Autor Wątek: Nocna Masa Krytyczna  (Przeczytany 850190 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1230 dnia: 14 Sie 2011, 17:31:25 »
Drex jak byś przyjechał, to byś prowadził, a inni by teraz marudzili na ciebie.
Tak samo by było gdyby Tanawis nie przyjechał i ja bym się poświęcił i poprowadził, to marudzili by na mnie .
 
Nie byłeś, to nie marudź, bo się to robi nudne.
 
P.S.
 
Ja też kiedyś przeklinałem na trasie nad Zegrze, jak komara okiem zjadłem, ale teraz to pamiętam i wspominam jako zajefajny wyjazd z Tanawisem. 
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1231 dnia: 14 Sie 2011, 17:45:17 »
Cóż... Ja mogę prowadzić co najwyżej HardRower V30 i ExtremeRower V35, więc... Jeśli się piszesz, to przy sprzyjającej pogodzie będzie za tydzień na Nocniku. ;)

Offline qwerJA

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 301
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1232 dnia: 14 Sie 2011, 17:56:08 »
Cóż... Ja mogę prowadzić co najwyżej HardRower V30 i ExtremeRower V35, więc... Jeśli się piszesz, to przy sprzyjającej pogodzie będzie za tydzień na Nocniku. ;)

Dziękuje za info, o to właśnie chodzi, żeby sobie w paradę nie wchodzić, i się dogadywać.
Tomek jestem

" Warszawa to piękne miasto,
   tylko ludzie są . . .  "

Offline Giewont

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 55
  • Płeć: Mężczyzna
  • Uczestnik WMK oraz NMK od 2007 roku
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1233 dnia: 14 Sie 2011, 17:57:04 »
A ja powiem tak: brawa dla Tanawisa za kolejną fajną trasę, za rozsądne tempo i opiekę nad uczestnikami. Tak, opiekę, bo jak napisał już Arx - Tanawis pytał i to nie raz czy wszystko ok, zwłaszcza szosowców, upewniał się czy każdy nadąża, czy nie ma problemów technicznych, czy nikt się nie zgubił, ostrzegał przed wybojami, schodkami czy innymi przeszkodami. A już w ostateczności jak ktoś bardzo nie chciał to mógł ominąć odcinek terenowy jezdnią i spotkać się z peletonem kawałek dalej (mówię tu o trasie nad Wisłą) - kilka osób tak zrobiło i nie ubolewali jakoś z tego powodu.

I widzę, że niektórzy mimo powtarzających się dyskusji nadal nie mogą pewnych spraw załapać. Chociażby takich, że NMK to nie asfaltowy wyścig dla szosowców ! A jak widać wszystko zależy od człowieka, bo kolega Arx który był z nami na szosie nie narzekał i w pozytywnym nastroju pokonał całą trasę mimo trafiających się czasem trudności. Czyli da się, jeśli się chce. I jeśli priorytetem jest faktycznie Masa, a nie osobiste ataki personalne (nazwijmy wreszcie rzecz po imieniu) jakimi moim zdaniem od jakiegoś czasu kieruje się Drex (i być może także inne osoby) w kierunku Tanawisa.

Abstrahując od powyższego, zapraszam do przeczytania relacji, w niej także dostępna fotka grupowa spod lokomotywy:
http://www.nocnamasa.pl/?p=283



Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca, godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline Mhrok

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 910
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1234 dnia: 14 Sie 2011, 17:58:12 »
Niektórzy się zmyli nawet zanim NMK ruszyła- jak zobaczyli Tanawisa. Cóż, ten człowiek tak na niektórych szosowców (jeżdżących na szosach po asfalcie a nie w terenie) działa.


Mienczaki z Was i tyle  ;D   ;D   ;D

dwapedalymam

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1235 dnia: 14 Sie 2011, 19:29:08 »
Ano, ja byłem na cieniarce  z Tanawisem, na nocnej i pojechaliśmy wtedy na budowę Mostu Północnego, same dziury ale korona z głowy mi nie spadła i nie musiałem stękać później na forum - jak to źle się jeździ z tym czy z tamtym, jesteś Dresowy człowieczku żałosny z tymi ciągłymi docinkami, które już wielu się znudziły.
     Pamiętam też przejazd z Czajnikiem nad Świdrem jak Woydzio dzielnie walczył po lesie z korzeniami, i co nie pisał później na Czajnika, którędy on prowadzi i takie tam.
Taka w tym inna mądrość, że możecie kasować wypowiedzi i blokować użytkowników ale nie warto zniżać się do poziomu czepiaczy !
Zamiast jeździć i miło spędzać czas w grupie to jakieś niesnaski odwalacie.

Offline rafee

  • Początkujący
  • Wiadomości: 1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1236 dnia: 14 Sie 2011, 20:49:40 »
Drex, Twoje ciągłe gderanie we wszystkich wątkach, gdzie pojawia się Tanawis jest już męczące. Na czerwcowej nocnej sprawiałeś wrażenie pozytywnego kolesia, a na forum zwyczajna maruda...
P.S. Pierwszy post na forum, po kilku miesiącach czytania - szkoda, że taki...

Drex

  • Gość
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1237 dnia: 14 Sie 2011, 20:52:50 »
@dwapedaly: :* też Cię lubię.

Więc jeśli za tydzień będzie ładna pogoda i zdążę do tego czasu naprawić rower to się pojedzie na nieoficjalną HardRowerową. :-) Nie czekamy na batmanów i żółwiki. :-] A co. Jak inni mogą to i ja. Zaplanuję trasę i prędkość, przecież i tak jeżdżącym wisi którędy jeżdżą. Pojedziemy tak jak mi będzie się podobało. :-)

Offline Petro4_

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 649
  • Płeć: Mężczyzna
    • Grupa Bródnowska
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1238 dnia: 14 Sie 2011, 21:52:30 »
Może pojedziemy szlakiem niewyremontowanych betonowych przejazdów przez tory tramwajowe i koniecznie musimy je pokonywać z szybkością nie mniejszą niż 25km/h. Proponuję zabrać też zapas dętek, mogą się przydać ponieważ nie każdy umie skakać przez tory  ;D .
Nocna Masa Krytyczna. 2 sobota miesiąca,    godz. 24:00 - nocnamasa.pl

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1239 dnia: 14 Sie 2011, 22:21:42 »
Ja powiem jedno. Oficjalna Nocna Masa ma być dla wszystkich. Więc jak przyjeżdzają ludzie na szosach to trzeba uwzględnić przejazd asfaltem ale w tempie ustalonym przez zasady nocnej masy krytycznej. W tym przypadku Tanawis znów zrobił samowolę i wykluczył automatycznie część ludzi.  Tak się nie robi na oficjalnych.

Dlatego też na najbliższej przedmasówce poruszę osobiście temat Oficjalnych Nocnych bo robi się "syf" i każdy ustala własne reguły. Wypracujemy jakież ŻELAZNE reguły które będą obowiązywać. Jeśli ktoś z prowadzących je złamie to się go....... to się ustali w czwartek (ja najchętniej wypraszałbym taką osobę z każdych imprez związanych z Masą Krytyczną).

Tanawis: Jak chcesz prowadzać ludzi to jeździj na swoim Lajt Rowerze i tam sobie prowadź po wertepach.  Ja jestem kategorycznie przeciwny takim poczynaniom by na starcie wykluczać ludzi.
Może i ludziom się podobała trasa w co nie wątpię bo jak patrzę na mapę jest ok. ALE nie na oficjalną masę! Może w końcu zrozumiesz że Nocna Masa to nie Twój prywatny folwark gdzie bierzesz tylko tych ludzi z którymi masz ochotę jeździć a resztę wykluczasz w najróżniejsze sposoby.
 
Komu w drogę temu rower.

Offline lakiana

  • Uczestnik
  • **
  • Wiadomości: 145
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1240 dnia: 14 Sie 2011, 22:42:28 »
Zamiast jeździć i miło spędzać czas w grupie to jakieś niesnaski odwalacie.


Ciężko jeździć, gdy trasa prowadzi po miejscach niszczących rower/nieosiągalnych dla roweru, z szybkością taką, że można często iść szybkim krokiem obok roweru, zamiast jechać. Ciężko mi miło spędzać czas, gdy od wertepów natralalają mnie stopy i nadgarstki i kiedy nie mogę nawet z nikim pogadać, bo muszę skupić się na pokonywaniu ciągłych udziwnień terenu.
Może są tacy, których to jara - ale widocznie to nie wszyscy, skoro sporo osób odłącza się już na sam widok Tanawisa, wiedząc, do czego to doprowadzi...

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1241 dnia: 14 Sie 2011, 22:50:31 »
W sumie żałuję, że nie pojechałem. Może inaczej to by się skończyło - jakbym prowadził. Przepraszam.
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2011, 23:01:26 wysłana przez DeXteR »

Offline chrupek

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 1 136
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1242 dnia: 14 Sie 2011, 22:56:53 »
Napiszę tylko jedno zdanie które próbuję tu przekazać "Masa OFICJALNA Nocna jest DLA KAŻDEGO" i kto tego nie rozumie niech nie przyjeżdża i tym bardziej nie bierze się za prowadzenie przejazdu.
Komu w drogę temu rower.

Offline DeXteR

  • Moderatorzy działów
  • *****
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1243 dnia: 14 Sie 2011, 22:58:44 »
Dla każdego kto ma oświetlenie !

Offline remitent

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nocna Masa Krytyczna
« Odpowiedź #1244 dnia: 14 Sie 2011, 23:17:18 »
Napiszę tylko jedno zdanie które próbuję tu przekazać "Masa OFICJALNA Nocna jest DLA KAŻDEGO" i kto tego nie rozumie niech nie przyjeżdża i tym bardziej nie bierze się za prowadzenie przejazdu.

A tak w ogóle czy wczoraj to była oficjalna masa? Bo z tego co wiem, organizatorzy nie raczyli dojechać?
Nocna Masa Krytyczna - 2. sobota miesiąca - godz. 24:00 - nocnamasa.pl