Autor Wątek: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska  (Przeczytany 34784 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #30 dnia: 16 Wrz 2013, 16:56:00 »
Może jeździmy w innych godzinach? Przed światłami na Ratuszowej regularnie tworzy się korek i z reguły nie da się ominąć go między samochodami i krawężnikiem, dużo szybciej po partyzancku jest wskoczyć na ddr i przejechać ten kawałek nim.

Korek jest tam niemal całodobowo, więc nie sądzę, by godziny grały rolę. Ja zwykle wskakuję na środkowy pas (buspas) i omijam kolejkę tamtędy. Bo przy krawężniku to faktycznie przejechać się nie da i pchanie się tam nie ma żadnego sensu.
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Wrz 2013, 16:59:59 »
Sorry, że jeden pod drugim.

A z innej beczki: jak wjeżdżacie na ten ddr jadąc mostem Śląsko-Dąbrowskim jezdnią na wschód? Ja najczęściej zatrzymuje się na obszarze wyłączonym z ruchu i nielegalnie skręcam w lewo na wysokości Sierakowskiego (ewentualnie zatrzymuje się z prawej strony jezdni i przeprowadzam rower po pasach jeżeli w zasięgu wzroku jest policja albo straż miejska) i jadę przez park do skrzyżowania Ratuszowej z Jagiellońską. Na skrzyż. Solidraności z Jagiellońską też jest zakaz skrętu w lewo a ruch dużo większy, więc po dwóch próbach już tam nie dojeżdzam. Ewentualnie można by skręcić w prawo w Sierakowskiego i po chwili zawrócić, ale trochę bez sensu. W ogóle da się na ten ddr wjechać legalnie?

Moim zdaniem nie da się na ten DDR wjechać legalnie. Ja osobiście zazwyczaj robię tak jak Ty - walę w lewo na obszarze wyłączonym z ruchu i na zakazie.

Zaobserwowałem też drugi sposób, nie wiem czy lepszy, bo dla mnie na poziomie i tak niewykonalny z uwagi na konieczność wskoczenia na krawężnik - mianowicie trzeba wyczaić lukę w pojazdach jadących z naprzeciwka (i tramwajach jadących z tyłu) i przeskoczyć sobie wcześniej po skosie na lewy chodnik zjeżdżając z mostu. A potem chodnikiem dojechać do DDR.

Sposobu z zatrzymywaniem się i przeprowadzeniem roweru nigdy nie stosowałem - za dużo czasu schodzi. Prędzej bym skręcił w prawo i ustawił się na wlocie z prawej z autami - też trzeba na zielone czekać, ale przynajmniej nie muszę zsiadać z roweru i go prowadzić ;)
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Wrz 2013, 17:51:20 »
uuu, z tym przebijaniem się na drugą stronę mostu to chyba trochę zbyt partyzantko dla mnie, szczególnie że trzeba przejechać przez dwie pary szyn pod małym kątem, a końcówka jest w dół, co trochę ogranicza widoczność. Chyba wolałbym jechać całą drogę po asfaltowym chodniku po północnej stronie mostu.S ądzisz, że jest sens pisać do ZDM o tabliczkę "nie dotyczy rowerów" pod zakazem skrętu w prawo [edit: LEWO] przy Sierakowskiego?




edit: taaak, chodziło mi o skręt w lewo
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2013, 09:58:54 wysłana przez em c »

Offline gromanik

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 817
  • Płeć: Mężczyzna
    • Białołęka dla rowerów
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #33 dnia: 17 Wrz 2013, 00:06:39 »
Jak już, to pod zakazem skrętu w lewo. Tam już dawno miał powstać przejazd rowerowy obok przejścia dla pieszych, który zalegalizowałby skręt w lewo w tym miejscu i o to chyba warto się starać...

Ja też jadę tak, że przed skrzyżowaniem sygnalizuję zamiar  skrętu w lewo, staję na obszarze wyłączonym z ruchu i czekam na zielone na przejściu dla pieszych i wtedy przejeżdżam w stronę drogi dla rowerów.

Jakby chcieć zrobić to metodą skrętu na dwa przez Sierakowskiego, to i tak trzeba złamać jeszcze jeden z dwóch przepisów - albo pojechać na wprost przez obszar wyłączony z ruchu do wjazdu na parking przy którym zaczyna się droga dla rowerów, albo skręcić tak jak samochody w lewo i na ten sam parking wjechać pod prąd przez wyjazd.

uuu, z tym przebijaniem się na drugą stronę mostu to chyba trochę zbyt partyzantko dla mnie, szczególnie że trzeba przejechać przez dwie pary szyn pod małym kątem, a końcówka jest w dół, co trochę ogranicza widoczność. Chyba wolałbym jechać całą drogę po asfaltowym chodniku po północnej stronie mostu.S ądzisz, że jest sens pisać do ZDM o tabliczkę "nie dotyczy rowerów" pod zakazem skrętu w prawo przy Sierakowskiego?

Offline Raffi

  • Uzależniony od forum ;-)
  • ****
  • Wiadomości: 6 530
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #34 dnia: 17 Wrz 2013, 08:49:00 »
uuu, z tym przebijaniem się na drugą stronę mostu to chyba trochę zbyt partyzantko dla mnie, szczególnie że trzeba przejechać przez dwie pary szyn pod małym kątem, a końcówka jest w dół, co trochę ogranicza widoczność.

Doskonale Cię rozumiem, też z tego sposobu nie korzystam. Choć znam osoby, które korzystają.


Chyba wolałbym jechać całą drogę po asfaltowym chodniku po północnej stronie mostu. Sądzisz, że jest sens pisać do ZDM o tabliczkę "nie dotyczy rowerów" pod zakazem skrętu w prawo przy Sierakowskiego?

Moim zdaniem warto pisać o tabliczkę pod zakazem skrętu W LEWO.


Tam już dawno miał powstać przejazd rowerowy obok przejścia dla pieszych, który zalegalizowałby skręt w lewo w tym miejscu i o to chyba warto się starać...

Szczerze mówiąc to sądzę, że przejazd wymagający przebudowy sygnalizacji i mieszający rowerzystów z pieszymi idącymi na przystanek (okolica ZOO=dużo dzieci) to jest naprawdę słaby pomysł na rozwiązanie tego skrzyżowania. Dużo bardziej wolałbym skręcić tam w lewo - normalnie po jezdni, albo "na dwa".
---
Rafał 'Raffi' Muszczynko

WMK, ZM, MdR, XTR, ABS i inne fajne skróty ;-)

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #35 dnia: 17 Wrz 2013, 11:34:41 »
Miał powstać dawno, na pewno? Wydaje mi się że obecne przejście i nowe od stosunkowo niedawna (od czasu remontu mostu, zapewne), więc jeżeli projekt przejazdu istniał to chyba został oddalony przed rozpoczęciem budowy.

Offline ka_sroczka

  • Początkujący
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #36 dnia: 17 Wrz 2013, 14:09:58 »
Cytuj
Do: Biuro Drogownictwa i Komunikacji.

Zwracamy się z wnioskiem o następujące korekty organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Solidarności i Sierakowskiego, mające na celu poprawę warunków ruchu pieszych i rowerzystów:

1. Umieszczenie tabliczki T-22 (nie dotyczy rowerów) pod znakiem B-21 (zakaz skrętu w lewo) na zachodnim wlocie skrzyżowania i korektę oznakowania poziomego (w szczególności powierzchni wyłączonej z ruchu w przedłużeniu pasa dzielącego). Umożliwi to rowerzystom jadącym od strony mostu skręt na zawrotkę przed wejściem do Parku Praskiego, a z niej ? wjazd na budowaną obecnie ścieżkę rowerową w al. Solidarności lub jedną z alejek Parku Praskiego. Bez tej zmiany nie będzie możliwości wjazdu z mostu na nową ścieżkę rowerową, a co za tym idzie ścieżka ta będzie wykorzystywana tylko jednokierunkowo. Zmiana ta nie wymaga zmiany programu sygnalizacji świetlnej (w szczególności wydzielania dodatkowej fazy), w pasie dzielącym jest wystarczająco dużo miejsca na zatrzymanie skręcającego roweru i ustąpienie pierwszeństwa jadącym na wprost.
Źródło: http://www.zm.org.pl/?a=park_praski-112

Cytuj
Warszawa, dnia 13.04.2011

BD-IR-IS-SSD-7223-28-1-11
L.dz. BDiK: 770/11, l.p.: 139/11

W odniesieniu do pisma ZM-11-0544-01-AB dotyczącego organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic: Al. Solidarności ? Sierakowskiego uprzejmie informuję:

ad 1 ze względów bezpieczeństwa nie przewiduje się dopuszczenia na tym skrzyżowaniu relacji skrętnych w lewo; zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu na przebudowę tego skrzyżowania planuje się wyznaczenie przejazdu rowerowego po jego wschodniej stronie umożliwiając tym samym włączenie się w ścieżkę rowerową wzdłuż Al. Solidarności bez konieczności wykonywania skrętu w lewo bezpośrednio na skrzyżowaniu, 
Źródło: http://www.zm.org.pl/?a=park_praski-114


« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2013, 20:56:24 wysłana przez gromanik »

Offline em c

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 493
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #37 dnia: 17 Wrz 2013, 15:23:07 »
dzięki

"zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu" - pisane prawie 2,5 roku temu. Domyślam się, że chodzi o organizację ruchu po otwarciu drugiej linii metra, czyli niech żyje i długo panuje bezpieczny i nielegalny skręt w lewo.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz 2013, 15:24:10 wysłana przez em c »

Offline `L`

  • Stały uczestnik
  • ***
  • Wiadomości: 483
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie jeżdżę szybko. Jeżdżę dokładnie.
Odp: Droga rowerowa - ul. Jagiellońska
« Odpowiedź #38 dnia: 17 Wrz 2013, 23:07:01 »
ewentualnie zatrzymuje się z prawej strony jezdni i przeprowadzam rower po pasach jeżeli w zasięgu wzroku jest policja albo straż miejska

Ja zbliżam się do lewej i od razu "parkuję" na wysepce między jezdniami. Trzeba przejść po jednym przejściu z trzech. Sposób w pełni legalny a przy tym dość szybki.
"governments will use whatever technology is available to them to combat their primary enemy - which is their own population" - Noam Chomsky