna osoba Ci pomoże. W zamian (nie ma nic za darmo) bez obietnic z pokryciem lub bez (dwuznaczność zamierzona) popedałujemy sobie na poranną kawę. Ja stawiam (bez dwuznaczności)... ;)

Offline kaczor1

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 734
    • www.kaczor2.blogspot.com
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1277 dnia: 15 Sie 2011, 16:44:58 »
...
Mam pytanie na koniec - co by powiedzieli rowerzyści z rowerami poziomymi na spotkanych schodach oraz ciemnym parku ? :)

Pozdrawiam i idę się wyspać po przebytym półmaratonie.

Już odpowiadam - za siebie
1 Jak by doszło do wtopy ze schodami (zakładam, że nie musi być to działanie zamierzone i każdemu z wyjątkiem tych co nic nie robią, może się zdarzyć) poprzeklinał bym pod nosem i wniósł rower. Jeśli był bym z sakwami, to mimo, że lubię radzić sobie sam, to nie mam oporów i prosił bym o pomoc. - bez pokrycia  ;)
 
2 Wyraził bym i przekazał swoją opinie o trasie, lub uwagi co do niej, przed przejazdem, lub w trakcie przejazdu, a nie biadolił na prowadzącego bijąc pianę na forum, jak to ma miejsce w tym wątku, nie tylko w stosunku do Tanawisa, ale i do innych wcześniejszych prowadzących.
 
3 Może podczas pogadanki przed startem, warto również zachęcać uczestników, którzy nie rzadko są na NMK pierwszy raz i mogą w gronie obcych sobie osób, czyś się skrępowani, aby bez obaw swoje "pretensje" zgłaszały na bieżąco.
A na koniec, jeśli zadaniem całej tej dyskusji, jest zniechęcenie do wspólnej jazdy, bo jazda z osobami, które się ciągle kłócą i wilkiem na siebie patrzą, raczej pozytywnego wizerunku nie tworzy, a właśnie taki obraz z tej dyskusji się wyłania, to pozostaje mi jedynie powiedzieć... Zmierzacie naprawdę w dobrym kierunku, tak trzymać.
 
Pozdrawiam
IX Zlot Rowerów Poziomych Bełchatów 2016


"30 ucisków 2 wdechy. Bo poza życiem w internecie istnieje to prawdziwe, które czasem na chwilę się zatrzymuje"
Autor nieznany

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1278 dnia: 15 Sie 2011, 20:29:35 »
Zakupy robię wcześniej na zapas, o wnoszenie roweru proszę Woydzia, ew. przypinam wtedy rower na klatce.
W ostatni weekend miałam okres + dowiedziałam się, że Tanawis prowadzi, co oznacza duże prawdopodobieństwo schodów = nie pojechałam.
Nie poprosiłabym na masie o pomoc we wnoszeniu roweru kobiety - bo raz, że ich niewiele, a dwa, że same dźwigają własne maszyny - faceta tym bardziej, bo w takiej sytuacji nie ma nic za darmo, a nienawidzę czuć się zobowiązana bez (chęci) pokrycia. (Dwuznaczność zamierzona)
moja skromna osoba Ci pomoże. W zamian (nie ma nic za darmo) bez obietnic z pokryciem lub bez (dwuznaczność zamierzona) popedałujemy sobie na poranną kawę. Ja stawiam (bez dwuznaczności)... ;)

i właśnie dlatego nie daję sobie pomagać. Nienawidzę kawy i randek. I to JA mam wyłączność na stawianie. A Woydzio na pokrywanie ;)

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1279 dnia: 18 Sie 2011, 23:13:43 »
No i przedmasówka za nami. Temat Nocnej był poruszony. Wiele osób się wypowiedziało. Zwłaszcza dyskutowały te które brały udział w NMK ostatni raz paręnaście miesięcy temu...

W każdym razie dowiedziałem się że eliminowanie osób w ten sposób nie powinno mieć miejsca. Powinno być tak jak robiono kiedyś. Jest teren? Mówimy np tym co nie jadą po nim gdzie się wyjedzie. Potem ludzie zrażają się do przejazdu i więcej nie przyjeżdżają mimo że spełniają WSZYSTKIE wymagania regulaminu.

Dodatkowo uważam, że bycie osobą prowadzącą nie jest przywilejem a odpowiedzialnym zajęciem by starać się zapewnić CAŁEJ grupie przejazd do końca. A zwłaszcza tym którzy jak pisałem wcześniej spełniają punkty regulaminu. W tym usłyszałem słowa poparcia.
To, że ludzie nie mówią gdy nie pasuje im trasa nie znaczy, że im to nie przeszkadza (może się wstydzą, albo mówią za plecami bo "Jak można pouczać prowadzącego", albo po prostu przez grzeczność itp).

Główny "winowajca" natomiast, zamiast dyskutować i bronić swoich racji, na sam koniec powiedział, że powinienem zarzuty "odszczekać na forum" - to była cała jego wypowiedź. Nie ma to jak dyskutować na poziomie. Ale jeśli prowadzi imprezy tak jak dyskutuje to nie mam więcej pytań.

P.S. Nie odszczekam tego co napisałem wcześniej, bo uważam że mam tutaj rację.
Nawet tu nie chodzi o regulamin, ale o zasady szacunku wobec wszystkich uczestników masy.
« Ostatnia zmiana: 18 Sie 2011, 23:32:01 wysłana przez DeXteR »
Komu w drogę temu rower.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1280 dnia: 18 Sie 2011, 23:38:51 »
Pojawiła się uwaga, żeby napisać coś odnośnie łamania regulaminu.


ostatnio uczestnicy wymuszają łamanie punktu 1), konkretnie prędkości około 20km/h - osoby z tyłu ciągle jęczą, że jedziemy za szybko, przez co przód często wlecze się 10-12km/h. Dotyczy NMK czerwcowej i lipcowej, z sierpniowej nie mam danych (niechże ktoś się za mnie wypowie). Może wyłapanie batmanów załatwiłoby sprawę, w końcu mniejsza grupa jedzie nieco szybciej?


Jestem również za tym, żeby do regulaminu dopisać coś o informowaniu szosowców o miejscu wyjazdu z lasu, maksymalnej liczbie postojów (jeśli stoimy dłużej, niż jedziemy, to stanowczo coś jest nie tak), minimalnym jednak braniu sił na zamiary (sprawny rower i organizm, w końcu jeździmy całą noc, a wydolić trzeba).

Offline Oli

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 466
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1281 dnia: 19 Sie 2011, 07:48:44 »
Dawno mnie nie było, z wiadomych powodów.
IMO tempo 10 - 12 kmph to jest tempo na chodnik, nie na jezdne, bo w takim tempie nawet w nocy stwarza się zagrożenie dla ruchu.
Serwisowanie, składanie, ściąganie części na zamówienie
Właściwie wszystko co z rowerami związane

Skype: castaway.olaf

Offline poziomp

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1282 dnia: 19 Sie 2011, 22:20:31 »
Było to moja dopiero 2 NMK, dlatego nie mam dużego porównania :D .
Trasa nie była ogólnie trudna, jazda wzdłuż Wisły to przecież łatwizna.
Łatwo narzekać, ale trudniej poprowadzić grupę.
Szacunek dla Tanawisa i do następnego razu.
Chętnie pojadę pod przewódctwem TYCH narzekających.
Pozdrawiam wszystkich rowerzystów
Poziomp
« Ostatnia zmiana: 19 Sie 2011, 22:22:30 wysłana przez poziomp »

Woydzio

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1283 dnia: 20 Sie 2011, 08:43:06 »
Trzeba było przyjechać miesiąc temu  :P
Woydzio

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1284 dnia: 20 Sie 2011, 10:20:12 »
Albo dwa miesiące temu ;P
Komu w drogę temu rower.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1285 dnia: 20 Sie 2011, 10:21:17 »
a to nie było 3 miesiące temu...? :D

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1286 dnia: 20 Sie 2011, 11:30:29 »
Było i 2 i 3 miesiące temu. Chociaż... Chrupek...? :P Będzie TESCO? xD

A dziś nie bawimy się w jazdę po dziurach, tylko jeździmy jak cywilizowani ludzie- asfaltem! :-) Mam nadzieję że pogoda się nie zepsuje. ;)

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1287 dnia: 20 Sie 2011, 11:31:37 »
oby wiatr ustał.....

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1288 dnia: 20 Sie 2011, 13:47:12 »
ICM twierdzi, że wiatr osłabnie mniej więcej o połowę do północy.

Offline anna

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 403
  • Płeć: Kobieta
  • Gdybyś ujrzeć chciał nadwiślański świt!
    • rowerowy blog
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1289 dnia: 20 Sie 2011, 13:50:46 »
no to mnie się to podoba :-) teraz tylko nie zapomnieć podjechać wieczorem i sprawdzić naszą nocną improwizorkę :D